3 sposoby na sukces w noworoczne postanowienia

Postaraj się poprawić swoje finanse w 2018 roku, ustawiając odpowiednią liczbę celów i zobowiązując się do realizacji planu.
Trzymaj się swojej rozdzielczości śledząc swoje postępy przez cały rok.

Przejęcie kontroli nad swoimi finansami to wspaniałe uczucie. Ustalanie rozdzielczości na początku nowego roku może pomóc w osiągnięciu krótko- i długoterminowych celów, a nawet poprawić samopoczucie.

Oczywiście, robienie planów jest łatwe – widzenie ich może być trudniejsze. Ale nie martw się. Według dziewiątego corocznego studium noworocznych badań nad uchwałami finansowymi wydanymi przez Fidelity Investments, istnieją pewne tajemnice, które pozwolą rozwiązać problem.

Ludzie, którzy twierdzą, że w ubiegłym roku skutecznie trzymali się swoich rezolucji, wydawali się mieć pewne cechy wspólne. Oto 3 najlepsze wskazówki dotyczące sukcesu z ankiety.

Sukces rodzi sukces. Zachęcony ich postępem pomógł ludziom trzymać się ich planu.

Śledzenie postępu jest kluczowe. Kiedy ludzie mogli zobaczyć efekt swoich działań, poczuli motywację do kontynuowania.

Przełamywanie dużych celów w bardziej osiągalne etapy. Wyższe cele są ważne, ale po drodze możesz potrzebować jakiejś walidacji. Niezależnie od tego, czy spłacasz zadłużenie, czy oszczędzasz pieniądze, identyfikuj kluczowe markery podczas podróży. Po dotarciu do etapu, pomyśl o nagradzaniu się za dobrze wykonaną pracę.
Najlepsze 3 rezolucje finansowe na 2018

Gotowy do wprowadzenia wskazówek do akcji? Są to 3 najlepsze rezolucje finansowe, którymi zajmują się ludzie w 2018 roku.
1. Zaoszczędź więcej

55% osób stwierdziło, że w 2018 r. Ich najwyższym priorytetem było oszczędzanie. Jeśli jest to jedna z twoich rezolucji, oto jeden ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w 2018 r .:

Oszczędzaj automatycznie. Jednym z powodów, dla których kont emerytalnych w miejscu pracy często się udaje, jest fakt, że oszczędności następują automatycznie. Pieniądze są wpłacane na konto emerytalne, zanim jeszcze je zobaczysz. Możesz to samemu odtworzyć, ustawiając przelew cykliczny, aby pobrać pieniądze z konta czekowego i przenieść je na konto oszczędnościowe, zanim będziesz mógł je wydać.

Jeśli masz plan zdrowotny o wysokim odliczeniu, który obejmuje konto oszczędnościowe (HSA), postaraj się pamiętać, aby wnieść jak najwięcej, aby skorzystać z potrójnych korzyści podatkowych HSA2 i zaoszczędzić na opiece zdrowotnej na emeryturze.

Rozważ ustawienie celu oszczędnościowego i podziel go na łatwe do zarządzania części. Na przykład, jeśli chcesz zaoszczędzić 5000 USD, zacznij od zaoszczędzenia 100 $ w tym tygodniu. Jeśli możesz odłożyć około 415 $ każdego miesiąca, do końca 2018 roku trafisz 5000 $.

2. Spłacaj wysokoprocentowy dług

25% osób stwierdziło, że był to ich najwyższy priorytet finansowy w 2018 r. – spadek z 28% w 2016 r. Oto kilka strategii spłaty zadłużenia o wysokim oprocentowaniu.

Śledź swoje postępy. Rozważ skorzystanie z kalkulatora wypłaty długu (takiego jak ten), aby zobaczyć, ile zajmie spłata długu. Przetwarzanie go może być trochę bolesne, ale satysfakcjonujące jest sprawdzanie każdej płatności i obserwowanie spadku poziomu zadłużenia.

Możesz również rozważyć zastosowanie metody lawinowej lub metody kuli śnieżnej do spłaty długów, jeśli masz więcej niż jedną pożyczkę lub kartę kredytową, którą spłacasz.

Snowball: Najpierw spłać najniższą równowagę
Dokonywanie dodatkowych płatności za najmniejszą pożyczkę i spłacanie jej może dać ci wczesne wsparcie psychologiczne. Następnie zastosuj kwotę płatności tej pożyczki do pożyczki z następnym najniższym saldem. Z jeszcze większą dodatkową opłatą, zaczniesz także szybko je spłacać.
Avalanche: Najpierw zapłać najwyższą stopę procentową
Podejście lawinowe jest najbardziej efektywne finansowo, ponieważ dodatkowa płatność trafia do pożyczki o najwyższej stopie procentowej. Rozważmy na przykład saldo karty kredytowej o wartości 10 000 USD z roczną stopą procentową 16% i minimalną wymaganą płatnością w wysokości 234 USD.

Płacenie tylko minimalnej kwoty będzie kosztować prawie 5 000 $ odsetek i spłacisz 5 lat i 4 miesiące. Jeśli jesteś w stanie zapłacić 300 $ miesięcznie za ten dług, możesz spłacić go w ciągu 3 lat i 9 miesięcy, płacąc około 3300 $ w postaci odsetek, oszczędzając prawie 2 700 $ w odsetkach, w porównaniu do miesięcznego minimalnego wynagrodzenia3. ve spłacił dług z najwyższą stopą, przejdź do pożyczki z następną najwyższą stopą procentową.

Pamiętaj, aby nagradzać siebie za postęp. Kiedy osiągniesz punkt zwrotny, zafunduj sobie nagrodę. Trochę pozytywnego wzmocnienia ponad nagrodę za wydostanie się z długów może pomóc ci trzymać się swojej rezolucji.

Oczywiście spłata długu jest sama w sobie ogromną zachętą. Niedawne badanie przeprowadzone przez firmę Fidelity na temat zdarzeń życiowych i dobrobytu finansowego wykazało, że spłata zadłużenia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę ogólnego poczucia dobrego samopoczucia. Chociaż nie ma nic zabawnego, aby zrezygnować z wydatków i oszczędzać dzisiaj, aby spłacić dług, może to sprawić, że będziesz szczęśliwszy i na pewno poprawisz swój obraz finansowy w dłuższej perspektywie.
3. Wydać mniej

18% osób stwierdziło, że był to ich najwyższy priorytet finansowy w 2018 r. Nieznacznie z 16% w 2016 r.

Jak zarządzać wydatkami w tym roku:

Rozważ wykorzystanie metody kopert do budżetowania i codziennych wydatków, jeśli okaże się, że potrzebujesz dodatkowej pomocy. Określ, ile możesz wydać w określonych kategoriach wydatków, takich jak zakupy spożywcze, zabawa i transport w określonym czasie. Wiele osób otrzymuje zapłatę co 2 tygodnie, więc sensowne może być wykorzystanie tego jako ramy czasowe. Każda kategoria wydatków otrzymuje kopertę. Do koperty trafią wydatki na tę kategorię, przez całe 2 tygodnie. Na przykład, gdy twoja zabawna koperta wyschnie, nie będziesz już jadła, dopóki nie nadejdzie kolejna infuzja gotówki.

Badania wykazały, że ludzie wydają pieniądze bardziej ostrożnie, niż wydają na kredyt lub debet. Wiele osób uważa, że ​​warto fizycznie zobaczyć ilość dostępnych pieniędzy i odpowiednio dostosować wydatki .4,5

Ale nie zawsze realistyczne jest utrzymywanie tak dużej ilości gotówki – to jest XXI wiek, a ludzie coraz częściej korzystają z alternatywnych form płatności. Jeśli gotówka nie będzie dla Ciebie działać, śledź wydatki za pomocą aplikacji – lub wypróbuj ją w starym stylu za pomocą arkusza kalkulacyjnego lub jeszcze bardziej staroświecko za pomocą ołówka i papieru.

Pilnuj swoich zysków i notuj pieniądze, które możesz zaoszczędzić. Jeśli masz tendencję do polegania na kartach kredytowych, które możesz wydać, gdy skończy się gotówka, ukryj plastik. W końcu możesz nie zauważyć nawet tygodni i miesięcy, w których nie wyciągnąłeś go na rutynowe zakupy. Najlepszym rozwiązaniem przy korzystaniu z kart kredytowych jest spłacanie ich w całości w każdym miesiącu lub używanie ich tylko w nagłych wypadkach.

Łatwo jest opóźnić podejmowanie decyzji o ważnych sprawach finansowych, ale świetnie jest realizować swoje cele. Kluczem do sukcesu jest śledzenie twoich postępów i wyznaczanie kamieni milowych na drodze do mety. Samo podejmowanie kroków w kierunku twoich celów i trzymanie się tego jest często sukcesem samym w sobie.