5 kreatywnych sposobów na sfinansowanie nowego biznesu

Podczas gdy banki lubią publikować komunikaty prasowe, które ogłaszają swoje zaangażowanie w udzielanie pożyczek małym firmom i klepanie się po liczbie pożyczek dla małych przedsiębiorstw, które już dostarczyli, prawda jest taka, że ​​nie lubią tego robić. . Więc niewiele.

Oczywiście, jeśli chcesz założyć małą firmę handlową lub usługową lub masz pomysł na produkt, który chcesz rozwijać od zera, nie muszę ci tego mówić – jeśli byłeś w tradycyjnym pożyczkodawcy, już wiem.

Jeśli masz dużo zabezpieczeń i dobrą historię kredytową, mogą ci to pomóc. Ale faktyczna pożyczka na działalność gospodarczą, która nie jest związana z hipoteką? Zapomnij o tym.

Ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby uzyskać nowy biznes z ziemi i już wystukał wszystkich znajomych i rodziny, oto kilka nietradycyjnych sposobów finansowania działalności gospodarczej, które możesz chcieć zbadać.
1) Crowdfunding.

Umieszczenie swojego pomysłu na nowy biznes w sieci i poproszenie ludzi o przekazanie pieniędzy, abyś mógł to zrobić jest coraz popularniejszym sposobem na pozyskiwanie nowych firm – i jest coraz więcej witryn portalu finansowania społecznościowego, w których możesz opublikuj swój pomysł na biznes i kampanię na fundusze.

Dwa największe portale crowdfundingowe w Kanadzie to Kickstarter i Indiegogo – zobacz, jak się do nich porównują.
2) Akceleratory rozruchowe.

Akceleratory rozruchowe lub inkubatory mogą być świetnym sposobem na finansowanie działalności, ponieważ większość z nich zapewnia edukację i opiekę mentorską, a także pieniądze.

Firmy takie jak 500 Startups i Founder Institute pielęgnują i wspierają nowe firmy na całym świecie.

Oto zestawienie ośmiu największych akceleratorów startowych w Kanadzie (TechVibes).

Minusem jest to, że akceleratory rozruchowe są zjawiskiem technicznym; będzie ci ciężko znaleźć takie możliwości dla firm na bardziej tradycyjnych arenach.

Kolejną potencjalną wadą jest to, że akceleratory oferują inwestycje w zamian za kapitał własny i możesz lub nie chcesz współdzielić własności swojej nowej firmy.
3) Rywalizuj o fundusze.

Każdego roku wydaje się, że rośnie liczba konkursów, które oferują pieniądze firmom jako nagrodę.

Najlepsze z nich oferują również takie rzeczy, jak dostęp do wiedzy i szkoleń, które mogą mieć znaczenie dla nowego biznesu. Na przykład firma Ignite Capital oferuje początkującym kanadyjskim przedsiębiorcom szansę wygrania 20 000 USD dotacji i opieki mentorskiej przez jeden rok. (Catch: program jest dostępny tylko dla mieszkańców Ontario, którzy mają 18 do 39 lat.)

Big Idea Labs kanadyjskiej Fundacji Młodzieży to podobny program, który oferuje dostęp do 75 000 $ finansowania.

Ale są też inne konkursy otwarte dla niemal każdego kanadyjskiego małego biznesu, w tym dla startupów szukających funduszy. Telus i The Globe and Mail sponsorują na przykład doroczny konkurs wyzwań. Jego główną nagrodą jest dotacja w wysokości 100 000 USD.

4) Finansowanie działalności gospodarczej.

Niektóre firmy finansują inne firmy, aby zwiększyć zasięg własnych produktów i zabezpieczyć swoje łańcuchy dostaw. Na przykład, Whole Foods Market Inc., oparty na Stanach Zjednoczonych łańcuch naturalnej i ekologicznej żywności, wypożyczył bezglutenową kuchnię Molly B, firmę rodzinną z siedzibą w Toronto, 50 000 $ na zakup komercyjnego pieca potrzebnego do rozwoju kanadyjskiej małej firmy.

(Przeczytaj artykuł w The Globe and Mail.) Pożyczka była częścią programu Local Producer Loan firmy Whole Foods Market Inc.

A Whole Foods z pewnością nie jest jedyną firmą oferującą finansowanie innym firmom. Firmy takie jak Amazon.com Inc. i PayPal również udzielają pożyczek małym firmom – a trend ten rośnie.
5) Finansowanie przez Franchising.

Jeśli nowa firma, którą chcesz rozpocząć, jest franczyzą, możesz uzyskać finansowanie małej firmy od franczyzodawcy, z którym zamierzasz nawiązać współpracę. Instant Imprints Canada i Murphy Business Canada są dwiema franczyzami, które oferują takie finansowanie i są tylko czubkiem góry lodowej.

(Zasadniczo franczyzy są łatwiejsze do sfinansowania niż inne firmy typu “start-up”, ponieważ bardziej tradycyjni kredytodawcy są gotowi pożyczyć im pieniądze, a firmy takie jak ATB Financial, korporacja korona, zapewniają wyspecjalizowane usługi finansowania franczyzy.)
Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich

Niektóre z powyższych pomysłów na finansowanie wciąż wymagają posiadania tego rodzaju zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt bankowy. Inne, takie jak akceleratory startowe, są otwarte tylko dla nowych firm w poszczególnych sektorach. Ale niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności chcesz rozpocząć, powyższe pomysły dadzą przynajmniej kilka możliwości finansowania.

Jak znaleźć anioła inwestora

Czy istnieje niewielka firma, która nie potrzebuje więcej kapitału na jakimś etapie rozwoju? Czy istnieje właściciel małej firmy, który nie pomyślał o inwestorze aniołów jako idealnym źródle kapitału, którego potrzebuje? Ale znalezienie inwestora anioła nie jest jak znalezienie milczenia na plaży; poszukiwania są bardziej podobne do znalezienia perły. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć inwestora anioła.

1. Wiesz, kogo szukasz.

Twoje szanse na nawiązanie kontaktu z aniołem, którego będziesz potrzebować, będą znacznie lepsze, jeśli będziesz mieć na uwadze profil “typowego” inwestora aniołów. Według Ralpha Kromana z WeirFoulds LLP, typowy inwestor aniołów:

ma dochód przekraczający 100 000 USD
ma 40 do 60 lat
ma wartość netto przekraczającą 1 000 000 USD
ma wcześniejsze udane doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości
spodziewa się wstrzymać inwestycję na okres od pięciu do siedmiu lat (chociaż niektóre anioły chcą “wypłacić” po zaledwie kilku latach)
lubi doradzać przedsiębiorcy i lubi być częścią akcji
inwestuje do 150 000 USD, ale może uczestniczyć w konsorcjum innych aniołów, inwestując łączne inwestycje w wielokrotność poszczególnych inwestycji
odnosi oferty do innych prywatnych inwestorów, nawet jeśli anioł zdecydował się nie inwestować
lubi inwestować w branżę, z którą anioł jest znany
źródła radzą sobie poprzez polecenia.

Anioły szukają firm o potencjale wzrostu i eksportu, mówi Allan Riding, ekspert od inwestowania aniołów i profesor na Uniwersytecie Carleton.

Rozumieją, że może to potrwać kilka lat, zanim ich inwestycja się opłaci – choć oczekują oni również, że zostaną dobrze zrekompensowani za swoje ryzyko.

2. Patrz blisko domu.

Ponieważ tak wielu inwestorów aniołów lubi odgrywać aktywną rolę w biznesie, w który inwestują, wolą inwestować w firmy, które są blisko domu.

“Anioł chce być blisko, aby mogli podjechać do rozmów z zleceniodawcami” – mówi Jim Orgill, dyrektor zarządzający zaawansowanych technologii dla Banku Rozwoju Biznesu Kanady.

3. Sieć, sieć, sieć.

W większości przypadków musisz być skierowany do anioła inwestora. Nie spędzają czasu na ulicy, czekając, aby porozmawiać z kimkolwiek. Aby znaleźć inwestora aniołów, musisz poznać właściwą osobę (tę, która może skierować cię do poszukiwanego przez ciebie anioła), co oznacza zanurzenie się w lokalnej społeczności biznesowej i społecznej.

Skoncentruj się na właścicielach firm – jako, że są to ludzie, którzy sami mogą być inwestorami aniołów lub znają inwestora anioła. Dołącz do organizacji biznesowych i handlowych i regularnie uczestniczyć w spotkaniach. Dołączenie do organizacji obywatelskich i społecznościowych również świetnie nadaje się do networkingu. Weź udział w targach i wydarzeniach. Zdobądź swoją twarz i swoje imię i poznaj jak najwięcej osób.

4. Zdaj sobie sprawę, że wiele aniołów nie lata solo.

Podczas gdy istnieją niektórzy aniołowie inwestorzy, którzy inwestują całkowicie samodzielnie, wielu funkcjonuje w ramach nieformalnej sieci lub konsorcjum, gdzie mogą łączyć swoje zasoby i dzielić ryzyko.

Skontaktuj się z Community Futures Office lub Centrum Rozwoju Gospodarczego, w którym mieszkasz; w twojej społeczności może być aktywna grupa aniołów.

5. Skorzystaj z usług połączeń dostępnych w Internecie.

Możesz być w stanie połączyć się z inwestorem aniołem za pośrednictwem jednej ze stron internetowych, która zapewnia dopasowanie inwestorów do inwestorów i aniołów. Jeśli nic innego, możesz przynajmniej przedstawić swoją ofertę biznesową przed szerszą publicznością. Oto trzy, które warto wypróbować:

Capital Connexion – ta sieć lokalnych baz danych zawiera projekty biznesowe i źródła kapitału wysokiego ryzyka. Rejestracja projektów biznesowych i prywatnych inwestorów venture capital jest bezpłatna, ale musi być zatwierdzona przez lokalną organizację rozwoju gospodarczego, która została akredytowana.

Planet Dealflow Canada – usługa łączenia przedsiębiorców z aniołami. Publikowanie poufnej oferty jest bezpłatne; Jeśli ich odpowiednia usługa znajdzie inwestora, który chce dalej wykorzystać swoją szansę, płacisz jednorazową opłatę za pierwszy kontakt.

Lub możesz zapłacić z góry i otrzymać usługi premium.

BC Angel Forum – firmy z branży technologii i nietechnologii, które szukały kapitału w kwocie od 100 000 do 1 miliona USD, dostarczają prezentacje “na żywo” pre-screenowanym inwestorom prywatnym i korporacyjnym.

Znalezienie inwestora anioła nie jest szczególnie łatwym zadaniem, ale wysiłek naprawdę się opłaci, gdy znajdziesz inwestora anioła, który chce zainwestować w swój biznes. Oprócz zapewnienia kapitału potrzeb biznesowych, doradztwo i know-how anioła inwestora może być kluczem do kształtowania sukcesu Twojej firmy.