5 kroków do stworzenia planu nieruchomości

Rozważ utworzenie planu nieruchomości, zwłaszcza jeśli:

Chcesz zminimalizować koszty spadkowe i chronić swoją prywatność
Chcesz znaleźć sposoby oszczędzania na podatkach
Posiadaj firmę i musisz angażować się w planowanie sukcesji firmy
Chcesz zapewnić, że zapewnisz swoim spadkobiercom, w tym dzieciom i wnukom oraz pozostałemu przy życiu współmałżonkowi
Chcesz kontrolować rozdysponowanie swoich aktywów po przejściu

Dla wielu osób tworzenie planu nieruchomości jest zadaniem, które rutynowo zostaje zepchnięte na dno stosu. Niektórzy zakładają, że plany majątkowe są tylko dla bogatych. Inni mogą po prostu nie myśleć o niektórych trudnych tematach związanych z planowaniem osiedla. Bez względu na powód, większość Amerykanów – około 64% – nie ma nawet podstawowej woli

Jednak większość powinna mieć plan nieruchomości.

Poza planowaniem dystrybucji majątku, plany nieruchomości powinny zawierać ważne dokumenty, które odnoszą się do wielu drażliwych kwestii, od tego, kto będzie opiekunem dzieci, jeśli umrzesz, do tego, jak Twoi bliscy powinni podejść do twoich decyzji medycznych, jeśli jesteś niezdolny do pracy.

“Plan nieruchomości obejmuje wiele niezwykle ważnych aspektów życia medycznego i finansowego, a także zapewnia, że ​​twoi bliscy rozumieją twoje życzenia” – mówi Nathaniel Arnett, specjalista od planowania nieruchomości w Fidelity Investments. “Posiadanie planu na miejscu może zapewnić Tobie i Twojej rodzinie prawdziwy spokój”.

Z pomocą specjalistów prawnych i finansowych, opracowanie planu nieruchomości jest prawdopodobnie łatwiejsze niż myślisz. Doświadczeni doradcy mogą pomóc ci upewnić się, że nie przegapisz żadnych ważnych elementów i że twój plan nieruchomości odpowiada na wszystkie Twoje potrzeby.

Oto 5 kroków, które pomogą Ci wybrać właściwą drogę:
Ustanowić pełnomocnictwo

Pełnomocnictwo to dokument prawny, który przyznaje innej osobie możliwość podejmowania decyzji finansowych lub medycznych w przypadku, gdy zostaniesz uniewinniony.2 Takie decyzje mogą obejmować likwidację inwestycji w celu opłacenia rachunków medycznych, zarządzanie ubezpieczeniem, a także w przypadku pełnomocnictwa medycznego, upewniając się, że otrzymujesz opiekę medyczną i interwencje, których potrzebujesz.

Pełnomocnictwa finansowe i medyczne są dwoma różnymi dokumentami prawnymi i dla nich może być 2 różnych osób. W przypadku wyznaczania finansowego pełnomocnictwa, rozważ osobę, której całym sercem ufasz. Ta osoba będzie otwierać twoje listy, kontaktować się z twoimi bankami, przenosić twoje aktywa i płacić twoje rachunki, jeśli potrzeba. On lub ona nie musi być finansowym oszustem, ale powinieneś ufać tej osobie, aby podejmowała pragmatyczne i przemyślane decyzje w twoim imieniu.

Twoje medyczne pełnomocnictwo – ta rola może być również nazywana twoją pełnomocnictwą służby zdrowia, w zależności od tego, gdzie mieszkasz – podejmie decyzje medyczne w Twoim imieniu. Ta osoba wykorzysta swoją wolę życiową (znaną również jako zaawansowana dyrektywa w sprawie opieki zdrowotnej) jako wskazówkę do określenia opieki, której pragniesz. Wiele osób wyznacza współmałżonka lub rodzica w tej roli. Kogo wybierzesz, rozpocznij dyskusję, aby uzyskać wzajemne zrozumienie, które upewni Cię, że jest świadomy Twoich preferencji medycznych. “Prowadź proaktywną rozmowę, aby móc odpowiedzieć na ważne pytania i ułatwić pracę danej osobie w przypadku, gdy będzie ona musiała spełnić jej rolę” – mówi Arnett.
Stwórz żywą wolę

Twój plan nieruchomości roztrwoni twoje aktywa finansowe; zapewnia także wskazówki dla najbliższych dotyczące preferencji dotyczących interwencji medycznej po zakończeniu życia, w przypadku, gdy nie można się komunikować samodzielnie.

Większość testamentów życiowych zawiera instrukcje dotyczące następujących czynności:

Zabiegi przedłużające życie, w tym transfuzje krwi, leki i zabiegi chirurgiczne
Sztuczne wspomaganie życia
Uśmierzanie bólu lub opieka paliatywna
Podawanie jedzenia i wody (w tym karmienie przez zgłębnik)
Zamówienia typu “zrób to nie reanimuj” (DNR)

Dokumenty te mogą być tak szczegółowe, jak chcesz, i mogą oznaczać twoje preferencje religijne i wszelkie plany dotyczące dawstwa narządów. “Życie będzie oferowało bardzo potrzebne wskazówki dla zespołu medycznego i rodziny, zwłaszcza gdy decyzja nie jest jasna” – mówi Arnett.

Twój prawnik może pomóc ci sporządzić testament wraz z resztą twojego planu nieruchomości. Upewnij się, że wysłałeś kopię do swojego lekarza pierwszego kontaktu, aby upewnić się, że Twoja wola życia jest łatwo dostępna i staje się częścią twojej historii choroby. Dokumenty te są często łączone z dokumentacją medyczną dotyczącą pełnomocnictwa, dlatego należy się upewnić, że lekarz ma dostęp do wszystkich ważnych wytycznych medycznych.
Zrób ostatnią wolę i testament

Twoja wola jest kluczowym elementem twojego planu osiedlowego. Ten ważny dokument służy dwóm różnym celom. Po pierwsze, określa, kto otrzyma twoje aktywa po twojej śmierci. Jeśli masz małe dzieci, oznacza to także, kto będzie ich opiekunem. Bez woli, sędzia prawdopodobnie dokona obu tych ustaleń. “Prawdopodobnie masz wyraźne pojęcie, kim chcesz odziedziczyć majątek lub wychować dzieci” – mówi Arnett. “Ale jeśli nie nagrasz swoich preferencji w testamencie, sędzia może podjąć decyzję, która jest daleko od zamierzonego.”

Czy dokumenty mogą być tak proste lub złożone, jak wymaga tego twoja posiadłość. Rozpocznij od kontaktu z doświadczonym prawnikiem, który przeprowadzi Cię przez ten proces. Wiele z nich oferuje ryczałtowe opłaty za sporządzenie testamentu podstawowego, który może wynosić od 300 do 1000 USD lub więcej. Możesz również skonsultować się ze swoim doradcą finansowym, aby pomóc w inwentaryzacji i uporządkować swoje aktywa finansowe.

Będziesz także musiał wyznaczyć wykonawcę – osobę lub instytucję, która będzie nadzorować zarządzanie twoją posiadłością i wykona instrukcje twojej woli. (Możesz również chcieć wyznaczyć alternatywnego wykonawcę, jeśli wybrana osoba nie może lub nie chce być wykonawcą). Do ich zadań może należeć zbieranie zasobów, sprzedawanie nieruchomości i płacenie podatków. Wybierając wykonawcę, wybierz osobę, którą uważasz za odpowiedzialną, zrównoważoną i godną zaufania. Upewnij się też, że są gotowi podjąć się odpowiedzialności za to, że jesteś wykonawcą swojej posiadłości.

Rozważ utworzenie zaufania

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że fundusze powiernicze są przeznaczone tylko dla bardzo bogatych. Jednak fundusze powiernicze mogą odgrywać ważną rolę w wielu planach dotyczących nieruchomości. Dają ci większą kontrolę nad rozmieszczeniem zasobów i pozwalają ci zachować szczegóły swoich aktywów z dala od społeczeństwa po śmierci. Ponadto, fundusze powiernicze mogą również:

Zmniejsz podatki należne od posiadłości i spadkobierców
Chroń swoje aktywa przed wierzycielami i procesami sądowymi
Określ warunki dotyczące sposobu i czasu dystrybucji zasobów

Ludzie często mogą używać zaufania w połączeniu z testamentem, ale fundusze powiernicze mogą być droższe. Tworzenie planu nieruchomości, który obejmuje trust, może kosztować od około 1000 USD do kilku tysięcy dolarów, w zależności od złożoności sytuacji i zaangażowanych aktywów. Koszt budowy planu nieruchomości jest zwykle jednorazową opłatą. Mogą jednak wystąpić powtarzające się koszty związane z administracją niektórymi rodzajami trustów lub z korektą planu w czasie.

Istnieje wiele rodzajów trustów, z których każda ma określone zalety i wady. Jednym z najczęstszych jest żywe zaufanie, które pozwala ci zachować kontrolę nad aktywami, które umieścisz w zaufaniu, gdy jesteś żywy, a następnie przekazuje je swoim beneficjentom po śmierci.

Jeśli ustanawiasz zaufanie, musisz podać nazwę powiernika. Powiernik jest odpowiedzialny za upewnienie się, że zaufanie robi to, co zamierza. Do zadań powiernika należy zarządzanie majątkiem, bieżąca administracja i składanie zeznań podatkowych dla trustu, a także dokonywanie wypłat na rzecz beneficjentów zgodnie z warunkami trustu. Na przykład możesz chcieć, aby twoje dzieci korzystały z funduszy powierniczych tylko dla wyższego wykształcenia. Twój powiernik dokona dystrybucji z funduszu powierniczego zgodnie z dokumentem zaufania.

Wybierając kuratora, wybierz osobę, której ufasz. Rozważ swój wiek (często chcesz kogoś młodszego), a także pewność siebie w podejmowaniu decyzji. Powiernik może być rodzeństwem lub bliskim przyjacielem rodziny, ale może też być niezależnym powiernikiem korporacyjnym bez związku z rodziną.