5 lekcji na temat oszczędności w college’u

Rozważ konto oszczędnościowe 529 college’u wcześniej
Traktuj oszczędności w college’u jak miesięczny rachunek
Zaoszczędź 100 $ więcej miesięcznie na studia
Priorytetuj oszczędzanie w college’u nad zakupami impulsowymi
Stwórz solidny plan oszczędzania na studiach

Jako rodzice zachęcajcie swoje dzieci, aby uczyły się na swoich błędach. Jeśli chodzi o oszczędności w college’u, uczenie się na błędach innych rodziców lub przeoczeniach może być wielkim niewykorzystanym zasobem.

Ponieważ koszty college’u wciąż rosną, rodzice oczekują, że zapłacą więcej, więc wielu oszczędza więcej. W rzeczywistości oszczędzają o wiele więcej niż 10 lat temu, wynika z najnowszego studium oszczędnościowego Fidelity College1. Obecnie prawie trzy czwarte ankietowanych rodziców oszczędza na studia wyższe niż połowa w 2007 r., Kiedy rozpoczęto badanie. Obecnie około 43% rodziców oczekuje, że pokryje wszystkie koszty czesnego w porównaniu do zaledwie 16% ankietowanych rodziców w 2007 roku, którzy powiedzieli, że zamierzają wpłacić 100% całkowitych kosztów college’u swoich dzieci.

Wraz ze wzrostem kosztów college’u wzrasta zadłużenie wielu uczniów i ich rodziców. Absolwent kolegium 2016 z zadłużeniem studencko-pożyczkowym będzie musiał spłacić nieco ponad 37 000 USD. Jednak coraz więcej rodziców chce dokonać dodatkowych poświęceń i spodziewa się, że zapłacą więcej. “Dzisiejsi rodzice nauczyli się z własnych doświadczeń płacenia za studia i zarządzania zadłużeniem z tytułu pożyczek studenckich. Ci rodzice wyraźnie doceniają znaczenie dyplomu ukończenia studiów i prawdopodobnie chcą chronić swoje dzieci przed ciężkim obciążeniem zadłużeniem studentów po studiach “, mówi Keith Bernhardt, wiceprezes ds. Planowania uczelni w Fidelity.

Według najnowszych badań Fidelity College Savings Indicator, oto pięć lekcji wyciągniętych przez rodziców dzieci uczęszczających do college’u, którzy twierdzą, że życzyli sobie, aby podjęli działania wcześniej, aby zwiększyć gotowość na oszczędzanie w college’u:
1. Weź pod uwagę 529 konta oszczędnościowego kolegium.

Mimo że nie można cofnąć się w czasie, 24% ankietowanych rodziców wyraziło życzenie, aby wcześniej otworzył swoje konto oszczędnościowe na 529 uczelni.

Niektórzy nowi rodzice mają inne priorytety i nie myślą o tym, by zacząć oszczędzać na studia dla swoich małych dzieci. Inni zaczynają oszczędzać na studia, dopóki ich dziecko nie osiągnie wieku, w którym wyrażą zainteresowanie zawodem. Zaczynając od początku, wprowadzisz różnicę, zarówno pod względem pieniędzy, które wpiszesz w czasie, jak i ich potencjału do wzrostu.

Na przykład dwie różne rodziny mają na celu zaoszczędzenie 50 000 USD na studia do czasu ukończenia przez dziecko 18 lat. Według szybkiej kontroli oszczędności Fidelity *:

Rodzina A zaczyna oszczędzać, gdy ich dziecko ma 12 lat, pozostawiając sześć lat na uratowanie. Zakładając roczną stopę zwrotu inwestycji wynoszącą 6%, rodzina A będzie musiała zaoszczędzić 579 USD miesięcznie, aby osiągnąć swój cel.
Z drugiej strony rodzina B zaczyna oszczędzać, gdy rodzi się dziecko, dając im 18 lat na uratowanie. Zakładając również roczną stopę zwrotu inwestycji wynoszącą 6%, rodzina B musi zaoszczędzić 450 USD mniej miesięcznie – tylko 129 USD – aby osiągnąć ten sam cel oszczędnościowy wynoszący 50 000 USD.

Chociaż zawsze lepiej jest zapisać tak szybko, jak to możliwe, późny start jest lepszy niż nigdy nie zaczynaj w ogóle.

* Kalkulator szybkiego rozliczania oszczędności w college’u oblicza salda końcowe za pomocą wybranych przez klienta danych wejściowych dla horyzontu czasowego, kwoty oszczędności i zwrotu z inwestycji. Oszczędności są uznawane za statyczne przez cały okres czasu i są sumowane miesięcznie na koniec miesiąca. Dodatkowo, kalkulator rozwiąże, ile miesięcznych oszczędności potrzeba, by osiągnąć statyczny, podany przez klienta cel w przyszłości. W analizie nie uwzględnia się podatków, ryzyka inwestycyjnego ani opłat za zarządzanie inwestycjami.

2. Traktuj oszczędności w college’u jak miesięczny rachunek.

Nawet jeśli twoje dzieci mogą nie być jeszcze na studiach, pomyśl o funduszu oszczędnościowym w college’u jako rachunku do zapłaty. Prawdziwe rachunki za naukę wkrótce trafią do twojej skrzynki odbiorczej. Jasne, masz już wiele codziennych wydatków na życie, takich jak czynsz czy spłaty kredytu hipotecznego, jedzenie i rozrywka, oraz wkład w fundusz emerytalny. To dużo do zrównoważenia.

Ogólnie rzecz biorąc, oszczędzanie na emeryturę jest “koniecznością”, a oszczędzanie na studia jest “miłe w utrzymaniu”. Dla wielu osób wejście na miesięczny i regularny zwyczaj wnoszenia wkładu na konta oszczędnościowe swojego dziecka na początku nauki jest doskonałym pierwszym krokiem na ścieżce, która czyni ich “miło mieć” cel rzeczywistością.

3. Zaoszczędź 100 $ miesięcznie na studia.

Jednym z zaskakujących wyników badania było to, że 45% rodziców z dziećmi w wieku 10 i więcej twierdziło, że mogliby zaoszczędzić dodatkowe 100 USD miesięcznie na studia. Z tej grupy połowa twierdzi, że mogła zaoszczędzić dodatkowe 200 USD miesięcznie. Te dodatkowe dolary, jeśli zostaną zainwestowane wcześniej i będą miały czas na rozwój, mogą przynieść znaczne oszczędności w czasie:

“Dla wielu rodzin znalezienie dodatkowych 50 USD lub 100 USD miesięcznie może wydawać się nieosiągalne, ale te dodatkowe dolary, konsekwentnie oszczędzane, mogą potencjalnie zwiększyć oszczędności w college’u o prawie 20 000 USD, a nawet 40 000 USD” – dodał Bernhardt.

Kiedy obserwujesz, jak twoje dzieci dorastają i przygotowujesz się do opuszczenia gniazda, pamiętaj, że kluczowe znaczenie ma stałe zainwestowanie. Jedną z funkcji 529 planów jest “rolldown”, który automatycznie zmienia miks inwestycyjny z bardziej agresywnego na bardziej konserwatywny, gdy dziecko zbliża się do wieku szkolnego. To może pomóc w zarządzaniu potencjalnymi negatywnymi skutkami dekoniunktury na rynku, gdy rachunki za naukę zaczną trafiać do twojej skrzynki odbiorczej.

Wskazówka: Aby oszacować, ile dodatkowych dolarów może zaoszczędzić na oszczędzaniu w college’u, skorzystaj z szybkiej kontroli oszczędności online Fidelity.

4. Priorytetuj oszczędzanie w college’u nad zakupami impulsowymi.

Jako rodzic prawdopodobnie próbowałeś pokazać swoim dzieciom, jak zaoszczędzić pieniądze: na przykład, przynosząc lunch do pracy, korzystając z transportu publicznego, kupując rzeczy na sprzedaż i ucząc krytycznej różnicy między “potrzebami” i “potrzebami”. nawet dla tych rodziców, którzy prowadzą przez przykład poprzez dyscyplinę i “mówiąc” nie “, zdarzają się sytuacje, w których geny impulsu konsumenckiego przerywają gen” zapisz więcej na studia “.

W naszej ankiecie 17% rodziców stwierdziło, że mogliby zaoszczędzić więcej na studia, redukując zakupy impulsowe. Aby zacząć łamać przyzwyczajenia, staraj się unikać przechodzenia do sklepów (lub nawet internetowych wyprzedaży), które rozwijają się emocjonalnie. Zrób listę, kiedy jesteś podatny na takie sytuacje i podejmij kroki, aby ich fizycznie unikać. Ograniczając kosztowne lub niepotrzebne produkty impulsowe, możesz poprawić swoje nawyki oszczędnościowe.

Wskazówka: skoncentruj się na tworzeniu budżetu i rozwijaniu dyscypliny, aby się z tym uporać. Automatyczne oszczędzanie w college’u, zakładając miesięczne potrącenia z konta czekowego lub oszczędnościowego na konto 529.

5. Stwórz solidny plan oszczędzania na studiach.

Możesz nie czuć się komfortowo, dzieląc się swoimi osobistymi danymi finansowymi z najbliższymi przyjaciółmi, ale kiedy pracujesz z doradcą finansowym, rozmowa o pieniądzach jest codziennością. A 11% ankietowanych rodziców wyraziło życzenie, aby wcześniej zaczęli współpracować z doradcą. Jedno pytanie, które należy zadać, brzmi: czy oszczędzamy wystarczająco na studia?

Aby zacząć odpowiadać na to pytanie, możesz porównać swoje wysiłki oszczędnościowe z rodzicami w naszym raporcie ankietowym, który zaoszczędził średnio 5900 $ w zeszłym roku na koncie oszczędnościowym swojego dziecka. Rodzice z planem finansowym na miejscu zgłaszają oszczędności w wysokości 6300 $ w zeszłym roku na wydatki związane z przyszłymi college’ami, zamiast tylko 4700 $ dla osób bez planu.

Nawet jeśli jesteś w stanie zaoszczędzić więcej, wiedząc, jak najlepiej zmaksymalizować te dolary, pozostaje wyzwaniem. Prawie połowa ankietowanych rodziców twierdzi, że nie w pełni rozumie, w jaki sposób inwestować swoje oszczędności w college’u i chciałaby uzyskać pomoc. A siedmiu na dziesięciu chce bardziej szczegółowych zaleceń na temat tego, ile powinni zaoszczędzić na studia.

Poświęć czas na zaplanowanie

Oszczędzanie na studia wymaga wspólnego wysiłku przez wiele lat, a rodzice, którzy przeszli już ten proces, mogą wyciągnąć wnioski. “Ważne jest, aby zacząć, gdy dzieci są małe, zarządzać ich oczekiwaniami i być przygotowanym do korekty kursu po drodze. Dzięki wczesnemu opracowaniu planu, przyjęciu inteligentnej strategii oszczędzania i szukaniu pomocy po drodze rodzice mogą lepiej oszczędzać na studiach, podobnie jak inne priorytety oszczędnościowe, takie jak emerytura “- mówi Bernhardt.