5 zasobów potrzebnych do założenia firmy

Chcę powiedzieć, że chcę założyć firmę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​każdy może założyć firmę. Złą wiadomością jest to, że założenie firmy, która odnosi sukcesy i nadal się rozwija, nie jest takie proste.

Istnieje pięć zasobów potrzebnych do założenia firmy, która ma siłę utrzymywania. Wiedza biznesowa jest oczywiście oczywista, ale pozostałe cztery są równie ważne. Aby przekształcić przedsięwzięcie typu startup w udany biznes, musisz:

1) W pełni zatwierdzić

Wybrani przedsiębiorcy to ludzie, którzy są w pełni zaangażowani w swoje przedsięwzięcia biznesowe. Musisz być przygotowany na to, aby włożyć swoje serce i duszę w to, co robisz, naprawdę wierzyć w swój produkt lub usługę i być przygotowanym na długie godziny, aby inni uwierzyli również w twój produkt lub usługę.

Kiedy zaczynasz działalność gospodarczą, musisz być gotowy na to, by obejść się bez takich przygód, jak wakacje, a nawet potrzeby takie, jak wynagrodzenie, co może wydawać się nieskończonym okresem czasu. I musisz to zrobić bez siatki bezpieczeństwa, do której przywykli pracownicy, takich jak zasiłki i plany emerytalne. W rzeczywistości musisz mieć zupełnie inny sposób myślenia niż przedsiębiorca niż pracownik.

2) Bądź “Typem D”

Ale samo złożenie zobowiązania nie prowadzi automatycznie do sukcesu biznesowego. Ludzie angażują się w różne rzeczy; przyczyny, hobby, inni ludzie. Jeśli masz zamiar dostać się tam, gdzie chcesz iść i rozpocząć biznes, który przetrwa, musisz także być osobą typu “D”, kimś, kto ma pragnienie połączone z napędem, z silną dyscypliną i determinacją.

Musisz nie tylko mieć pomysły biznesowe, ale być w stanie je wykonać. Ludzie sukcesu w biznesie są wytrwali; przeszkody są przejściowymi barierami do pracy. Mogą odpowiedzieć “Nie” na odpowiedź, ale tylko tak długo, jak długo zajmuje im przeformułowanie pytania z innej strony i pytanie ponownie.

Potrzebna jest dyscyplina i determinacja, ponieważ te cechy zapewniają pracownikom, którzy osiągnęli sukces, wytrzymałość, która pozwala im realizować swoje pomysły biznesowe, a także przetrwać burze i spokój gospodarczy.

Myślisz, że masz osobiste zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu w biznesie? Wypróbuj tę autoprzedsiębiorczą samoocenę i przeczytaj Myślenie o założeniu małego biznesu?

3) Zdobądź wiedzę biznesową, której potrzebujesz

Wiele osób próbowało założyć własną firmę, nie zadając sobie trudu zdobycia wiedzy biznesowej niezbędnej do sukcesu swojej firmy – a ich firmy zawiodły.

Aby rozpocząć działalność gospodarczą, musisz mieć wiedzę na temat wielu różnych aspektów biznesu i mieć wiele różnych umiejętności … lub przynajmniej wykonać badania, aby znaleźć i zatrudnić osoby, które mają niewystarczające umiejętności.

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy na temat rachunkowości, aby zachować własne książki, na przykład, będziesz musiał zatrudnić księgowego i / lub księgowego. Jeśli Twoja firma działa w oparciu o Internet, rozsądnie byłoby zatrudnić firmę, która zaprojektuje Twoją witrynę i zajmie się zapleczem, chyba że osobiście jesteś ekspertem od rozwoju strony internetowej.

Podczas tworzenia biznesplanu jednym z pierwszych kroków musi być szczera ocena umiejętności i wiedzy specjalistycznej. Które aspekty działalności firmy są kwalifikowane lub chętne do załatwienia, a które aspekty będą wymagały większej ilości wiedzy z Twojej strony lub skorzystania z pomocy zewnętrznej?

Zarządzanie ludźmi to tylko jeden zestaw umiejętności potrzebny do założenia firmy, która odniesie sukces. Musisz również posiadać wiedzę na temat sprzedaży i marketingu. Załóżmy na przykład, że opracowaliśmy lepszą pułapkę na myszy. Kim są twoi konkurenci? Jakie są pułapki na myszy, które oferują i jak są wyceniane? Co sprawia, że ​​twoja pułapka na myszy jest lepsza? Czy istnieje nawet potrzeba lepszej pułapki na myszy? Gdzie jest “tam”? Czy posiadasz umiejętności potrzebne do identyfikacji i kontaktu z klientami? Czy jesteś dobry w sprzedaży pułapek na myszy? Czy możesz opracować możliwy plan marketingowy i materiały promocyjne?

A co z operacjami biznesowymi? Czy masz wiedzę biznesową, aby zarządzać zapasami i wypełniać zamówienia? Gdzie przechowujesz wszystkie pułapki na myszy i jak zamierzasz je przekazać swoim klientom?

Czy znalazłeś dostawców, których potrzebujesz i nawiązałeś z nimi relacje? Czy skonfigurowałeś politykę obsługi klienta?

Wiedza biznesowa przed rozpoczęciem działalności jest kluczowa. Cała popęd i determinacja na świecie nie pomoże ci, jeśli nie masz wiedzy, aby faktycznie prowadzić udany biznes i nie zawracaj sobie głowy badaniami i planuj odpowiednio sukcesu.

4) Znajdź odpowiednie pieniądze na rozpoczęcie działalności

O ile osobiście nie posiadasz głębokich kieszeni, takich jak odziedziczone bogactwo, zorientowanie się, gdzie masz zamiar zdobyć pieniądze na rozpoczęcie własnej firmy i uzyskanie finansowania wcześniej, będzie jednym z najważniejszych elementów planowania firmy.

Znalezienie odpowiedniego uruchomienia działalności gospodarczej jest szczególnie ważne, ponieważ nie ma gwarancji, że Twoja firma zarobi od razu, a na pewno nie ma gwarancji, że Twoja nowa firma przyniesie wystarczającą ilość pieniędzy, by żyć dla Ciebie i Twojej rodziny. (Te strategie finansowe, które pomagają utrzymać pieniądze w momencie rozpoczynania działalności gospodarczej, mogą pomóc.) Nie można rozpocząć działalności gospodarczej bez kapitału początkowego, łącznej kwoty pieniędzy potrzebnych do otwarcia drzwi w celach biznesowych i trzymaj je otwarte, dopóki nie będzie można na nie uzyskać wystarczających dochodów.

Będziesz także potrzebował kapitału obrotowego, aby założyć firmę, ilość pieniędzy potrzebnych do utrzymania firmy. Kapitał obrotowy obejmuje wydatki, takie jak pensje, wynagrodzenia, czynsz, wydatki, dostawy, usługi komunalne, reklamę, amortyzację i płatności odsetkowe. Doradcy ds. Małych firm zalecają, aby wydatki związane z rozpoczęciem działalności obejmowały przynajmniej sześciomiesięczny kapitał obrotowy.

Jeśli nie masz własnych własnych kieszeni, gdzie dostaniesz pieniądze potrzebne do założenia firmy?

Aktywami osobistymi, takimi jak oszczędności (w tym RRSP, fundusze emerytalne, odprawy), nieruchomościami z prawem do ponownego zbywania, kartami kredytowymi i majątkiem osobistym, są najczęstsze początkowe źródło pieniędzy na rozpoczęcie działalności dla małych firm. Może tak być dlatego, że ludzie rozpoczynający nowe firmy nie mają alternatywy; jeśli nie masz dużo zabezpieczenia lub ustalonej historii kredytowej, uzyskanie małej pożyczki biznesowej może być trudne. (Zobacz Jak uzyskać pożyczkę dla małych firm, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na udaną aplikację pożyczki dla małych przedsiębiorstw.)

W prawej od domu: Jak rozpocząć udany biznes w domu, Barbara Mowat i Ted James twierdzą, że pieniądze pożyczone od rodziny, krewnych i przyjaciół stanowią ponad pięćdziesiąt procent pożyczek dla firm z domu. Radzą unikać nieporozumień i złych uczuć, zawsze pisząc na piśmie umowy o kredyt i upewniając się, że wszystkie pożyczki są ustanowione z odpowiednim zabezpieczeniem, wszelkimi warunkami i harmonogramem płatności. To dobra rada, którą należy przestrzegać, gdy pożyczasz pieniądze.

5) Wsparcie biznesowe Musisz rozpocząć działalność gospodarczą

Ostatnim z zasobów potrzebnych do założenia firmy, która odniesie sukces, jest dobry system wsparcia. Kiedy myślisz o wsparciu biznesu, najpierw zajrzyj do domu.

To nie przypadek, że większość odnoszących sukcesy małych firm jest zamężna. Chociaż lubimy mówić o “samodzielnym” i “prowadzeniu własnego show”, nie można rozpocząć i prowadzić udanego małego biznesu bez wsparcia innych osób. A kto lepiej niż wspierający małżonek, aby wysłuchać twoich pomysłów lub problemów i dostarczyć zachęty lub porady, która Cię podtrzymuje?

W przedsiębiorczości: Profil dla Kanadyjczyków, William E. Jennings zwraca uwagę, że odnoszący sukcesy przedsiębiorca ma zwykle wyjątkowo wspierającego małżonka.

Dodaje, że ci wyjątkowi małżonkowie nie tylko zapewniają miłość i stabilność, ale także konkretne wsparcie dla biznesu, takie jak pomoc w zapewnieniu kapitału potrzebnego do założenia firmy lub praca w firmie bez wynagrodzenia, aby ograniczyć koszty. Małżonkowie, którzy wnoszą swój wkład finansowy, pracując poza przedsiębiorstwem, to również wspólny scenariusz dla małych firm.

Posiadanie współmałżonka jest szczególnie ważne, jeśli chcesz rozpocząć działalność w domu. “W rzeczywistości nie rozpoczynacie działalności w domu, całe wasze gospodarstwo domowe” (Right From Home, rozpoczęcie udanego biznesu domowego). Nie możesz rozpocząć działalności w domu bez zastanawiania się, co członkowie rodziny myślą o tym pomyśle, jakie role mogą pełnić członkowie twojej rodziny w twoim biznesie oraz w jaki sposób Twoja firma wpłynie na twoje życie rodzinne. Bez aktywnego wsparcia rodziny Twoja firma w domu zawiedzie. Porozmawiaj o tych problemach wcześniej i sprawdź, jak bardzo wspierasz swoją rodzinę przed rozpoczęciem działalności.

Inni biznesmeni to kolejne cenne źródło wsparcia biznesowego. Bez względu na rodzaj działalności, którą planujesz założyć, ktoś tam był i zrobił to. Rozmowa z innymi ludźmi biznesu, którzy już założyli udany biznes, może przejść długą drogę w kierunku uniknięcia pułapek i zapewnienia wglądu w to, co działa, a co nie.