Cztery sposoby na monitorowanie inwestycji

Nie możesz pozostawać na szczycie swoich inwestycji i rynków przez cały dzień, każdego dnia. Ale nie chcesz przegapić okazji do wyjścia z handlu lub kupienia lub sprzedania inwestycji, gdy nadejdzie odpowiedni dla Ciebie czas. Alerty mogą pomóc. Powiadomią Cię o konkretnych ruchach giełdowych, odczytach indeksu, komunikatach ekonomicznych i nowościach – lub gdy na twoim koncie pojawią się określone zdarzenia, takie jak depozyt lub transakcja.
Oglądanie zapasów w telefonie

W aplikacji Fidelity Mobile® dostępne są cztery rodzaje alertów o wyzwalaczach cenowych, które mogą być wysyłane jako powiadomienia push do telefonu. Możesz również otrzymywać powiadomienia o wyzwalaczach cenowych za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Odwiedź stronę AlertsLog In Required (wymagane logowanie) na karcie News & Research na stronie Fidelity.com, aby dodać numer telefonu do swojego konta, aby otrzymywać powiadomienia w postaci wiadomości tekstowej.

Cena £
Zmiana procentowa
Wykładnicza średnia krocząca
Wysoki / niski 52-tygodniowy

Wszystkie typy alertów mogą Ci się przydać, ale oto kilka sposobów ich wykorzystania.
Cena £

Możesz mieć cenę, za którą chcesz kupić lub sprzedać akcje lub fundusze ETF. Możesz ustawić cenę, na jaką może wzrosnąć zabezpieczenie, lub wybrać cenę, która może spaść poniżej zabezpieczenia.
Zmiana procentowa od poprzedniego zamknięcia

Jeśli oglądasz niestabilne akcje lub ETF, które mogą się poruszyć w ciągu jednego dnia, ten alert pokazuje procentową zmianę z dnia poprzedniego.
Wykładnicza średnia krocząca

Jeśli jesteś fanem analizy technicznej, przydatna jest wiedza, kiedy zabezpieczenie przekracza 20-, 50- lub 200-dniową wykładniczą średnią kroczącą (EMA). EMA jest średnią z zestawu cen zamknięcia w określonym okresie, a ostatnie dane mają większą wagę.

Średnie ruchome 20- i 50-dniowe śledzą ostatnie ruchy cen i mogą być wskaźnikami wsparcia lub oporu. Jeśli cena akcji jest powyżej średniej ruchomej, może służyć jako silny poziom wsparcia – co oznacza, że ​​jeśli zapasy się zmniejszą, ruchomy średni poziom cen może działać jako psychologiczna bariera dla inwestorów, i może być trudne dla ceny spaść pod nią. Jeśli cena akcji jest poniżej średniej kroczącej, może służyć jako psychologiczny poziom oporu – co oznacza, że ​​gdyby zapas miał wzrosnąć, cena może zmagać się z podniesieniem powyżej średniej ruchomej.

200-dniowa EMA może dać ci wgląd w długoterminowe trendy – może pomóc złagodzić hałas generowany przez codzienne wahania na giełdzie. Może to być również silny poziom wsparcia lub oporu dla inwestorów, którzy polegają na analizie technicznej.

Kiedy cena zabezpieczenia przekroczy poprzednią wartość, może utrzymać tempo i przejść na nowe maksima – lub może nie. Może napotkać opór i odskoczyć na jakiś czas.

Z drugiej strony, poślizgnięcie się poniżej poprzedniego minimum z ostatnich 52 tygodni mogłoby być słabym wskaźnikiem. Cena zabezpieczenia może dalej spadać – lub, może, nie. Osiągnięcie 52-tygodniowego minimum może zachęcić niektórych inwestorów do zakupu w tym momencie.
Ustawianie alertów

Istnieje kilka sposobów ustawiania tych alertów w aplikacji Fidelity Mobile®. Możesz także ustawić ostrzeżenia na stronie Fidelity.com, gdzie może być łatwiej ustawić alerty dotyczące wielu papierów wartościowych.

Wiadomości, rynki, gospodarka i twoje konta

Nie wszystkie alerty dotyczą handlu. Możesz otrzymywać alerty o posiadanych inwestycjach, wiadomościach o rynkach i gospodarce oraz aktywności na koncie. Możesz ustawić te alerty, przechodząc do Fidelity.com.

Istnieją trzy szerokie klasyfikacje, podzielone na 11 kategorii alertów, dostępnych na stronie internetowej. Wszystkie te alerty są wysyłane na skrzynkę e-mail.

Usługi związane z kontem

Salda rachunków i działalność handlowa
Zdarzenia i usługi związane z kontem
Zarządzanie gotówką
Stałe dochody

Badania i monitorowanie rynku

Komentarze i raporty
Cena wyzwala
Aktualne wiadomości i badania
Oglądaj listy

Produkty i oferty

Wydarzenia związane z funduszem Fidelity
Naprawiono nowe problemy i produkty wtórne
Wstępne oferty publiczne (IPO)

Odwiedź stronę AlertsLog In Required na stronie Fidelity.com, aby dowiedzieć się więcej (wymagane logowanie).

Niezależnie od tego, czy śledzisz rynek i gospodarkę, czy podążasz za poszczególnymi zasobami, zastanów się nad ustawianiem alertów, aby pomóc w realizacji strategii inwestycyjnej.