Czy sprzedaż bezpośrednia (MLM) jest dobrą okazją biznesową?

Avon. Amway. Herbalife.

Mary Kay. Natura. Tupperware.

Znasz imiona.

Niektóre z tych firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią to firmy, z którymi dorastałeś, a nawet firmy, z którymi twoja matka dorastała. Prawdopodobnie masz niektóre z ich produktów we własnej kuchni i łazience – a jeśli nie, z pewnością znasz kogoś, kto to robi.

Są to z pewnością firmy, które są w pobliżu i poruszają się.

Są to również firmy, które są wyjątkowo dochodowe.

Sześć wymienionych powyżej firm, sześć z czołowych firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią na świecie, zarobiło w 2013 r. 36 miliardów dolarów. (Amway znalazł się na szczycie listy DirectSellingNews Global 100 w 2014 r., Osiągając 11,80 miliardów dolarów.)

Ale czy to oznacza, że ​​stając się bezpośrednim sprzedawcą firmy, takiej jak Amway czy Avon, jest to dobry interes dla ciebie?

Oto, co musisz wiedzieć o sprzedaży bezpośredniej i MLM (Marketing wielopoziomowy), abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

Sprzedaż bezpośrednia ma wielkie zalety

W przeciwieństwie do wielu firm, nie ma absolutnie żadnych barier wejścia, aby stać się bezpośrednim sprzedawcą.

Nie potrzebujesz żadnego konkretnego poziomu ani wykształcenia.

Nie musisz tego robić w pełnym wymiarze godzin ani nawet w dowolnej liczbie godzin tygodniowo.

Możesz to zrobić z domu.

Niedrogie jest wejście. Zwykle wszystko, co musisz zrobić, aby zacząć, to kupić zestaw startowy; niektóre firmy oferują je nowym sprzedawcom już za 35 USD, choć większość z moich nieoficjalnych ankiet wynosi od 99 do 150 USD.

Sprzedaż bezpośrednia i MLM to nie to samo

Sprzedaż bezpośrednia opisuje model biznesowy, w którym niezależni kontrahenci (lub przedstawiciele lub dystrybutorzy) sprzedają produkty i / lub usługi firmy bezpośrednio konsumentom. Mogą to robić poprzez sprzedaż od drzwi do drzwi, przez Internet lub organizację imprez.

Nie ma stałej lokalizacji detalicznej, chociaż często sprzedawcy bezpośredni pracują poza domem.

Teraz mogę skopiować i wkleić akapit powyżej, aby opisać MLM (Multilevel Marketing).

Jest to również model biznesowy, w którym niezależni kontrahenci sprzedają produkty i / lub usługi firmy bezpośrednio konsumentom. Różnica polega na tym, że w modelu biznesowym MLM niezależni kontrahenci zarabiają również na rekrutowaniu innych osób do pracy w firmie.

Więc jeśli pracujesz dla firmy MLM, zarabiasz na sprzedaży, ale także na sprzedaży rekrutów i rekrutów – twoich pracowników. (Tak więc termin “wielopoziomowy”.)

Wiele firm sprzedaży bezpośredniej to firmy MLM, w tym wspomniane wyżej firmy Amway i Avon.

Jeśli myślisz o pracy dla firmy zajmującej się sprzedażą bezpośrednią, możesz zobaczyć przewagę; jest to dodatkowy dodatkowy strumień dochodów, który może znacznie zwiększyć twoje dochody.

Ale…

Strzec się! Niektóre MLM mogą być programami piramidowymi

Właśnie dlatego niektórzy pozbawieni skrupułów oszuści utknęli na modelu biznesowym MLM i wykorzystali go do stworzenia piramid finansowych.

MLM jest całkowicie legalny zarówno w Kanadzie, jak i w USA.

Piramidy nie są.

Zgodnie z prawem zasadniczą różnicą między MLM a piramidami jest to, że firmy MLM zarabiają na sprzedaży produktów i / lub usług; piramidy finansowe zarabiają na tobie.

Innymi słowy, głównym celem piramidy finansowej jest skłonienie cię do wkładania swoich pieniędzy i rekrutowania innych, aby robili to samo, zamiast przemieszczania produktów lub usług.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, że firma MLM, którą jesteś zainteresowany, jest legalną firmą lub nielegalnym oszustwem piramidowym, zadaj te sześć pytań. A jeśli odpowiedzi na którekolwiek z pytań są niepewne, włóż portfel z powrotem do torebki lub kieszeni i uciekaj – to szansa, aby pójść do więzienia, a nie zarabiać pieniądze.

Możesz zarobić dużo pieniędzy

Pracując dla legalnej firmy MLM / sprzedaży bezpośredniej, możesz zarobić dużo pieniędzy.

W swojej książce “Second-Act Careers” Nancy Collamer opowiada historię Karen Pagliurolo, byłej pielęgniarki i mamuśki w domu, która teraz zarabia fortunę jako menadżer regionalny i konsultant ds. Sprzedaży w ekskluzywnej firmie mody sprzedaży bezpośredniej Etcetera , hosting pnia pokazuje cztery razy w roku w piwnicy jej domu w Winchester, Mass.

Jaki rodzaj fortuny? Konsultant Herbalife w zespole prezydenta może zarobić aż 480 000 $, informuje na swojej stronie internetowej sprzedawca suplementów żywieniowych. Ale jest to rzeczywistość dla zaledwie 0,3% ich sprzedawców, oświadczenie Herbalife o typowych odszkodowaniach.

Jest też milionowa dama Avon, Debbie Davis w Wielkiej Brytanii. Daily Mail doniósł, że ona i jej partner zarobili w 2010 roku 1,4 miliona funtów, co oznacza, że ​​są piątym z rzędu, którzy zarabiają najwięcej w Wielkiej Brytanii.

Wiele firm MLM oferuje również premie dla najlepszych sprzedawców, takie jak słynne różowe cadillaki Mary Kay.

Ale nie możesz

Jednak, jak pani Collamer mówi się w Czy naprawdę zarabiasz na sprzedaży bezpośredniej? (Forbes), “większość osób, które rozpoczynają sprzedaż bezpośrednią, nie odnosi takiego sukcesu”.

I faktycznie, według Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, średni roczny dochód dla konsultantów sprzedaży bezpośredniej w 2011 r. Wyniósł 2400 $.

Według firmy, przeciętny konsultant Herbalife zarobił 991 $ na rok 2011.

Jednak nie wszyscy, którzy podpisali kontrakt z firmą zajmującą się sprzedażą bezpośrednią jako kontrahent lub konsultant, robią to, by zarabiać. Niektórzy zostali konsultantami po to, aby sami mogli kupić towary lub usługi ze zniżką. Konsumpcja wewnętrzna, jak się ją nazywa, jest powszechna w firmach sprzedaży bezpośredniej i MLM. Nawet bardzo aktywni sprzedawcy zwykle używają tego, co sprzedają.

Jak dużo pracy przygotowujesz do swojej firmy?

Prawdziwa odpowiedź na pytanie “ile pieniędzy zarobię?” Zależy od Ciebie.

Jakie są twoje cele biznesowe?

Czy chcesz tylko zarobić dodatkowe pieniądze, abyś mógł uzupełnić swoje dochody? Czy chcesz, aby Twoja bezpośrednia sprzedaż zapewniała twój główny dochód? Lub coś pomiędzy?

To jedna z atrakcji MLM; jak dobrze to robisz zależy od twoich własnych wysiłków.

Musisz polubić sprzedaż

To oczywiste, wiem, ale jest to coś, co wielu ludzi nie widzi dobrze w sprzedaży bezpośredniej.

Sprzedaż bezpośrednia nie jest dla nieśmiałych i przechodzących na emeryturę. Musisz być gotowy, aby się tam dostać. I nie, nie tylko tam, jak w Internecie. Podobnie jak twarzą w twarz, od osoby do osoby, od drzwi do drzwi. Tak było w 70% sprzedaży bezpośredniej w 2013 roku według Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Jeśli nie jesteś pobłogosławiony tysiącami przyjaciół, musisz być osobą, która czuje się komfortowo rozmawiając z nieznajomymi.

I musisz nauczyć się sprzedawać im, co wiąże się z czymś więcej niż tylko pukaniem do czyjegoś drzwi i mówieniem: “Cześć. Jestem ________________. Chcesz kupić szminkę?

(Jeśli się teraz nie skurczysz, to dobry znak, umiejętności sprzedaży można nauczyć tak długo, jak chcesz to zrobić).

Dolna linia

Jeśli chcesz zrobić to, co należy zrobić, aby aktywnie sprzedawać produkty lub usługi ludziom, oprócz przyjaciół, sprzedaż bezpośrednia może być dla Ciebie dobrą okazją biznesową.

Zalety sprzedaży bezpośredniej / MLM są trudne do pokonania, szczególnie dla osób, które chcą pracować w elastycznych godzinach.

Ze względu na czas potrzebny na zbudowanie downline, nie polecam MLM jako dostawcy dochodu. Oznacza to, że jeśli szukasz firmy, która zapewni utrzymanie dla całej rodziny na własną rękę, to prawdopodobnie nie jest to, przynajmniej nie na lata, które zajęłyby “wejście na szeregi”.

Ale jeśli szukasz firmy, która zapewni dodatkowy dochód i satysfakcję z dorastania, bezpośrednia sprzedaż może być dla Ciebie dobrą okazją – szczególnie jeśli szukasz czegoś, co jest szybkie i łatwe do zdobycia.