Dobble – rozrywka dla całej rodziny

W świecie, w którym nasze potrzeby związane z tabletami stają się coraz bardziej szczegółowe, złożone i zaangażowane, może od czasu do czasu czuć się trochę wyczerpanym i potrzebującym toniku.

Więc z nieukrywaną przyjemnością mogę przedstawić ci mojego nowego małego przyjaciela … Dobble!

Stworzony przez genialne umysły z Asmodee Games, zanurzony głęboko w prostocie i zaciśnięty całym sercem warstwą szybkiej, chwalebnej zabawy, Dobble oferuje o wiele więcej niż sumę swoich części.

U podstaw naszej gry znajduje się prosta gra karciana pasująca do zdjęć, coś, co wydawało się być widoczne od zarania ludzkości. Dopasuj obrazy, zbieraj karty i wygrywaj. Ale dzięki usłudze Dobble ta prosta przesłanka została podniesiona na znacznie większą wysokość dzięki niektórym pomysłowym mini-grami, które oferują stałe, smaczne tempo rozgrywki, delikatną rywalizację i mnóstwo śmiechu.

Gra różni się od wszystkiego, co kiedykolwiek wcześniej przeżyłem. Wszystkie mini-gry zajmują zaledwie kilka minut, aby ukończyć rundę akcji, ale w ciągu tych przelotnych minut tak wiele się dzieje! Każdy gracz jest aktywny od początku do końca, akcja nigdy się nie podrywa, śmiech rozświetla stół i zmienia ostrość z drugiego na sekundę, i jest napięty. Na przykład, naprawdę grube zęby, zimny pot spięty.

Brzmi to szalenie, że gra o tak prostym stylu i dziecinnym wyglądzie może dostarczyć takiego poziomu napięcia, ale uwierz mi, gdy jesteś w sytuacji, w której gra inny gracz, zarówno szybko sprawdzając nawzajem swoją kartę dla pasującego obrazu który wydaje się dziwnie zakamuflowany za warstwą paniki, a twoje oczy nagle tracą całą komunikację z twoim mózgiem, robi się bardzo intensywny. Ale, wiesz, w dobry sposób.

Na chwilę jednak pozwól mi odciąć się od tego, jak to jest grać Dobble’a i mówić o tym, co się dzieje.

Mówią: “Dobre rzeczy są w małych paczkach”. Nie wiem, kim są “oni”, ale mogą mieć rację. Dobble to gra, która zmieści się w kieszeni. Niewielka, okrągła, ożywiona, żółta i liliowa blaszka, zawierająca 55 kart, to wszystko, czego potrzebujesz, by mieć całą magiczną rodzinną zabawę.

Każda z okrągłych kartek zawiera osiem symboli, począwszy od zdjęć smoków po płatki śniegu, a od liliowych kotów po krzyżujące się włosy. W grze jest łącznie 50 różnych symboli. Między każdą kartą w talii znajdzie się co najmniej jeden pasujący symbol, co oznacza, że ​​w żadnym momencie nie ma chwili, w której gra zmiesza się do końca, ponieważ dwie karty zawierają całkowicie różne obrazy.

Mini-gry mają tę samą, pasującą do siebie kartę i mieszają ją w całkiem pomysłowy sposób. W niektórych chodzi o zbieranie kart poprzez pierwsze dopasowanie do symbolu (The Towering Inferno), w innych chodzi o odrzucanie kart (The Well), aw innych dajesz się do zadawania kart przeciwnikom (The Trused Gift). To, co naprawdę podobało się mojemu i innym graczom przy stole, to brak słabych ogniw w mini-grach. Każdy z nich ma świetną zabawę i małe dramaty. Oznacza to, że gry w Dobble nie raz powracają do tego samego stylu gry, a zamiast tego cieszą się ciągłą zmianą rozgrywki.

Sposób podejścia do każdej sesji Dobble jest całkowicie otwarty na przyjęcie przy stole. Pięć mini-gier może być rozgrywane jako rundy jednorazowe, ogłaszane przez zwycięzcę i przechodzące do następnego trybu gry, lub punkty mogą być punktowane za każdą grę i akumulowane w kierunku całkowitej sumy na koniec rundy finałowej. Szczerze mówiąc, Dobble to rodzaj gry, w którą można grać bez zwracania uwagi na faktycznych zwycięzców i przegranych, a zamiast tego po prostu objąć radosną jazdę i niewątpliwie hałaśliwy śmiech, który wypełni pokój.

Grę można rozegrać od dwóch do ośmiu graczy, co jest fantastyczne na te noce, w których cała rodzina chce kawałka akcji. Okazało się, że chociaż jest to sprawa o wiele lepsza, wciąż można czerpać radość z biegu na dwie osoby, co jest rzadkością w moim doświadczeniu.

Oprócz fantastycznej rozgrywki, Dobble jest również obdarzony atrakcyjnym wyglądem. Obrazy są wyraźne, kolorowe i łatwe do wybrania na kartach, a decyzja o okrągłym kształcie w przeciwieństwie do tradycyjnego kształtu karty okazuje się mistrzowskim rytmem, ponieważ nadaje grze kolejną warstwę charakteru i wyróżnia się na tle innych. z tłumu.

Jeden dla dzieci?

Absolutnie! Moje własne przedstawienia prawie zawsze angażują moją rodzinę w obstawianie przy stole. To oznacza moją lepszą połowę, oczywiście, ale także moje pięcioro dzieci wychowane pod sztandarem frajerów. W wieku od dziewiętnastu do sześciu lat dobrze wiem, jak gra działa w szerokim zakresie wiekowym. Dobble okazał się hitem w wielkim stylu!

Gra jest tak łatwa do nauczenia i szybka, że ​​mój sześcioletni syn grał bez pomocy od samego początku. Zasady są minimalne, co oznacza, że ​​zwykłe szybkie spojrzenie na regulamin podczas gry zostało całkowicie wyeliminowane, a uwaga wszystkich została opanowana przez całą sesję, która obejmowała dobre trzy sztuki każdej mini-gry i cztery z pięciu najpopularniejszych!

Dobble to gra, w którą mogą grać moje najmłodsze dzieci bez jakiejkolwiek pomocy dla dorosłych, prosto z puszki, a to jest prawdziwy plus. Brak prawdziwej konfiguracji i prostej rozgrywki oznacza, że ​​gra może być w pełni płynna.

Wniosek

W kilku sztukach, Dobble, stał się ulubieńcem rodziny w naszym domu. To świetne uzupełnienie pomiędzy bardziej mięsistymi grami i doskonałym antidotum na bardziej zaangażowane gry. Kiedy wszystko czego potrzebujesz, to grać instynktownie i świetnie się śmiać, Dobble, dostarcza.

Naprawdę nie ma żadnych problemów z grą, o której warto wspomnieć. Nie jest to gra, w którą gra się przez wiele godzin, i nie jest to też gra, w której można skupić się na grze, ale na to nie ma celu. Zamiast tego, Dobble, jest doskonałym otwieraczem lub rozkoszą przerwy. Wspaniała gra o szybkim wybuchu, w której każdy gracz jest zaangażowany i przynosi ogromne zabawy i śmiech dzięki prostej, napiętej rozgrywce i wspaniałej różnorodności.

Biorąc pod uwagę ilość czasu, jaką ta gra może wydać przy stole, oraz ogromną wartość rozrywki jaką posiada, cena 12,99 GBP sprawia, że ​​musi to być dodatek do kolekcji gier.

Teraz, kiedy dzieci są w domu? Myślę, że czuję, że nadchodzi kolejna runda!