Gdzie umieścić długoterminowe oszczędności

Masz tylko tyle pieniędzy – dlatego ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej z każdego dolara, który możesz zaoszczędzić. Korzystanie z odpowiednich kont pomoże ci to zrobić.

Fidelity bada strategie, które mogą pomóc w zwiększeniu oszczędności. Oto 6 porad podatkowych dotyczących oszczędzania, które pomogą Ci zarobić pieniądze.
Pamiętaj, aby uzyskać mecz w swoim planie pracy

Jeśli masz konto oszczędnościowe w miejscu pracy, takie jak plan 401 (k), 403 (b) lub 457, a twój pracodawca oferuje odpowiedni wkład emerytalny, skorzystaj z niego. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzyskać pełny wynik – to jest jak darmowe pieniądze. Nie oddałbyś części swojej pensji, więc priorytetem powinno być wniesienie co najmniej wystarczającej ilości, aby uzyskać pełny wynik od twojego pracodawcy.
Rozważ konto oszczędnościowe

Rachunek oszczędności zdrowotnych (HSA) działa z kwalifikującym się programem zdrowotnym zgodnym z HSA, zazwyczaj jest to program zdrowotny o wysokim odliczeniu (HDHP). Jeśli twoje składki na HSA są składane przez twojego pracodawcę, pieniądze trafiają na konto na zasadzie przed opodatkowaniem, obniżając twój dochód podlegający opodatkowaniu. Składki na HSA poprzez odliczenie wynagrodzenia pracodawcy są również wyłączone z podatków FICA (podatki, które zasilają Ubezpieczenia Społeczne i Medicare) do pewnego progu dochodu.2

Możesz również otworzyć HSA, jeśli sam nabyłeś kwalifikujący się program pomocy zdrowotnej zgodny z HSA. Kiedy wpłacasz pieniądze na swoje HSA, otrzymujesz federalną ulgę podatkową za rok, w którym wkład został wniesiony. W przeciwieństwie do odpłatnego odprowadzania składek przez pracodawcę, nie dostaniesz odpadu od podatków FICA.

W przypadku 2018, jeśli posiadasz ubezpieczenie tylko dla siebie, najwięcej możesz wnieść do HSA w wysokości 3 450 $. W przypadku składek na 2019 limit wynosi 3500 USD. W przypadku ubezpieczenia rodzinnego limit składek wynosi 6900 USD w 2018 r. Limit 2019 wynosi 7 000 USD. W przypadku każdego poziomu pokrycia osoby powyżej 55 roku życia mogą umieścić dodatkowe 1000 USD.

Wstępna ulga podatkowa nie jest jedyną korzyścią HSA. Kiedy wyciągasz pieniądze z konta, aby zapłacić lub zwrócić, za kwalifikowane wydatki medyczne, wypłaty składek i zarobki są wolne od podatku.

Nie ma ograniczeń czasowych, kiedy możesz wziąć pieniądze z HSA. Jeśli nie potrzebujesz go teraz na wydatki na opiekę zdrowotną, możesz zaoszczędzić i zainwestować je na opiekę zdrowotną w przyszłych latach lub na emeryturze, kiedy może się przydać. Możesz nawet czekać latami, aby zwrócić swoje wydatki na bieżącą opiekę zdrowotną. Jedną z zasad jest to, że HSA musiało zostać otwarte przed poniesieniem wydatków.

Na przykład, jeśli otworzyłeś HSA w zeszłym roku i zapłacisz 3 000 $ z kieszeni w tym roku – możesz wziąć pieniądze z HSA, aby zwrócić ci pieniądze w przyszłym roku, za 5 lat lub za 20 lat. Pamiętaj, aby zapisać swoje rachunki, aby pokazać, że wydatki zostały zakwalifikowane i kiedy się wydarzyły.

Po 65 roku życia możesz wykorzystać pieniądze zapisane w HSA na wszelkie wydatki niemedyczne. Ale będziesz musiał płacić podatek dochodowy od wypłat – podobnie jak wypłata z podatku 401 (k) przed opodatkowaniem lub tradycyjnego IRA.

Jeśli jesteś w stanie, oszczędzanie pieniędzy w HSA na emeryturę może być dobrym pomysłem – szczególnie, jeśli jesteś w stanie zainwestować i zwiększyć swój wkład. Nawet jeśli jesteś w stanie zaoszczędzić część swoich składek na przyszłość, nadal możesz być tego wart.

Dodaj komentarz