Na ile naprawdę możesz sobie pozwolić?

Rozważ zwrot z inwestycji z wykształcenia kolegium
Aby to zrobić, oszacuj całkowite koszty college’u i przyszłe obciążenia zadłużeniem studentów dla Ciebie i Twojego dziecka
Zważ koszty związane z ewentualnym przyszłym wynagrodzeniem Twojego dziecka

Kupując akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne lub inne aktywa, rozważasz potencjalny zwrot z inwestycji. Dlaczego więc nie rozważyć zwrotu z innej dużej inwestycji – edukacji Twojego dziecka?

“College jest inwestycją w przyszłość twojego dziecka” – mówi Keith Bernhardt, wiceprezes ds. Planowania uczelni w Fidelity. “Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie mogło otrzymać wystarczające korzyści, aby uzasadnić koszty i zadłużenie po ukończeniu nauki.”

Oznacza to dostosowanie wybranego przez dziecko wyboru uczelni – i związanych z tym kosztów – do celów związanych z pracą, szansami rynkowymi i prawdopodobnym początkiem wynagrodzenia. To prawda, że ​​Ty i Twoje dziecko może nie mieć jeszcze odpowiedzi. Ale zacznij wcześnie i realistycznie myśl o tym, ile możesz zapłacić, i bądź kreatywny w podejmowaniu swojego wyboru dla swojej rodziny.

Oczywiście, będziesz również chciał upewnić się, że uczelnia pasuje do ucznia – nie tylko pod względem kursów, ale także lokalizacji, wielkości, populacji uczniów i środowiska uczenia się.

Czas spędzony na planowaniu to czas dobrze spędzony. Aby rozpocząć, rozważ nasze 5 sugestii poniżej.
1. Nie bierz za dużo długów

Przeciętna rodzina zapłaciła cenę naklejki w wysokości 25.290 USD dla uniwersytetu publicznego i 50 900 USD dla uczelni prywatnej w roku akademickim 2017-18 z ponad 70% studentów pobierających kredyty studenckie. Dla większości Amerykanów oznacza to podjęcie długu studenckiego.1

A więc, ile dług jest odpowiedni dla twojego studenta? To zależy, w części, od ich potencjału płacowego i tego, ile pomocy – jeśli w ogóle – planujesz zaoferować, aby spłacić te pożyczki. 70% osób, które zaciągnęły kredyty w 2017 r., Zgromadziło średnio 37 172 USD w zadłużeniu studenckim, o około 2100 USD w stosunku do 2015 r.2 Aby oszacować potencjalne spłaty kredytu i wynagrodzenie, jakie dziecko może wypłacić bez trudności lub pomocy, spróbuj Kalkulator pożyczek studenckich na FinAid.orgOpens w nowym oknie.

“To ważna decyzja” – mówi Ann Dowd, CFP®, wiceprezes Fidelity Investments. “Umożliwienie dziecku przyjęcia nadmiernego długu uczelni może ograniczyć ich elastyczność w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru pracy i oszczędzaniu na inne cele życiowe, takie jak kupno domu lub oszczędzanie na emeryturę.”

2. Rozważ potencjał wynagrodzenia

Przeciętna pensja początkowa za 2016 rok wynosiła 50 359 USD rocznie dla absolwentów szkół wyższych, zgodnie z National Association of Colleges and Employers.3 Jednak początkowe wynagrodzenia różnią się znacznie w zależności od kariery.

Aby dowiedzieć się, ile długu może sobie pozwolić Twoje dziecko, na podstawie głównych firm i spodziewanych zarobków, zastanów się nad poniższą tabelą.

A co, jeśli twoje dziecko ma ustalony na sercu zawód stosunkowo nisko płatny? Przy tak wielu dobrych programach w mniej kosztownych szkołach lub szkołach oferujących stypendia lub pomoc merytoryczną, pobieranie długów studenckich może nie być konieczne, jeśli ty i twoje dziecko planujesz z wyprzedzeniem.
3. Zrównoważyć budżet

Na długo zanim zaczniesz odwiedzać kampusy uniwersyteckie, stwórz realistyczny plan finansowy uwzględniający koszty studiów, pokój i wyżywienie, kwalifikowalność pomocy finansowej i przyszłe zadłużenie kredytów studenckich. Nie zapomnij o uwzględnieniu kosztów studiów podyplomowych, jeśli będzie to wymagane, a także chęci dziecka do dostosowywania wydatków w trakcie i po zakończeniu studiów.

“Czas na oszacowanie budżetu uczelni i potencjalnych pożyczek w projekcie jest na długo przed ukończeniem roku szkolnego w szkole średniej” – radzi Bernhardt.
4. Myśl kreatywnie

Jeśli podoba ci się 76% rodziców ankietowanych w badaniu Fidelity College Savings Indicator (CSI), nie chcesz, aby twoje dzieci miały zbyt dużo na kredyty w college’u4. Jakie jest rozwiązanie? “Wielu rodziców jest kreatywnych w finansowaniu college’u i prosi swoje dzieci, by dzieliły większą odpowiedzialność”, mówi Bernhardt.

Zastanów się nad kilkoma kreatywnymi rozwiązaniami zgłoszonymi w ankiecie CSI Fidelity:

51% rodziców planuje, aby ich dzieci pracowały w niepełnym wymiarze godzin w trakcie studiów.
45% rozważa posiadanie dziecka w domu i dojeżdżanie do szkoły.
37% poprosi ich o odłożenie części własnych oszczędności na opłacenie studiów.
40% zachęci ich do wzięcia udziału w publicznej uczelni lub uniwersytecie.
23% może prosić dzieci, aby pracowały ciężej, aby ukończyć studia w mniejszej liczbie semestrów.

Oczywiście jedną z największych rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje dziecko wybrało college, jest wczesne oszczędzanie i potencjalnie bardziej efektywne oszczędzanie. W 2016 roku 92% ankietowanych rodziców zaczęło oszczędzać na studia wyższe, z 58% w 2007 roku. Z tych oszczędności 57% jest inwestowanych w dedykowane konto oszczędnościowe dla szkół wyższych, takie jak 529, z 26% w 2007 roku.5
5. Planuj realistycznie

Podobnie jak koszty college’u muszą odpowiadać budżetowi rodzinnemu, muszą również współistnieć z planami oszczędności emerytalnych. “Punkt widzenia Fidelity polega na tym, że oszczędności emerytalne powinny mieć pierwszeństwo przed oszczędzaniem w college’u” – wyjaśnia Bernhardt. “W college’u masz pewną elastyczność w finansowaniu, ale nie możesz pożyczyć pieniędzy na emeryturę.”

Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, wybór kolegium Twojego dziecka – w miarę możliwości – powinien być kompleksową decyzją opartą na finansach i osobistych celach. Jakie są marzenia Twojego dziecka? Czy szkoła jest odpowiednia? Możesz sobie pozwolić na to? College to znacząca inwestycja, a także ważny życiowy wybór. Zrób więc kilka inteligentnych, wykształconych zakupów, aby pomóc dziecku rozpocząć karierę na właściwej stopie.