Nie bój się niepowodzeń

Co powstrzymuje Cię przed założeniem małej firmy?

Kiedy pytam ludzi o to pytanie, często odpowiadają, że boją się porażki – nie w tak wielu słowach, ale to właśnie sprowadza się do tego.

Mówią rzeczy takie jak “Chciałbym zacząć, ale nie wiem, czy wystarczająco dużo osób byłoby zainteresowanych zakupem tego produktu.” Lub “Chciałbym założyć firmę, ale nie jestem zbyt dobry w sprzedaży “Albo nawet” Chciałbym założyć małą firmę, ale nie wiem, czy mógłbym zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, by żyć dalej “.

Widzieć? Przeszkodą w zakładaniu małej firmy nie jest w rzeczywistości sprzedaż produktów ani pieniędzy – to strach.

Teraz strach, który chroni cię przed fizycznymi krzywdami, takimi jak strach, który czujesz, gdy widzisz wielkiego psa-niewolnika stojącego na twojej ścieżce, lub strach, który powstrzymuje większość z nas przed strzeleniem do Niagara Falls w beczce, jest zdrowy. Ale lęk, który powstrzymuje cię od robienia rzeczy, które chcesz zrobić, nie wzbogaci cię.

Jeśli strach przed porażką uniemożliwia założenie małej firmy, musisz obejść ją i posuwać się naprzód.
Jak przełamać twój paraliż

Jak możesz złamać swój paraliż i przestać się bać porażki? Musisz zrobić dwie rzeczy:

przygotować się do odniesienia sukcesu
zmień swoje nastawienie do porażki

1) Przygotuj się na sukces

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby przygotować się do odniesienia sukcesu, jest nauczenie się, jak to zrobić. Już wiesz, jak zawieść. Możesz ponieść porażkę, nie robiąc nic lub możesz zawieść, robiąc głupie rzeczy.

Ale jak ci się udało? Dowiedzenie się dokładnie, czego potrzebujesz, by odnieść sukces i upewnić się, że te potrzeby są spełnione. Uzbrojenie się w wiedzę to droga do sukcesu. (Patrz: Dlaczego małe firmy się nie udają?)

Załóżmy na przykład, że chcesz założyć małą firmę sprzedającą ziołowe mydła i produkty do kąpieli.

Aby ta firma odniosła sukces, musisz zasadniczo mieć trzy rzeczy:

wystarczająco dużo osób, które chcą kupić mydła i produkty do kąpieli, które sprzedaje
produkt, którego jakość i cena są na tyle konkurencyjne, że ludzie chcą go kupić
sposób na połączenie tych dwóch osób (ludzi i produktów)

Są więc podstawowe potrzeby. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, jak zaspokoić te potrzeby. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest przepracowanie biznesplanu. Zarys planu biznesowego poprowadzi Cię przez proces pisania własnego biznesplanu.

Opracowanie biznes planu uzupełni luki w twojej wiedzy i poda szczegóły, jak zamierzasz zrobić to, co trzeba zrobić, aby pomyślnie uruchomić i uruchomić konkretny mały biznes. Twój biznesplan będzie w efekcie twoim planem sukcesu.
2) Zmień swoją postawę na porażkę

Dlaczego boisz się porażki?

Większość ludzi obawia się niepowodzenia z jednej z tych dwóch przyczyn:

Niepowodzenie sprawia, że ​​jesteś złą osobą, “przegraną”, na którą inni patrzą w dół.
Możesz stracić wszystkie lub większość swoich pieniędzy i / lub swoich dóbr.

Oba są nieporozumieniami.

Niepowodzenie nie zmienia twoich genów ani twojej osobowości. Wpływa negatywnie na czyjeś działania, ale samo w sobie nie jest negatywne.

Czy będziesz “przegrany”, jeśli nie uda ci się? Tylko jeśli pozwolisz sobie być. “To nie jest w dół; to pozostawanie w tyle “sprawia, że ​​jesteś przegrany.

Czy inni będą na ciebie patrzeć? Niektórzy ludzie mogą. Nie możesz kontrolować myśli i działań innych ludzi – więc po co tracić nad nimi sen?
Awaria nie zagraża życiu

Jeśli chodzi o utratę wszystkich swoich pieniędzy i / lub dóbr, nie jest to bardzo prawdopodobne. Możesz zorganizować swój biznes w taki sposób, aby ograniczyć swoją odpowiedzialność poprzez włączenie lub partnerstwo. Czy powinieneś włączyć swój biznes? przedstawia zalety i wady inkorporacji, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tej formie własności biznesowej.

Nawet jeśli skonstruujesz swoją działalność jako jednoosobową firmę i złożysz wniosek o osobistą upadłość, część nieruchomości zostanie zwolniona z zajęcia.

Więc nie stracisz wszystkich swoich pieniędzy ani rzeczy, nawet jeśli twoja sprawa pójdzie w górę. Jak ważna jest ilość, którą możesz stracić? To kwestia perspektywy. Pieniądze nigdy nie są tak ważne jak twoje zdrowie.

Chodzi mi o to, że niepowodzenie może być niewygodne i nieprzyjemne, ale nie zagraża życiu. A porażka jest zawsze okazją takiego czy innego rodzaju – szansą na wyjście poza nasze zwykłe granice, nauczenie się czegoś wartościowego lub nawiązanie wcześniej niepojętych połączeń. Pamiętając o tym pozytywnym obliczu porażki i skupieniu się na niej, zmierza ona w znacznym stopniu do zmiany nastawienia.

Rozpoczęcie i prowadzenie własnej małej firmy może być jednym z najbardziej ubogacających doświadczeń w życiu. Nie pozwól, aby strach przed porażką Cię omijał.

Nie zdołasz prześcignąć swojego strachu. Ale w końcu, gdy osiągniesz wystarczającą liczbę sukcesów, będziesz w stanie go oswoić. Dlaczego nie zacząć teraz?

Wiele osób marzy o własnym biznesie. Dla wielu z zewnątrz patrząc, to brzmi jak idealna sytuacja. Każdego dnia możesz robić coś, co kochasz, ustalać własne godziny i niezależnie kontrolować, ile pieniędzy zarabiasz. Możesz być wolny od niewdzięcznych menedżerów, rocznych recenzji i polityki biura. Jesteś szefem i nie musisz nikomu odpowiadać. Brzmi świetnie, prawda?

Podczas gdy niektóre z tych korzyści mogą być możliwe, bardzo trudno jest znaleźć właściciela małej firmy, który odniósłby sukces, i który twierdzi, że jego sytuacja jest doskonała.

W rzeczywistości własność małego biznesu może stanowić wyzwanie, wymaga ogromnej ilości ciężkiej pracy i nie jest czymś, na co można zanurkować w ciągu jednej nocy. Potrzeba dużo badań i planowania – wraz z posiadaniem pewnych umiejętności i cech osobowości – aby odnieść sukces jako właściciel firmy.
Kluczowe pytania

Oto kilka kluczowych pytań, które należy zadać sobie samemu, zanim zdecydujesz, że nadszedł czas, aby rozpocząć małą firmę:

Czy masz pomysł na biznes i czy dokładnie go oceniłeś?
Czy jesteś dobrym komunikatorem, który może pracować z wieloma różnymi typami ludzi?
Czy chcesz sprzedać siebie i swój biznes?
Czy wiesz, ile kosztować będzie rozpoczęcie działalności od firmy i czy nakreśliłeś plan dotarcia do stolicy?
Czy rozmawiałeś o założeniu firmy z rodziną, w tym o tym, jak będzie wyglądało życie w fazie rozruchu?
Czy są pewne aspekty własności firmy, które wiesz, czego nie chcesz robić, takie jak księgowość, marketing, zadania administracyjne i zatrudnianie i zwalnianie? Jeśli tak, czy ustawiłeś w kolejce ludzi, którzy pomogą ci w tych zadaniach?

Czy chcesz dać firmie wszystko, co masz, aby odnieść sukces?

Pierwsze kroki: Plany biznesowe i finanse

Jeśli po tym sprawdzeniu rzeczywistości zdecydujesz, że nadal jesteś gotowy na przedsiębiorczość, to teraz zaczyna się prawdziwa praca. Nadszedł czas, aby uporządkować finanse, stworzyć biznesplan, nadać swojej firmie nazwę, zacząć budować swój zespół, skonfigurować lokalizację firmy i dotrzeć tam promując swój biznes.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie wszystkie z tych kroków muszą nastąpić natychmiast. Jednak dwie z nich muszą zostać uruchomione tak szybko, jak to możliwe: uporządkowanie finansów i opracowanie biznesplanu.

Jeśli chodzi o twoje finanse, będziesz musiał przeprowadzić studium wykonalności finansowej, aby oszacować, ile kapitału potrzebujesz, aby zacząć, ile będzie kosztować utrzymanie działalności i co miesiąc, i co musisz zrobić w sprzedaży w aby osiągnąć pożądany poziom zwrotu. Na tym etapie niektóre liczby będą wartościami szacunkowymi, ale ważne jest, aby zostały one zapisane na papierze. Kiedy już dowiesz się, ile potrzebujesz, czas poznać różne opcje finansowania małych firm. Pamiętaj, że możesz również pozyskać fundusze z więcej niż jednego źródła, aby pokryć swoje bazy, gdy Twoja firma zacznie działać.

Po finansowaniu, jednym z podstawowych kroków przy rozpoczynaniu małego biznesu jest stworzenie biznesplanu. Jeśli szukasz inwestora lub masz zamiar ubiegać się o pożyczkę, będziesz potrzebować tradycyjnego i ustrukturyzowanego biznesplanu. W rzeczywistości, nawet jeśli planujesz uruchomić bez zewnętrznego finansowania, nadal będziesz potrzebować biznesplanu (choć niekoniecznie musi być on tak długi lub tak formalny jak tradycyjny biznesplan).

Co najmniej Twój biznesplan powinien określać, czym jest Twoja firma, jakie są Twoje cele, jak planujesz osiągnąć te cele, jakie będą tego koszty i jaki zysk możesz oczekiwać. Powinien również zawierać studium wykonalności i inne istotne informacje finansowe. Twój plan biznesowy będzie jednym z najpotężniejszych dokumentów, które utworzysz w swojej firmie.

Twój plan biznesowy i finanse są najważniejszymi elementami procesu rozruchu, ale to dopiero początek. Zapoznaj się z artykułami w tej sekcji, aby uzyskać pomoc na każdym etapie procesu uruchamiania firmy i przejść na ścieżkę własności małych firm.