Opowieści o zdradzie!

Czasami jednak w grach dochodzi do aktów zdrady, do contrarian buttheadedness, tak dużych, że nie można o nich zapomnieć. Zamiast tego czają się w twojej mentalnej kieszeni na plecach, gotowi, by zostać natychmiast wyciągniętym – przypominają, że ci wspaniali przyjaciele i koledzy troszczą się o gry planszowe tak samo jak ty i zrobią prawie wszystko za kilka punktów zwycięstwa. Lub tani śmiech.

Nie mówię tu o rzeczach niższego poziomu. Nie chodzi o to, jak Quinns nie powie Ci reguły aż do końca gry (“Och, czy powiedziałem ci o [regule, która nagle przynosi korzyści, co zrobił Quinns i unieważnia wszystkie Pip-staty?”) . Nie. Chodzi o Brendana, a to o Miasto Horroru.

Oto, co pamiętam.

Shad Up & Sit Down Tales of Betrayal!

Brendan, Quinns, nasz przyjaciel, Phill i ja, zebraliśmy się na grę z żyjącymi zombie. Zrobiłem całkiem nieźle, pomyślałem, i zbliżaliśmy się do końcowych etapów gry. Nagle wszyscy kierowali się do konkretnego budynku – za mało miejsca dla nas wszystkich! Sprowadzono go do głosowania. Tyle negocjacji i tak wiele dyskusji o tym, kto będzie lub powinien używać wszelkich pozostałych uprawnień. Nie pamiętam szczegółów, po prostu pamiętam, że Brendan obiecał mi pomóc, żeby mnie głosować, żeby mnie chronić.

Odetchnąłem z ulgą.

Głosował, by ocalić Phill.

Dopiero zacząłem być przyjaciółmi z Shut Up & Sit Down. Myślałem, że Brendan jest miłym facetem! Myślałem, że jest moim przyjacielem. Nigdy wcześniej tak naprawdę nie grałem w takie gry planszowe. Moi rodzice nienawidzą rzeczy, więc gry planszowe nie były obecnością w naszym domu. Nie wiedziałem, że możesz zdradzić ludzi. Uroda SU i SD zawierała teraz średnią pszczołę z dużym żądłem.

Brendan zdecydował, że nie wygra, tak myślę, więc po prostu zobaczył, co się stanie, jeśli zagra w swoją własną grę i rzuci mnie w szurniętą hordę. Ale to żądło zostało u mnie. Czasem jest to dobre, ponieważ nie ufam żadnemu z tych losów, o ile mogę je wyrzucić, gdy gramy w grę. To z kolei oznacza, że ​​czasami wygrywam! Ale druga strona jest taka, że ​​za każdym razem, gdy razem z Brendanem próbujemy zawrzeć sojusz, pamiętam tę chwilę, a ja wycofuję się lub zaczynam knuć przeciwko niemu. W chwili, gdy wepchnął mnie w zgniłe ramiona nieumarłego i roześmiał się.

Brendan: Chcę, aby zapis stwierdzał, że nie pamiętam niczego z tego. Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć mojej skłonności do zdradzania bliskich przyjaciół podczas gier planszowych. O nie, czekaj, tak, mogę. Mogę to całkowicie potwierdzić.

Zaczęło się, gdy mój kuzyn wszedł w tryb zalotów. Dziewczyna, która pracowała w miejscowym barze, postawiła na swoim roszczeniu i kiedy pewnego wieczoru odwiedzała nas, zaprosiła ją do gry. Więc zrobiłem to, co zrobiłby każdy prawy człowiek. Wybrałem Opór.

Zobacz: gry planszowe

Shad Up & Sit Down Tales of Betrayal!

Trzy próby w fazie “szpiegów-otwartych-oczu” zakończyły się głośnym śmiechem. W końcu przeszliśmy przez to, nie dając nic. Szpiedzy? Ja i dziewczyna o imieniu Zosia. Teraz powinieneś wiedzieć o Sophie: ona jest aktorką. Ale nie wiedziałem, jak skuteczny jest aktor, dopóki nie została moją współspiskowicielką w tej grze. W trakcie gry udoskonaliła wypróbowaną i przetestowaną metodę szpiegowania w Resistance znaną jako technika “Udawać, że jest głupia”. Przez cały czas zadawała pytania, wyglądała na zmieszaną, a nawet znudzoną. Zniknęła w tle jak ośmiornica.

Przyszedł czas na misję. Jedynymi uczestnikami byli mój kuzyn i ja. Odwróciliśmy karty i okazało się, że misja się nie udała. To było to, moja ulubiona część. Czas leżenia.

Im więcej kręciłem w kronice nieprawdy, tym bardziej się zdenerwował mój kuzyn. Zaczął potykać się o swoje słowa, oskarżać innych ludzi, sprzeczać się ze mną niespójnie. Śmiałem się z jego słów i machałem jego argumentami lekceważąco wzruszając ramionami, ostatecznie ignorując go i mówiąc tylko bezpośrednio do innych. Był szpiegiem, było jasne. Czy tego nie widzą?

“Nie wiem, komu jeszcze wierzyć” – powiedziała Sophie ze smutnym wyrazem twarzy. Co za ekspert. Kiedy misja zakończyła się, mieliśmy ją w torbie. Mój kuzyn patrzył z niesmakiem, gdy mój uśmiech się poszerzał, by powitać karty, kiedy się pojawiły. misja nie powiodła się.

“POWIEDZIAŁEM CIĘ” – ryknął. Zaczął rzucać papierosa z wściekłymi, drżącymi dłońmi. Zanim odszedł, żeby się uspokoić, spojrzał na mnie, powstrzymując zawstydzony gniew, jakiego nie widziałem od czasów, gdy byliśmy nastolatkami.

“Nigdy więcej się z tobą nie bawię”, powiedział.

I był wierny swemu słowu.

Paul: Mam tyle historii o zdradzie. Tak wiele. Zostałem zdradzony w One Night Werewolf, w Game of Thrones, nawet w Dobble (jeśli nie sądziłeś, że możesz zostać zdradzony w Dobble, nie grasz w kręgu naszego przyjaciela). Jestem prawie pewna, że ​​Matt jest za większością lub wszystkimi z nich, nawet jeśli nie grał, a jeśli nie widziałeś naszego ruchu Oporu, to musisz go obejrzeć, żeby zobaczyć, jak przebiegły może być.

Ale chcę z tobą porozmawiać o Twilight Imperium i chcę ci opowiedzieć dwie różne historie, dwie różne libretta dla tej kosmicznej opery.

Shad Up & Sit Down Tales of Betrayal!

Pierwszy dotyczy Ghosts of Creuss. Chodzi o bycie The Ghosts of Creuss. Duchy Creussa to tajemnicza rasa: tajemnicza, eteryczna, nieodgadniona. Kiedy kilka lat temu przejąłem nad nimi kontrolę, postanowiłem, że będę grał ich charakter. Musieli być trochę zmarznięci, trochę wyluzowani, a nawet trochę nieugięci. W końcu byli kosmitami i mieli własne standardy honoru.

Otóż, osoba, która nie ma żadnych standardów, jeśli chodzi o honor, to Quintin Smith. Nie wiem, czy wiesz, czym jest Quintin Smith, kiedy jest w kosmosie, ale powiem ci. Quintin Smith jest raczej taki.

“W porządku, Paul, nie będę cię atakował. Jestem miłym człowiekiem kosmicznym i możemy miło spędzić czas w kosmosie. Strzeliłem laserem w twoją głowę i twarz. ”

Przeczytasz tutaj wiele historii o ludziach zdradzanych i jak bardzo są rozczarowani, kiedy to się dzieje. Mój jest opowieścią o tym, jak powinieneś zareagować na zdradę, gdy, powiedzmy, pochodzi od Quintin Smith. Powinieneś zareagować na zdradę z maksymalną siłą i odmówić podania cala ziemi. Powinieneś rozmieścić wszystkie swoje zasoby, aby ciężko zepsuć tych, którzy przekroczyli i nigdy nie idą na kompromis.

Powinieneś ścigać ich flotę i obserwować ich admiralną ucieczkę, czując się swobodnie, aby wkroczyć na ich terytorium, jakby to było twoje. Zabierz im ich zabawki, a jeśli nie możesz ich zabrać, przełamaj je. Powinieneś także zrobić to kosztem innych planów, które miałeś, całkowicie odrzucając perspektywę szerszej sytuacji strategicznej. Możliwie. Może. Cokolwiek. Zdecydowanie powinieneś zrobić, to nauczać lekcji.

Quinns: Żartujesz. Chciałem także opowiedzieć historię The Ghosts of Creuss vs. The Asteroid Moles, ale pamiętam to zupełnie inaczej.

Nie wiem, co grałeś, Paul, ale grałem w grę planszową o wojnie. Jeden z drobnymi plastikowymi krążownikami i czymś, co nazywa się WAR SUN. Czy spodziewałeś się, że wszyscy powoli napełnimy deskę statkami i nic więcej, zamieniając planszę w jakiś międzygwiezdny parking?

Paul: Chore Sun.

Shad Up & Sit Down Tales of Betrayal!

Quinns: Zdrada, o której chcę rozmawiać, nie była niczym tak obłąkańczym, jak moim przyjaciołom leżącym na mojej twarzy. Była to reakcja Castro z żeliwa, kiedy moje mole kosmiczne nieco zmieniły nasze granice. Był bardziej wściekły, niż miał prawo być, i zaczął spędzać prawie całą grę wyrzucając okręty wojenne z jego upiornego domu wormholowego, wciągając mnie w wojnę wyczerpania, która oznaczała, że ​​żadne z nas nie wygra. Pamiętam, że Paul ostatecznie ustąpił nie po jakimś taktycznym zamachu, ale kiedy poczuł, że mój duch został całkowicie zmiażdżony. Ale było za późno. Mówi się, że nie pamiętam nawet, z kim graliśmy w tę grę, lub kto wygrał. Ale pamiętam dokładnie, gdzie Paweł siedział, dokładnie tam, gdzie siedziałem, i na każdym kroku naszej strasznej, bezsensownej wojny.

Paul nazywa to “roleplaying”. Myślę, że to może nie być cały obraz. Widzisz, Anglicy zwykle ukrywają swoje uczucia. Myślę, że Paul znalazł ujście dla swojego gniewu. Tak się złożyło, że to ujście udawało, że jest gatunkiem duchów z innego wymiaru.

Nie mówię, że to niezdrowe. Nie ośmieliłbym się. Mówię tylko: pomyśl o tym.

Paul: Moja druga historia to historia Roba. Wiele z historii Roba można zobaczyć oglądając nas w Twilight Imperium, ale niektóre z niuansów tego są stracone w edycji. Jest bardzo szczególna rzecz, którą Rob robi, czyni z niej rodzaj amoralnego Houdiniego. Łączy misdirection z dźgnięciem w plecy. Pozwolę sobie powiedzieć inaczej: dźga cię w plecy, sprawiając, że patrzysz w drugą stronę.

Rozumiem teraz, jak działa Rob. Rob, w niemal każdej grze, prawie zawsze kończy się mówiąc: “Cóż, nie jestem w wygrywającej pozycji, ale spójrz na Paula! On jest daleko przed nami! Jeśli nie zrobimy czegoś w jego sprawie … “Robił to podczas Twilight Imperium. Zrobił to w wielu innych grach. Często jest to wstęp do ataku na ciebie, właśnie dlatego, że ustawił cię jako potężniejszą drużynę, którą on, korektor stołowy, rozwiąże.

Jesteś jego drabiną. Jego drabina do sukcesu. Robi to tak dobrze, ta niewinna twarz jego, ta rozbrajająca, rozpraszająca, obłudna ekspresja. Potem zwraca się do ciebie, podczas gdy wszyscy inni napierają na ciebie i kiedy jesteś osłabiony, protestując przeciwko twojej niewinności. Potem wygrywa. Rob zawsze wygrywa i zawsze znajduje się w zwycięskiej pozycji.

Rob pobrał się w zeszłym roku. Graliśmy w grę planszową Game of Thrones na jego wieczorze kawalerskim, a on próbował wyciągnąć to jeszcze raz. Mniej więcej połowa graczy nie posiadała żadnego z nich, w tym ja i jego brat. Sprawdziliśmy, co on robi, i powiedzieliśmy mu. Zapytaliśmy, czy jego przyszła żona na tego typu rzeczy (będąc bystrym astronomem i żołnierzem, naturalnie nie). “Z tego powodu nie będzie już grać ze mną w gry!” Płakał.

Dopasowywanie. Właściwy. Właśnie.

Matt: City of Horror wydobywa najgorsze u ludzi i był to jeden z pierwszych momentów, w których grałem w gry z Quinnami. Prawdopodobnie za pierwszym razem. Nie mam pojęcia, jak skończyliśmy jako przyjaciele.

Jak w przypadku City of Horror, sprawy nie układały się zbyt dobrze. Uniknęliśmy sytuacji, w której ktoś staje się żywnością z zombie, wyciągając każdą sztuczkę, którą mieliśmy. Wyczerpany, zubożony, ale z nadlatującym helikopterem – nie musieliśmy długo czekać, aż koszmar się skończy. Na szczęście zawarłem pakt z Quinns.

Przez cały czas mieliśmy różne okazje, ale ostatnia z pewnością była nieco odważna – w zamian za ocalenie życia najcenniejszych postaci w budynku, w którym głosowanie było bardziej równomiernie rozdzielone, poświęcił jeden ze swoich słabsze postacie w kościele, gdzie miał większość głosów. Kiedy doszło do tego, byłem zdumiony, gdy odkryłem, że zdecydował się użyć swojej większości głosowania zamiast ratować siebie, zamiast wyrzucać swoich ludzi na ulicę. Nie mogłem się z tego powodu złościć – w pierwszej chwili byłem kibicem, który mu uwierzył.

Wszystko to działo się w tej samej grze, w której inny z moich przyjaciół wielokrotnie groził wysadzeniem budynku zawierającego ciężarną kobietę. Z perspektywy czasu był to interesujący dzień.

Shad Up & Sit Down Tales of Betrayal!

Najsurowsza zdrada, którą dostałem od uczciwych rozdań drużyny SU i SD, niespodziewanie przyszła od Paula, a to, że był całkowicie uczciwy, nie było nawet jego winą. Jedną z najgorszych mechaniki w Rexie jest to, że niektórzy z waszych generałów wojskowych mogą pracować dla kogoś innego. W praktyce chodzi o to, że niegrzeczni uciekinierzy są czymś rzadkim – nieprzyjemną niespodzianką, która może cię zaskoczyć w nieodpowiednim czasie.

Tym razem jednak nie tak się sprawy potoczyły. W moich pierwszych (i tylko) dwóch zajęciach z gry podniosłem się przeciwko Paulowi, aby odkryć, że generał, którego wysłałem, pracował dla niego. Te miażdżące porażki sprawiły, że wygrał w ciągu około 15 minut, co wciąż sprawia mi przykrość, ponieważ Rex wydawał się naprawdę fajny i nigdy nie miałem okazji go zagrać.

Można by twierdzić, że nie była to prawdziwa zdrada Pawła, ponieważ był to po prostu pech pechowy z mojej strony – ale wyraz jego twarzy świadczył o innej historii. Nigdy nie zapomnę pełzającego uśmiechu złej radości, który pojawił się na jego twarzy, gdy zdał sobie sprawę, że wygrał domyślnie nie raz, ale dwa razy pod rząd przeciwko temu samemu przeciwnikowi. I tym przeciwnikiem byłem ja. Biedny, biedny ja.

Jednak z całą powagą te historie nie są dla mnie łatwe do zebrania – zwykle jestem tym, który kręci siecią strasznych kłamstw. I w grze lol itp. Oczywiście Brendan pozostaje wysoko na mojej liście zabójstw na czas, kiedy opuścił mnie na lodowej górze w Hey That’s My Fish. Będzie krew, panie Caldwell.

Brendan: To pingwin zjada pingwina, przegrany.

Paul: Czytając o tym wszystkim, zdaję sobie sprawę, że jestem okropną osobą.