Oszczędzanie na wakacje

Aby rozpocząć zapisywanie celu, najpierw sprawdź, ile trzeba zaoszczędzić.
Poszukaj sposobów na zmniejszenie wydatków, aby zaoszczędzić więcej.
Nieznacznie utrudnij dostęp do oszczędności, aby nie można było ich łatwo wydać z tego konta.

Styczeń przynosi zimną i ponurą pogodę w wielu częściach kraju. Czy jest lepszy czas, aby zacząć oszczędzać na ucieczce w bardziej inspirujące miejsce? Podstępne o wakacjach jest to, że gdy już zdecydujesz, że naprawdę musisz uciec od tego wszystkiego, możesz nie zaoszczędzić wystarczająco, by za to zapłacić. Zacznij więc teraz, aby nie utknąć w zimnej pogodzie, żałując, że nie jesteś na plaży.
Ile zaoszczędzić

Średnia kwota, jaką amerykańscy podróżnicy spędzają na wakacjach każdego roku, wynosi około 3% ich rocznego dochodu przed opodatkowaniem, zgodnie z analizą wierności danych z badania statystyk konsumenckich Bureau of Labor Statistics. Na przykład osoba, która zarabia 66 000 $ rocznie, wyda średnio 2,000 $ na podróże.

Aby zaoszczędzić 2 000 $ na sfinansowanie wycieczki za 6 miesięcy, musisz zaoszczędzić około 332 USD miesięcznie przez 6 miesięcy. Jeśli zarabiasz co drugi tydzień, to około 166 $ na wypłatę, którą musisz odłożyć na cel, zakładając roczny procentowy zysk z oszczędności o wartości 0,2% i wpłat na koniec każdego miesiąca. Powinieneś (oczywiście) oszczędzać na emeryturę i nagłe wypadki.

Zastanów się nad prostymi wydaniami “50/15/5” i zapisaniem wytycznych, aby mieć pewność, że możesz zapłacić za wszystkie podstawowe rzeczy, zaoszczędzić na przyszłości i mieć dodatkowe środki na rozrywkę:

Staraj się nie wydawać więcej niż 50% wynagrodzenia za zabranie z domu. Obejmuje to koszty mieszkaniowe, artykuły spożywcze, opiekę zdrowotną, transport i spłatę długów.
Zaoszczędź co najmniej 15% dochodu przed opodatkowaniem na emeryturę – w tym każdego meczu, który możesz uzyskać od swojego pracodawcy.
Zaoszczędź 5% wynagrodzenia za mieszkanie w domu w nagłych wypadkach. Staraj się zgromadzić co najmniej tyle, aby pokryć wydatki od 3 do 6 miesięcy. Następnie oszczędzaj 5% wynagrodzenia za zabranie z domu za nieoczekiwane wydatki.

Po osiągnięciu niezbędnych wydatków i zaoszczędzeniu na emeryturę i nagłe wypadki, możesz przelać trochę pieniędzy do swojego funduszu urlopowego.

Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: 50/15/5: zasada oszczędzania i wydawania pieniędzy

Potrzebujesz teraz obniżyć wydatki?

Obudowa to największy wydatek dla większości ludzi, ale jest to jeden obszar wydatków, który trudno wyciąć po podpisaniu umowy najmu lub kupieniu domu. Aby zwiększyć kwotę, którą można zaoszczędzić w krótkim czasie, konieczne może być zmniejszenie wydatków w innych obszarach.

Oto kilka pomysłów na ograniczenie wydatków w celu zaoszczędzenia:

Kup taniej ubezpieczenie samochodu.
Poszukaj ofert w sklepie spożywczym i przygotuj plany posiłków z tego, co jest w sprzedaży.
Jedz mniej rzadziej.
Przejrzyj subskrypcje i członkostwa.
Zmniejsz rachunki za media – utrzymaj swój dom trochę chłodniej w zimie lub cieplej w lecie. Rozważ przejście na żarówki LED lub CFL. Aby uzyskać długoterminowe oszczędności energii, kupuj energooszczędne urządzenia, wymieniając takie przedmioty jak lodówka, zmywarka, pralka i suszarka, telewizor lub komputer.
Wymieniając samochód, rozważ swoje potrzeby i budżet. Zastanów się nad zakupem używanego samochodu, aby skorzystać ze stromych spadków cen, które zwykle występują w pierwszym roku lub dwóch w życiu samochodu.

Oszczędź trochę swoich oszczędności

Zatrzymaj pieniądze przeznaczone na wakacje lub inne cele krótkoterminowe niezależnie od dziennych wydatków i funduszu kryzysowego. Ustalenie oszczędności oprócz funduszu kryzysowego może pomóc wzmocnić ideę, że potrzebujesz odrębnych kubełków dla różnych celów: Twoje krótkoterminowe oszczędności są na jeden cel, a twój fundusz ratunkowy dla innego.

Niedopuszczalne obniżenie twojego funduszu urlopowego może pomóc ci uniknąć przedwczesnego oszczędzania. W tych dniach łatwych transferów elektronicznych nic nie jest zbyt daleko poza zasięgiem, ale przekazanie środków na wakacje na własne konto oszczędnościowe bez dostępu do kart debetowych zmusza Cię do wykonania kilku kroków, aby do niego dotrzeć.

Ratuj nawyk

Posiadanie silnej pozycji finansowej ułatwia wszystko – nie tylko oszczędzając na wakacje, ale także oszczędzając na każdy inny cel, w tym na emeryturę. Fidelity’s Financial Wellness Money Checkup * odkrył, że średnio połowa Amerykanów twierdzi, że oszczędza na wakacje. Trzy na pięć osób, które czują się pewnie i bezpiecznie, wiedząc, że oszczędności na urlopie są na dobrej drodze. Respondenci, którzy powiedzieli, że czują się zestresowani finansowo, prawdopodobnie oszczędzają na wakacjach jako ich przekonani partnerzy, ale tylko 1 na 20 z tej grupy twierdzi, że ich oszczędności na urlopie są na dobrej drodze.

To może być zabawne i satysfakcjonujące, aby zapisać się na przygodę. Ponadto oszczędzanie na cele krótkoterminowe, takie jak nadchodzące wakacje, pomaga ćwiczyć długoterminowe cele. Jeśli możesz zaoszczędzić na wakacje, może dać pewność i zaangażowanie, aby zaoszczędzić trochę więcej na emeryturę. I to może mieć duże znaczenie dla twojej przyszłości.

Budżetowanie dla zabawy brzmi jak to, co robią osobisty frajer finansów w piątkowy wieczór. Ale to naprawdę fajna rzecz. Nie zwracając uwagi na plan wydatków i oszczędzania, możesz mieć wszystko, czego chcesz – i uniknąć kaca długów.

Krok 1. Sprawdź, ile wydajesz na rozrywkę – w tym na podróże, rozrywkę i restauracje.
Ile wydajesz na zabawę?

Śledzenie wydatków może być otwieraczem oczu. W dawnych czasach trzeba było śledzić wydatki za pomocą długopisu i papieru, a także odnotować każdy przedmiot, na który wydałeś pieniądze przez okres czasu – np. 2 tygodnie lub miesiąc. Technologia robi to teraz dla ciebie – chyba, że ​​jesteś typem gotówki, w którym to przypadku wciąż utkniesz w ręcznym śledzeniu.

Dokładne obserwowanie miesięcznych wydatków jest dobrym nawykiem, a technologia może sprawić, że będzie to naprawdę łatwe. Jeśli korzystasz z karty debetowej lub kredytowej do zakupów, powinieneś mieć możliwość pobierania lub przeglądania historii wydatków i sprawdzania swoich kategorii wydatków. Możesz też skorzystać z aplikacji do budżetowania, aby uzyskać informacje o tym, gdzie wydajesz i ile. Czy spędzasz mniej lub więcej na zabawie niż ludzie tacy jak Ty? Wydatki na zabawę jako procent dochodu spadają wraz ze wzrostem dochodów, zgodnie z tendencjami w danych z ankiety na temat wydatków konsumenckich wydanych przez Bureau of Labor Statistics.

Ile chcesz wydać na zabawę?

Krok 2 decyduje, czy Twoje wydatki są na cel. Gdy już wiesz, ile już wydajesz w różnych kategoriach, takich jak restauracje czy filmy, oceń ciekawe wydatki w kontekście ogólnego planu wydatków i oszczędzania. Wiedząc, jak Twoje wydatki są porównywalne z tymi, jakie widzisz, możesz pokazać, czy wydajesz za dużo. Może się okazać, że jesteś zadowolony ze swojego obecnego poziomu wydatków lub może się okazać, że wydajesz więcej niż myślałeś. Celem jest po prostu zrozumienie, dokąd idą twoje pieniądze, abyś mógł kontrolować.

Zastanów się nad wydatkami Fidelity i regułami oszczędzania, aby dowiedzieć się, czy jesteś na dobrej drodze.

Nie więcej niż 50% twojego dochodu z domu powinno być przeznaczane na niezbędne wydatki. Dotyczy to mieszkań, żywności, opieki zdrowotnej, transportu i spłat długów.
Zaoszczędź 15% swojego dochodu przed opodatkowaniem na przyszłość – obejmującego każdego pracodawcę.
Zaoszczędź 5% swojego dochodu po opodatkowaniu w funduszu ratunkowym. Po zgromadzeniu wygodnej poduszki o wartości od 3 do 6 miesięcy, oszczędzaj 5% swoich dochodów na niespodziewane wydatki.