Planowanie dla zwierząt domowych

Wskazówki dotyczące planowania osiedli dla zwierząt domowych:

✔ Ustal, kto będzie dbał o Twoje zwierzęta po śmierci lub niezdolności do pracy.

✔ Skonfiguruj regularne płatności dla wybranego opiekuna zwierząt domowych.

✔ Formalizuj swoje plany dotyczące zaufania zwierząt domowych do prawnie wiążącej umowy o ochronie zwierząt.

Jeśli twój jest jednym z około 65% gospodarstw domowych w Ameryce, które są właścicielami zwierząt domowych, istnieje szansa, że ​​uznasz swojego zwierzęcego towarzysza za część rodziny. Jednak wielu właścicieli zwierząt domowych nie uwzględnia ich zwierząt w swoich planach majątkowych. W najlepszym przypadku takie pominięcie może doprowadzić do zamieszania wśród spadkobierców. W najgorszym przypadku zwierzęta mogą skończyć w schroniskach lub zostać eutanazowane lub porzucone.

“Wielu ludzi kocha swoje zwierzęta tak samo, jak kochają swoje dzieci” – mówi Mark Albertson, specjalista ds. Planowania nieruchomości w Fidelity Investments. “Dlatego warto rozważyć podjęcie kroków prawnych w celu ich zapewnienia, jeśli przeżyją.”

Uwzględniając zwierzęta w planie nieruchomości, możesz mieć pewność, że otrzymają oni opiekę, jakiej potrzebują do końca życia, i mogą dać właścicielowi zwierzęcia spokój ducha.
Spotkaj się ze znajomymi i rodziną

Pierwszym krokiem w planowaniu przyszłości zwierzęcia jest ustalenie, kto powinien się nim zająć w przypadku śmierci lub niezdolności właściciela. Jeśli masz zwierzęta, pomyśl o spotkaniu z wybraną rodziną lub bliskimi przyjaciółmi, aby wybrać najlepszego kandydata na opiekuna. Bądź na czołowym miejscu w stosunku do oczekiwań i strzeż się wyboru kogoś, kto wydaje się niezdecydowany, aby wykonać tę pracę. Nie każdy jest gotowy do codziennych obowiązków opieki nad zwierzęciem, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wybrana osoba wyraziła swoją wyraźną zgodę.

Po zidentyfikowaniu opiekuna należy wprowadzić plan określający, co powinno stać się ze zwierzętami w dniach bezpośrednio następujących po śmierci właściciela. W tym trudnym okresie nie powinno być żadnych wątpliwości co do miejsca pobytu zwierząt domowych, potrzebnego jedzenia i lekarstw oraz innych podstawowych pytań.
Rozważ zaufanie dla zwierząt domowych

Aby upewnić się, że zwierzęta domowe będą nadal otrzymywać niezbędną opiekę przez resztę swojego życia, rozważ sformalizowanie umowy. Testament może nie być najlepszą opcją dla tego zadania. W rzeczywistości Rachel Hirschfeld, założycielka i współprzewodnicząca komitetu ds. Prawa zwierząt w New York County Association, uważa, że ​​ta opcja jest ledwie pożądana, nie pozostawiając żadnych instrukcji dotyczących zwierząt domowych. “Pozostawienie zwierzęcia w testamencie jest praktycznie nakazem śmierci dla zwierzaka”, mówi. “Nie mogą wstrzymać oddechu, dopóki sądy nie wybiorą zarządcy majątku”.

Zaufanie zwierząt domowych jest zazwyczaj znacznie silniejszą opcją do rozważenia. Zaufanie zwierząt domowych jest prawnie wiążącym ustaleniem, które zazwyczaj zapewnia opiekę nad zwierzętami domowymi, jeśli właściciel nie jest w stanie ich zapewnić. Pozwala właścicielowi zwierzaka na regularne dokonywanie płatności na rzecz wybranego opiekuna, który pokrywa wydatki związane z opieką nad zwierzętami domowymi.

“Nie chcesz narazić przyjaciela lub członka rodziny na niechciane obciążenia finansowe” – mówi Albertson. “Tworzenie zaufania dla zwierząt domowych jest więc grzecznością”. Przypomina jednego klienta, który założył zaufanie, by zapłacić za opiekę nad ukochaną arą. “Ci członkowie rodziny papugowatych o wielkości króla mogą żyć do 100” – zauważa Albertson. “Długo trzeba płacić rachunki za weterynarza.”

Ustanowienie zaufania dla zwierząt domowych jest podobne do ustanawiania innego rodzaju zaufania. Właściciel decyduje, ile pieniędzy na niego wpłacić, wybiera kuratora, który nadzoruje te aktywa, i podaje instrukcje dotyczące wykorzystania pieniędzy – w tym przypadku opisując, w jaki sposób należy go używać do opieki nad zwierzętami. Instrukcje te mogą zawierać takie szczegóły, jak ilość i rodzaje jedzenia, jakie powinny posiadać zwierzęta, ich potrzeby medyczne, a nawet codzienne procedury ćwiczeń.

Wskazówka: Mądrze jest wyznaczyć różnych ludzi jako powierników i opiekunów, aby wyeliminować potencjalne konflikty interesów, mówi Albertson.

Kiedy tworzone jest zaufanie dla zwierząt, właściciel decyduje również, co dzieje się z pieniędzmi, które pozostały w nim po śmierci zwierzaka. “Zwierzęta nie mają długowieczności dzieci” – zauważa Albertson. “Więc musisz pomyśleć o tym, co stanie się z pieniędzmi po ich odejściu.” Pozostałym beneficjentem może być opiekun, instytucja zajmująca się opieką nad zwierzętami lub inna organizacja.

Hirschfeld zaleca trzecią opcję: umowę o ochronie zwierząt. Zauważa, że ​​obejmuje ona wszystkie korzyści płynące z zaufania zwierząt domowych, ale wymaga również podpisu od opiekuna zwierząt domowych, aby upewnić się, że jest świadomy umowy i chce opiekować się danym zwierzakiem. Umowa o ochronie zwierząt domowych jest egzekwowalna także przez cały okres życia właściciela – na przykład, jeśli właściciel zwierzęcia jest hospitalizowany lub w inny sposób nie może opiekować się swoim zwierzakiem.

Czytaj punkty widzenia: Podaj właściwego powiernika
Pierwsze kroki

Przepisy dotyczące zaufania do zwierząt różnią się w zależności od stanu, ale większość trustów dla zwierząt domowych będzie kontynuowana przez całe życie zwierzęcia lub 21 lat, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Odwiedź stronę internetową Amerykańskiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt (aspca.org), aby dowiedzieć się więcej o przepisach dotyczących praw zwierząt domowych w Stanach Zjednoczonych. Następnie umów się na spotkanie z doradcą prawnym i finansowym, aby przedyskutować sprawienie, by twoje zwierzęta stały się częścią twojego majątku. plan.

“Chociaż osobne zaufanie dla zwierząt domowych wciąż jest nowością, współpracowaliśmy z wieloma klientami, którzy chcą zaktualizować swój plan nieruchomościowy, tworząc zabezpieczenie dla zwierząt w zaufaniu lub woli. Jest prawdopodobne, że klient ma członka rodziny, który chciałby zająć się psem po jego odejściu. Jednakże, jeśli nie mają bliskich przyjaciół lub członków rodziny w pobliżu – lub mają zwierzęta, które są kosztowne lub trudne do wzięcia – to wtedy, gdy w ramach procesu planowania osiedli zazwyczaj bierze udział lekarstwo “, dodaje Albertson.
Lista kontrolna: planowanie nieruchomości, które obejmuje Twoje zwierzęta

Włączenie zwierząt domowych do planu nieruchomości może być stosunkowo prostym procesem. Rozważ wykonanie czterech następujących kroków w porozumieniu z doradcą prawnym i finansowym:

Wybierz opiekuna zwierząt domowych. Upewnij się, że wybrana osoba wyraziła swoją wyraźną zgodę.
Napisz szczegółowe instrukcje dotyczące opieki nad zwierzętami. Informacje te mogą być szczególnie przydatne natychmiast po śmierci właściciela.
Formalizuj plany w porozumieniu o ochronie zwierząt domowych lub ochronie zwierząt domowych. Te prawnie wiążące umowy mogą zapewnić opiekę nad zwierzętami domowymi, gdy właściciel nie jest w stanie się nimi opiekować.
Wybierz pozostałego beneficjenta. Ta osoba lub organizacja otrzyma fundusze pozostawiane w funduszu po śmierci zwierząt.