Przed rozpoczęciem działalności

Prowadzenie firmy w domu może dać ci to, co najlepsze z obu światów. Cieszysz się tymi samymi korzyściami, które cieszą się właściciele małych firm.

Ale jeśli prowadzisz swój biznes poza domem, czerpiesz korzyści z możliwości pracy w elastycznych godzinach, braku konieczności dojeżdżania do pracy i pewnych korzyści podatkowych. Teoretycznie możesz prowadzić udany biznes poza domem i mieć elastyczność, aby być w domu, spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi lub organizować harmonogram prac zgodnie z potrzebami rodziny.

Nic dziwnego, że tak wielu ludzi zaczyna interesować się domem. Ale czy jest to dla ciebie odpowiednie?

Zanim zaczniesz działalność domową, rozważ:

1) Legalności

Podobnie jak każda inna osoba biznesowa, musisz legalnie założyć firmę. Będziesz musiał wybrać formę własności firmy (np. Jednoosobową firmę, spółkę lub korporację) i zarejestrować nazwę swojej firmy, jeśli Twoja firma ma inną nazwę niż twoja.

Konieczna może być również licencja firmowa, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności. Musisz prowadzić działalność zgodnie z prawem prowincjonalnym i federalnym, co oznacza, że ​​będziesz musiał zarejestrować się w ubezpieczeniu od odszkodowań pracowników w swojej prowincji lub zebrać GST / HST i / lub PST.

Ale musisz robić te wszystkie rzeczy bez względu na to, gdzie znajduje się Twoja firma (zobacz Ważne kroki do rozpoczęcia działalności w Kanadzie), więc przyjrzyjmy się czynnikom specyficznym dla firm prowadzących działalność w domu, które należy wziąć pod uwagę przed przekształceniem pokoju w Twój dom do biura i zacznij sprzedawać swoje produkty lub usługi.

2) Lokalizacja

Wiesz, jak ważne jest rozważenie lokalizacji nieruchomości (zarówno komercyjnej, jak i mieszkaniowej). Lokalizacja twojego domowego biznesu jest również niezwykle ważna. Może nie być nawet w stanie rozpocząć działalności, którą chcesz rozpocząć w miejscu, w którym się znajdujesz, z powodu problemów, takich jak przestrzeń i podział na strefy.

Zanim rozpoczniesz działalność w domu, musisz wziąć pod uwagę przydatność swojej dzielnicy i domu.

3) Przeznaczenie

Czy Twoje otoczenie jest przeznaczone dla firm rodzinnych? Jeśli nie, po prostu prosisz o kłopoty na drodze, gdy miasto dogoni cię lub sąsiad narzeka. Wiele gmin nie zezwala na działalność gospodarczą w domu, a inne nakładają surowe ograniczenia na to, jaki rodzaj działalności gospodarczej może prowadzić poza mieszkaniem rodzinnym w dzielnicy mieszkaniowej. Sprawdź regulacje dotyczące zagospodarowania przestrzennego w swojej gminie.

4) Odpowiedniość sąsiedztwa

W jaki sposób proponowana firma domowa pasuje do Twojej okolicy? Większość mieszkalnych sąsiadów nie będzie zadowolona, ​​jeśli przez cały dzień pracują głośne maszyny, duże ciężarówki rozpoczynające się wcześnie rano lub klienci parkujący swoje pojazdy w całym miejscu. Jeśli proponowana działalność w domu obejmuje produkcję lub ciężarówki lub inne pojazdy przybywające do Twojej nieruchomości lub z niej wychodzące, nie powinieneś prowadzić działalności w obszarze mieszkalnym. Nieszczęśliwi sąsiedzi mogą być złe dla biznesu na wiele sposobów.

5) Lokalizacja w sąsiedztwie

Czy lokalizacja Twojej okolicy działa w oparciu o biznes w domu lub przeciwko temu przedsiębiorstwu?

Jeśli dostarczasz produkt lub usługę, prawdopodobnie nie będzie miało znaczenia, czy znajdujesz się 15 km za miastem przy niejasnej drodze krajowej (z wyjątkiem dodatkowych kosztów podróży, które ponosisz). Ale jeśli Twoja firma domowa angażuje ludzi przychodzących do ciebie, to oni muszą być w stanie ją znaleźć i łatwo się tam dostać. W wielu przypadkach nie będziesz w stanie podać żadnego oznakowania, chociaż w innych będziesz mógł mieć mały, dyskretny znak przy drzwiach lub na twoich drzwiach.

6) Lokalizacja i wygląd Twojej nieruchomości

Nie musisz mieszkać w posiadłości z wypielęgnowanym krajobrazem, aby prowadzić działalność domową, ale Twoja nieruchomość musi być wystarczająco atrakcyjna, aby nie wystraszyć potencjalnych klientów lub klientów. Stare samochody zaśmiecające podwórko, wysoką na kolana trawę i zniszczone budynki z łuszczącą się farbą to wyłączenia, które mogą doprowadzić do utraty interesów.

Słabo utrzymany dom i własność daje ludziom wrażenie, że nie dbacie o rzeczy – więc dlaczego mielibyście się nimi opiekować? Jeśli zamierzasz prowadzić firmę poza domem, twój dom musi wyglądać schludnie i przyzwoicie – przez cały czas.

7) przydatność twojego domu

Jeśli jedyną przestrzenią w twoim domu, którą możesz poświęcić dla swojej firmy, jest kuchnia lub zakątek piwnicy, nie rób tego, chyba że twoja firma jest wirtualna i nikt nigdy nie zobaczy twoich lokali. Osoby odwiedzające Twoją firmę będą oczekiwać, że będą wyglądać (i działać) jak “prawdziwy” biznes. Oczekują, że będą mogli robić takie rzeczy, jak usiąść i podpisywać dokumenty w środowisku biznesowym. Każda firma prowadząca działalność w domu będzie musiała mieć cały pokój zarezerwowany jako przestrzeń biurowa.

Niektóre firmy prowadzące działalność domową będą potrzebowały jeszcze więcej miejsca. Na przykład, jeśli konsultujesz się z klientami, potrzebujesz rzeczywistego pokoju konsultacyjnego oddzielnego od biura. Jeśli Twoja działalność związana z domem wiąże się z tworzeniem dzieł sztuki lub rzemiosła lub produkcji, potrzebujesz odpowiedniego studia lub sklepu. Jeśli jesteś na tym stanowisku, a nie masz ich już teraz, łatwiej i taniej jest znaleźć odpowiednią kwaterę dla swojej firmy w innym miejscu, a następnie spróbować wyremontować dom, aby dostosować się do planów biznesowych.

8) Twoja rodzina

Nie jesteś jedynym zaangażowanym, jeśli założysz firmę domową; cała rodzina będzie zaangażowana w przedsięwzięcie, na dobre lub na złe. Musisz zastanowić się, jak wpłynie na nich prowadzenie działalności gospodarczej z domu.

Podczas gdy wielu ludzi zaczyna myśleć w domu myśląc, że będą mogli spędzać więcej czasu z rodziną, niż w przeciwnym razie, brak separacji między biznesem a życiem osobistym może poważnie przeszkadzać w działaniach rodzinnych. Jak utrzymasz swoje życie rodzinne i swoje życie zawodowe oddzielnie i ile czasu możesz realistycznie poświęcić obu?

Musisz także wziąć pod uwagę oczekiwania wszystkich. Czy spodziewasz się, że Twoi członkowie rodziny będą mogli wziąć udział w Twojej firmie i pomóc jej? Jak będą się z tym czuli członkowie Twojej rodziny? Przede wszystkim porozmawiaj o swoich planach biznesowych i oczekiwaniach z rodziną i dowiedz się, czy są gotowi aktywnie wspierać Twój biznes. Jak prowadzić udaną działalność domową z dziećmi, zawiera porady, w jaki sposób z powodzeniem przeprowadzić siatkę do rodziny i firmy.

9) Twój styl pracy

Tak jak każdy lubi fantazjować na ten temat, praca w domu nie jest dla wszystkich. Zanim zdecydujesz się na pracę w domu, musisz pomyśleć o swojej osobowości i preferencjach zawodowych. Trzy główne problemy związane z pracą w domu to:

Praca w domu może zwiększyć poczucie izolacji i brak kontaktu z kolegami. Jest to szczególnie trudne dla osób, które są przyzwyczajone do pracy w zajętych biurach i przebywania w otoczeniu ludzi.

Praca w domu może powodować wzrost stresu rodzinnego, z powodu trudności w oddzieleniu życia biznesowego od domowego. Jeśli myślisz, że przyniesienie nowego zwierzaka do domu było stresujące, poczekaj, aż rozpoczniesz działalność domową!

Praca w domu wymaga samodyscypliny oraz umiejętności planowania i zarządzania własnym czasem. Z jednej strony bycie własnym szefem oznacza, że ​​nikt inny nie powie ci, co masz robić. Z drugiej strony, jeśli nie będziesz skupiony na zadaniu i zadaniu, nikt inny nie będzie.

Myślenie o swoim stylu pracy i opracowywanie strategii radzenia sobie z tymi potencjalnymi problemami z wyprzedzeniem może mieć ogromne znaczenie, gdy faktycznie stajesz przed rzeczywistością.

10) Twoja osobowość

Twoja osobowość jest również czynnikiem decydującym o tym, czy powinieneś rozpocząć działalność w domu. Podczas gdy wiele osób rozpoczyna działalność w domu, ponieważ postrzegają ją jako naturalne przedłużenie hobby, które kochają, hobby nie jest kluczem do prowadzenia udanego biznesu domowego.

Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy posiadasz cechy, które musi odnieść przedsiębiorca, aby odnieść sukces? Badania pokazują, że odnoszący sukcesy przedsiębiorca ma pewne cechy i postawy, takie jak wytrwałość, chęć i gotowość do podjęcia inicjatywy, konkurencyjność, samodzielność, silna potrzeba osiągnięcia i pewność siebie (William Jennings, profil przedsiębiorcy) .

Numer jeden na mojej liście cech osobowości, które musisz odnieść sukces jako przedsiębiorca, to determinacja. Entuzjazm jest świetną cechą, ale nie osiągniesz daleko z planami założenia firmy domowej (lub jakiegokolwiek innego rodzaju), jeśli nie masz determinacji, aby wprowadzić swoje plany w czyn.

W rzeczywistości istnieje wiele przymiotników zaczynających się na literę “D”, które są związane z postawami ludzi sukcesu, że ukułem wyrażenie Osobowość typu D, aby je podsumować. Poza determinacją potrzebujesz prowadzenia, dyscypliny i chęci prowadzenia udanego biznesu domowego. Musisz także być elastyczny i elastyczny; każdy dzień przyniesie nowe wyzwania, które możesz lub nie planował spełnić, a często także wiele zadań, które wszystkie wydają się wymagać od razu.

Sprawdź, czy jesteś gotowy na samozatrudnienie; to zupełnie inna postawa niż bycie czyimś pracownikiem.

Następnie przeczytaj Myślenie o założeniu małej firmy, aby określić, czy “masz odpowiednie rzeczy”, aby prowadzić udany biznes w domu.