Rozpoczęcie działalności: pierwsze 90 dni

Proces rozpoczynania działalności obejmuje kluczowe etapy od wyboru nazwy firmy do wyboru struktury biznesowej. Kiedy twoje drzwi są otwarte, pierwsze 90 dni bycia w biznesie stanowi podstawę pomyślnego przetrwania. Dowiedz się, co musisz wiedzieć w ciągu pierwszych 90 dni od rozpoczęcia działalności.
Zdobądź pierwszego klienta

Nie prowadzisz działalności, dopóki nie masz klienta. Jeśli nie masz klienta na początku uruchamiania, ustaw ten priorytet na jeden.

Sięgnij do swoich ciepłych kontaktów. Ludzie, którzy Cię znają, będą chcieli, abyś odniósł sukces i dadzą ci niezbędną firmę lub polecenia.
Mistrz sprzedaży

Sprzedaż jest niezbędna dla sukcesu firmy. Jest to funkcja biznesowa często bagatelizowana przez nowe startupy, które nie mają doświadczenia w sprzedaży. Ustaw regularny raz w tygodniu, aby uczyć się i stosować nowe umiejętności sprzedaży w swojej firmie. Zapomnij o szumie, jaki marketing będzie sprzedawał. Marketing to oddzielna funkcja od sprzedaży. Marketing wzbudzi zainteresowanie skontaktowaniem się z Twoją firmą. Po nawiązaniu kontaktu użyj umiejętności sprzedaży, aby zamknąć umowę.
Osiągnąć zysk

Przychody ze sprzedaży pokazują się w górnej linii finansów. Zysk to podstawa. Bez zysków Twoja firma zawiedzie. Zapoznaj się z kosztami swojej firmy i skup się na zarabianiu. W przypadku niektórych firm zyski będą następować po inwentaryzacji lub innych kosztach początkowych. Przeprowadź finanse, aby określić, kiedy Twoja firma będzie rentowna.
Oceń ceny

Rozpoczynając działalność gospodarczą, często przyjmuje się założenia dotyczące cen, które pobierają klienci i osiągniętych zysków. W ciągu pierwszych 90 dni Twoje założenia zostaną zakwestionowane przez realia rynku. Przyjrzyj się bliżej swojej strategii cenowej. Nie popełniaj częstego błędu, próbując być dostawcą najniższej ceny.

Twoi konkurenci ustalili swoją działalność i często podcinają ceny dłużej niż Ty.
Ustaw cele kwartalne

Uruchomienie nowego uruchomienia jest czasochłonne i stresujące. Musisz nauczyć się wielu umiejętności i mieć wiele systemów do skonfigurowania. Łatwo jest dać się złapać na co dzień. Wybrani przedsiębiorcy wiedzą, że widzą horyzont, a posiadanie planu na 90 dni z celami i kamieniami milowymi może oznaczać różnicę między porażką a przetrwaniem.
Znajdź swój typ przedsiębiorczości

Twój typ osobowości biznesowej to cechy i cechy Twojej osobowości, które łączą się z potrzebami biznesu. Jeśli lepiej zrozumiesz swoją osobowość biznesową, możesz dać swojej firmie najlepszą część ciebie.
Nagradzaj siebie

Rozpoczęcie działalności jest jak uruchomienie rakiety w kosmos. Ilość energii potrzebnej do opuszczenia ziemskiej siły grawitacji jest ogromna, ale już poza zasięgiem ziemi potrzebna jest mniejsza energia. Rozpoznaj energię, którą zużyłeś, aby rozpocząć działalność i poświęć czas na nagradzanie siebie. Czas wolny naładuje twoją motywację i zapewni sukces przez następne 90 dni.

Jeśli jesteś gotowy na zdobycie pierwszych 90 dni posiadania firmy, zapoznaj się z tą szczegółową listą, jak rozpocząć działalność, aby upewnić się, że jesteś gotowy, aby rozpocząć.

Co powstrzymuje Cię przed założeniem małej firmy?

Kiedy pytam ludzi o to pytanie, często odpowiadają, że boją się porażki – nie w tak wielu słowach, ale to właśnie sprowadza się do tego.

Mówią rzeczy takie jak “Chciałbym zacząć, ale nie wiem, czy wystarczająco dużo osób byłoby zainteresowanych zakupem tego produktu.” Lub “Chciałbym założyć firmę, ale nie jestem zbyt dobry w sprzedaży “Albo nawet” Chciałbym założyć małą firmę, ale nie wiem, czy mógłbym zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, by żyć dalej “.

Widzieć? Przeszkodą w zakładaniu małej firmy nie jest w rzeczywistości sprzedaż produktów ani pieniędzy – to strach.

Teraz strach, który chroni cię przed fizycznymi krzywdami, takimi jak strach, który czujesz, gdy widzisz wielkiego psa-niewolnika stojącego na twojej ścieżce, lub strach, który powstrzymuje większość z nas przed strzeleniem do Niagara Falls w beczce, jest zdrowy. Ale lęk, który powstrzymuje cię od robienia rzeczy, które chcesz zrobić, nie wzbogaci cię.

Jeśli strach przed porażką uniemożliwia założenie małej firmy, musisz obejść ją i posuwać się naprzód.
Jak przełamać twój paraliż

Jak możesz złamać swój paraliż i przestać się bać porażki? Musisz zrobić dwie rzeczy:

przygotować się do odniesienia sukcesu
zmień swoje nastawienie do porażki

1) Przygotuj się na sukces

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby przygotować się do odniesienia sukcesu, jest nauczenie się, jak to zrobić. Już wiesz, jak zawieść. Możesz ponieść porażkę, nie robiąc nic lub możesz zawieść, robiąc głupie rzeczy.

Ale jak ci się udało? Dowiedzenie się dokładnie, czego potrzebujesz, by odnieść sukces i upewnić się, że te potrzeby są spełnione. Uzbrojenie się w wiedzę to droga do sukcesu. (Patrz: Dlaczego małe firmy się nie udają?)

Załóżmy na przykład, że chcesz założyć małą firmę sprzedającą ziołowe mydła i produkty do kąpieli.

Aby ta firma odniosła sukces, musisz zasadniczo mieć trzy rzeczy:

wystarczająco dużo osób, które chcą kupić mydła i produkty do kąpieli, które sprzedaje
produkt, którego jakość i cena są na tyle konkurencyjne, że ludzie chcą go kupić
sposób na połączenie tych dwóch osób (ludzi i produktów)

Są więc podstawowe potrzeby. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to dowiedzieć się, jak zaspokoić te potrzeby. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest przepracowanie biznesplanu. Zarys planu biznesowego poprowadzi Cię przez proces pisania własnego biznesplanu.

Opracowanie biznes planu uzupełni luki w twojej wiedzy i poda szczegóły, jak zamierzasz zrobić to, co trzeba zrobić, aby pomyślnie uruchomić i uruchomić konkretny mały biznes. Twój biznesplan będzie w efekcie twoim planem sukcesu.
2) Zmień swoją postawę na porażkę

Dlaczego boisz się porażki?

Większość ludzi obawia się niepowodzenia z jednej z tych dwóch przyczyn:

Niepowodzenie sprawia, że ​​jesteś złą osobą, “przegraną”, na którą inni patrzą w dół.
Możesz stracić wszystkie lub większość swoich pieniędzy i / lub swoich dóbr.

Oba są nieporozumieniami.

Niepowodzenie nie zmienia twoich genów ani twojej osobowości. Wpływa negatywnie na czyjeś działania, ale samo w sobie nie jest negatywne.

Czy będziesz “przegrany”, jeśli nie uda ci się? Tylko jeśli pozwolisz sobie być. “To nie jest w dół; to pozostawanie w tyle “sprawia, że ​​jesteś przegrany.

Czy inni będą na ciebie patrzeć? Niektórzy ludzie mogą. Nie możesz kontrolować myśli i działań innych ludzi – więc po co tracić nad nimi sen?
Awaria nie zagraża życiu

Jeśli chodzi o utratę wszystkich swoich pieniędzy i / lub dóbr, nie jest to bardzo prawdopodobne. Możesz zorganizować swój biznes w taki sposób, aby ograniczyć swoją odpowiedzialność poprzez włączenie lub partnerstwo. Czy powinieneś włączyć swój biznes? przedstawia zalety i wady inkorporacji, jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tej formie własności biznesowej.

Nawet jeśli skonstruujesz swoją działalność jako jednoosobową firmę i złożysz wniosek o osobistą upadłość, część nieruchomości zostanie zwolniona z zajęcia.

Więc nie stracisz wszystkich swoich pieniędzy ani rzeczy, nawet jeśli twoja sprawa pójdzie w górę. Jak ważna jest ilość, którą możesz stracić? To kwestia perspektywy. Pieniądze nigdy nie są tak ważne jak twoje zdrowie.

Chodzi mi o to, że niepowodzenie może być niewygodne i nieprzyjemne, ale nie zagraża życiu. A porażka jest zawsze okazją takiego czy innego rodzaju – szansą na wyjście poza nasze zwykłe granice, nauczenie się czegoś wartościowego lub nawiązanie wcześniej niepojętych połączeń. Pamiętając o tym pozytywnym obliczu porażki i skupieniu się na niej, zmierza ona w znacznym stopniu do zmiany nastawienia.

Rozpoczęcie i prowadzenie własnej małej firmy może być jednym z najbardziej ubogacających doświadczeń w życiu. Nie pozwól, aby strach przed porażką Cię omijał.

Nie zdołasz prześcignąć swojego strachu. Ale w końcu, gdy osiągniesz wystarczającą liczbę sukcesów, będziesz w stanie go oswoić. Dlaczego nie zacząć teraz?