Tajemnice młodych super oszczędzających

✔ Zacznij oszczędzać już teraz i spróbuj zwiększyć kwotę, którą możesz z czasem spłacić.

✔ Staraj się zaoszczędzić co najmniej 15% na emeryturze – obejmuje to każde dopasowanie do 401 (k) lub 403 (b) od pracodawcy.

✔ Naucz się inwestować i uzyskać ulgi podatkowe, wnosząc wkład w IRA lub 401 (k), 403 (b) lub inny plan oszczędzania emerytalnego w miejscu pracy.

Myślisz, że oszczędzasz wystarczająco dużo na emeryturę? Niektórzy młodzi ludzie mogą cię uratować. Niemal co piąty pracownik urodzony w latach 1981-1997, znany również jako millenials, oszczędza ponad 15% swojej pensji na emeryturę, zgodnie z analizą 14,5 miliona 401 (k) uczestników planu w planach zarządzanych przez Fidelity.1

Nazwij ich super oszczędzającymi. Ich osiągnięcia oszczędnościowe są godne uwagi z dwóch powodów: oszczędzając 15% dochodów od 25 roku życia, stawia je na dobrej drodze do utrzymania obecnego stylu życia na emeryturze, a 15% to więcej niż większość ludzi w ich wieku, a nawet starszych, którym udało się zaoszczędzić przejście na emeryturę.

Tylko 27% pokolenia X, w wieku od 37 do 52 lat, oszczędza ponad 15% dochodów na koncie emerytalnym w miejscu pracy, a tylko 37% pokoleń wyżu demograficznego, w wieku od 52 do 71 lat, oszczędza tyle. Chcesz być super oszczędnym? Oto jak.
1. Zaangażuj się w swoje oszczędności.

Jeśli Twoja firma oferuje 401 (k), 403 (b) lub inny plan oszczędzania na emeryturę, zacznij zarabiać tak szybko, jak to możliwe – szczególnie, jeśli twój pracodawca oferuje dopasowanie części Twojego wkładu. Podjęcie kroków, by zacząć oszczędzać, to świetny początek, bez względu na to, ile i jak mało jesteś w stanie zaoszczędzić na początku. To dlatego, że wczesne rozpoczęcie może mieć duże znaczenie w dłuższej perspektywie.

2. Zarejestruj się, aby automatycznie zwiększyć składki 401 (k).

Wielu pracodawców proponuje podwyższenie składki automatycznie co roku. Gdy zarejestrujesz się, aby zwiększyć swój wkład, pracodawca zwiększy kwotę wypłat z Twojej wypłaty o określoną kwotę.

Oczywiście zawsze powinieneś regularnie sprawdzać swoje 401 (k) i sprawdzać, czy oszczędzasz tyle, ile możesz. Ale dzięki tej funkcji Twój pracodawca zwiększy Twój wkład 401 (k) o wybraną przez Ciebie kwotę, zazwyczaj raz w roku. Wybór jest zazwyczaj przedstawiany jako procent twojego dochodu lub jako kwota w dolarach.

Nie musisz znacząco zwiększać swoich składek – oszczędzanie tylko trochę więcej każdego roku może się z czasem sumować.

3. Staraj się oszczędzać co najmniej 15% każdego roku.

Oszczędność 15% twojej pensji przed opodatkowaniem może wydawać się dużo. Ale jeśli masz 401 (k) lub inne konto emerytalne w miejscu pracy z dopasowaniem pracodawcy lub dzieleniem się zyskami, ten wkład twojego pracodawcy wlicza się do rocznej stopy oszczędności. Aby uzyskać 15%, lub jeszcze więcej zaoszczędzić, rozważ zwiększenie oszczędności emerytalnych przy każdym podbiciu. Jeśli dostaniesz dodatkowe pieniądze jako prezent lub spadek, rozważ zapisanie części na emeryturę.

Zastanów się nad zasadą 50/15/5, aby Twoje wydatki i oszczędności były na bieżąco. Staraj się nie wydawać więcej niż 50% wynagrodzenia za mieszkanie w domu na niezbędne wydatki, w tym na mieszkania, media, jedzenie, transport i spłatę długów. Przenieś 15% swojego dochodu przed opodatkowaniem na oszczędności emerytalne. Następnie zaoszczędź 5% wynagrodzenia za miejsce zamieszkania za krótkoterminowe wydatki nadzwyczajne, takie jak niespodziewane naprawy samochodu lub wymiana urządzenia. Pracujcie, aby zaoszczędzić co najmniej tyle pieniędzy, aby pokryć niezbędne wydatki od trzech do sześciu miesięcy.

4. Naucz się inwestować, przynajmniej trochę.

Samo zapisanie oszczędności na gotówkę może nie wystarczyć, aby pomóc Ci osiągnąć zamierzone cele. Inwestowanie może pomóc w rozwoju twoich pieniędzy i może pomóc w szybszym łączeniu się w czasie. Compounding to sytuacja, w której inwestycja uzyskuje zwrot, a następnie zyski z początkowej inwestycji zaczynają przynosić dochód własny.

Prawdopodobnie już wiesz, że inwestowanie jest ważne, ale zastanawianie się, jak to zrobić, może być trudne. Nie musi to być jednak tak skomplikowane.

Rozważ zbudowanie kombinacji inwestycji opartych na łatwych do zrozumienia zasadach inwestowania, znanych jako alokacja aktywów i dywersyfikacja. Rozważ skorzystanie z funduszy inwestycyjnych lub funduszy ETF, aby wprowadzić swój plan w życie. Możesz korzystać z aktywnie zarządzanych funduszy lub funduszy indeksowych lub łączyć najlepsze z nich, włączając obie do swojego portfela.

Jeśli nie chcesz wybierać poszczególnych inwestycji, istnieją opcje dla inwestorów, którzy potrzebują trochę więcej pomocy. Jeśli to brzmi jak ty, zastanów się nad docelowym funduszem na datę lub zarządzanym kontem, w którym specjaliści ds. Inwestycji ustalają miks inwestycyjny w oparciu o konkretny wiek emerytalny i inne czynniki, takie jak Twoja sytuacja finansowa i twoja tolerancja dla wzlotów i upadków rynku.

Dowiedz się więcej o alokacji aktywów i dywersyfikacji.

5. Oszczędzaj na kontach podatkowych.

Może nie masz 401 (k) lub 403 (b). Nadal masz opcje:

Rozważ zapisanie w IRA. IRA pozwalają Twoim oszczędnościom emerytalnym zwiększyć podatek odroczony lub zwolniony z podatku, w zależności od twojej sytuacji podatkowej i rodzaju wybranego konta. Zakładając, że spełniłeś kryteria kwalifikowalności dochodów, tradycyjny IRA dałby ci ulgę podatkową, gdy składasz podatki za rok, w którym składka została wniesiona – a następnie płacisz podatki tylko wtedy, gdy odbierasz pieniądze na emeryturze. Będziesz musiał zacząć brać wypłaty w wieku 70½ roku. Albo spójrz na Roth IRA, który może dać ci trochę więcej elastyczności. Nie ma natychmiastowego odliczenia podatkowego, ale wypłaty po ukończeniu 59 ½ roku są wolne od podatku, a ty nigdy nie musisz pobierać pieniędzy z konta.

Jeśli pracujesz na własny rachunek, zastanów się nad oszczędzaniem na kontach podatkowych, zaprojektowanych z myślą o właścicielach małych firm i freelancerów.

Rozważ konto oszczędnościowe. Jeśli Twój pracodawca oferuje ubezpieczenie zdrowotne o wysokim odliczeniu, możesz mieć dostęp do opcji konta oszczędnościowego (HSA) – lub jeśli sam nabyłeś plan zdrowotny o dużym odliczeniu, rozważ HSA. Oto sedno: Wszystkie wypłaty są wolne od podatku na poziomie federalnym, gdy są wykorzystywane do kwalifikowanych wydatków medycznych.2

6. Trzymaj się tego.

Jeśli konsekwentnie czujesz, że po prostu nie masz pieniędzy na zaoszczędzenie, lub nie oszczędzasz tyle, ile chcesz, zwróć uwagę na wydatki. Mogą istnieć pewne obszary, w których można zmniejszyć wydatki, aby zwiększyć oszczędności i spłacić dług, jeśli jest to problem dla ciebie. Czasem warto poświęcić się na krótkoterminowe poświęcanie się wydatków, jeśli finanse na dłuższą metę pojawią się w przyszłości.

Wreszcie, bądź pewny siebie. Masz czas po swojej stronie. Jeśli będziesz oszczędzać i inwestować, będziesz na dobrej drodze do życia, którego chcesz na emeryturze.