3 “obowiązkowe” porady finansowe dla szkół wyższych

FAFSA może być tylko początkiem twojej podróży pomocy finansowej. Ponad 200 szkół prosi o profil CSS / Financial Aid PROFILE.
Uzyskaj szacunkową kwotę, jaką możesz zapłacić za studia, używając kalkulatora ceny netto na stronie każdej uczelni.
Zrozumienie kwestii dochodu na FAFSA może pomóc w ustaleniu strategii finansowania 529.

Nie opisałbyś Tamary Kupfer i Andy’ego Sirulnika z Northampton w stanie Massachusetts jako finansowo naiwnych. Piszą swoje własne podatki, a praca Tamary jako niezależnej autorki grantów wymaga dogłębnego zrozumienia potrąceń z małych firm. W wolnym czasie czerpią ogromną przyjemność z badania zapasów i funduszy inwestycyjnych. Sirulnik, który zdobył wykształcenie prawnicze (choć obecnie głównie pracuje jako administrator systemów i baz danych), nie stroni od czytania drobnego druku w prospekcie.

Ale kiedy przyszła pomoc finansowa – proces, który rozpoczęli jesienią, zanim ich najstarszy syn, Ben, wstąpił do college’u – przyznają, że tak naprawdę nie wiedzieli, jak to działa i byli zdziwieni tym procesem.

Jak większość rodziców licealistów, Kupfer i Sirulnik, lat 50, wiedzieli, że uczelnia będzie kosztowna i liczyła na to, że pomoc finansowa będzie dostępna. Nauczyli się również jednego kluczowego pojęcia, oczekiwanej składki rodzinnej lub EFC – ile kolegiów wierzy, że możesz płacić za każdy rok studiów.

Kolegia kalkulują EFC przez faktoring, ile pieniędzy zarabiasz, ile masz, jak duża jest twoja rodzina i ile masz dzieci w college’u. Kwalifikowalność pomocy finansowej to różnica między całkowitym kosztem uczęszczania do szkoły a EFC.

Pierwszym etapem procesu było wypełnienie bezpłatnej aplikacji dla federalnych studentów lub FAFSA, formularza używanego do ustalenia, czy student kwalifikuje się do pożyczek federalnych, grantów i programów studiów. Większość szkół korzysta również z FAFSA do ustalania własnych potrzeb związanych z pomocą finansową. Ale jak dowiedzieli się Kupfer i Sirulnik, czasami wciąż wymagane są inne aplikacje.

Z córką w liceum i innym synem w szkole podstawowej, para mówi, że wiele nauczyli się od tego procesu z Benem, i będą lepiej przygotowani na drugim i trzecim miejscu.

Oto 3 lekcje, które możesz wyciągnąć z rodziny Kupfer / Sirulnik:
1. Zapoznaj się z pełnym zakresem procesu pomocy finansowej

Oprócz FAFSA wszystkie oprócz jednego z kolegiów, które Ben rozważał, wymagały złożenia wniosku CSS / Financial Aid PROFILE®, kolejnego wniosku o pomoc finansową. PROFIL zadaje więcej pytań niż FAFSA i głębiej zagłębia się w majątek rodziny. W zależności od szkoły może również poprosić o informacje od nieizolacyjnego rodzica (w sytuacji rozwodowej lub separacji rodzicielskiej), czego FAFSA nie robi. Ponad 200 selektywnych (w większości prywatnych) instytucji korzysta z PROFILU, aby uzyskać pełniejszy obraz sytuacji finansowej rodzin i ustalić uprawnienia do własnych grantów instytucjonalnych i stypendiów.

“Podczas liczenia aktywów na pomoc finansową istnieją 3 główne różnice między FAFSA i PROFILE” – wyjaśnia Keith Bernhardt, wiceprezes Fidelity ds. Produktów emerytalnych i szkolnictwa wyższego. “W przeciwieństwie do FAFSA, PROFILE uwzględnia własność domu, własność małych firm i wartość rodzinnych gospodarstw rolnych.”

PROFIL prosi również o listę aktywów emerytalnych, których FAFSA nie robi, chociaż większość szkół wyższych nie wykorzystuje tych informacji do określenia kwalifikowalności pomocy finansowej.

“PROFIL Zlicza wszystkie 529, które wymieniają ucznia jako beneficjenta, a nawet chcą wiedzieć o planie 529 posiadanym przez rodzeństwo, które ma mniej niż 18 lat”, wyjaśnia Mark Kantrowitz, wydawca witryny Cappex.com, która pomaga rodzinom maksymalizować pomoc finansowa.

To może oznaczać dużą różnicę w wysokości pomocy. W FAFSA szkoły oczekują, że rodziny wniosą 5,6% 529 z rodziców i 20% z nich. Jednakże, PROFIL oczekuje 25% wkładu 529 posiadanych przez studenta wraz z 5% nadrzędnych 529 i innych aktywów nadrzędnych.

Obliczenia pomocy finansowej PROFILE zakładają, że rodzice mogą wnosić co roku do 5% swojego kapitału własnego na studia, chociaż wiele szkół wyższych reguluje wartość kapitału własnego w wysokości od 1,2 do 3 razy więcej niż dochód dominujący, aby uwzględnić wahania na rynku mieszkaniowym.

Na przykład niektóre uczelnie ograniczają kapitały własne do 2,5 raza, skorygowane dochody brutto. Więc jeśli twoja rodzina zarabia 150 000 $, ale ma 500 000 $ w domowym kapitale, tylko 375 000 $ z kapitału własnego jest uwzględniane w obliczeniach. Przy 5% PROFILE doda do EFC 18 750 USD.

Rola kapitału własnego w ramach pomocy finansowej zaskoczyła Kupfera. Po 14 latach zamieszkiwania w domu w stylu wiejskim para ta znacząco złagodziła ich hipoteki, z których czują się dobrze. “Zamiast tego wydawało się, że jesteśmy karani za to, że robimy odpowiedzialną rzecz i spłacamy kredyt hipoteczny”, mówi.

Wskazówka: sprawdź różne aplikacje pomocy finansowej, których wymaga każda szkoła. Uczestnictwo w warsztatach pomocy finansowej w kilku college’ach pomogło Kupferowi i Sirulnikowi wcześnie zdać sobie sprawę, że będą musieli złożyć więcej niż jeden wniosek o pomoc finansową.
2. Uzyskaj dobry szacunek, co prawdopodobnie zapłacisz

Możesz również uzyskać dobry szacunek, ile możesz zapłacić za każdą uczelnię, korzystając z kalkulatora ceny netto, który można znaleźć na większości witryn uczelnianych. Jednak kalkulator zapewnia jedynie oszacowanie, a rodzice powinni pamiętać, że jest to tylko jeden punkt danych. “W jednym z college’ów zapytałem [jak niektóre aktywa zostaną potraktowane] i nie powiedzieliby mi”, wspomina Kupfer. “Powiedzieli, że patrzą na to na zasadzie indywidualnej”.

Kalkulator ceny netto zawiera szacunkową kwotę i rodzaj pomocy finansowej, jaką Twoja rodzina mogłaby otrzymać w tej instytucji. To świetny pomysł, aby wypróbować Kalkulator ceny netto dla każdej potencjalnej szkoły zainteresowań – nawet kilka lat przed ukończeniem przez dziecko szkoły średniej. Te szacunkowe informacje o cenach mogą pomóc w zawężeniu ostatecznego zestawu szkół docelowych, w których zdecydujesz się aplikować.

Prywatna szkoła college’ów na Środkowym Zachodzie, na której Ben skończył uczęszczanie, zaoferowała mu 45 000 dolarów więcej w ciągu 4 lat niż najbliższa szkoła. “Nie był to jego pierwszy wybór, gdy otrzymano listy akceptacyjne, ale stał się on jego pierwszym wyborem ze względu na ofertę” – mówi Kupfer. “Pakiet pomocy wpłynął na jego decyzję uczestnictwa.”

Gdyby Ben był nieugięty z powodu uczęszczania do innych szkół, Kupfer i Sirulnik byli gotowi złożyć apele o większą pomoc finansową, w tym udostępnienie szczegółów na temat hojniejszego pakietu pomocy z niektórych szkół z tymi szkołami z mniej hojnymi pakietami. Wyjaśnili jednak, że jeśli nie będzie w stanie uzyskać większej pomocy, różnica w cenie będzie jego obowiązkiem.

Wskazówka: rozważny list do biura pomocy finansowej z planem finansowym dostarczonym przez rodzinę i prośbą o skromną kwotę dodatkowych funduszy zazwyczaj będą uważnie rozważane przez wiele szkół.

Odmawianie nieuznania za odpowiedź może się opłacić, mówi Bernhardt. “Odwołanie się do biura pomocy finansowej nigdy nie boli”, mówi. “Zawsze możesz przesłać dodatkową dokumentację, która nie jest procesem całkowicie skomputeryzowanym, jest też element ludzki”.

Pamiętaj też, że przyznanie pomocy finansowej jest dobre tylko w tym roku.

“Jednak wiele szkół zapewnia studentom stałą pomoc finansową każdego roku, pod warunkiem, że rodzinne warunki finansowe i rodzinne nie ulegają zmianie” – wyjaśnia Tom Graf, dyrektor zarządzający Massachusetts Educational Financing Authority (MEFA). Otwiera się w nowym oknie. Mimo to Graf zachęca “rodziny do rozmowy z biurem pomocy finansowej, aby dowiedzieć się, co będzie dostępne w przyszłości”.

Wskazówka: Znajdź pracownika pomocy finansowej przypisanego do pliku ucznia, a następnie nawiąż kontakt e-mailowy lub telefoniczny bezpośrednio z tą osobą.
3. Bądź świadomy kluczowych terminów składania wniosków

Wniosek o pomoc finansową jest migawką na czas. Jeśli twój dochód jest wyjątkowo wysoki w ciągu jednego roku, być może w wyniku sprzedaży firmy lub otrzymania dużej premii, może to skutkować wyższym oczekiwanym wkładem rodzinnym, który prawdopodobnie zaszkodzi twoim szansom na pomoc. Pomocne może być skontaktowanie się z biurem pomocy finansowej, jeśli występują fluktuacje w dochodach z roku na rok.

FAFSA i PROFIL proszą o informacje o dochodach sprzed dwóch lat. Na przykład dla studenta ubiegającego się o pomoc finansową na rok szkolny 2017-18, FAFSA prosi o dochód rodziny sięgający 2015 r. Jeśli w 2015 r. Rodzina miała dużo wyższe dochody niż w 2016 r., Rodzina biuro pomocy finansowej. Niektóre szkoły mogą wziąć pod uwagę zmianę dochodów przy obliczaniu wysokości oferowanej pomocy finansowej.

Ponieważ wnioski o pomoc finansową wykorzystują dochody sprzed dwóch lat, rodziny mogą wdrożyć strategię dla 529 kont należących do grandparent. 529s posiadanych przez dziadków nie zalicza się do uczniów ani do aktywów dominujących. Jednak dystrybucje z tych kont są uznawane za dochody studentów, co może zmniejszyć nagrody finansowe.

“Wycofanie się od osoby nie rodzicielskiej 529, takiej jak dziadkowie 529, może naprawdę wpłynąć na twoją pomoc finansową, jeśli nie jesteś ostrożny” – mówi Bernhardt. “W zależności od wielkości wypłaty część tej kwoty może być wliczona do przewidywanej składki rodzinnej na kolejny rok.”

Aby uniknąć wpływu na kwalifikowalność studentów do pomocy finansowej, dziadkowie powinni zaczekać na dystrybucje od 529 do wiosny drugiego roku studenckiego studenta, czyli tuż po ostatnim roku podatkowym, który pojawi się na ostatnim studenckim FAFSA. Zakłada się, że student kończy studia w ciągu 4 lat. Będziesz musiał zaczekać do następnej wiosny, aby zastosować tę strategię, jeśli twoje dziecko będzie potrzebowało 5 lat, aby ukończyć szkołę.

Wskazówka: zachowaj porządek i upewnij się, że dotrzymałeś wszystkich terminów składania wniosków. Bardzo ważne jest, aby składać wnioski o pomoc finansową na czas. Arkusz kalkulacyjny może pomóc Ci śledzić wszystkie daty zgłoszenia i wymaganą dokumentację. Jeśli masz zamiar otrzymać premię w pracy lub planujesz sprzedać firmę, zastanów się, w jaki sposób te działania mogą sztucznie zawyżyć średni roczny dochód i wpłynąć na przyszłą kwalifikowalność pomocy finansowej.

Przed rozpoczęciem procesu ubiegania się o przyjęcie na studia, Kupfer i Sirulnik uważali, że znalezienie się w college’u byłoby największą przeszkodą, z jaką mieli do czynienia z licealistą. Teraz, gdy przeszli przez ten proces, zdają sobie sprawę, że proces pomocy finansowej był równie trudny.

“Zastanawiając się nad tym, nie jestem pewien, czy zrobilibyśmy coś inaczej, po prostu chciałbym być bardziej świadomy tego, co było w to zaangażowane” – mówi Kupfer.