4 tematy związane z pieniędzmi, które powinny omówić pary

Wiele małżeństw cierpi na brak komunikacji. Badanie 2018 Fidelity wykazało, że 1 na 7 nie potrafił dokładnie przedstawić statusu zatrudnienia swoich małżonków.1 Więcej niż 4 na 10 par nie zgadza się z terminem przejścia na emeryturę – a ponad połowa nie ma na tej samej stronie informacji o tym, ile zaoszczędzić na przejście na emeryturę.

“To może nie być zaskakujące, ponieważ pieniądze mogą być trudnym tematem w rodzinach” – mówi Ann Dowd, CFP, wiceprezes Fidelity. “Ale nie tworzenie podstaw dla otwartej komunikacji pieniężnej może podważyć relacje.”

Na przykład nasze badanie wykazało, że wśród 36% par zainteresowanych długami, prawie połowa cytowanych pieniędzy jest ich największym wyzwaniem związkowym. Bardziej niż pary, które nie martwią się długiem, miały większe trudności z mówieniem o pieniądzach w ogóle.

Nie pozwól, aby ci się to przydarzyło. Rozważ te 4 proste kroki, aby pomóc oderwać się od rozmów na temat pieniędzy.

1. Wymień wszystkie swoje konta finansowe

Jest szansa, że ​​każdy z was ma wiele rachunków finansowych – sprawdzanie, oszczędności, karty kredytowe, inwestycje, 401 (k), IRA, na przykład. Rozważ udostępnienie kont, które posiadasz i gdzie one są. Tworzenie arkusza kalkulacyjnego z numerami kont to świetny sposób na ich śledzenie. Mam nadzieję, że z partnerem będziecie czuć się wystarczająco swobodnie, aby dzielić się hasłami lub kodami PIN, które mogą być potrzebne w razie potrzeby. Sporządzenie spisu Twoich kont pomoże ci się zorganizować, co nigdy nie jest złe. Może również pomóc w ustanowieniu podstaw do podejmowania decyzji inwestycyjnych – które możesz podjąć jako gospodarstwo domowe lub jako osoba prywatna.

2. Nazwa beneficjentów kont

Posiadanie nazwanego beneficjenta dla kont emerytalnych i inwestycyjnych oraz polis ubezpieczeniowych jest równie ważne, jak pisanie testamentu. Zasoby na tych kontach są przekazywane bezpośrednio do beneficjentów wyznaczonych przez opiekuna konta, kuratora lub administratora planu, i generalnie zastępują wszelkie instrukcje w testamencie.

Nie jest trudno wymieniać lub aktualizować beneficjentów na rachunkach finansowych. Większość dostawców usług finansowych pozwala ci to robić online. Wymienienie beneficjentów na wszystkich kontach może pomóc uniknąć komplikacji prawnych w przypadku śmierci.

Konta emerytalne. Możesz wymienić beneficjentów na swoich kontach emerytalnych, takich jak 401 (k) i IRA. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, pamiętaj, że niektóre programy emerytalne sponsorowane przez pracodawcę automatycznie wyznaczają twojego współmałżonka jako beneficjenta, chyba że wymienisz innego beneficjenta, a twój współmałżonek wyraził zgodę na piśmie. Sprawdź w swojej firmie.

Rachunki niepieniężne. Wyznaczenie beneficjentów na koncie bankowym lub rachunku maklerskim może prowadzić rejestrację “przelewu na śmierć” (TOD) na konto. Pozwala na przeniesienie własności konta na wyznaczonego beneficjenta po Twojej śmierci.

Polisy ubezpieczeniowe. Warto sprawdzić oznaczenia beneficjentów ubezpieczenia. Twoje polisy ubezpieczeniowe na życie mogą nie być czymś, o czym często myślisz, ale ważne jest, aby twoi beneficjenci odzwierciedlają twoje bieżące życzenia. Na przykład, jeśli zapomnisz zmienić beneficjenta po wielkim wydarzeniu życiowym, takim jak małżeństwo lub rozwód, dochody z ubezpieczenia mogą trafić do niewłaściwej osoby, jeśli coś ci się stanie.

3. Przygotuj się na nieoczekiwane

Bez względu na wiek, warto być przygotowanym na niespodzianki. Każda połówka pary powinna mieć te 3 dokumenty i omówić ich życzenia z drugą:

Testament lub żywe zaufanie i “przelewanie się” będą kombinacją. Testament jest niezbędnym dokumentem prawnym, który określa twoje życzenia dotyczące dystrybucji twojego majątku i opieki nad małoletnimi dziećmi, kiedy umrzesz. Wolna wola jest ustalana przez osobę, często w połączeniu z zaufaniem. Po śmierci jednostki, całość lub część ich majątku może zostać przekazana – lub “przelana” – do trustu. W ten sposób dana osoba może zapewnić, że ich majątek ma wyraźne wskazówki dotyczące przenoszenia majątku na nieruchomości do trustu. Dodatkowo, prawidłowo skonstruowany przelew może zmniejszyć obciążenie związane z wymogiem, aby majątek podlegał często kosztownemu i długotrwałemu procesowi spadkowego.

Pełnomocnictwo wyznacza przedstawiciela do działania w twoim imieniu w sprawach finansowych i innych, gdy jesteś przy życiu. Może to być trwałe pełnomocnictwo, które nabiera mocy natychmiast – lub pełnomocnictwo, które staje się skuteczne, jeśli staniesz się niezdolny do pracy i nie będziesz w stanie poradzić sobie z własnymi sprawami.

Proxy opieki zdrowotnej określa osobę lub osoby, które mogą podejmować decyzje dotyczące opieki zdrowotnej, jeśli nie jesteś w stanie się komunikować lub nie masz zdolności do podejmowania decyzji.

Możesz także przygotować wstępną dyrektywę medyczną, zwaną też “żywą wolą”. Ogólnie rzecz biorąc, przedstawia on twoje życzenia dotyczące przedłużających życie zabiegów medycznych i może różnić się w zależności od twojego miejsca zamieszkania. Staje się to skuteczne tylko w okolicznościach określonych w dokumencie.

4. Zorganizuj ważny dokument prawny

Ostatnie 2 lata deklaracji podatkowych, aktów małżeństwa i urodzenia, polis ubezpieczeniowych, testamentów i usług opieki zdrowotnej to tylko niektóre z rzeczy, które obaj partnerzy muszą wiedzieć, gdzie szukać. Wyznacz konkretne miejsce dla nich. Możesz przechowywać swój plan nieruchomości i inne ważne dokumenty w biurze prokuratora lub wybrać ognioodporne miejsce – takie jak sejf bankowy – do którego ktoś bliski może uzyskać dostęp w nagłych wypadkach. Ponownie rozważ użycie bezpiecznych wirtualnych sejfów, takich jak FidSafeOpens w nowym oknie ® 2, aby przechowywać kopie ważnych dokumentów i innych informacji, takich jak hasła, zestawienia finansowe i testamenty.
Porozmawiaj ze swoim partnerem o pieniądzach

Oczywiście o partnerach mówi się o wiele więcej kwestii finansowych, ale te 4 są niezbędne. Po pierwszej rozmowie regularnie wracaj na tematy związane z pieniędzmi – rozważaj przeglądanie kont przynajmniej raz w roku. Dogodna pora na dotarcie do klienta może nastąpić pod koniec roku, na początku roku lub podczas przygotowywania deklaracji podatkowych.

Dodaj komentarz