6 ruchów pieniężnych dla rodziców pozostających w domu

Niewielu ludzi patrzy na dochód gospodarstwa domowego i decyduje, że będzie im lepiej, jeśli zarabiają mniej. Taka jest rzeczywistość dla wielu rodzin, gdy jeden rodzic bierze wolne od kariery, aby opiekować się dziećmi. Przeniesienie do 1 dochodu w oczywisty sposób wpłynie na dochody gospodarstwa domowego i prawie na pewno wpłynie na wydatki rodzinne, ubezpieczenie zdrowotne i na życie, oszczędności emerytalne i podatki.

Oto 6 kroków finansowych, które pomogą Ci przejść od 2 do 1.
1. Przetestuj swój budżet na 1 dochodzie

Nie ma co do tego wątpliwości, trudniej jest płacić rachunki za 1 wynagrodzenie w stosunku do 2. Więc musisz dokonać pewnych wyborów. Sprawdź miesięczne wydatki i podziel je na kategorie według potrzeb (niezbędnych) i potrzeb (uznaniowych). Po ustaleniu budżetu, spróbuj zamieszkać na nim przez kilka miesięcy, zanim zrezygnujesz z drugiego dochodu.

“Pomyśl o tym, jako o próbie i szansie, aby dać ci prawdziwe wrażenia, zanim dokonasz tak dramatycznej zmiany w swoich finansach” – mówi Ann Dowd, CFP, wiceprezes firmy Fidelity. “Będziesz mieć szansę na śledzenie wydatków, zobacz, gdzie musisz ograniczyć, a nawet wykorzystać dochód, którego nie zamierzasz wydać, aby spłacić dług lub zbudować swój fundusz na wypadek sytuacji kryzysowych przed przeniesieniem”.

Aby sprawdzić, czy Twoje wydatki będą podlegały zarządzaniu, wypróbuj to ćwiczenie. Porównaj miesięczne niezbędne wydatki z całkowitą wypłatą za mieszkanie w danym miesiącu. Niektóre wydatki po prostu nie są opcjonalne – musisz jeść i potrzebujesz miejsca do życia. Rozważ przeznaczenie nie więcej niż 50% wynagrodzenia za zabranie z domu na “niezbędne” wydatki, takie jak:

Obudowa: hipoteki, czynsz, podatek od nieruchomości, media (jak elektryczność), ubezpieczenie domu / najemcy i opłaty stowarzyszeniowe
Jedzenie: Tylko artykuły spożywcze; nie uwzględniaj posiłków na wynos lub restauracji, chyba że naprawdę uważasz je za niezbędne, tzn. nigdy nie gotujesz i zawsze jesz poza domem
Opieka zdrowotna: składki na ubezpieczenie zdrowotne (o ile nie są dokonywane za pomocą odliczenia wynagrodzenia) i wydatki bieżące (np. Recepty, współpłatności)
Transport: wypożyczenie / dzierżawa samochodu, gaz, ubezpieczenie samochodu, parking, opłaty drogowe, konserwacja i opłaty za dojazdy
Opieka nad dziećmi: opieka dzienna, czesne i opłaty
Zadłużenie i inne zobowiązania: płatności kartą kredytową, spłaty pożyczek studenckich, alimenty i alimenty na życie

Utrzymanie niezbędnych wydatków na poziomie 50% lub mniejszym od twojego dochodu w danym miesiącu może pomóc ci w upewnieniu się, że masz pieniądze, aby zaoszczędzić na przyszłości, a także niektóre z pozostawionych do zabawy.
2. Bezpieczne ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne jest dziś koniecznością, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Jest to jednak kosztowne i musisz porównać całkowite koszty różnych opcji ubezpieczenia rodzinnego. Weź pod uwagę, że w 2017 r. Łączne średnie roczne składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawcę, w tym część pracodawcy i pracownika, wyniosły 6 690 USD za pojedynczy zasiłek i 18 764 USD za ubezpieczenie rodzinne. * Tak więc, jeśli musisz zmienić plany opieki zdrowotnej po przejściu na 1 dochód, porównaj stary plan opieki zdrowotnej i nowy bardzo ostrożnie, aby sprawdzić, czy Twoje koszty z kieszeni będą wyższe po zmianie. Jeśli okaże się, że będą się zwiększać, pamiętaj, aby uwzględnić te dodatkowe koszty w swoim budżecie.

Nawet jeśli nie musisz zmieniać planów ubezpieczenia zdrowotnego, dobrym pomysłem może być oszacowanie kosztów opieki zdrowotnej z kieszeni w świetle nowego budżetu. Czy nadal możesz pozwolić sobie na pokrycie swojego obecnego ubezpieczenia zdrowotnego, czy też musisz rozważyć inne opcje?

Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: Maksymalnie wykorzystuj korzyści dla pracowników
3. Ponownie sprawdź swoje oszczędności emerytalne

Choć może wydawać się to najłatwiejsze do przecięcia, gdy masz mało gotówki, ograniczenie oszczędności emerytalnych zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem.

“Nie wykolejaj swoich oszczędności emerytalnych tylko dlatego, że masz 1 dochód”, mówi Dowd. “Spójrz na to, co możesz realistycznie zaoszczędzić – nawet jeśli jest to mniej niż to, co oszczędzałeś na 2 dochodach.” Jeśli przestaniesz oszczędzać, stracisz przewagę możliwego odroczonego wzrostu podatku przez wiele lat.

A jeśli nie pracujesz, możesz zaoszczędzić dzięki IRA Spousal. “A Spousal IRA może pomóc w stworzeniu wszelkich oszczędności, które możesz stracić dzięki sponsorowanemu przez pracodawcę planowi emerytalnemu, kiedy opuścisz pracę” – mówi Dowd. Ten rodzaj IRA pozwala zarabiającym współmałżonkom na zarabianie pieniędzy na własnym Roth IRA lub tradycyjnym IRA, pod warunkiem, że drugi z małżonków pracuje, zarabia więcej niż kwota składek na IRA w imieniu obojga małżonków, a para składa wspólny federalny zwrot podatku dochodowego.

4. Dopasuj swój kredyt hipoteczny do 1 dochodu

Jeśli planujesz kupić dom w najbliższej przyszłości, powinieneś zdecydowanie rozważyć złożenie wniosku o kredyt hipoteczny na podstawie 1 dochodu. Ta strategia może pomóc ci uniknąć kupowania więcej domu, niż możesz sobie na to pozwolić. Dla osób z istniejącą hipoteką uważnie przyjrzyj się możliwym korzyściom z refinansowania. Czy istnieje dostępny produkt hipoteczny, który poprawiłby przepływ środków pieniężnych? Na przykład możesz mieć wysoką stopę procentową na 15- lub 20-letniej hipotece, mając nadzieję, że szybciej spłacisz swój dom.

http://zlotypionek.pl/
http://www.grajcarnia.pl/
http://www.faberfaber.pl/
http://www.pandasc.pl/

Dodaj komentarz