Równoważenie priorytetów finansowych

Jakby nie starało się sprostać codziennym wydatkom, oszczędzając na emeryturę i płacąc za studia, wielu ludzi staje się coraz bardziej odpowiedzialnych za fizyczne, emocjonalne, a nawet finansowe wyzwania związane z opieką nad starszymi lub niepełnosprawnymi rodzicami. Witamy w pokoleniu kanapek – rosnąca część populacji odczuwa finansowe szarpnięcie dzieci z jednej strony i rodziców z drugiej.

Jeśli brzmi to znajomo, masz mnóstwo towarzystwa. Według Pew Research Center 1 na 7 dorosłych w średnim wieku (15%) zapewnia wsparcie finansowe zarówno starzejącemu się rodzicowi, jak i dziecku. 1

Dlaczego tak wielu odczuwa ten finansowy ucisk? Ludzie żyją dłużej. Później mają dzieci. Tymczasem wielu młodych dorosłych uważa, że ​​samodzielne życie jest zbyt drogie. Stąd zjawisko „dzieci bumerangu”. Dodaj rosnące wydatki na opiekę zdrowotną dla starszych Amerykanów i masz zadatki na dzisiejsze pokolenie kanapek.
Podnieś swoje planowanie

Jeśli jesteś jednym z milionów Amerykanów stojących przed tym wyzwaniem, dobrym sposobem radzenia sobie jest „planowanie, planowanie i planowanie więcej”, mówi Ann Dowd, CFP®, wiceprezes Fidelity Investments. „Troska o dzieci i starzejących się rodziców wiąże się z wieloma niewiadomymi – nie wiadomo, ile pomocy będą potrzebować lub na jak długo. Ale nie pozwól, aby cię sparaliżowało. Zamiast tego, weź w siebie niepewność, myśl długoterminowo i podnieś swój planowanie.”

Jak możesz zacząć? „Rozpocznij od finansowania rezerw gotówkowych w nagłych wypadkach, unikania lub spłacania wysokiego zadłużenia odsetkowego, a przede wszystkim robienia wszystkiego, co w twojej mocy, aby Twoja emerytura oszczędzała na pierwszym miejscu”, mówi Dowd. „Chociaż twoje serce może najpierw umieścić twoich bliskich, nie są odpowiedzialni za twoje bezpieczeństwo emerytalne – jesteś.”

Oto kilka strategii kontrolowania finansów kanapkowych:
Wiedzieć więcej

Nawet jeśli rozmowa z rodzicami i dziećmi na temat rzeczywistości finansowej może być trudna, spróbuj zrobić to wcześnie. Jeśli poczekasz, aż kryzys finansowy lub medyczny zmusi cię do działania, możesz nie mieć czasu lub elastyczności, której chcesz lub potrzebujesz.

Z biegiem czasu staraj się uzyskać pełny obraz sytuacji finansowej swoich rodziców, od wydatków po źródła dochodów i ubezpieczenia – mówi Dowd. W ten sposób możesz lepiej zrozumieć, na co ich stać i czy musisz wypełnić wszelkie luki.

Jeśli chodzi o wydatki, porozmawiaj z nimi o ich podstawowych kosztach utrzymania (mieszkanie, jedzenie, transport, ubezpieczenie), a także o ich kosztach uznaniowych (wybory stylu życia, takie jak miejsce zamieszkania i koszty podróży). Pomóż im dopasować niezbędne wydatki do stałych źródeł dochodu, takich jak ubezpieczenie społeczne, emerytury lub dochody z renty, jeśli takie mają.

Na koniec sprawdź ich plany opieki zdrowotnej. Aby lepiej radzić sobie z opieką, upewnij się, że mają pełnomocnika do spraw opieki zdrowotnej i zapewnią wolę życia. Aby sprawdzić, czy mogą zapłacić za wydatki na opiekę zdrowotną, uzyskaj szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia zdrowotnego i długoterminowego, a także wszelkich innych dostępnych zasobów.

„Kiedy opiekujesz się starzejącymi się rodzicami”, mówi Dowd, „granice między twoimi planami finansowymi a ich mogą szybko się zacierać”.

Zaoszczędź więcej

Jeśli jesteś w generacji kanapek, jeszcze ważniejsze jest oszczędzanie jak najwięcej. Jest to szczególnie ważne, jeśli musisz wziąć czas wolny od pracy – i stracić dochód – aby opiekować się rodzicami. Pamiętaj więc, aby skorzystać z dowolnych i korzystnych podatkowo pojazdów oszczędnościowych.

Umieść swoją emeryturę na pierwszym miejscu. „Płać najpierw, wkładając jak najwięcej w plan emerytalny w miejscu pracy” – radzi Dowd. „Przynajmniej weź udział w meczu firmowym, więc nie zostawiasz„ darmowych pieniędzy ”na stole.”

Jeśli to możliwe, nie korzystaj ze swoich oszczędności emerytalnych – czy to poprzez pożyczki, czy wczesne wypłaty – w celu wsparcia swoich dzieci lub rodziców. Zanurzenie się w jajku gniazdowym poświęca potencjał wzrostu odroczonego podatku. To może w końcu zmusić cię do polegania na swoich dzieciach na wsparcie finansowe na emeryturze.

Przygotuj się na koszty studiów. Jeśli jeszcze nie oszczędzasz na studia, możesz rozważyć rozpoczęcie. College Board określa średni koszt (czesne, opłaty, pokój i wyżywienie) za 4-letnie państwowe kolegium publiczne w wysokości 20 770 USD za rok szkolny 2017–2018, 46 950 USD za 4-letnią prywatną uczelnię. 2

Do rozważenia jest kilka kont oszczędnościowych college’ów z korzyścią podatkową. Jednym z nich jest konto na 529 planach oszczędnościowych, które oferuje odroczony wzrost podatku i wypłaty bez federalnego podatku dochodowego na kwalifikowane wydatki na wyższe wykształcenie. Aby pomóc w oszczędzaniu, możesz poprosić rodzinę i przyjaciół, aby wnieśli wkład w plan 529 urodzin i świąt.

Miej także otwarty umysł na temat wyborów w college’u. „Szukaj szkół wyższych, które oferują konkurencyjne programy, które spełniają potrzeby Twojego dziecka dzięki metce, która sprawdza się w finansach kanapkowych” – mówi Dowd.

Oszczędzaj na opiece zdrowotnej. Jeśli jesteś zapisany do planu zdrowotnego o wysokim odliczeniu i spełniasz wymagania kwalifikacyjne, możesz wnieść wkład na konto oszczędnościowe (HSA). HSA pozwalają zaoszczędzić przed opodatkowaniem i wypłacić kwotę główną i zarobki wolne od podatków federalnych za kwalifikowane wydatki medyczne. Ponadto wszelkie pieniądze, których nie używasz, możesz zaoszczędzić i inwestować w przyszłość, w tym w opiekę zdrowotną na emeryturze. Limity na 2019 r. Wynoszą 3500 USD dla osób fizycznych, 7 000 USD dla rodzin oraz kolejne 1000 USD dla osób w wieku 55 lat lub starszych. 3

Twój pracodawca może również zaoferować elastyczny rachunek wydatków na opiekę zdrowotną (FSA), który jest kolejnym kontem uprzywilejowanym pod względem podatkowym, który umożliwia płacenie za kwalifikowane wydatki zdrowotne z własnej kieszeni za pomocą dolarów przed opodatkowaniem. Roczny limit wkładu 2019 dla FSA wynosi 2700 USD. Ale uwaga: jeśli nie wykorzystasz wszystkich pieniędzy w roku, w którym został wniesiony, tracisz je. Weź również pod uwagę opiekę FSA osób pozostających na utrzymaniu, która może pomóc ci w opłaceniu wykwalifikowanej opieki nad dzieckiem, starszym i innej zależnej, gdy pracujesz (i twój małżonek). Zwykle możesz wpłacić 2 700 USD przed opodatkowaniem dla osób fizycznych, do 5 000 USD na rodzinę za opiekę zależną FSA. Ale znowu, jeśli nie użyjesz pieniędzy w roku, w którym się przyczynisz, tracisz je.

Upewnij się, że ty i twoi rodzice macie teraz odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne i na emeryturę. Pamiętaj, że Medicare nie obejmuje wszystkiego. 65-letnia para przechodząca na emeryturę w 2017 r. Potrzebowała średnio 275 000 USD po opodatkowaniu (w dzisiejszych dolarach), aby pokryć koszty leczenia na emeryturze, zgodnie z Fidelity Benefits Consulting. 4

Na przykład opieka długoterminowa nie jest objęta programem Medicare i może być kosztowna. Średnie roczne koszty domu opieki lub domu opieki wynoszą odpowiednio 85776 i 45 000 USD. 5 Czy Ty i Twoi rodzice potrzebujesz ubezpieczenia na opiekę długoterminową? Odpowiedź zależy od Twojego wieku, kosztu ubezpieczenia, czasu, w którym możesz potrzebować pokrycia oraz od rodzaju świadczeń, które chcesz. Wyobraź sobie czas na rozważenie swoich opcji.

Wreszcie, z potrzebami wielu pokoleń na twoich barkach, ochrona rodziny przed ryzykiem niepełnosprawności lub śmierci może być ważniejsza niż kiedykolwiek. Ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa i na życie może pomóc upewnić się, że twoi bliscy są pod opieką w przypadku, gdy nie jesteś w stanie pracować.
Bądź elastyczny

Nie ma ucieczki od rzeczywistości, że zarządzanie konkurencyjnymi priorytetami finansowymi dzieci, rodziców i siebie może być stresujące. Przejmij kontrolę, pilniej planując, oszczędzając ostrożniej i utrzymując emeryturę w najwyższym priorytecie.

Dla wszystkich zainteresowanych może to oznaczać dostosowanie oczekiwań – od momentu przejścia na emeryturę do miejsca, w którym dzieci chodzą do college’u, w jaki sposób starzejący się rodzice spędzają złote lata. Ale tak robią rodziny. Razem jesteście w tej „kanapce”.

Dodaj komentarz