10 potężnych kroków do osiągnięcia celów Small Business

Ustawienie celu jest ważną częścią zakładania i prowadzenia firmy. Bez celów biznesowych może się okazać, że krążysz po swojej firmie bez żadnego kierunku. Twoje cele biznesowe pozwalają Ci skupić się na tym, gdzie chcesz być, jednocześnie pomagając Ci stworzyć plan dotarcia do nich.

Gdy już zaczniesz korzystać z ustawiania celów, te 10 etapów wyznaczania celów pomoże Ci osiągnąć nawet najbardziej ambitne cele biznesowe.

1

Rozbicie go

Pierwszym krokiem jest rozbicie swoich celów. Cele biznesowe są często długoterminowe i wymagają sporo pracy, czasu i wysiłku. Rozbijając swoje cele na łatwe do wykonania kroki, łatwiej jest skupić się na tym, co trzeba teraz zrobić, i nie dać się przytłoczyć temu procesowi.

Dobrym sposobem na zlikwidowanie celów biznesowych jest stworzenie planu działania złożonego z pojedynczych zadań, z których każdy zawiera jedno jasno określone działanie. Myśląc w kategoriach kroków dla dzieci, łatwo jest robić postępy i dokonywać małych osiągnięć każdego dnia.

2

Śledź swoje postępy

Częścią udanego ustawienia celu jest śledzenie, jak daleko zaszliśmy. Nie tylko może to być świetnym motywatorem, ale może również pomóc w zaplanowaniu przyszłych celów i działań.

Możesz śledzić swoje postępy, przeprowadzając cotygodniowe i / lub miesięczne kontrole celów, które pomogą Ci ocenić, co osiągnąłeś i gdzie musisz skupić więcej uwagi. Pomocne może być również tworzenie kamieni milowych na podstawie czasu i postępu, aby można było łatwo określić, czy jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia celu.

3

Zaakceptuj proces

Skuteczne wyznaczanie celów wymaga jasności co do celu, wiedzy o tym, jaki rodzaj wysiłku będzie wymagany, oraz konkretnych powodów, dla których cel jest dla ciebie ważny. Zawiera również plan, w jaki sposób wykonasz każdy krok, a co najważniejsze, zobowiązanie do zobaczenia celu do końca.

Jeśli nie jesteś w stanie osiągnąć celu, poświęcając czas na opracowanie planu i zaplanowanie czasu na skupienie się na działaniach, które przybliżą cię do celu, staniesz przed niepotrzebnie trudnym wyzwaniem.

4

Zbuduj system wsparcia

System wsparcia może pomóc Ci osiągnąć cele na kilka sposobów:

Możesz być zmotywowany wiedzą, że masz za sobą solidny zespół.

Możesz uczyć się na doświadczeniach i doświadczeniach swojego zespołu.

Twój zespół może Cię dopingować, gdy napotkasz wyzwania w tym procesie.

Możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności przez swój zespół za robienie tego, co mówisz, że chcesz zrobić.

Twój zespół może zapewnić inną perspektywę niż Twoja.

Twój zespół może pomóc ci świętować sukcesy.

Twój system wsparcia może składać się z rodziny, przyjaciół, mentorów, współpracowników lub każdego, kto Cię wspiera i chce, abyś odniósł sukces.

5

Bądź elastyczny

Bardzo niewiele rzeczy dzieje się dokładnie tak, jak przewidujemy, zarówno w biznesie, jak iw życiu. Istotne jest, aby móc dostosować się do zmian i zmodyfikować swój plan w razie potrzeby, bez utraty impetu.

Chociaż ważne jest, aby mieć jasno określony plan osiągnięcia swoich celów, powinieneś unikać sztywności i ograniczonego myślenia. Im bardziej jesteś zwinny i im szybciej możesz zmienić kierunek, kiedy będziesz tego potrzebować, tym łatwiej będzie ci utrzymać stały postęp w obliczu nieoczekiwanego.

6

Nie spuszczaj oka z nagrody

Kiedy pracujesz nad długoterminowym lub ambitnym celem, ważne jest podzielenie go na małe i łatwe do opanowania kroki, które możesz rozwiązywać każdego dnia. Ale gdy koncentrujesz się na zrobieniu tego krok po kroku, powinieneś upewnić się, że jasno wiesz, nad czym pracujesz.

Big picture thinking to skuteczny sposób na utrzymanie motywacji i koncentracji. Poświęć trochę czasu, aby wyobrazić sobie, jak to będzie wyglądać i poczuć się, gdy osiągniesz swój cel. Następnie powróć do tej wizji podczas procesu, aby przypomnieć sobie, dlaczego ten cel jest dla ciebie tak ważny.

7

Zaakceptuj niedoskonałość

Wyzwaniem dla wielu z nas jest chęć robienia wszystkiego poprawnie, na każdym kroku. Czasami ta idea doskonałości i lęk przed porażką powstrzymuje nas i uniemożliwia nam postęp.

Jeśli chodzi o cele, postępujący postęp często przeważa nad błędami, więc ważniejsze może być utrzymanie tego procesu, niż czekanie, aż sytuacja będzie idealna, aby kontynuować. Należy również wziąć pod uwagę, że błędy stanowią potężne doświadczenie edukacyjne; pomyłka może otworzyć twoje oczy na nowe pomysły i podejścia, których inaczej nie zobaczysz.

8

Nie przestawaj się ruszać

Wyjaśniliśmy, jak ważna jest możliwość zmiany kierunku i zaakceptowania niedoskonałości. W takich sytuacjach i podczas codziennego procesu ważne jest, aby iść naprzód, nawet jeśli sytuacja nie jest taka, jakiej się spodziewasz.

Chociaż Twoja ścieżka może się zmienić, a Twój postęp może wydawać się minimalny, jedynym sposobem na osiągnięcie celu jest kontynuowanie go krok po kroku i krok po kroku. Za każdym razem, gdy kończysz krok dla dziecka, zbliżasz się do osiągnięcia celu i tak długo, jak kontynuujesz ruch, jesteś na drodze do sukcesu.

9

Myśl pozytywnie

Posiadanie pewności co do twojej zdolności do osiągnięcia celu może odegrać znaczącą rolę w twoim sukcesie. Musisz wierzyć w siebie, jeśli chcesz osiągnąć swój cel.

Myślenie pozytywnie, zachęcanie siebie i zachęcanie przez zespół wsparcia jest niezbędne. Pozytywne myśli często prowadzą cię przez trudne wyzwania, nieoczekiwane zmiany i inne testy twojej woli.

10

Świętuj swoje sukcesy

Ważne jest, aby świętować swoje sukcesy przez cały proces ustalania celów i osiągnięć, nawet małe wygrane. Świętując, poświęcasz czas, aby docenić wysiłek, który przyszedł do twojego osiągnięcia, jednocześnie motywując siebie do dalszego przechodzenia do następnego kroku twojego celu.

Świętowanie sukcesu jest również dobrym sposobem na zamknięcie na każdym etapie procesu, a wraca się odświeżony i skupia się na dalszym postępie.

Postępując zgodnie z tymi 10 szczegółowymi krokami wyznaczania celów, będziesz mógł złamać długoterminowe cele i codziennie podejmować kroki dla dziecka, aby zbliżyć się do swojego sukcesu.

Rezolucja to decyzja, aby zrobić coś, co w jakiś sposób poprawi twoje życie lub twoją sytuację. W swojej firmie możesz zdecydować, aby bardziej skoncentrować się na sprzedaży, aby zwiększyć produktywność lub rozwinąć swój zespół. Istnieje wiele rodzajów rozwiązań, które mogą podejmować właściciele małych firm. Ale decyzja sama w sobie jest bez znaczenia. Dzieje się tak, gdy tworzysz plan, który skupia się na uzyskaniu pożądanych rezultatów twojej decyzji, że magia się dzieje.

Istnieje wiele sposobów na tworzenie celów. Możesz użyć metodologii SMART celów; możesz pracować wstecz; lub możesz użyć aplikacji do wyznaczania celów, aby przedstawić proces. Bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz, proces przekształcania rozdzielczości w cel skoncentrowany na wynikach wymaga wykonania kilku rzeczy. Oto kroki, które należy podjąć, aby przekształcić swoje rezolucje w praktyczne cele.