7 powodów, aby zacząć pobierać podatki wcześniej

Wcześniejsze zgłoszenie podatków może ochronić Cię przed kradzieżą tożsamości.
Rozpoczęcie pracy z wyprzedzeniem daje mnóstwo czasu na poszukiwanie okazji do zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu.
Jeśli skończysz z powodu pieniędzy, wczesne rozpoczęcie może złagodzić niektóre szokujące naklejki, ponieważ będziesz miał czas, aby zaplanować, jak dokonać płatności.

Sezon podatkowy spoczywa na podatnikach przybywających do skrzynek odbiorczych i skrzynek pocztowych. Złożenie deklaracji podatkowej na 2017 rok może być przerażającą sprawą (ze względu na złożoność lub perspektywę zawyżenia podatku) lub zdarzeniem powitalnym (ponieważ przysługuje ci zwrot pieniędzy). Tak czy inaczej, wczesne rozpoczęcie pracy może sprawić, że Twój sezon podatkowy będzie mniej stresujący i potencjalnie pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Rozpoczęcie przygotowań podatkowych może teraz pomóc uniknąć niespodzianek, dać więcej czasu na zebranie dokumentów, zmniejszenie dochodu do opodatkowania, a nawet ochronę przed kradzieżą tożsamości.

Oto 7 powodów, dla których warto zacząć od zwrotu podatku za 2017 rok.
1. Chroń się przed kradzieżą tożsamości

Składanie zeznania podatkowego tak szybko, jak to możliwe, jest jednym z najlepszych sposobów, aby nie stać się ofiarą kradzieży tożsamości związanych z podatkami. Aby system odniósł sukces, przestępca składa fałszywy zwrot i zbiera zwrot pieniędzy na twoje nazwisko, zanim to zrobisz. Jeśli złożysz swój uzasadniony zwrot, zanim oszust spróbuje go złożyć, to fałszywy zwrot zostanie odrzucony.

To nie znaczy, że powinieneś złożyć niepełny zwrot, ostrzega Gil Charney, dyrektor w The Tax Institute w H & R Block. “Twoim celem powinno być składanie jak najwcześniej, bez uszczerbku dla kompletności lub integralności twojego zeznania podatkowego, co może powodować inne problemy” – zauważa.

Jeśli nie otrzymałeś niezbędnych dokumentów podatkowych od pracodawcy, instytucji finansowej, organizacji charytatywnej lub z innego źródła, bądź proaktywny i poproś o nie. Z drugiej strony, jeśli jesteś zobowiązany do zapłaty z powrotem i potrzebujesz czasu, aby zebrać pieniądze, Charney wskazuje, że możesz zgłosić swój powrót wcześniej i poinstruować Internal Revenue Service, aby odliczył kwotę z twojego konta bankowego lub karty debetowej, lub obciążyć kartę kredytową, w określonym terminie, aż do ostatecznego terminu składania wniosków. (Ostateczny termin przypada 17 kwietnia 2018 r. Za podatki w 2017 r. Z powodu wakacji w Dystrykcie Kolumbii).

2. Obniż swój dochód podlegający opodatkowaniu

Masz kilka możliwości potencjalnego zmniejszenia dochodu podlegającego opodatkowaniu w 2017 r. Z wkładem na konto o podwyższonej opłacie aż do ostatecznego terminu podatkowego. Im wcześniej dokonasz wpłaty, tym szybciej będziesz mógł zainwestować swój wkład i dać tym pieniędzmi szansę na odroczenie podatku.

Jedną z możliwości dostępnych dla wielu podatników jest wkład w tradycyjną IRA. Wkład do tradycyjnej IRA może zmniejszyć dochód do opodatkowania, a z kolei podatek 2017 dla osób uprawnionych do odliczenia podatku. * Limit odliczenia od podatku w roku podatkowym 2017 wynosi 5 500 USD. Dla osób w wieku 50 lat i powyżej limit wynosi 6500 USD.

Nie trzeba mieć pracy, aby mieć tradycyjną IRA. Niepracujący małżonek, o ile ich małżonek ma dochód podlegający opodatkowaniu, może wnieść wkład do Roth lub tradycyjnego IRA. Łączna wysokość składek pochodzących z małżeństwa nie może przekraczać kwoty podlegającej opodatkowaniu rekompensaty zgłoszonej podczas wspólnego zwrotu. Alimenty są również uważane za dochód, więc osoba niepracująca otrzymująca alimenty może również być w stanie przyczynić się do tradycyjnej IRA. Należy zauważyć, że po 2018 r. Nie będzie już tak, ponieważ wypłaty alimentów nie będą już uważane za dochód podlegający opodatkowaniu dla odbiorcy w wyniku ustawy o zwolnieniach podatkowych i obowiązkach z roku 2017.

Osoby pracujące na własny rachunek i freelancerzy mogą otworzyć uproszczony plan emerytalny dla pracowników – bardziej znany jako SEP IRA – nawet jeśli pracują w pełnym wymiarze godzin jako pracownicy. Ci, którzy zarabiają pieniądze freelancing lub prowadząc mały biznes z boku, mogą skorzystać z potencjalnych ulg podatkowych z twojego bocznego koncertu. Ze składek SEP IRA można odliczyć od podatku, tak jak w tradycyjnym IRA, ale SEP IRA ma znacznie wyższy limit składki. Wysokość składki zależy od dochodu. W 2017 r. Limit składki wynosi 25% odszkodowania (20% dochodu z tytułu samozatrudnienia netto pomniejszonego o połowę podatku od osób pracujących na własny rachunek) lub 54 000 USD, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Ostateczny termin składania składek na 2017 r. To termin podatkowy – 17 kwietnia 2018 r. Jeśli złożysz wniosek o przedłużenie, będziesz mieć czas do 15 października 2018 r. Na wniesienie wkładu na rok 2017.

Rozważ rozmowę z ekspertem podatkowym, aby zbadać wpływ składek SEP IRA na możliwość odliczenia podatku od składek na tradycyjną IRA w kontekście Twojej osobistej sytuacji.
3. Sprawdź swoje zeznanie podatkowe w 2016 roku

Patrząc wstecz na zeznanie podatkowe w 2016 r., Możesz bardzo dobrze zacząć od tego, czego potrzebujesz, aby przygotować się do powrotu na rok 2017. Możesz sprawdzić, które instytucje finansowe powinny wysyłać dokumenty podatkowe, do jakich organizacji charytatywnych mogłeś przyczynić się, i które odliczenia mogą ponownie być uprawnione do roszczenia.

Oto kolejna korzyść z poświęcania czasu na sprawdzenie zwrotu z 2016 r .: Jeśli zauważysz błąd, możesz złożyć poprawiony zwrot i prawdopodobnie odzyskać pieniądze, które wydawało Ci się, że już dawno minęły.
4. Weź pod uwagę istotne wydarzenia życiowe

Ożenić się? Miał dziecko? Rozwiedziony? Na emeryturze? Kupiłeś nowy dom? Wszystkie te i wiele innych może mieć znaczący wpływ na Twoją deklarację podatkową. Zastanów się, jaki wpływ mogą mieć na twoje zobowiązania podatkowe i sposób składania zeznania. Jeśli nie jesteś pewien efektów, skonsultuj się z doradcą podatkowym. Na przykład pary nowo zamężne zazwyczaj lepiej przedstawiają wspólną deklarację podatkową, ale istnieją okoliczności, takie jak jeden z małżonków, który jest obciążony podatkiem dochodowym lub ma duże rachunki medyczne, gdy składanie osobnych wniosków może mieć sens.
5. Zrób listę kontrolną

Po zapoznaniu się ze zwrotem z zeszłego roku i wszelkimi ważnymi wydarzeniami z życia z 2017 r. Przygotuj listę rzeczy, które musisz przygotować przed złożeniem zeznania. Rozpoczynając wcześnie, dasz sobie czas na skompilowanie wszystkich potrzebnych informacji i zbadanie potencjalnych odliczeń i strategii oszczędzania podatków.
6. Unikaj “szoku na naklejki”

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest przejście do dolnej linii i zobaczenie nieoczekiwanego dużego salda należnego IRS. Jeśli poczekasz do ostatniej chwili na przygotowanie podatków, możesz nie mieć czasu, aby zebrać pieniądze na wypłatę. Złożenie wniosku o przedłużenie nie pomoże. Nadal musisz zapłacić to, co jesteś winien przed upływem terminu zgłoszenia, lub spotkać się z karą i odsetkami.

Charney z H & R Block zauważa, że ​​niespodzianki w ostatniej chwili mogą stać się bardziej powszechne, ponieważ większa liczba Amerykanów zarabia na własny rachunek z takich rzeczy, jak jazda za usługę wspólnego przejazdu, wynajęcie pokoju w domu lub świadczenie usług doradczych. Osoby zaangażowane w tego rodzaju działalność zarobkową są zobowiązane do płacenia szacunkowych podatków przez cały rok. Jeśli nie masz doświadczenia w samozatrudnieniu i nie dokonujesz kwartalnych płatności, prawdopodobnie będziesz potrzebować czasu na zaplanowanie dodatkowych podatków.

7. Błędy połowowe w dokumentach podatkowych

Oprogramowanie do przygotowania podatku znakomicie wypełnia formularze i oblicza zobowiązania podatkowe, ale nie zawsze wykrywa błędy sprawozdawcze w dokumentach podatkowych wysyłanych do Ciebie. Jeśli sam ich nie złapiecie, mogą znacząco wpłynąć na Państwa rachunek podatkowy.

Załóżmy na przykład, że otrzymałeś pieniądze z ugody sądowej lub nagrody loterii w 2017 r. I zgłoszono ją na formularzu 1099-MISC. Kwota ta powinna pojawić się w polu 3, “Inne dochody”, ale jeśli wystawca błędnie umieści go w polu 7, “Bezrobotna rekompensata”, zostanie uznany za dochód na własny rachunek i podlegający dodatkowemu podatkowi na prowadzenie działalności gospodarczej w wysokości 15,3%. Innym przykładem jest Box 7 na formularzu 1099-R, który może zawierać literę lub kod numeryczny, a także pole wyboru dla dystrybucji IRA, SEP lub SIMPLE. Wpisy mogą mieć wpływ na to, jak raportujesz dystrybucję i czy jest ona opodatkowana.

Jeśli nie możesz samodzielnie ustalić, jakie powinny być prawidłowe wpisy na formularzach, które otrzymałeś, skonsultuj się z doradcą podatkowym.
Rozpocznij tak szybko, jak to możliwe

Rozpoczynając już teraz deklarację podatkową i dając sobie czas na rozwiązanie problemów i problemów, które mogą się pojawić, może się okazać, że proces ten będzie mniej lękowy i może odkryć pewne możliwości, aby obniżyć wysokość podatku.