Cztery sposoby na wyjście z zadłużenia na karcie kredytowej

Przenoszenie salda karty kredytowej z miesiąca na miesiąc może Cię kosztować. Odsetki sumują się w czasie, a wszystkie zakupy dokonane kartą są o wiele droższe niż te, za które zapłaciłeś.

Rozważmy ten hipotetyczny przykład. Kupujesz telewizor z płaskim ekranem o wartości 2000 USD na karcie kredytowej z 15% stopą procentową. Jeśli dokonasz tylko minimalnej miesięcznej płatności, spłacenie pierwotnego długu zajmie ci więcej niż 17 lat. Zapłaciłbyś firmie obsługującej karty kredytowe ponad 2,500 $ odsetek – zasadniczo podwojenie kosztu telewizji. Yikes!

“Chodzi o to, że nie powinieneś mieć karty kredytowej” – mówi Stefan Ross, dyrektor ds. Kart kredytowych i debetowych w firmie Fidelity. “Kredyt jest ważnym narzędziem w zestawie narzędzi finansowych, ale nie jest dobrym pomysłem zachowanie dużej równowagi.”

Na szczęście istnieją sposoby na spłatę długu. Oto cztery.
1. Szukaj niższej stawki.

Jeśli masz tylko jedno konto, spróbuj wynegocjować niższą stawkę z wystawcą karty kredytowej. Inną opcją jest sprawdzenie, czy możesz przelać saldo na konto o niższej stopie procentowej. Transfery salda zazwyczaj mają opłatę od 2% do 5% salda, więc miej to na uwadze, rozważając przeniesienie. Jeśli masz kilka kont z saldami, możesz użyć przeniesienia salda, aby skonsolidować wszystkie swoje salda na jedno konto o niskim oprocentowaniu. Jeden duży dług jest łatwiejszy do zarządzania niż kilka małych. Będziesz mieć mniej rachunków do zapłaty w każdym miesiącu, a postęp będzie łatwiej śledzić z miesiąca na miesiąc.

Po konsolidacji lub przeniesieniu przeczytaj uważnie warunki. Czasami otrzymujesz stawkę początkową, a kiedy wygasa, nowa stawka jest znacznie wyższa. A kiedy nowy kurs zacznie obowiązywać, zostanie zastosowany do salda również w okresie bezodsetkowym lub dolnym. Opóźnienie spłacenia salda w całości, nawet na jeden dzień, może oznaczać wzrost kosztów. W takim przypadku musisz upewnić się, że Twój dług zostanie spłacony przed rozpoczęciem nowej stawki. Jeśli otworzysz nową kartę kredytową, upewnij się, że odłożyłeś drugą, więc nie możesz uruchomić salda to.
2. Zapłać więcej niż minimum.
Dodatkowa płatność może mieć znaczenie

Jedną ze strategii może być płacenie podwójnego miesięcznego minimum każdego miesiąca. Jeśli masz kilka kart z saldami, skoncentruj się na zrobieniu tego na kartach o wyższym oprocentowaniu. Lub, jeśli możesz, zapłacić połowę salda każdego miesiąca, dopóki nie zostanie spłacona. Dzięki ustawie o karcie kredytowej z 2009 roku wyciągi z kart kredytowych pokazują teraz posiadaczom kart, ile czasu zajmie im spłacenie salda, jeśli dokonają tylko minimalnej płatności – nie wspominając o tym, o ile więcej będzie to kosztować.
3. Mają dostępne pieniądze na nagłe wypadki i nieplanowane wydatki.

Według danych National Bureau of Economic Research i Forbes.com, ponad 63% Amerykanów nie może wymyślić gotówki w wysokości 500 USD. Połowa, która nie może wymyślić 2000 USD, często korzysta z gotówki. karty kredytowe i rozpocznij nowy cykl zadłużenia lub dotrzyj do istniejącego długu, kopiąc głębszą dziurę. Po pierwsze, przygotuj się na wypadek, jak utrata pracy, przez trzy do sześciu miesięcy niezbędnych wydatków w funduszu ratunkowym. Następnie, odkładając 5% każdej wypłaty na krótkoterminowym rachunku oszczędnościowym, aby pokryć wydatki, których możesz nie oczekiwać, możesz uniknąć używania karty kredytowej. Dokonaj tych oszczędności w sposób automatyczny. Czy to automatycznie zabrać z wypłaty i zdeponowane na oddzielnym koncie tylko krótkoterminowych oszczędności.
4. Ukryj swoją kartę.

Może to nie być łatwe, ale jeśli posiadasz saldo na karcie kredytowej, umieszczenie go poza zasięgiem pomoże ci go spłacić. Nie anuluj tego; które mogą mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową, a posiadanie karty kredytowej na wypadek sytuacji kryzysowej jest uzasadnione. I nie używaj go, dopóki saldo nie zostanie w pełni opłacone. W ten sposób nie dodajesz do tego, co jesteś winien, a także możesz czuć, że robisz postępy, gdy widzisz, że balans spadł.

Jest też inna korzyść. Nieużywanie kart może spowodować, że wydasz mniej. Wydaje się to intuicyjne. Jeśli masz w portfelu tylko 50 $, mniej prawdopodobne jest, że przekroczysz tę kwotę podczas kolacji, z obawy, że jej nie masz. Ale dzięki karcie kredytowej i wysokiemu limitowi nic nie powstrzyma cię od czyszczenia dodatkowego kieliszka wina lub deseru, przekraczając limit 50 USD.
Naucz się mądrze korzystać z kredytu

Karta kredytowa ma miejsce w twoim życiu finansowym. “Korzystanie z kart kredytowych we właściwy sposób może pomóc w budowaniu historii kredytowej i uzyskiwaniu lepszych warunków kredytowych” – mówi Stefan Ross. “Oznacza to unikanie naliczania więcej niż można spłacić każdego miesiąca, utrzymując niski poziom zadłużenia i realizując płatności na czas”.

Zacząć teraz. Im dłużej będziesz czekać na rozwiązania dotyczące dużych sald kart kredytowych, tym więcej zapłacisz odsetek, więc zacznij teraz. Ukryj swoje karty, obniż stawkę i prześlij pierwszą płatność, aby rozpocząć drogę do uwolnienia się od zadłużenia z tytułu kart kredytowych o wysokim oprocentowaniu.