Koszty opieki zdrowotnej dla emerytów nadal rosną

Koszty opieki zdrowotnej dla emerytów nadal rosną.

Szacunkowe wydatki na opiekę zdrowotną dla emerytów wzrastają średnio do 275 000 USD na parę, z wyłączeniem kosztów opieki długoterminowej.
Jest to wzrost o 15 000 USD od 2016 roku.
Opieka zdrowotna nadal jest jednym z największych wydatków na emeryturze.

Jeśli nie wliczasz kosztów opieki zdrowotnej do swojej strategii oszczędzania na emeryturę, możesz zacząć się na poważną dławicę finansową. Według najnowszego szacunku kosztów opieki zdrowotnej dla emerytów z Fidelity Benefits Consulting, 65-letnia para przechodząca na emeryturę w tym roku będzie potrzebować średnio 275,0001 USD (w dzisiejszych dolarach) na pokrycie kosztów leczenia na emeryturze, z 260 000 USD w 2016 roku.

Dotyczy to wyłącznie emerytów z tradycyjnym ubezpieczeniem Medicare i nie obejmuje kosztów związanych z opieką domową.

“Ta szokowa ocena tego oszacowania, miejmy nadzieję, dla wielu osób wzmacnia potrzebę działania teraz, niezależnie od ich wieku” – mówi Adam Stavisky, starszy wiceprezes działu doradztwa Benefits w Fidelity Investments. “Rosnące wydatki na opiekę zdrowotną zmuszają ludzi do ponownego przemyślenia ważnych decyzji finansowych i zdrowotnych teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, począwszy od usług, których używają, do wieku, który zdecydują się przejść na emeryturę”.
Oszczędzanie na przyszłe potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej

W przypadku osób zapisanych na wysokospecjalistyczne plany zdrowotne w połączeniu z kontami oszczędnościowymi (HSA), mogą one otworzyć HSA, aby zaoszczędzić na kwalifikowane wydatki na opiekę zdrowotną dzisiaj i na emeryturze. HSA to wygodny sposób płacenia za bieżące i przyszłe wydatki medyczne za pośrednictwem konta podatkowego. 2 Wkłady, które nie są wydawane każdego roku, mogą zostać przeniesione i zainwestowane, aby pomóc w opłaceniu opieki zdrowotnej na emeryturze. Ponadto konta są przenośne dla osób, które zmieniają pracodawców.

Wskazówka: w wieku 65 lat możesz korzystać z pieniędzy z HSA, aby opłacić składki Medicare Części A, B i D oraz Medicare Advantage, wolne od podatku i bez żadnych kar. Nie możesz użyć HSA do opłacenia składek ubezpieczeniowych Medigap. Czytaj Punkty widzenia: Trzy zdrowe nawyki dla rachunków oszczędnościowych w serwisie Fidelity.com.
Zaplanuj długoterminową opiekę

Podczas gdy Medicare ma na celu pokrycie wielu wydatków związanych ze zdrowiem na emeryturze, nie obejmuje wszystkiego (patrz grafika). Oczywiście koszty opieki długoterminowej są oparte na wielu czynnikach, a potrzeba długoterminowego ubezpieczenia opiekuńczego (i poziomu ubezpieczenia) zależy w dużej mierze od indywidualnych okoliczności.

Opieka długoterminowa jest kluczowym ryzykiem dla planu emerytalnego i trzeba to zaplanować. Wpłynie to na ciebie i Twoich opiekunów finansowo, fizycznie i emocjonalnie. Posiadanie planu rozwiązania tych problemów ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia ciężaru tego ryzyka dla Ciebie, Twojej rodziny i Twoich przyjaciół. Wskazówka: Przeczytaj punkty widzenia: Opieka długoterminowa: Wyzwania i zmiany w serwisie Fidelity.com.
Kiedy przejdziesz na emeryturę

Twoje szczególne koszty opieki zdrowotnej na emeryturze będą oczywiście różnić się w zależności od Twojego zdrowia i ubezpieczenia oraz innych kosztów leczenia. Ale kolejnym ważnym czynnikiem jest to, kiedy przechodzisz na emeryturę. Uprawnienia do świadczeń Medicare rozpoczynają się w wieku 65 lat. Podobnie jak w przypadku decyzji przedwcześnie podejmujących decyzje o rozpoczęciu ubiegania się o ubezpieczenie społeczne, 3 decyzje o kosztach opieki zdrowotnej powinny zostać uwzględnione w decyzji w sprawie czasu przejścia na emeryturę.

“Dokładna wiedza na temat przejścia na emeryturę jest trudna: problemy zdrowotne, obowiązki opiekuńcze lub czyjeś zawody mogą odegrać pewną rolę w decyzji o przejściu na emeryturę”, mówi Stavisky. “Nawet jeśli jesteś osobą bardzo zdrową dzisiaj, ważne jest, abyś z dużym wyprzedzeniem planowała znaczne koszty opieki zdrowotnej, dodając ją do ogólnych dyskusji na temat planowania emerytalnego.”

Ponieważ prerekreterzy oceniają opcje ubezpieczenia zdrowotnego na emeryturę, mogą rozważyć, oprócz innych opcji, programy Medicare Advantage dostępne na ich obszarze. Zgodnie z typowymi planami Medicare Advantage, ludzie płacą miesięczne składki prywatnemu ubezpieczycielowi, aw wielu przypadkach mają wyższy odsetek roszczeń i recept w stosunku do tradycyjnego Medicare. W dłuższym okresie czasu, takim jak przejście na emeryturę pary, opcja ta może zmniejszyć ogólne koszty. Jedno ostrzeżenie: niektóre plany zawierają wiele ograniczeń, które mogą ograniczać dostęp do usługi tylko na określonym obszarze geograficznym lub z ograniczonej sieci placówek opieki zdrowotnej.

Wskazówka: Ty i Twój współmałżonek powinniście wybrać ubezpieczenie osobno. Gdy starszy małżonek lub partner osiągnie wiek 65 lat, ubezpieczenie zdrowotne staje się indywidualną decyzją. Ponieważ w ramach Medicare nie istnieje ubezpieczenie “wspólne” lub “rodzinne”, najbardziej opłacalne może być dla Ciebie i Twojego współmałżonka wybór różnych opcji ubezpieczenia od oddzielnych firm ubezpieczeniowych.

Podczas przechodzenia na emeryturę istnieje wiele decyzji dotyczących opieki zdrowotnej i finansowych. Oprócz potrzeby strategii dochodu emerytalnego i ubezpieczenia społecznego, być może trzeba będzie opracować strategię, która pomoże ci wypełnić lukę do czasu, aż będziesz uprawniony do otrzymania zasiłku Medicare w wieku 65 lat. Po zakwalifikowaniu się do Medicare, uzyskać część prawną równania opieki zdrowotnej.