Sześć kluczowych pytań Medicare

Sześć kluczowych pytań Medicare

✔ Kiedy się kwalifikuję?

✔ Jakie są moje wybory?

✔ Jak wybrać moje opcje uzupełnienia Medicare?

✔ Ile kosztują plany?

✔ Kiedy i jak się zarejestrować?

✔ Gdzie mogę uzyskać dodatkową pomoc?

Jako pierwsza ze swojej grupy bliskich przyjaciół, która osiągnęła wiek 65 lat, Diane stała się de facto ekspertem w dziedzinie Medicare. Kiedy każdy zbliżył się do swojej daty uprawniającej do Medicare, dostała szalone wezwanie o pomoc.

Mimo, że byli inteligentnymi ludźmi biznesu i profesjonalistami, “byli zniecierpliwieni nowym językiem i procesem zarządzania ich opieką zdrowotną”, wspomina. “Odkąd przeszedłem przez labirynt decyzji, doszli do wniosku, że będę musiał niektóre z odpowiedzi dla nich. ”

Niestety, jak szybko odkryła Diane i jej przyjaciele, “naprawdę musisz zrobić to sam, ponieważ każda sytuacja jest wyjątkowa.” Podczas gdy mogła skierować ich do niektórych miejsc, w których znalazła informacje, nie mogła im indywidualne odpowiedzi, których potrzebowali.

Diane i jej przyjaciele nie są osamotnieni – mówi Kurt Czarnowski, były dyrektor administracji Social Security, a obecnie dyrektor Czarnowski Consulting, firmy zajmującej się edukacją emerytalną w Norfolk, Massachusetts. Aby pomóc ludziom uzyskać bezpłatną edukację i pomoc, jakiej potrzebują , Czarnowski zaleca odwiedzenie strony Social SecurityOpens w nowym oknie lub strony MedicareOpen w nowym oknie lub skontaktowanie się z lokalnym biurem programu State Health Assistance Program (SHIP) w celu uzyskania bezpłatnej pomocy jeden-na-jeden. Dostępne w każdym stanie i na terytorium USA doradcy programu SHIP są wyjątkowo przeszkoleni, aby pomóc ludziom poruszać się po labiryncie opcji Medicare.

Większość pytań, które dostaje od osób uczestniczących w seminariach, dotyczy kwalifikowalności, zasięgu i kosztów Medicare, mówi Czarnowski. Oto krótki przegląd najczęściej zadawanych pytań – odpowiedzi znajdziesz na stronach Social Security i Medicare.
1. Kiedy się kwalifikuję?

Zwykle ubezpieczenie zdrowotne w ramach Medicare rozpoczyna się po osiągnięciu wieku 65 lat. Jednakże możesz również kwalifikować się do Medicare w każdym wieku, jeśli zdiagnozowano u ciebie schyłkową niewydolność nerek lub inną kwalifikującą się niepełnosprawność. Pamiętaj, że możesz zapisać się do Medicare tylko na jedno ubezpieczenie. Twój współmałżonek lub partner nie będzie objęty twoim planem i jest zobowiązany do samodzielnego zapisania się na niego.

Kiedy się kwalifikujesz, pamiętaj, aby zarejestrować się w siedmiomiesięcznym okresie rozpoczynającym się na trzy miesiące przed miesiącem, w którym kończysz 65 lat, a kończysz trzy miesiące po miesiącu, kiedy skończysz 65 lat. “Jeśli przegapisz ten początkowy termin , Twój zasięg będzie opóźniony, ponieważ będziesz musiał poczekać do następnego stycznia do marca ogólnego okresu rejestracji, a twój zasięg będzie obowiązywał dopiero w następnym lipcu – ostrzega Czarnowski. Być może będziesz musiał zapłacić więcej za część swojego ubezpieczenia. Możesz zarejestrować się przez telefon lub w lokalnym biurze Social Security.

Jeśli nadal pracujesz, gdy masz 65 lat i otrzymujesz ubezpieczenie zdrowotne przez pracodawcę lub pracodawcę współmałżonka, nie musisz rejestrować się od razu, o ile możesz udowodnić, że miałeś ten zakres, kiedy zarejestrujesz się później. .
2. Jakie są moje wybory?

O ile decyzje, które musisz podjąć, są podobne do tych, z którymi możesz się przyzwyczaić w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego przez pracodawcę, struktura programu ubezpieczenia zdrowotnego Medicare jest zupełnie inna. Istnieją nie tylko różne kategorie ubezpieczeń do uporządkowania, ale w każdej kategorii istnieje wiele opcji. Oto krótki przegląd:

Część A: Ubezpieczenie szpitalne
Ubezpieczenie Medicare Part A zostało wprowadzone po raz pierwszy w 1965 roku, aby pomóc seniorom w zarządzaniu wysokimi kosztami opieki szpitalnej. Po uiszczeniu rocznego odliczenia, ubezpieczenie rozpoczyna się, aby zapłacić za pobyt w szpitalu, niektóre zabiegi i procedury wykonywane w szpitalu, opieka w wykwalifikowanym ośrodku opieki i opieka hospicyjna.

Część B: Ubezpieczenie medyczne
Część B Medicare została zaprojektowana tak, aby pokryć wiele kosztów opieki zdrowotnej, których nie obejmuje część A, w tym wizyty u lekarza i usługi, ambulatoryjna opieka szpitalna, terapia fizyczna i logopedyczna, testy laboratoryjne, transfuzje krwi, sprzęt medyczny i sprzęt medyczny oraz pogotowie ratunkowe. Ta część podstawowego Medicare jest dobrowolna, a ponieważ jest dotowana przez fundusze Medicare, będziesz płacić niską roczną składkę za ubezpieczenie.

Alternatywne ubezpieczenie z planem Medicare Advantage
Z Medicare można nabyć plan Medicare Advantage All-in-one managed care, który zapewnia pokrycie części A i części B. Niektóre Plany Medicare Advantage obejmują również inne usługi, które nie są objęte Częścią A i B, a wiele z nich obejmuje zasięg leków na receptę w części D. Niektóre Plany Medicare Advantage zapewniają zasięg tylko dla dostawców sieci dla usług innych niż awaryjne. Rodzaj wybranego planu zależy od rodzaju usług, które chcesz uwzględnić (takich jak okulary lub opieka stomatologiczna) oraz od tego, czy wolisz wybrać własnego lekarza lub placówkę opieki zdrowotnej.

Zasady Medigap (uzupełniające)
Możesz mieć inne koszty opieki zdrowotnej, które nie będą objęte ani częścią A ani częścią B Medicare, takie jak kwoty odliczone i współpłacone oraz niektóre inne usługi. Jeśli nie masz innego ubezpieczenia zdrowotnego – na przykład, jeśli jesteś weteranem, członkiem związku zawodowego lub emerytem posiadającym świadczenia zdrowotne pracodawcy – możesz rozważyć zakup polisy, która zapewni dodatkowe ubezpieczenie, jakiego możesz potrzebować. Aby uzupełnić części A i B Medicare, możesz wykupić polisę “Medigap”. Zasady firmy Medigap są oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe. Istnieje szereg planów do wyboru, opartych na usługach, które chcesz uwzględnić.

Pokrycie lekami na receptę nie jest zawarte w oryginalnych polisach Medicare (Części A i B) lub Medigap. Więc jeśli nie masz tego zasięgu gdzie indziej – lub jest już uwzględniony w twoim Planie Medicare Advantage – możesz pomyśleć o zakupie polityki Medicare Part D, aby pomóc ci zapłacić za leki na receptę.

Plan, który wybrałeś dla pokrycia części D, może zależeć od tego, czy plan zawiera rodzaje i dawki leków, których potrzebujesz (i to, w jaki sposób pasują do ich formuły), jak często ich potrzebujesz i jaką aptekę używasz.
3. Jak wybrać moje opcje uzupełnienia Medicare?

Proces podejmowania decyzji, za pomocą którego kupiłeś ubezpieczenie zdrowotne w przeszłości, nadal ma zastosowanie przy ocenie opcji suplementu Medicare. Zacznij od spojrzenia na zasięg, jaki masz teraz ze swoim obecnym dostawcą usług medycznych i podjęciem decyzji, co chcesz powielić lub zmienić. Następnie rozważ te pytania, aby zawęzić wybór:

Ile mogę wydać na miesięczne składki?
Jakie korzyści naprawdę potrzebuję? (Możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli nie kupisz ubezpieczenia na zasiłki, na które nie masz nic przeciwko płaceniu z własnej kieszeni, takich jak odliczenia od części B).
Czy chcę wybrać własnych lekarzy lub pracowników służby zdrowia?
Czy plan uwzględnia zasięg mojej wyjątkowej sytuacji? (Płacenie za sytuacje awaryjne poza Stanami Zjednoczonymi może być ważne, jeśli często podróżujesz.)
W jaki sposób koszt planu jest porównywalny z kosztem innych planów z tymi samymi korzyściami?

4. Jakie są koszty planów?

Część A

Tak długo, jak ty lub twój współmałżonek płacili podatki Medicare przez co najmniej 10 lat roboczych (40 kwartałów), twoje podstawowe ubezpieczenie części A jest bezpłatne. Ale nadal jesteś odpowiedzialny za opłacenie rocznego udziału własnego (który wynosi 1 316 USD w 2017 r.), A część wydatków na pobyt w szpitalu, które trwają dłużej niż 60 dni lub w domu opieki, utrzymuje się przez ponad 100 dni. Osoby, które nie kwalifikują się do otrzymania bezpłatnej Części A, ponieważ nie uiściły podatków w Medicare wystarczająco długo, mogą na ogół zakupić to ubezpieczenie za dodatkową opłatą.

Część B
Koszt (premia) dla Części B ustalany jest przez Medicare każdego roku według stałej stawki dla większości uczestników (134 USD miesięcznie na 2017 r.), Ale wzrasta w przypadku osób o rocznym dochodzie przekraczającym 85 000 USD i małżeństw o ​​rocznym dochodzie powyżej 170 000 USD. Koszt dla tych zarabiających uczestników może wynosić od 187,50 USD do 428,60 USD miesięcznie w 2017 roku. Składki z części B również mogą być wyższe, jeśli nie zarejestrujesz się, gdy pierwszy raz się kwalifikujesz.

Podobnie jak w przypadku części A, zapłacisz roczny udział własny w części B (183 USD w 2017 r.). Niektóre usługi objęte gwarancją wymagają uiszczenia części opłat lub kwoty współpłacenia zatwierdzonej przez Medicare. Jeśli otrzymujesz już świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, płatność za pokrycie w części B jest potrącana bezpośrednio z czeków ubezpieczenia społecznego. Jeśli jeszcze nie pobierasz zasiłków, Social Security wyśle ​​ci kwartalny rachunek.

Plany Medicare Advantage

W przypadku programu Medicare Advantage typowo masz ustaloną składkę, która obejmuje koszt z Części B, brak (lub niskie) odliczeń oraz współpłacenie za lekarzy, wizyty u lekarza i inne usługi. Wszyscy, którzy zapisali się do tego samego programu Medicare Advantage, płacą taką samą składkę, niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia.

Aby porównać koszty programów Medicare Advantage lub Managed Care w swojej okolicy, skorzystaj z internetowego planu Medicare FinderOpens w nowym oknie.

Część D

Kwota, którą firmy ubezpieczeniowe pobierają za ubezpieczenie leków na receptę, będzie bardzo różna w zależności od tego, w jaki sposób kształtują swoje odliczenia i ich płace, oraz nazwę marki i leki generyczne, które są objęte ubezpieczeniem.

Istnieje również pewien okres czasu dla każdego planu części D (trafnie nazywanego “dziurką od pączka”) – po tym, jak osiągniesz pewien poziom wydatków i zanim twój zasiłek ponownie się pojawi – kiedy ubezpieczyciele z części D obniżą to, co płacą za twoje recepty i wymagać zapłaty więcej. Ale to często irytujące porozumienie zostanie wycofane do 2020 r., Ponieważ ubezpieczyciele stopniowo wypełniają kwotę, którą pokrywają w okresie pączków.

Możesz uzyskać pomoc w porównywaniu kosztów pomiędzy ubezpieczycielami części D na stronie www.medicare.govOpens w nowym oknie lub kontaktując się z lokalnym biurem SHIP. Podobnie jak w przypadku wszystkich planów dotyczących leków na receptę, musisz przedstawić swoją kartę Część D w aptece, z której korzystasz, i zapłacić jej kwotę, gdy odbierzesz receptę.