Znajdź opłacalny samochód, aby zaoszczędzić pieniądze

Spójrzmy prawdzie w oczy: nie możesz łatwo wyemitować zdrowia swojego 401 (k), ale kiedy podjeżdżasz do krawężnika w eleganckim nowym samochodzie, ludzie zauważają. Kiedy znajdujesz się na rynku samochodu, zrozumiałe jest, że łatwo można go pociągnąć w kierunku błyszczącego symbolu statusu. Nowe samochody mają dzisiaj niesamowitą ilość nowych technologii i funkcji. Często czują się jak komputer na kółkach. Ale jeśli próbujesz rozciągnąć wartość swoich ciężko zarobionych oszczędności, nie musisz zawracać sobie głowy do drugiego końca i wybierać czysto praktycznego pojazdu – wciąż jest miejsce, aby znaleźć ekonomiczną, ale przyjemną jazdę.
Rozważania przy zakupie samochodu

Nasze badania1 wykazały, że możesz być w stanie kupić całkiem niezły samochód, który spełnia Twoje potrzeby, a może nawet ma kilka fajnych funkcji, a jednocześnie jest niedrogi. Ponadto, oszczędzając pieniądze na samochodzie, możesz zaoszczędzić więcej na przyszłość.
Oceń swoje potrzeby.

Zanim zakochasz się w samochodzie, zastanów się, w jaki sposób zamierzasz używać swoich nowych kół. Czy będzie to dojazd do pracy lub jazdy po mieście w weekend? Sposób, w jaki planujesz korzystać z samochodu, powinien wpłynąć na twój wybór. Kierowca z długimi codziennymi dojazdami może nie potrzebować pojazdu SUV o niskim zużyciu paliwa, podczas gdy rodzic pozostający w domu, żonglujący dziećmi, zwierzętami domowymi i sklepami spożywczymi, prawdopodobnie potrzebuje czegoś większego niż sportowe coupe.

I oczywiście twoje preferencje i styl nie mogą być ignorowane. Jeśli naprawdę zależy Ci na dużej ciężarówce do pracy, ale kompaktowy i wydajny samochód będzie najbardziej ekonomicznym wyborem, to zależy od Ciebie. Tylko upewnij się, że rozważałeś wszystkie wydatki związane z wyborem, takie jak gaz i ubezpieczenie – i że pasują one do twojego planu wydatków i oszczędności.

Kolejną kwestią jest to, jaką wartość przykładasz do nowego samochodu. Wielu ludzi lubi prowadzić nowy samochód, podczas gdy inni wolą kupować używany samochód, który już doświadczył dużego spadku wartości, który pojawia się w pierwszych latach życia samochodu.

Kupuj w najlepszej cenie.

Dla niektórych nie ma po prostu substytutu dla kierowania nowym samochodem z części dealerskiej. Ale jeśli próbujesz zwiększyć wartość swoich pieniędzy, używany samochód powinien znajdować się wysoko na liście. Używane samochody w dobrym stanie oferują najlepszą ofertę, jeśli masz ograniczony budżet. Według naszych badań wartość nowego samochodu spada w pierwszym roku własności o około 30%.

W miarę upływu czasu stopa amortyzacji zwalnia.

Źródło: Analiza wierności cen nowych i używanych samochodów oraz bieżące wydatki związane z posiadaniem samochodu. Za cenę nowego samochodu zamiast średniej ceny detalicznej zastosowano średnią krajową kwotowań dealerów. W naszej analizie cena każdego używanego samochodu jest prostą średnią cen takiego modelu samochodu w doskonałym stanie, bardzo dobrym stanie, dobrym stanie, i stanie fair. Należy pamiętać, że jest to gdzieś pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży i NIE jest BEZPOŚREDNIO PORÓWNYWALNE z powyższymi wycenami dealerów. Zobacz założenia i uwagi w przypisach, aby uzyskać więcej informacji na temat metodologii tego badania.

Ale amortyzacja to nie jedyny problem – roczne wydatki na gotówkę z posiadania samochodu mogą się szybko powiększyć. Koszty gazu, ubezpieczenia, konserwacji i napraw mogą być znaczące – i sprawić, że niektóre samochody będą bardziej kosztowne niż inne. Ponieważ większość samochodów wymaga więcej napraw i konserwacji w miarę upływu czasu, wizyty naprawcze i koszty posiadania mogą być częstsze i droższe.

Roczny koszt amortyzacji samochodu zazwyczaj ma tendencję spadkową, podczas gdy roczne koszty z tego samego samochodu z reguły pokrywają się z tendencją wzrostową. W rezultacie, po osiągnięciu najsilniejszej amortyzacji wartości, pojawia się słodka plama dla samochodów używanych, ale zanim koszty bieżące przyspieszą. Doświadczeni nabywcy samochodów używanych mogą wykorzystać to na swoją korzyść i znaleźć najbardziej opłacalny pojazd do zakupu.

Cena nowego samochodu może dyktować Twoją strategię. Nasze badania wykazały, że samochody, które sprzedają za mniej niż 30 000 dolarów, gdy są nowe, mogą mieć idealny okres własności, który rozpoczyna się po pierwszym roku i trwa do 10 lat. Jest to okres po tym, jak wartość straciła na wartości i zanim koszty utrzymania zaczną wzrastać szybciej.

Na przykład wykres pokazujący średnią “słodką plamę” dla samochodów sprzedających za mniej niż 30 000 USD pokazuje spadek wartości o prawie 30% w pierwszym roku własności. Pomiędzy drugim rokiem własności a dziesiątym rokiem koszt utrzymania wzrasta o ponad 68%. Od dziesiątego roku do piętnastego roku koszty utrzymania wzrosły o 28%.
Średnia “słodka plama” samochodów sprzedających za mniej niż 30 000 USD

Źródło: Analiza wierności cen nowych i używanych samochodów oraz bieżące wydatki związane z posiadaniem samochodu. Ta infografika przedstawia przybliżoną ocenę najbardziej opłacalnych modeli samochodów do zakupu. Przedstawiona wartość jest jedynie wartością szacunkową i ma charakter hipotetyczny. Aby uzyskać dokładniejszy szacunek, skontaktuj się z dealerem samochodowym. Faktyczna cena, jaką otrzymujesz, i oszczędności, których można się spodziewać, mogą znacznie różnić się od naszych wyników z powodu różnic między czynnikami wejściowymi, podatkowymi i finansowymi. Zobacz przypisy dla metodologii.

Ale w przypadku droższych samochodów – sprzedawanych za ponad 30 000 USD – najlepiej będzie kupić po tym, jak samochód zdeprecjonował się jeszcze bardziej (po 10 latach), a następnie przetrzymać go przez krótki czas (około dwóch do czterech lat ). Jednak ta strategia wymaga znacznie więcej pracy z Twojej strony, ponieważ musisz sprzedać lub wymienić swój obecny samochód, a następnie zdobyć kolejny samochód po zaledwie kilku latach. Musisz więc również wziąć pod uwagę czas i uwagę, jaką możesz poświęcić kupowaniu i sprzedawaniu samochodów. Dla niektórych może to być złamanie umowy.

Na wykresie pokazującym średnią “słodką plamę” dla samochodów sprzedających ponad 30 000 USD nowych, wartość takich samochodów spada o ponad 87% w ciągu 10 lat. Koszty utrzymania wzrosły o prawie 60% w ciągu pierwszych 10 lat. Od 10 do 15 roku wzrastają o około 20%.
Średnia “słodka plama” samochodów sprzedających ponad 30 000 USD

Źródło: Analiza wierności cen nowych i używanych samochodów oraz bieżące wydatki związane z posiadaniem samochodu. Ta infografika przedstawia przybliżoną ocenę najbardziej opłacalnych modeli samochodów do zakupu. Przedstawiona wartość jest jedynie wartością szacunkową i ma charakter hipotetyczny. Aby uzyskać dokładniejszy szacunek, skontaktuj się z dealerem samochodowym. Faktyczna cena, jaką otrzymujesz, i oszczędności, których można się spodziewać, mogą znacznie różnić się od naszych wyników z powodu różnic między czynnikami wejściowymi, podatkowymi i finansowymi. Zobacz przypisy dla metodologii.
Zaoszczędź pieniądze, których nie wydajesz.

Kto nie chce słodkiej jazdy? Ale ten zapach nowego samochodu nie będzie trwać wiecznie, a wydatki związane z posiadaniem samochodu nigdy nie znikną. Zakup samochodu, którego potrzebujesz zamiast samochodu swoich marzeń, może uwolnić trochę pieniędzy, by zaoszczędzić na przyszłości. Oszczędność trochę więcej może teraz pomóc Ci zrobić rzeczy, które chcesz zrobić na emeryturze – czy to podróżujesz po świecie, czy pływasz po plaży w kabriolecie.

Jest to kwestia priorytetów i podejmowania świadomych decyzji dotyczących wydatków. Jeśli jazda nowym, błyszczącym samochodem sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy, musisz po prostu zorganizować swoje wydatki i oszczędności, aby to osiągnąć. Kluczem jest stworzenie budżetu, ocena opcji i dokonywanie mądrych wyborów pieniężnych, które pasują do twojego życia i pomagają osiągnąć twoje cele.