10 najlepszych wskazówek biznesowych na rozpoczęcie działalności

Rozpoczęcie działalności po raz pierwszy i martwienie się o niepowodzenie? Daj swojemu nowemu przedsiębiorstwu największe szanse na sukces dzięki tym najlepszym poradom biznesowym, najlepszym radom zebranym od innych przedsiębiorców i opracowanym na podstawie własnego doświadczenia z ponad 20-letnim doświadczeniem “tam i tamto” jako osoba małego biznesu .

Najlepsze porady biznesowe

1) Bądź pasjonatem tego, co robisz.

Nie musisz kochać tego, o czym jest twój biznes (i prawdopodobnie nie powinieneś), ale musisz się o to rozpalać.

Poświęcisz dużo czasu i energii na założenie firmy i zbudowanie jej na udane przedsięwzięcie, więc naprawdę ważne jest, abyś naprawdę dobrze się bawił, niezależnie od tego, czy chodzi o prowadzenie kart wędkarskich, tworzenie garncarstwa czy doradztwo finansowe . Upewnij się, że jesteś na dobrej drodze, zadając sobie te trzy pytania, zanim zrobisz cokolwiek innego.

2) Rozpocznij działalność, gdy nadal jesteś zatrudniony.

Jak długo większość ludzi może żyć bez pieniędzy? Nie długo. Może minąć sporo czasu, zanim twoja nowa firma faktycznie osiągnie zyski. Zatrudnienie w chwili rozpoczynania działalności oznacza pieniądze w kieszeni podczas procesu uruchamiania. Nie jesteś teraz zatrudniony lub nie możesz kontynuować swojej obecnej pracy? Przeczytaj, jak sprawić, by Twój nowy mały biznes zarabiał pieniądze.

3) Nie rób tego sam.

Potrzebujesz systemu wsparcia podczas rozpoczynania działalności gospodarczej (i później). Członek rodziny lub przyjaciel, któremu można odrzucić pomysły i kto będzie słuchać sympatycznie do ostatniego kryzysu związanego z rozpoczęciem działalności gospodarczej, jest nieoceniony.

Co więcej, znajdź mentora lub, jeśli się kwalifikujesz, zgłoś się do programu startowego, takiego jak te oferowane przez Futurpreneur Canada. Gdy rozpoczynasz działalność, doświadczone doradztwo jest najlepszym systemem wsparcia dla wszystkich.

4) Najpierw zdobądź klientów lub klientów.

Nie czekaj, aż oficjalnie założysz firmę, aby ustawić je w linii, ponieważ Twoja firma nie może przetrwać bez nich.

Wykonaj połączenie sieciowe. Stwórz kontakty. Sprzedawaj, a nawet rozdawaj swoje produkty lub usługi. Nie możesz rozpocząć marketingu zbyt wcześnie. (Zobacz 10 niedrogich sposobów promowania swojej małej firmy i 7 najlepszych miejsc, w których można znaleźć klientów, aby uzyskać wskazówki.)

5) Napisz biznesplan.

Głównym powodem zrobienia biznesplanu na początku, gdy myślisz o założeniu firmy, jest to, że pomoże ci to uniknąć marnowania czasu i pieniędzy na założenie firmy, która nie odniesie sukcesu. (Zobacz Dlaczego potrzebujesz biznesplanu z innych dobrych powodów.)

Pamiętaj, że nie musisz pracować przy pełnym biznesplanie dla każdego nowego pomysłu na biznes, który wymyślisz; poproś o 5 pytań do odkrycia, jeśli Twój pomysł na biznes jest opłacalny.

6) Wykonaj badania.

Zrobisz wiele badań, pisząc biznesplan, ale to dopiero początek. Gdy zaczynasz działalność gospodarczą, musisz stać się ekspertem w swojej branży, produktach i usługach, jeśli jeszcze nie jesteś. Dołączenie do powiązanej branży lub stowarzyszeń zawodowych przed rozpoczęciem działalności to świetny pomysł.

7) Uzyskaj profesjonalną pomoc.

Z drugiej strony, tylko dlatego, że zaczynasz działalność gospodarczą, nie oznacza, że ​​musisz być ekspertem we wszystkim. Jeśli nie jesteś księgowym lub księgowym, zatrudnij jednego (lub oba).

(Wskazówki dotyczące znalezienia dobrego księgowego mogą okazać się przydatne.) Jeśli chcesz napisać umowę, a nie jesteś prawnikiem, możesz ją wynająć. Będziesz marnował więcej czasu i pieniędzy na dłuższą metę, próbując zrobić to samemu, do czego nie jesteś uprawniony.

8) Zdobądź pieniądze w kolejce.

Oszczędzaj, jeśli musisz. Podejdź do potencjalnych inwestorów i kredytodawców. Przedstaw nasz finansowy plan awaryjny. Nie licz na rozpoczęcie działalności gospodarczej, a następnie wejście do banku i zdobycie pieniędzy. Tradycyjni kredytodawcy nie lubią nowych pomysłów i nie lubią firm bez udokumentowanych osiągnięć. Spójrz na 5 kreatywnych sposobów na zarabianie pieniędzy na swój biznes i alternatywy, takie jak crowdfunding.

9) Bądź profesjonalny od początku.

Wszystko o Tobie i sposobie prowadzenia działalności musi dać ludziom znać, że jesteś profesjonalistą prowadzącym poważny biznes.

Oznacza to zdobycie wszystkich akcesoriów, takich jak profesjonalne wizytówki, telefon biznesowy i firmowy adres e-mail, oraz traktowanie ludzi w profesjonalny, uprzejmy sposób.

10) Prawidłowe kwestie prawne i podatkowe za pierwszym razem.

O wiele trudniejsze i bardziej kosztowne jest pozbycie się bałaganu. Czy Twoja firma musi być zarejestrowana? Czy będziesz musiał obciążyć GST lub PST? Czy będziesz musiał mieć ubezpieczenie od odszkodowań dla pracowników lub poradzić sobie z podatkami od wynagrodzeń? W jaki sposób wybrana forma własności biznesowej wpływa na sytuację podatkową? Dowiedz się, jakie są twoje prawne i podatkowe obowiązki, zanim zaczniesz działalność i odpowiednio działasz.

Zrób gładki początek

Postępując zgodnie ze wskazówkami biznesowymi powyżej, rozpoczęcie nowego biznesu będzie łatwiejsze, mniej stresujące i znacznie ułatwi rozpoczęcie i rozwój firmy.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest podobne do nawiązania relacji; Najlepszym momentem na rozpoczęcie działalności jest czas poświęcenia jej uwagi.

Nie oznacza to, że coś jest nie tak z rozpoczęciem działalności w niepełnym wymiarze godzin lub założeniem firmy, gdy nadal pracujesz. Ludzie mają różne poziomy energii i różne możliwości.

Chodzi o to, że aby dać sobie najlepsze ujęcie przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, trzeba być w stanie się na tym skupić.

Więc jest to zły czas na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jeśli doświadczasz już wiele zamieszania lub stresu w swoim życiu. (Rozpoczęcie działalności gospodarczej będzie samo w sobie stresujące, nawet jeśli wszystko pójdzie gładko.) Jeśli jesteś w trakcie uzyskiwania rozwodu, właśnie straciłeś pracę lub przeprowadzasz się, na przykład, mądrze jest odłożyć rozpoczęcie działalności do twoje życie znów jest bardziej równe.

Najlepszy czas na rozpoczęcie działalności nie ma nic wspólnego z tym, ile masz lat. Osoby w każdym wieku mogą założyć firmę i możesz być zaskoczony tym, że większość właścicieli małych firm w USA jest starsza; 51% właścicieli małych firm ma 50-88 lat, 33% to 35-49, a tylko 16% ma 35 lat i mniej. To nie jest kwestia wieku – zależy od tego, gdzie jesteś w swoim życiu i czy jesteś gotowy i potrafisz stawić czoła nowym wyzwaniom.

Najlepszy czas na rozpoczęcie zależy od Twojej gotowości do zostania przedsiębiorcą

Czy powinieneś założyć firmę i zostać samozatrudnionym? Przed podjęciem decyzji o założeniu firmy należy rozważyć wiele kwestii:

Twoja osobowość – Nie każdy ma wymagane cechy osobowości, aby móc się rozwijać jako właściciel firmy. Oprócz szerokiej wiedzy na temat konkretnej branży, aby odnieść sukces jako właściciel firmy wymaga motywacji i różnych umiejętności organizacyjnych, zarządzania i marketingu, a także umiejętności radzenia sobie z klientami i dostawcami. Zobacz Czy masz cechy przedsiębiorcy? po więcej informacji. Myślisz, że jesteś gotowy do założenia firmy, ale martwisz się, czy masz “właściwe” cechy i postawy, by być przedsiębiorcą? Czytaj Chcesz założyć firmę? Oto 6 cech, które musisz samozatrudnić.

Twoja sytuacja finansowa – Twoja sytuacja finansowa jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o założeniu firmy. Ile ryzyka można tolerować? Jeśli obecnie znajdujesz się w stabilnej sytuacji na rynku pracy i masz rodzinę, czy naprawdę chcesz samemu się zdecydować? (Pod warunkiem, że masz dobre relacje z obecnym pracodawcą, jednym ze sposobów obejścia tego jest sprawdzenie, czy rozważają zawarcie umowy, zobacz Zalety bycia wykonawcą). Rozpoczęcie nowego biznesu może również pochłonąć znaczne kwoty kapitału startowego, jeśli musisz kupić sprzęt, wynająć / wynająć przestrzeń biznesową i zatrudnić pracowników – czy masz oszczędności lub dostęp do finansowania od rodziny, czy też możliwość zabezpieczenia finansowania dłużnego od pożyczek instytucja lub finansowanie kapitałowe od aniołów?

Wpływ na rodzinę – Jeśli jesteś żonaty, bądź świadomy, że prowadzenie firmy to sprawa rodzinna. Poza wspomnianymi powyżej względami finansowymi dotyczącymi rodziny, rozpoczęcie działalności gospodarczej zazwyczaj wymaga znacznie więcej czasu niż zwykłe zatrudnienie (i prawdopodobnie będzie to robić przez wiele lat). Zaangażowanie czasowe oraz związane z tym stresy i niepewności związane z prowadzeniem firmy mogą nadmiernie obciążać relacje rodzinne. Pamiętaj jednak, że zaangażowanie członków rodziny w Twoją firmę może być bardzo korzystne. Oprócz zapewnienia zaufanej pomocy zatrudnienie małżonka i / lub dzieci ma ogromne korzyści podatkowe. Istnieją dodatkowe korzyści, jeśli Twoja firma może być obsługiwana z domu; zobacz Chcesz zostać w domu Mamo czy tata? Rozpocznij jedną z tych małych firm, 6 domowych ulg podatkowych dla firm, których nie chcesz przegapić, 6 kroków do założenia firmy prowadzącej działalność w domu, która odniesie sukces, oraz 10 najlepszych możliwości biznesowych dla domu teraz i jutro.