12 książek biznesowych, które muszę przeczytać w tym roku

Czy jesteś żarłocznym czytelnikiem?

Muszę przyznać, że nie jestem. Jestem tym, co nazywacie żarłocznym rozrusznikiem książek. Interesuje mnie wiele tematów, ale w każdym roku jest tylko kilka książek, które poświęcają moją uwagę wystarczająco długo, bym je skończył.

Spojrzałem na niektóre z książek biznesowych, które pojawiły się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, i podkreślono dwanaście, które brzmią niezwykle interesujące i pouczające. Wiem, że je uruchomię, ale które z nich skończę?

Co z Tobą? Które książki z tej listy można sprawdzić? Opublikuj komentarz poniżej, aby mi powiedzieć!
Czy chcesz wygrać książkę? Mamy szczegółowe informacje na temat rozdawanej książki, którą możesz dzisiaj otworzyć. Przewiń do końca tego artykułu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wpisu.
Doradztwo biznesowe:
how-to-fly-a-horse1. Jak latać konno

Tajemna historia tworzenia, odkrywania i odkrywania
Kevin Ashton
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Jestem frajerem wspaniałej opowieści, a “How to Fly The Horse” wygląda na fascynujący ciąg historii, które pokazują, w jaki sposób innowatorzy wprowadzają wiele drobnych ulepszeń, które prowadzą do dużych zmian.
Z opisu:

“Dlaczego innowatorzy spotykają się z oporem i jak go pokonują, dlaczego większość organizacji dławi kreatywnych ludzi i jak działają najbardziej kreatywne organizacje. W namiętnej i głębokiej narracji, która zadziwia i inspiruje, książka Ashtona rzuca nowe światło na to, jak powstaje “nowy”.

Dostępne: 20 stycznia Kup to
akt-jak-a-przywódca2. Działaj jak przywódca, Myśl jak przywódca

Autorstwa Herminia Ibarra
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Jestem praktycznym uczniem, więc koncepcja odgrywania roli lidera, aby nauczyć się, jak być lepszym liderem, brzmi obiecująco. Istnieje jednak wiele książek na temat przywództwa, więc będzie ciekawie zobaczyć, czy ten naprawdę oferuje godną uwagi ścieżkę.
Z opisu:

“Wbrew standardowym wskazówkom rozwoju przywództwa, które zachęcają do głębokiej autorefleksji do mocnych i słabych stron, ta książka pokazuje, że najbardziej skutecznym sposobem na zmianę jest działanie, nie analiza i uczenie się z doświadczenia, a nie introspekcja. Krótko mówiąc, nauczy cię zmieniać się od zewnątrz, najpierw zachowując się jak przywódca, a potem myśląc jak jeden. ”

Dostępne: 10 lutego Zamów teraz w przedsprzedaży
projekt do uprawy3. Design do rozwoju

Zobacz ten serwis: grykubusia.pl

Jak Coca-Cola nauczyła się łączyć skalę i zwinność (i jak można za)
David Butler i Linda Tischler
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Możliwość zobaczenia, jak miliardowa firma sodowa dostosowuje się do zmian na rynku, brzmi zbyt dobrze, by ją pominąć.
Z opisu:

“W” Design to Grow “, dyrektor wykonawczy Coca-Coli podziela zarówno sukcesy, jak i niepowodzenia jednej z największych firm na świecie, ponieważ uczy się używać designu zarówno zwinnego, jak i dużego. W tym rzadkim i niespotykanym wcześniej scenariuszu David Butler i starszy redaktor Fast Company, Linda Tischler, używają prostego języka i łatwych do zrozumienia studiów przypadków, aby pokazać, jak to działa w Coca-Coli – i jak inne firmy mogą skorzystać to samo podejście do rozwoju ich biznesu. ”

Dostępne: 10 lutego Zamów teraz w przedsprzedaży
Bezstresowe osiąganie-więcej4. Mniej stresu. Osiągnij więcej

Proste sposoby na zmianę ciśnienia w pozytywną siłę w twoim życiu
Autor: Aimee Bernstein
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Kto nie jest zestresowany? Zamiast dodawać ćwiczenia dekontaminacyjne do mojej listy zadań, chciałbym dowiedzieć się więcej na temat ukierunkowania tego stresu na pozytywne wyniki w danym momencie.
Z opisu:

“Kto ma czas na pozy jogi wśród nieprzerwanych spotkań i nagłych terminów? Redukcja stresu staje się jeszcze jedną rzeczą do zrobienia!

Trener i psychoterapeuta Aimee Bernstein oferuje bardziej efektywne i realistyczne podejście: objąć presję. Zobacz to jako źródło energii. Wejdź w jego przepływ, aby osiągnąć więcej, jednocześnie czując spokój i wyśrodkowany. To sprzeczne z intuicją przesłanie, którego mogą używać prawdziwi szaleńcy. ”

Dostępne: 11 lutego Zamów teraz w przedsprzedaży

5. Kodeks twórcy

Sześć podstawowych umiejętności nadzwyczajnych przedsiębiorców
Autorzy: Amy Wilkinson
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Czy poznanie “sześciu podstawowych umiejętności” sprawi, że będziesz lepszym przedsiębiorcą? Nie. Ale książka jest moją listą, ponieważ interesuję się czytaniem opowiadań o założycielach firm wymienionych w opisie.
Z opisu:

“Jak niektórzy ludzie przekształcają pomysły w przedsiębiorstwa, które znoszą? Dlaczego niektórzy ludzie odnoszą sukces, gdy tak wielu innym zawodzi? “Kodeks Stwórcy” otwiera sześć podstawowych umiejętności, które zamieniają małe pojęcia w wielkie firmy. Ta przełomowa książka opiera się na 200 wywiadach z wiodącymi dziś przedsiębiorcami, w tym założycielami LinkedIn, Chipotle, eBay, Under Armour, Tesla Motors, SpaceX, Spanx, Airbnb, PayPal, Jetblue, Gilt Groupe, Theranos i Dropbox. ”

Dostępne: 17 lutego | Zamów teraz w przedsprzedaży
small-business-and-the-city6. Mały biznes i miasto

Transformacyjny potencjał drobnej przedsiębiorczości
Autorstwa: Rafael Gomez, Andre Isakov i Matt Semansky
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Koncepcja obszarów ulepszania biznesu brzmi naprawdę interesująco i chciałbym usłyszeć o nowym modelu, który pomoże małym firmom odnieść sukces pomimo obecnych blokad drogowych.
Z opisu:

“Siła małej przedsiębiorczości, która przekształca lokalne dzielnice i miasta, w których zamieszkują. Oceniając czynniki, które pomagają małym firmom przetrwać i rozwijać się, autorzy zwracają uwagę na sukces kanadyjskiej koncepcji, która rozprzestrzeniła się na całym świecie: obszar BIA (Business Improvement Area). Zachęcając drobnych przedsiębiorców do łączenia swoich zasobów z podobnie myślącymi firmami, BIA stają się źródłami miejskiego odmłodzenia, magnesami dla ludzkich talentów i inkubatorami dla lokalnych innowacji. ”

Dostępne: 9 marca Zamów teraz w przedsprzedaży
membership-economy7. Ekonomia członkostwa

Znajdź swoich superużytkowników, opanuj wieczną transakcję i twórz powtarzające się dochody
Autor: Robbie Kellman Baxter
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Pracuję dla firmy programistycznej, która oferuje produkt oparty na subskrypcji, ale wciąż muszę się wiele nauczyć na temat tego rodzaju modelu biznesowego.
Z opisu:

“Firma oparta na członkostwie rozwiązuje problemy zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Oszczędza ludzi przed obowiązkami własnościowymi i zapewnia poczucie wspólnoty i przynależności. Dla firm oferuje możliwość stworzenia “stałego klienta”, który pozostaje lojalny i aktywny, nawet gdy firma się zmienia i zmienia. Członkostwo umożliwia budowanie bezpośrednich relacji i nieprzerwanie generuje strumień danych, który można wykorzystać do różnych celów. ”

Dostępne: 20 marca Zamów teraz w przedsprzedaży
psychologia pracy8. Psychologia pracy

Wgląd w udane praktyki pracy
Autor: Chantal Gautier
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Kultura każdej firmy jest inna, a psychologia, która kryje się za tym, dlaczego ludzie zachowują się tak, jak w miejscu pracy, oferuje doskonały wgląd w to, jak poprawić własne.
Z opisu:

“Aby zrozumieć zachowania ludzi w złożonych organizacjach, Chantal Gautier, zamiast oferować suche przedstawienie teorii psychologii organizacyjnej, analizuje transkrypcje z wywiadów z ludźmi na różnych poziomach w różnych typach organizacji i rzuca światło na rzeczywiste praktyki organizacyjne. Osobiste narracje, ćwiczenia i refleksyjne praktyki sprawiają, że materiał jest odpowiedni do doświadczenia każdego. ”

Dostępne: 28 marca Zamów teraz w przedsprzedaży

9. Widżety

12 nowych zasad zarządzania pracownikami tak, jakby byli prawdziwymi ludźmi
Autorstwa Rodd Wagner
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Książki zarządzania są prawie zawsze nudne. Ten wydaje się zerwać z formy.
Z opisu:

“Uzbrojony w empiryczne dowody z prowokacyjnych badań, które prowadzi wokół
Wagner prowadzi czytelników przez nowe realia tego, czego potrzeba, aby uzyskać najwyższy poziom intensywności od ludzi w bardziej najemnym, sceptycznym i przewodowym świecie pracy. Wyjaśnia, w jaki sposób elementy takie jak indywidualizacja, nieustraszoność, przejrzystość, rozpoznawanie i chłód są odwzajemniane przez lojalność, produktywność, innowacyjność i – nieuchronnie – reputację korporacyjną.

Oparte na badaniach, ze zdrową dawką humoru i popkulturą, WIDŻETY to
praktyczny i bardzo potrzebny poradnik do motywowania pracowników poprzez traktowanie ich jak prawdziwych ludzi. ”

Dostępne: 14 kwietnia Zamów teraz w przedsprzedaży
odrzucanie-proof10. Dowód odrzucenia

Jak pokonałem strach i stałem się niezwyciężony przez 100 dni odrzucenia
Jia Jang
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Eksperymenty społeczne, takie jak Jia Jang, mogą być lekceważne w przypadku przyjętych dań na wynos, ale prawie zawsze oferują szansę spotkania wyjątkowych ludzi i perspektyw.
Z opisu:

“Jia Jiang przybyła do Stanów Zjednoczonych z marzeniem bycia kolejnym Billem Gatesem. Jednak pomimo wczesnego sukcesu w świecie korporacji, jego pierwsza próba spełnienia marzenia o przedsiębiorczości zakończyła się odrzuceniem. Jia została zmiażdżona i wkroczyła w okres głębokich wątpliwości. Uświadomił sobie jednak, że jego lęk przed odrzuceniem był większą przeszkodą niż jakiekolwiek pojedyncze odrzucenie, a on musiał znaleźć sposób, by poradzić sobie z powiedzeniem “nie”, nie pozwalając mu go zniszczyć.

Tak narodził się eksperyment “100 dni po odrzuceniu”, podczas którego świadomie dążył do odrzucenia na co dzień – od zażądania lekcji w sprzedaży od sprzedawcy samochodów (nie) do prośby stewardesy, gdyby mógł wypowiedzieć na głos głośnik (tak) do jego słynnej prośby o zdobycie pączków Krispy Kreme w kształcie kół olimpijskich (tak, z wirusowym wideo, aby to udowodnić). ”

Dostępne: 14 kwietnia Zamów teraz w przedsprzedaży
Biografie i wspomnienia:
a-triumf-of-genius11. Triumf geniuszu

Edwin Land, Polaroid i wojna o patent Kodaka
Autorstwa Ronald K. Fierstein
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

W ogóle nie znam się w dokonaniach i wkładzie Edwina Landa w technologię, ale po przeczytaniu poniższego opisu ta książka brzmi jak must-read.
Z opisu:

“[Edwin] Land jest być może najważniejszym, ale najmniej znanym wynalazcą i technologiem przedsiębiorcą w historii Ameryki. “Triumf geniuszu” opowiada niesamowitą historię samotnego geniuszu, który jako nastolatek wymyślił plastikowy polaryzator, który jest nadal używany prawie sto lat później w niezliczonych popularnych aplikacjach, w tym naszych okularach przeciwsłonecznych i ekranach LCD. Land przeszedł do pionierskiego rewolucyjnego systemu fotografii, który zapewniał natychmiastową satysfakcję.

“Triumf geniuszu” to także kronika, na bezprecedensowym wewnętrznym koncie, decydująca walka prawna Polaroida z Kodakiem, której wynik nadal ma wpływ na ochronę innowacji technologicznych w XXI wieku. ”

Dostępne: 16 lutego | Zamów teraz w przedsprzedaży
monopoliści12. Monopolistów

Obsession, Fury i Scandal Behind the World’s Favorite Board Game
Według Mary Pilon
DLACZEGO JESTEM ZAINTERESOWANY:

Jak wiele innych, Monopol był moim pierwszym wprowadzeniem do koncepcji przedsiębiorczości, sukcesu i pułapek chciwości. Jak mógłbym pominąć to, co brzmi jak dramatyczne opowiadanie o jego pochodzeniu?
Z opisu:

“Monopolistom” ujawnia nieznaną historię powstania Monopolu, ponownego odkrywania jego historii przez Parker Brothers i wiele mediów, zaginioną kobiecą twórczynię gry i trwającą przez całe życie obsesję człowieka, aby opowiedzieć prawdziwą historię gry. wątpliwe pochodzenie.