10 najlepszych filmów dla przedsiębiorców

Szef kuchni (maj 2014); Open Road Films

Jon Favreau (który także napisał i wyreżyserował film) wcielił się w postać Carla Caspera, szefa kuchni, który został zwolniony po tym, jak wideo z jego sporu z krytykiem żywieniowym stało się wirusowe. To wtedy decyduje się uruchomić ciężarówkę żywności i ponownie zapalić swoją pasję do gotowania. To jedyny film z mojej listy, który w rzeczywistości dotyczy przedsiębiorcy rozpoczynającego działalność gospodarczą. Są też pewne dogodne aspekty fabuły, które rzucają cień na to, jak trudno jest sfinansować i zacząć. Podobało mi się także to, jak przedstawiała rolę mediów społecznościowych we współczesnym biznesowym krajobrazie i jak film trafia w jeden z najbardziej fascynujących powodów, dla których ludzie rozpoczynają własny biznes: chęć bycia własnym szefem.

Najpopularniejsze filmy – Zacznij od nowa

Begin Again (lipiec 2014); Firma Weinstein

Występują Mark Ruffalo, Kiera Knightley i Adam Levine z Maroon 5, Begin Again to intymne, osobiste i optymistyczne spojrzenie na współczesny przemysł muzyczny. Z pełną muzyką przez cały czas, Begin Again ma naprawdę wyjątkową energię. Znakomicie przedstawia pomysłowość i współpracę wymaganą do uruchomienia projektu. Podobnie jak szef kuchni, oferuje także ciekawe spojrzenie na to, w jaki sposób media społeczne i nowe pomogły niezależnym artystom / przedsiębiorcom konkurować z ugruntowanymi firmami, które mają głębsze kieszenie. Czasami film robi się trochę zbyt kruchy – rzeczy rozwijają się zbyt perfekcyjnie – ale jeśli skupisz się na słuchaniu muzyki, powinieneś być w stanie uspokoić swojego wewnętrznego krytyka.

twojaprawda.pl
Najpopularniejsze filmy – Wind Rises

The Wind Rises (luty 2014); Walt Disney Studio Motion Pictures

W prawdopodobnie ostatnim filmie w jego znakomitej karierze, Hayao Miyazaki opowiada nam prawdziwą historię Jiro Horikoshi, słynnego japońskiego inżyniera lotniczego, który zaprojektował myśliwca zero z II wojny światowej. Ten pięknie animowany film kronizuje determinację Jiro, walcząc z wieloma przeszkodami (brak technologii, trzęsienie ziemi w Kanto w 1923 r. Itp.), Aby realizować swoją pasję. Dzieci prawdopodobnie szybko stracą zainteresowanie tą historią, ale nie sądzę, by dzieci były i tak przeznaczone dla tego filmu. Zamiast tego, przedsiębiorcy i właściciele firm będą odnosić się do Jiro, gdy będzie on podążał za wiedzą, wprowadzał innowacje, uczy się od porażki i podąża za swoim życiowym marzeniem.

Najpopularniejsze filmy – WILD

Dziki (grudzień 2014); Fox Searchlight Pictures

Na podstawie bestsellerowego pamiętnika New York Timesa Wild (z udziałem Reese Witherspoon) to wspaniała historia, która pokazuje szczupłe planowanie w działaniu. Bez żadnego wcześniejszego doświadczenia, 26-letnia Cheryl Strayed przepełniła swój plecak i udała się na 1100-kilometrową wędrówkę szlakiem Pacific Crest Trail. Musiała się uczyć i dostosowywać do każdej nowej porażki, sprawdzić jej założenia i znaleźć sposób na odniesienie sukcesu w swojej podróży. Osiągi Witherspoon przyniosły Oscarowi szum, a historia z pewnością Cię wciągnie.

Najpopularniejsze filmy – INTERSTELLAR

Międzygwiezdny (listopad 2014); Paramount Pictures

Co ma wspólnego z podróżowaniem w przestrzeni i czasie, aby ocalić ludzkość? W filmie jest odpowiednia odpowiedź: “Kiedyś patrzyliśmy w niebo i zastanawialiśmy się nad naszym miejscem w gwiazdach. Teraz patrzymy w dół i martwimy się o nasze miejsce w ziemi. “Być może widzieliście raporty sugerujące, że duch przedsiębiorczości umiera w Ameryce. W jego rdzeniu Interstellar świętuje ludzką zdolność do marzeń. Powodem, dla którego wyrzucamy rakietę w kosmos, jest ten sam powód, dla którego rozpoczynamy nowy biznes: musimy ciągle przekraczać nasze granice. Jesteśmy pionierami. Wprowadzamy innowacje. Marzymy. Jeśli potrzebujesz przypomnienia, dlaczego tak jest, to najnowszy film Christophera Nolana jest idealny dla ciebie.

Nieprzerwany (grudzień 2014); Universal Pictures

Kolejna adaptacja bestsellerów New York Timesa, historia Louisa Zamperiniego nie przypomina żadnej historii, którą słyszeliście wcześniej. W reżyserii Angeliny Jolie Unbroken jest inspirującą biografią jednego z najbardziej odważnych i zdeterminowanych mężczyzn w najnowszej historii. Nie chcę zepsuć zbyt wielu szczegółów, odkąd film został wydany dopiero w Boże Narodzenie, ale pozwólcie mi tylko powiedzieć, że historia Louisa powinna być inspiracją dla każdego przedsiębiorcy lub właściciela firmy (lub kogokolwiek innego), który ma odwagi, by iść dalej w obliczu przeciwności. Międzygwiezdna może przypominać ci o śnie, a Dzik może przypominać ci o nauce z porażki, ale Nieprzerwany przypomni Ci, abyś nigdy nie przestał próbować.

Najlepsze filmy – film lego

The Lego Movie (luty 2014); Warner Bros.

Zignoruj ​​krytykę, że ten film jest częścią programu “anty-biznesowego”. Każdy, kto jest rzeczywiście zaangażowany w rozpoczynanie, rozwój lub zarządzanie firmą, zrozumie podstawowe przesłanie tego filmu animowanego: kreatywność jest niesamowita, a Ty musisz objąć to, co czyni cię wyjątkowym. Jako przedsiębiorca możesz porównywać innowacje, zróżnicowanie produktów i inne wypróbowane i prawdziwe koncepcje biznesowe, ale nie próbuj zbyt mocno, aby analogie działały. Chodzi o to, żeby się dobrze bawić i gwarantuję, że piosenka “Everything is Awesome” utknie w twojej głowie od wielu dni.
Filmy dokumentalne:

Poza kilkoma świetnymi filmami narracyjnymi w tym roku, istnieją trzy filmy dokumentalne, które zostały wydane w 2014 roku, które polecam:

Najpopularniejsze filmy – ALIVE INSIDE

Alive Inside (październik 2014); Projector Media

Być może znasz ten film na YouTube o mężczyźnie z chorobą Alzheimera, który wydawał się ożywiać rozmową po usłyszeniu ulubionej muzyki z jego młodości. Klip był fragmentem dłuższego filmu dokumentalnego, Alive Inside, który demonstruje moc muzykoterapii u starszych mężczyzn i kobiet cierpiących na chorobę Alzheimera i demencję. Podczas gdy wyniki tej muzycznej terapii są fascynujące, film dokumentalny podąża także za działaczem społecznym, Danem Cohenem, który stara się pozyskać wsparcie i fundusze rządowe dla swojej organizacji non-profit, Music and Memory. Fascynujący film dokumentalny dla wszystkich zainteresowanych założeniem organizacji non-profit.

Najlepsze filmy – WIELKIE NIEWIDZIALNE

The Great Invisible (marzec 2014); Ograniczona wersja

Większość ludzi może sobie przypomnieć wyciek ropy z 2010 r. W Zatoce Meksykańskiej, ogromne szkody ekologiczne i ekonomiczne, które zostały zrobione, oraz koszmar PR, który nastąpił później. Teraz, cztery lata później, ekipa filmu dokumentalnego daje nam wewnętrzną perspektywę. Dzięki wywiadom od lokalnych mieszkańców, byłych pracowników i dyrektorów ds. Ropy naftowej, The Great Invisible to świetna retrospekcja na temat rzeczy, których nie powinieneś robić jako właściciel firmy. Prawdopodobnie nie prowadzisz wielomiliardowej firmy naftowej, ale jest wiele rzeczy do wzięcia pod uwagę przy budowie własnego biznesu. Gdzie chcesz pokonywać zakręty? Jakie są twoje wartości etyczne w biznesie? Co powinieneś zrobić, gdy się pomylisz? Wykorzystaj ten dokument jako okazję do zadawania sobie tych ważnych pytań i uczenia się na błędach innych. Film jest obecnie w ograniczonym wydaniu.

Najpopularniejsze filmy – GRY VIDEO

Gry wideo: film (lipiec 2014); Dostępne w usłudze Netflix Instant

Narracja Seana Astina, Gry wideo: The Movie, zapewnia wizualną historię branży gier wideo. Od pionierskich inżynierów w latach 60. po wielomiliardowy przemysł, który istnieje do dziś. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z wewnętrzną funkcjonalnością branży, ten dokument zapewnia świetny przegląd tego dokumentu i pozwala rzucić okiem na to, dokąd zmierza ta wyjątkowa forma rozrywki. Mając dużo miejsca dla nowych uczestników rynku, przedsiębiorcy mogą postrzegać branżę gier wideo jako potencjalną szansę na nowe przedsięwzięcia.
Jakie były twoje ulubione filmy z 2014 roku? Dodaj swoją rekomendację do komentarzy poniżej.