4 sekrety odnoszących sukcesy właścicieli firm

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak niektórzy przedsiębiorcy i właściciele firm wydają się niemal nadludzcy, że wszystko, czego dotykają i czynią to praktycznie złoto?

Weźmy na przykład Richarda Bransona. Zaczął Virgin w 1970 roku i zbudował wiele firm w wielu branżach w ciągu ostatnich 35 lat. Firma, która oznacza ekscytację, wyjątkowość i ostatnio, dzięki czemu świat staje się lepszym miejscem dzięki oddawaniu.

Podczas gdy ty i ja możemy nie chcieć założyć potężnej firmy, która generuje wystarczające dochody, aby wesprzeć mały kraj, istnieją ważne lekcje, których możemy się nauczyć ze sposobu, w jaki prowadzą działalność i jak działają.

Zanurzmy się głęboko i spójrzmy na czterech niesamowitych przedsiębiorców, którzy ukształtowali sposób, w jaki dziś działamy, i to, co mówią, sprawia, że ​​odnoszą sukcesy. Nie ruszać się z miejsca. Epifanie do przodu.
Zobacz także: Sztuka przywództwa: 11 cytatów o prowadzeniu dobrze
1. “Szansa sprzyja przygotowanemu umysłowi. Im więcej ćwiczysz, tym więcej szczęścia. “- Richard Branson

Nie dajcie się zwieść zaciętej postawie Richarda i wyluzowanemu stylowi. Lepiej uwierz w to, że miał plan i był przygotowany, kiedy przez wszystkie lata prowadził swoją firmę. Może nie był w 100% konwencjonalny, ale zawsze był przygotowany w jakiejś formie lub modzie.

Upewnij się, że korzystasz z bezpłatnych zasobów, aby przygotować swój umysł i opracować strategię dla swojej firmy. A jeśli chcesz zrobić krok dalej, użyj narzędzia takiego jak LivePlan. Nawet jeśli jesteś aktualnym właścicielem firmy, cofnij się i przeanalizuj swoją strategię.

Gdy już wiesz, że jesteś przygotowany i gotowy do podjęcia tego zadania, po prostu zacznij. Nie ma lepszego nauczyciela niż doświadczenie. Richard nigdy nie chodził do szkoły biznesu, aby dowiedzieć się o budowaniu biznesu. Właśnie zaczął i uczył się poprzez procesy.

I wydawało się, że działa mu to całkiem dobrze, prawda?
2. “Pracuj tak, jakby ktoś pracował dwadzieścia cztery godziny na dobę, żeby ci wszystko odebrać.” – Mark Cuban

Mocne, prawda? Teraz wiem, że nie muszę ci mówić, że ciężka praca jest częścią gry, gdy próbujesz budować swoją przyszłość, ale czy to jest ważne? Nie wszyscy zrozumieją, że musimy trzymać głowy w dół i skupiać się na budowaniu tego, w co wierzymy, ale to nie ma znaczenia.

Z jakiegoś powodu budujesz swój biznes. Aby wyżywić swoje dzieci. Aby zabezpieczyć finansową przyszłość rodziny. Podróżować po świecie. Bez względu na powód, trzymaj go blisko i niech cię to pali.

Kiedy nadejdzie czas, że Twoi przyjaciele naciskają na Ciebie, abyś spędził wolny weekend i wiesz, że masz 174 rzeczy, które musisz zrobić, aby utrzymać swój biznes w ruchu – trzymaj głowę w dół i rób to, co musisz zrobić. Bo chociaż cytat Mark jest hipotetyczny, lepiej uwierzyć, że jest ktoś inny z podwójnymi zasobami i dwa razy większym wsparciem, niż próbujesz wyrzucić cię z biznesu.

Jeśli chcesz zbudować coś wartego zachodu, musisz ciężko pracować i skupić się na tym. Nie ma skrótów.
3. “Im łatwiej jest komuś zrozumieć, kim jesteś i na czym stoisz, tym łatwiej będzie przekazać innym to słowo.” – Blake Mycoskie

Jeśli nie wiesz, kim jest Blake Mycoskie, jest on tym facetem, który założył TOMS, firmę obuwniczą, która zapewnia buty każdemu dziecku potrzebującemu każdego sprzedanego obuwia.

Jeden za jeden. To takie proste. Jeśli chcesz sprawdzić stronę TOMS lub przejrzeć dowolny z jej profili w mediach społecznościowych, to jasne jest, kim oni są, co oznaczają i co robią.

Czy ktoś kiedykolwiek zapytał Cię, co robisz lub co robi Twoja firma?

“Uhhhhhhh … Cóż, sprzedam …. ubrania dla … zimnych dzieci. ”

Oooo. Spróbujmy jeszcze raz.

Jeśli Twoja firma sprzedaje ubrania niemowlęce, które trzymają dzieci trzy razy cieplejsze niż wszystkie inne marki odzieży dziecięcej, nie krępuj się. Możesz powiedzieć coś takiego:

“Moja firma sprzedaje ubrania dla dzieci, które utrzymują twoje dziecko trzy razy cieplej niż wszystkie inne marki. Oznacza to mniej przeziębień, lepsze drzemki i znacznie szczęśliwsze dzieciństwo! ”

Widzisz, jaki to inny? Heck, kupiłbym to, a ja nawet nie mam dziecka.

Spójrzmy na jeszcze jeden przykład. Prowadzę internetowy magazyn dla przedsiębiorców, który przywraca edukację dzieciom i ciężko pracował w przeszłości, wyjaśniając, co robię. Aby było to przyjemne i proste, zazwyczaj mówię:

“Moja firma daje siłę przedsiębiorcom, którzy budują małe firmy jutra, przekazując im informacje i zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu. W ramach naszej misji, aby oddać i uczynić świat lepszym miejscem, przeznaczamy znaczną część naszych dochodów na wsparcie edukacji dzieci “.

Zastanów się wcześnie, co robisz i opowiedz swoją historię w sposób łatwy do zapamiętania i przypomnienia. Możesz z czasem zmieniać markę, ale możesz to zrobić skutecznie tylko wtedy, gdy dokładnie zrozumiesz, kim są Twoi klienci i co z nimi rezonuje. A to zaczyna się od silnej marki.
4. “Dobrze jest świętować sukces, ale ważniejsze jest słuchanie lekcji porażki.” – Bill Gates

Wszyscy zawiedliśmy w pewnym momencie naszego życia. Wiem, że na pewno. Ale zanim rzucisz ręcznik i całkowicie zrezygnujesz ze swoich snów, odszukaj lekcję od momentu niepowodzenia. Z pewnością będzie jeden.

Na przykład w poprzednim przedsięwzięciu sam podejmowałem zbyt wiele obowiązków i byłem całkowicie przytłoczony. Moje zdrowie zaczęło spadać, moje relacje uległy pogorszeniu, a firma ostatecznie rozpadła się, ponieważ było zbyt wiele do zrobienia, a za mało ludzi, aby to zrobić.

Złota lekcja w tej sytuacji polegała na tym, by połknąć moją dumę, poprosić o pomoc i nie być tak przytłoczonym. I żeby być całkowicie szczerym, ta lekcja uratowała mnie zbyt wiele razy, aby ją policzyć.

Awaria jest tylko porażką, jeśli pozwolisz na to. Być może popełniłeś kilka błędów w przeszłości, ale nie pozwól, aby to zdefiniowało twoją bieżącą działalność. Pracuj mądrze, bądź skromny i ucz się na błędach. Biorąc pod uwagę te lekcje, obiecuję, że zajdziesz daleko.
Zobacz także: 21 cytatów z kobiet-przedsiębiorców
Zawijanie i poruszanie się do przodu

Pod koniec dnia, jako właściciel firmy, istnieje wiele czynników, które pozwolą odnieść sukces. Będąc przygotowanym, ciężko pracując, opowiadając dobrą historię i ucząc się na swoich błędach – jesteś daleko przed swoimi rówieśnikami i jesteś na najlepszej drodze do życia na swoich warunkach, niezależnie od tego, czym one są.

 

ajkshop.pl