Jak znaleźć pieniądze do uruchomienia małej firmy?

Pytanie: Jak znaleźć pieniądze na uruchomienie małej firmy?

Odpowiedź:

Twoje własne kieszenie

W przypadku małych firm uruchomienie pieniędzy, większość osób rozpoczynających własne firmy sięgają najpierw do kieszeni – nawet jeśli zamierzają uzyskać finansowanie dłużne w formie pożyczki dla małych przedsiębiorstw od instytucji finansowej lub jakiejś formy finansowania kapitałowego od aniołów lub inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka.

Dzieje się tak dlatego, że prawie wszyscy kredytodawcy lub inwestorzy oczekują od osoby, która chce uzyskać pożyczkę biznesową lub inwestycję kapitałową, osobistego wkładu finansowego.

Jeśli nie jesteś wystarczająco pewny pomysłu na biznes, by ryzykować osobistą inwestycję, pomyślą, dlaczego ktoś inny?

Jeśli nie masz gotówki w kasie, zwróć uwagę na majątek osobisty jako możliwe źródła finansowania. Obejmuje to nieruchomości, pojazdy, konta emerytalne, akcje i obligacje lub inne aktywa, które mogą być obciążone hipoteką, sprzedane za gotówkę lub wykorzystane do zabezpieczenia.

Pożyczki pod zastaw domu są jednym z najbardziej opłacalnych sposobów pożyczania, ponieważ stopy procentowe są bardzo niskie w porównaniu z innymi rodzajami finansowania. Instytucje finansowe zazwyczaj pożyczają do 80% wartości domu. Na drugim końcu spektrum karty kredytowe są wspólnym źródłem finansowania startupowego dla przedsiębiorców posiadających aktywa, nawet przy wysokich stopach procentowych.

Rodzina i przyjaciele (“Kochaj pieniądze”)

Co możesz zrobić, aby znaleźć pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jeśli twoje własne kieszenie są puste? Możesz zwrócić się do drugiego najbardziej popularnego źródła funduszy początkowych – rodziny i / lub przyjaciół.

Tego rodzaju finansowanie małych przedsiębiorstw często ma formę pożyczki osobistej.

Statystyki wskazują, że około 50% inwestorów prywatnych w przedsiębiorstwach to członkowie rodziny, 30% to przyjaciele i sąsiedzi, a pozostali to koledzy lub obcy. Oprócz wysokiego poziomu zaufania do ciebie, prywatny inwestor musi być w stanie zainwestować w swój biznes.

Wielu prywatnych inwestorów to osoby o wysokiej wartości netto z wcześniejszym doświadczeniem biznesowym.

Jedną z głównych zalet finansowania rodziny / znajomych jest elastyczność. Rodzina i przyjaciele to:

chętniej szukają niższej stopy zwrotu z inwestycji.

bardziej prawdopodobne, że poczekają dłużej, aby odzyskać swoje pieniądze.

mniej prawdopodobne, aby wymagać zabezpieczenia.

mniej prawdopodobne, aby przeanalizować swój plan biznesowy w takim samym stopniu jak instytucję finansową.

Pożyczki od przyjaciół i rodziny mogą być również obarczone ryzykiem:

Pożyczki od jednego lub więcej członków rodziny do drugiego mogą wywoływać zazdrość i / lub urazę wśród innych członków rodziny.

Jeśli firma nie osiągnie sukcesu i nie będziesz w stanie spłacić pożyczki, twoje relacje z pożyczkodawcą / przyjaciółmi rodziny mogą zostać trwale ograniczone.

Rodzina lub przyjaciele, którzy zainwestowali w przedsięwzięcie, mogą mieć poczucie, że mają prawo do podejmowania lub podejmowania decyzji biznesowych.

Aby uniknąć problemów wynikających z braku jasności, upewnij się, że (wraz z twoim prawnikiem) przygotujesz odpowiednią dokumentację pożyczki (pożyczek), określając szczegóły, takie jak warunki spłaty, stopy procentowe i fakt, że jako właściciel dokonujesz decyzje dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przejrzyj i podpisz dokumenty u swojego pożyczkodawcy / znajomych rodziny / znajomych.

Banki i inne instytucje finansowe

Trzecim najbardziej popularnym źródłem uruchomienia małych firm są wspomniane wcześniej tradycyjne instytucje finansowe, takie jak banki, unie kredytowe i populacje caisse. Ogólnie instytucje finansowe niechętnie pożyczają małym firmom. Aby zmaksymalizować szanse na uzyskanie tego rodzaju finansowania biznesowego, musisz:

solidny plan biznesowy,

dobry rating kredytowy i zabezpieczenie,

(najlepiej) udokumentowane doświadczenie w innych przedsięwzięciach biznesowych.

Bez powyższych możliwości szanse na uzyskanie pożyczki od instytucji finansowej są niewielkie – statystycznie 80% właścicieli małych firm odmawia finansowania od instytucji pożyczkodawców.

Inne źródła uruchomienia pieniędzy

Rząd Kanady oferuje specjalne fundusze na małe firmy rozpoczynające działalność za pośrednictwem Business Development Bank of Canada (BDC).

Możesz przeczytać więcej na temat uruchamiania finansowania ofert BDC i innego możliwego finansowania dla małych firm w 8 źródłach uruchomienia działalności i 5 kreatywnych sposobach finansowania swojej nowej działalności.

Jeśli jesteś kobietą przedsiębiorcą, pożyczki dla małych firm dla kobiet w Kanadzie zawierają informacje na temat pożyczek dla małych przedsiębiorstw, które są dostępne tylko dla kobiet.

Jeśli Twoje początkowe wymagania finansowe wynoszą mniej niż 20 000 USD, może okazać się potrzebna mikropożyczka. Zobacz 20 źródeł mikrokredytów na założenie kanadyjskiego małego biznesu.

Przeglądając sekcję poświęconą pożyczkom dla małych firm na tej stronie pokażą ci jeszcze więcej źródeł finansowania dla każdego, kto założy małą firmę.

Jeśli myślisz o uzyskaniu pożyczki na małą firmę dla swojej nowej firmy, Jak uzyskać pożyczkę dla małych firm wyjaśnia, w jaki sposób uzyskać pomyślną prośbę o pożyczkę.

Podczas gdy wiele nowych małych firm jest finansowanych z kieszeni właścicieli, wiele innych osób potrzebuje infuzji funduszy z innych źródeł, aby zacząć działać. Na tej stronie przedstawiono główne opcje finansowania małych firm na finansowanie nowej działalności w Kanadzie.

Najczęstsze źródła finansowania małych firm

Już się domyśliłeś; większość nowych małych firm jest finansowana z własnych środków. Kolejne najczęstsze źródła finansowania działalności startupowej to rodzina i przyjaciele.

Przeczytaj więcej o tych i innych opcjach finansowania nowej firmy w 8 źródłach pozyskania nowych firm.

Nauka finansowania małych przedsiębiorstw Lingo: finansowanie dłużne a finansowanie kapitałów własnych

Pieniądze, które wkładasz w finansowanie swojej nowej firmy, to przykład finansowania kapitałem. Akcjonariusze to kolejny przykład tego rodzaju finansowania.

Z drugiej strony finansowanie dłużne to w zasadzie pieniądze, które pożyczysz.

Znalezienie finansowania dla małych firm wyjaśnia więcej na temat różnicy między tymi dwoma rodzajami dostępnego finansowania dłużnego i kapitałowego.

Jeśli szukasz finansowania dłużnego, prawdopodobnie okaże się, że będziesz również zapewniał finansowanie kapitałowe. Ile finansowania kapitałowego możesz zapewnić w związku z tym, ile pieniędzy starasz się pożyczyć, jest podstawą wskaźnika zadłużenia do kapitału własnego (znanego również jako dźwignia finansowa), ważnego elementu dla każdego potencjalnego pożyczkodawcy.

Dotacje dla małych firm

Dotacje dla małych firm nie są realną opcją na rozpoczęcie finansowania działalności dla większości małych firm w Kanadzie.

The Truth About Small Business Grants w Kanadzie wyjaśnia dlaczego – i przedstawia konkretne informacje na temat niektórych dotacji dla małych przedsiębiorstw dostępnych dla małych firm.

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem dotacji jako finansowania dla małych firm, przeczytaj 5 wskazówek dotyczących znajdowania grantów dla małych firm w Kanadzie, aby ułatwić sobie wyszukiwanie.

Następnie przejrzyj sekcję Small Business Grants w tej witrynie sieci Web, aby rozpocząć; zawiera bardziej szczegółowe informacje o dotacjach dla małych firm, o które mogą ubiegać się firmy uprawnione.

Pożyczki dla małych firm w Kanadzie

Większość małych firm, które nie są samofinansowane lub finansowane przez rodzinę i / lub przyjaciół, są finansowane z pożyczek dla małych firm.

Pożyczki dla małych firm mogą być szczególnie atrakcyjną opcją finansowania dla małych firm na finansowanie nowej działalności, ponieważ rząd federalny sponsoruje programy, które sprawiają, że finansowanie firm rozpoczynających działalność jest priorytetem. Szczegółowe informacje o programach, takich jak Program Finansowania Kredytów dla Małych Spółek w Kanadzie, Bank Rozwoju Biznesu Kanadyjskiego Finansowania Początkowego oraz Program dla Kanadyjskich Młodzieżowych Pożyczek dla Firm, można znaleźć w sekcji poświęconej pożyczkom dla małych firm.

Jeśli jesteś kobietą rozpoczynającą działalność gospodarczą (a więcej kobiet rozpoczyna własną działalność gospodarczą przez cały czas), na pewno chcesz przeczytać kredyty dla małych firm dla kobiet w Kanadzie, które przedstawiają programy pożyczek dla małych przedsiębiorstw, do których kwalifikują się tylko kobiety z Kanady. .

Kiedy myślisz o uzyskaniu małej pożyczki dla firm, nazwy tradycyjnych banków i kas kredytowych prawdopodobnie wpadną Ci do głowy.

Ale nie są jedynymi pożyczkodawcami. Co z prywatnym pożyczkodawcą? przedstawia inne źródło finansowania dla małych firm, na które warto przyjrzeć się.

Niezależnie od tego, z jakim pożyczkodawcą masz do czynienia, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby oferta kredytowa była bardziej atrakcyjna. Przeczytaj, jak uzyskać pożyczkę dla małych firm, aby dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na rozpoczęcie finansowania działalności gospodarczej, którego szukasz.

Anioł Biznesu

Inwestorzy Angel są kolejnym źródłem finansowania dla małych firm, które warto zbadać dla wielu małych firm. Czy twoja nowa mała firma ma potencjał na solidny zwrot? Wtedy inwestorzy aniołów mogą być zainteresowani zapewnieniem finansowania działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej o tym, na co zwracają uwagę aniołowie, wybierając firmy, które sfinansują w programie Przyciąganie inwestorów aniołów.

Następnie przeczytaj artykuł Jak znaleźć inwestora anioła, aby uzyskać wskazówki dotyczące znajdowania inwestorów aniołów dla Twojej firmy.