17 małych firm, od których możesz zacząć za mniej niż 100 PLN

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć działalność gospodarczą i pozostawić za sobą dni pracy dla kogoś innego? Dla wielu z nas przeszkoda w dysponowaniu wystarczającą ilością pieniędzy na rozpoczęcie działalności uniemożliwia nam spełnienie naszego marzenia o własności firmy. Ale założenie firmy nie musi kosztować twoich oszczędności całego życia. W rzeczywistości możliwe jest założenie firmy z bardzo niewielką ilością pieniędzy.

Główne koszty związane z założeniem firmy na tanie są zazwyczaj zabezpieczeniem reklamowym i marketingowym (np. Wizytówki).

W wielu przypadkach możesz rozpocząć swoją działalność od reklamy w lokalnej gazecie, kilku ulotek umieszczonych w kluczowych lokalizacjach, marketingu w mediach społecznościowych, marketingu szeptanego i innych technik marketingu początkowego. Wszystko to można osiągnąć za mniej niż 100 USD. Nieprzekonany? Poniżej znajduje się 17 przykładów firm, które można uruchomić za mniej niż 100 USD.

1. Po-School Tutor

Potrzebni są nauczyciele, którzy zapewniają pomoc edukacyjną w prawie każdym obszarze tematycznym dla uczniów w różnym wieku. Kluczem do rozpoczęcia działalności opiekuńczej przy niewielkich inwestycjach jest rozpoczęcie od jednego lub dwóch uczniów i poproszenie ich o skierowanie cię do innych.

2. Konsultant ds. Sprzedaży garażu

Trzeba dużo pracy, aby mieć sprzedaż w garażu i nie zawsze osiągasz pożądane rezultaty. Wiele osób jest skłonnych zapłacić za pomoc doświadczonego specjalisty od sprzedaży garażu, aby pomóc w ustalaniu cen, wystawianiu towarów i negocjowaniu z kupującymi. Jeśli masz te umiejętności, firma jako konsultant sprzedaży garażu może być doskonałym rozwiązaniem.

3. Złota rączka

Wiele osób potrzebuje napraw i innych drobnych projektów ukończonych w domu, które nie gwarantują pomocy profesjonalnego wykonawcy. Jeśli ci właściciele domów nie mają umiejętności lub chęci do samodzielnego wykonywania pracy, szukają zatrudnionego złota rączka. Jeśli często jesteś nazywany Panem lub Panią Fix It, założenie firmy jako majsterkowicza może zapewnić Ci doskonałe możliwości biznesowe o niskim poziomie inwestycji.

Największym kosztem tego pomysłu na biznes będzie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

4. Osobisty Concierge

Osobisty konsjerż zajmuje się sprawami, zarządza harmonogramem, zabiera psa do weterynarza i pomaga zaplanować plan podróży na następne wakacje. Rozpoczęcie osobistej działalności concierge może być świetnym pomysłem na małe firmy dla każdego, kto lubi pomagać innym, ma elastyczny harmonogram i rozwija się na różnorodność.

5. Właściciel sklepu z małymi partiami dla smakoszy

Gourmet jest w! Od wyjątkowych pieczywa, przez piwo, po czekoladki i inne słodkie słodycze – jeśli masz pasję do robienia rzemieślniczych lub smakoszy, możesz mieć przyszłość dzięki niewielkiej porcji wyśmienitego jedzenia. Jeśli chcesz wysłać swoje produkty, możesz rozwinąć swoją działalność dzięki opłacalnemu marketingowi online.

6. Virtual Assistant

Wirtualny asystent zdalnie zapewnia usługi administracyjne, kreatywne i / lub techniczne. Jeśli masz doświadczenie techniczne i masz szereg doświadczeń, które mogą usprawnić działalność przedsiębiorcy, wirtualna firma asystująca może być dla Ciebie idealna.

7. Dekorator wakacyjny

Czy chciałbyś kiedyś mieć elf Świętego Mikołaja, który pojawił się tuż po Święcie Dziękczynienia, aby przygotować dekoracje świąteczne, a potem wrócił po Nowym Roku, by je wszystkie schować i schować?

Ja też! Jeśli podoba Ci się proces dekoracji, może się okazać, że możesz rozpocząć lukratywny biznes, zajmując się dekoracją świąteczną dla rodzin, a nawet małych firm w Twojej społeczności.

Menadżer mediów społecznościowych

Większość firm, instytucji edukacyjnych i organizacji non-profit korzysta z mediów społecznościowych w pewnym zakresie, aby dotrzeć do swoich odbiorców, ale nie wszyscy chcą mieć ręce. Jeśli dobrze rozumiesz różne platformy społecznościowe i chcesz świadczyć ukierunkowane usługi w tym obszarze, poznaj tworzenie branży zarządzania mediami społecznościowymi.

9. Konsultant organizacyjny

Wiele osób boryka się z problemem zdobycia i utrzymania porządku. Może być trudno nie tylko stworzyć system, który działa dla Ciebie, ale także utrzymać go na dłuższą metę. Jeśli jest to obszar, w którym dobrze się rozwijasz, a Ty lubisz dzielić się swoimi systemami organizacyjnymi z innymi, konsultant organizacyjny – w domach lub biurach – może być dla ciebie doskonałym pomysłem na biznes.

10. Naprawa i konserwacja komputerów

Pomyśl o wszystkich domach i firmach, które mają komputery, ale nie mają wewnętrznego eksperta technicznego. Jeśli masz doświadczenie techniczne i wiedzę na temat komputerów, mała firma jako serwis napraw i konserwacji może być dla Ciebie świetnym pomysłem na biznes.

11. Kreator produktów informacyjnych

Produkty informacyjne mogą przybierać różne formy, w tym e-booki, pliki do pobrania audio, filmy, seminaria internetowe, kursy online, a nawet posty na blogu. Jeśli lubisz pisać i rozwijać samouczki i inne treści informacyjne, możesz stworzyć serię produktów informacyjnych do sprzedaży online za pośrednictwem strony internetowej lub bloga.

12. Pooper Scooper

Może nie jest to efektowna praca, ale z jednego prostego powodu może być lukratywny – wielu zapracowanych właścicieli psów jest gotowych zapłacić komuś za sprzątanie po psach. Jeśli mieszkasz w okolicy z dużą ilością psów, masz potencjał, aby zbudować udany biznes jako pooper scooper.

13. Księgowy

Aby ten pomysł na biznes był niedrogi i udany, będziesz potrzebować doświadczenia z zakresu księgowości i / lub księgowości na profesjonalnym poziomie, a także pewnego poziomu wiedzy specjalistycznej w zakresie oprogramowania księgowego, takiego jak QuickBooks. Jeśli posiadasz te umiejętności w połączeniu z wzorową dbałością o szczegóły, rozpoczęcie działalności księgowej dla innych właścicieli małych firm może być dla ciebie sprawą.

14. Planer imprez

Planowanie wydarzeń to wspaniała domowa firma, która może być wykonywana w niepełnym wymiarze godzin, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy po prostu zanurzasz swój palec w biznesie. Jeśli naprawdę lubisz planowanie i przygotowanie, które jest niezbędne przed imprezą, nadszedł czas na rozpoczęcie działalności związanej z planowaniem wydarzeń.

15. Opiekun zwierząt

Czy masz prawdziwą miłość do zwierząt, wiarygodność i stałą dostępność? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, firma zajmująca się zwierzakiem, która pozwala troszczyć się o zwierzęta innych osób w normalnych godzinach pracy, w weekendy i święta, może być doskonałym miejscem, aby rozpocząć swoją drogę do przedsiębiorczości.

16. Malarz domowy

Wielu właścicieli domów nie ma cierpliwości ani doświadczenia, aby malować swoje domy, a zamiast tego chce zatrudnić kogoś, kto będzie zajmował się malowaniem, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jeśli masz doświadczenie w malowaniu domów, prawdopodobnie masz już większość sprzętu, którego potrzebujesz, więc początkowe doświadczenia byłyby niskie, dzięki czemu firma zajmująca się malowaniem domów mogłaby być potencjalnie dochodowym biznesem.

17. Programista WordPress

Wygląda na to, że każdy chce mieć teraz stronę internetową, czy to właściciele firm, blogerzy, czy tylko hobby, które chcą promować online. WordPress jest najpopularniejszą platformą do wykorzystania. Istnieje jednak krzywa uczenia się, a niektórzy ludzie po prostu nie mają czasu ani zainteresowania, aby dowiedzieć się, co powinni wiedzieć. Jeśli jesteś ekspertem od WordPressa, firma, która uruchamia i uruchamia strony w WordPressie, mogłaby być dla ciebie bezużyteczna.

Wspólnym tematem wszystkich powyższych pomysłów biznesowych jest to, że są to firmy prowadzące działalność w domu, które wykorzystują umiejętności, które już posiadasz. Każda firma doskonale nadaje się do marketingu szeptanego i generowania biznesu poprzez polecenia. Pamiętaj, że kiedy zaczynasz działalność o niskich inwestycjach, kapitał potu zastępuje pieniądze, więc musisz być gotowy do podjęcia pracy, aby rozpocząć działalność. Odkryj 101 nowych pomysłów na biznes i upewnij się, że masz dobry pomysł na biznes, zanim podejmiesz decyzję.