50 porad dotyczących finansów osobistych, które zmienią sposób myślenia o pieniądzach #1

Z pewnością zgromadziliśmy bogactwo wiedzy na przestrzeni lat, w której zarabia się pieniądze – czy to dziesiątki historii sukcesu “Mam z długów”, które opisaliśmy w wielu badaniach psychologicznych, które omówiliśmy, łącząc lepsze decyzje finansowe- zmiany w zachowaniu.

Biorąc pod uwagę, że jest to Miesiąc Pieniędzmi Finansowych, zdecydowaliśmy, że nie ma lepszego czasu niż teraz, by zaokrąglić nasze 50 wskazówek dotyczących najlepszych pieniędzy do jednego soczystego, super-pomocnego czytania. Od najlepszych sposobów na budżet, po to, by zwiększyć swój potencjał zarobkowy jak profesjonalista, te bryłki mądrości finansowej są tak świeże, jak w dniu, w którym zostały opublikowane.

Pierwsze rzeczy na początek: kilka podstaw finansowych

1. Utwórz kalendarz finansowy

Jeśli nie ufasz sobie, że pamiętasz o płaceniu kwartalnych podatków lub okresowym pobieraniu raportu kredytowego, zastanów się nad ustawianiem przypomnień o spotkaniach dla tych ważnych zadań pieniężnych w taki sam sposób, w jaki odbywałbyś coroczną wizytę u lekarza lub dostrajanie samochodu. Dobre miejsce na rozpoczęcie? Nasz ostateczny kalendarz finansowy.

2. Sprawdź swoją stopę procentową

P: Jaką pożyczkę należy spłacić w pierwszej kolejności? Odp .: Ten o najwyższej stopie procentowej. P: Jakie konto oszczędnościowe należy otworzyć? Odp .: Ten o najlepszej stopie procentowej. P: Dlaczego zadłużenie z tytułu kart kredytowych sprawia nam taki ból głowy? Odp .: Zrzuć na złożoną stopę procentową. Konkluzja tutaj: Zwrócenie uwagi na stopy procentowe pomoże w informowaniu, na jakich długach lub zobowiązaniach oszczędnościowych powinieneś się skupić.

3. Śledź swoją wartość netto

Twoja wartość netto – różnica pomiędzy Twoimi aktywami a długiem – jest liczbą, która może Ci powiedzieć, gdzie stoisz finansowo. Miej oko na to, a może pomóc Ci być informowanym o postępach, jakie robisz w kierunku swoich celów finansowych – lub ostrzec cię, jeśli się wycofujesz.

Jak budżetować jak profesjonalista

4. Ustaw budżet, okres

To jest punkt wyjścia dla każdego innego celu w twoim życiu. Oto lista kontrolna do budowania osobistego budżetu nokaut.

5. Weź pod uwagę dietę gotówkową

Jeśli konsekwentnie będziesz wydatkował nadmierne wydatki, wyrwie cię to z tej rutyny. Nie wierzcie nam? Dieta gotówkowa zmieniła życie tych trzech osób. A kiedy ta kobieta wzięła całą gotówkę, uświadomiła sobie, że to nie było tak straszne, jak myślała. Naprawdę.

6. Weź dzienną minutę pieniędzy

Ta pochodzi prosto od założyciela i założycielki LearnVest, Alexy von Tobel, która przysięga, odkładając na bok jedną minutę każdego dnia, by sprawdzić swoje transakcje finansowe. Ta 60-sekundowa czynność pomaga natychmiast zidentyfikować problemy, śledzić postępy w realizacji celów i ustawić ton wydatków na resztę dnia!

7. Przydziel się przynajmniej 20% swojego dochodu w stosunku do priorytetów finansowych

Przez priorytety rozumiemy budowanie oszczędności w sytuacjach awaryjnych, spłatę długów i wypełnianie jaj w gruncie emerytalnym. Wydaje się, że duży procent? Oto dlaczego uwielbiamy tę liczbę.

8. Budżet Około 30% dochodów na wydatki związane ze stylem życia

Obejmuje to filmy, restauracje i szczęśliwe godziny – w zasadzie wszystko, co nie obejmuje podstawowych potrzeb. Przestrzegając reguły 30%, możesz zapisać i zaszaleć w tym samym czasie.

Jak zmotywować pieniądze

9. Sporządzenie Rady ds. Wizji finansowej

Potrzebujesz motywacji, aby zacząć przyjmować lepsze nawyki pieniężne, a jeśli stworzysz planszę wizji, może ci to przypomnieć, abyś był na bieżąco z celami finansowymi.

10. Określ konkretne cele finansowe

Używaj liczb i dat, a nie tylko słów, aby opisać, co chcesz osiągnąć za pomocą swoich pieniędzy. Ile długu chcesz spłacić – i kiedy? Ile chcesz zapisać i według daty?

11. Przyjęcie Mantry Wydawania

Wybierz pozytywną frazę, która działa jak mini-reguła na to, jak wydajesz. Na przykład zadaj sobie pytanie: “Czy to [uzupełnij zakup tutaj] lepiej niż w Bali w przyszłym roku?” Lub “Kupuję tylko przedmioty o wartości 30 USD lub więcej”.

12. Kochaj siebie

Pewnie, może to brzmieć banalnie, ale działa. Zapytajcie tego autora, który spłacił 20.000 dolarów długu po tym, jak uświadomił sobie, że przejęcie kontroli nad jej finansami jest sposobem na wycenę siebie.

13. Zrób cele pieniężne wielkości Bite

Jedno z badań pokazało, że im dalej wydaje się cel, a im mniej jesteśmy pewni, kiedy to nastąpi, tym bardziej prawdopodobne jest, że się poddamy. Więc oprócz koncentrowania się na dużych celach (np. Kupno domu), staraj się także wyznaczać mniejsze, krótkoterminowe cele, które pozwolą szybciej osiągnąć wyniki, np. Zaoszczędzić trochę pieniędzy w każdym tygodniu, aby odbyć podróż w sześć miesięcy .

14. Banish Toxic Money Thoughts

Witaj, samospełniające się proroctwo! Jeśli zaczniesz się bawić, zanim jeszcze zaczniesz (“Nigdy nie spłacę długu!”), To jesteś gotowy na porażkę. Więc nie bądź fatalistą i przejdź do bardziej pozytywnych mantr.

15. Zdobądź finanse i kształt ciała

Jedno z badań wykazało, że więcej ćwiczeń prowadzi do wyższej płacy, ponieważ po wysiłku masz tendencję do większej produktywności. Tak więc rozpoczęcie biegu może pomóc wzmocnić twoją grę finansową. Dodatkowo, wszystkie nawyki i dyscypliny związane z, powiedzmy, bieganiem maratonów są również związane z zarządzaniem pieniędzmi.

16. Naucz się rozkoszować

Rozkoszowanie się oznacza docenienie tego, co masz teraz, zamiast próbować czerpać radość, nabywając więcej rzeczy.

17. Zdobądź pieniądze

Według jednego z badań, przyjaciele o podobnych cechach mogą od siebie nawzajem czerpać dobre nawyki – i dotyczy to również twoich pieniędzy! Więc spróbuj zebrać kilku przyjaciół na regularne obiady pieniężne, tak jak ta kobieta, spłacając w ten sposób 35 000 $ długu.

Jak wzmocnić swój potencjał zarobkowy

18. Kiedy negocjujesz wynagrodzenie, przekaż firmom pierwsze dane

Jeśli oddasz bieżące wynagrodzenie od początku, nie masz możliwości dowiedzenia się, czy jesteś na niskim poziomie, czy na highballu. Sprawienie, aby potencjalny pracodawca wymienił figurę na pierwszym miejscu, oznacza, że ​​możesz wtedy naciskać go wyżej.

19. Możesz negocjować więcej niż tylko Twoje wynagrodzenie

Twoje godziny pracy, oficjalny tytuł, urlop macierzyński i ojcowski, czas urlopu i projekty, nad którymi będziesz pracować, mogą być rzeczami, które przyszły pracodawca może chcieć negocjować.

20. Nie zakładaj, że nie kwalifikujesz się do bezrobocia

W szczytowej fazie ostatniej recesji zgłosiła się do niego tylko połowa osób uprawnionych do bezrobocia. Poznaj zasady bezrobocia.

21. Prowadź dyskusje o wynagrodzeniach w bieżącej pracy na temat potrzeb Twojej firmy

Twój pracodawca nie dba o to, czy chcesz więcej pieniędzy na większy dom – zależy mu na utrzymaniu dobrego pracownika. Tak więc, negocjując wynagrodzenie lub prosząc o podwyżkę, podkreślaj niesamowitą wartość, jaką przynosisz firmie.

Jak zachować dług w Bay

22. Zacznij od małych długów, aby pomóc Ci podbić Wielkie

Jeśli masz górę zadłużenia, studia pokazują, że spłacanie długów może dać ci pewność, jak poradzić sobie z większymi długami. Wiesz, jak spłacanie skromnego salda na karcie sklepu, zanim dostaniesz się do karty z większym saldem. Oczywiście generalnie zalecamy wyrywanie kart o najwyższej stopie procentowej, ale czasami warto się o tym przekonać.

23. Nigdy nie rób pożyczki

Jeśli pożyczkobiorca – twój przyjaciel, członek rodziny, znaczący inny, ktokolwiek – nie dostanie płatności, twoja ocena kredytowa będzie miała miejsce, pożyczkodawca może przyjść po ciebie za pieniądze, a to prawdopodobnie zniszczy twój związek. Dodatkowo, jeśli bank wymaga cosignera, bank nie ma zaufania do osoby, która dokona płatności. Dodatkowa wskazówka dla rodziców: jeśli zostaniesz poproszony o spłacenie pożyczki prywatnej dla studenta, najpierw sprawdź, czy Twoje dziecko nie ograniczyło opcji pożyczki federalnej, stypendium i stypendium.

24. Każdy uczeń powinien wypełnić FAFSA

Nawet jeśli nie uważasz, że dostaniesz pomoc, nie zaszkodzi wypełnić formularz. A to dlatego, że w zeszłym roku 1,3 miliona studentów przegapiło Pell Grant, którego nie trzeba spłacać, ponieważ nie wypełnili formularza.

25. Zawsze wybieraj pożyczki federalne dla studentów na kredyty prywatne

Pożyczki federalne mają elastyczne warunki płatności, jeśli twoje marzenia o zatrudnieniu nie idą zgodnie z planem po college’u. Ponadto pożyczki federalne mają zazwyczaj lepsze stopy procentowe. Bądź więc sprytny w kwestii pożyczek, które zaciągasz – i staraj się unikać tych innych dużych błędów kredytowych.

26. Jeśli zmagasz się z Federal Student Loan Payments, zbadaj opcje spłaty

Po prostu zadzwoń do swojego pożyczkodawcy i zapytaj, czy oferuje on plany stopniowe, rozszerzone lub oparte na dochodach. Przeczytaj więcej o tych opcjach tutaj.

27. Wybierz opcję spłaty kredytu hipotecznego poniżej 28% Twojego miesięcznego dochodu

To ogólna zasada, gdy próbujesz dowiedzieć się, ile domu możesz sobie pozwolić. Dowiedz się więcej o tym numerze tutaj. A potem oddaj się voyeuryzmowi i zobacz, na co inne pary mogą sobie pozwolić.