50 porad dotyczących finansów osobistych, które zmienią sposób myślenia o pieniądzach #2

Jak kupować Smart

28. Oceniaj zakupy według kosztu użycia

Może się wydawać, że bardziej odpowiedzialna finansowo będzie kupienie modnej koszuli 5 $ niż podstawowej koszuli za 30 USD, ale tylko wtedy, gdy zignorujesz czynnik jakości! Decydując się, czy najnowsza zabawka technologiczna, gadżet kuchenny lub element garderoby jest tego warta, należy wziąć pod uwagę, ile razy jej użyjesz lub założysz. Jeśli o to chodzi, możesz nawet wziąć pod uwagę koszt za godzinę doświadczenia!

29. Wydawaj doświadczenia, a nie rzeczy

Przekazywanie pieniędzy na zakupy, takie jak koncert czy piknik w parku – zamiast wydawać je na drogie przedmioty materialne – daje więcej szczęścia za swoje pieniądze. Badania tak mówią.

30. Kupuj samotnie

Kiedyś znajomy deklaruje: “To takie słodkie na ciebie! Musisz to zdobyć! “Na wszystko, czego próbujesz? Zachowaj swoje towarzyskie na spacerze w parku, zamiast na spacer po centrum handlowym, i traktuj zakupy z poważną uwagą.

31. Poświęcaj się prawdziwemu tobie – nie wyimaginowanemu

Łatwo wpaść w pułapkę zakupów dla osoby, którą chcesz być: szefa kuchni, profesjonalnego stylisty, triathlete.

32. Porzuć ochronę przed debetem

Brzmi nieźle, ale w rzeczywistości jest to sposób, w jaki banki kuszą cię do nadmiernej wydatków, a następnie pobierają opłatę za przywilej. Dowiedz się więcej o ochronie przed debetem i innych błędach bankowych, których należy unikać.

Jak zapisać prawo do przejścia na emeryturę

33. Zacznij oszczędzać JAK NAJSZYBCIEJ

Nie w następnym tygodniu. Nie, kiedy dostaniesz podwyżkę. Nie w przyszłym roku. Dzisiaj. Ponieważ pieniądze, które wpłaciłeś do swojego funduszu emerytalnego, teraz będą miały więcej czasu na wzrost dzięki złożonemu rozwojowi.

34. Zrób wszystko, co możliwe, aby wcześniej nie wypłacić konta emerytalnego

Zanurzenie środków na emeryturę na początku będzie cię bolało wiele razy. Na początek negujesz całą ciężką pracę, jaką dotychczas wykonałeś, oszczędzając – i uniemożliwiasz zainwestowanie tych pieniędzy. Po drugie, zostaniesz ukarany za wcześniejsze wycofanie się, a te kary są zazwyczaj dość mocne. Na koniec otrzymasz rachunek podatkowy za pieniądze, które wypłacisz. Wszystkie te czynniki sprawiają, że wypłata środków na początku jest ostatecznością.

35. Daj pieniądze, aby zdobyć pieniądze

Słynny mecz 401 (k) ma miejsce wtedy, gdy twój pracodawca wpłaca pieniądze na twoje konto emerytalne. Ale dostaniesz ten wkład tylko, jeśli wniesiesz pierwszy. To dlatego nazywa się mecz, widzisz?

36. Kiedy zdobędziesz podwyżkę, podnieś swoje oszczędności emerytalne, zbyt

Wiesz, jak zawsze mówiłeś sobie, że zaoszczędzisz więcej, gdy będziesz mieć więcej? Wzywamy cię do tego. Za każdym razem, gdy dostaniesz wypłatę, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zwiększenie automatycznego przelewu na oszczędności i zwiększenie składek emerytalnych. To tylko jeden krok na naszej liście kontrolnej, by zacząć oszczędzać na emeryturę.

Jak najlepiej zbudować – i śledzić – Twoje kredyty

37. Regularnie sprawdzaj swój raport kredytowy i miej oko na temat wyniku kredytowego

Ta kobieta nauczyła się na własnej skórze, że mniejszy niż gwiazdowy wynik kredytowy może potencjalnie kosztować tysiące. Sprawdzała tylko swój raport kredytowy, który wydawał się w porządku – ale nie uzyskał faktycznej oceny wiarygodności kredytowej, która opowiada inną historię.

38. Korzystaj z kredytu poniżej 30% całkowitego dostępnego kredytu

W przeciwnym razie określasz stopień wykorzystania kredytu, dzieląc całkowitą kwotę na wszystkich swoich kartach kredytowych przez całkowity dostępny kredyt. A jeśli korzystasz z ponad 30% dostępnego kredytu, możesz uzyskać swoją zdolność kredytową.

39. Jeśli masz zły kredyt, weź zabezpieczoną kartę kredytową

Zabezpieczona karta pomaga budować karty kredytowe jak zwykłe karty, ale nie pozwala na przepłacanie. I nie potrzebujesz dobrego kredytu, aby go zdobyć! Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zabezpieczonych kartach kredytowych.

Jak uzyskać odpowiednie ubezpieczenie

40. Zyskaj więcej ubezpieczeń na życie zgodnie z polityką firmy

To dlatego, że podstawowa polityka ze strony pracodawcy często jest o wiele za mała. Nieprzekonany? Przeczytaj, jak dodatkowe ubezpieczenie na życie uratowało jedną rodzinę.

41. Uzyskaj ubezpieczenie od najemców

Obejmuje to oczywiście napady rabunkowe, wandalizm i klęski żywiołowe, ale może obejmować również takie rachunki medyczne jak ludzie, którzy zostali zranieni w twoim domu, szkody wyrządzone w czyimś domu, czynsz, jeśli musisz zostać w innym miejscu, ponieważ uszkodzeń wyrządzonych twojemu mieszkaniu – a nawet rzeczy skradzionej z przechowalni. Nieźle za około 30 dolarów miesięcznie!

Jak przygotować się na deszczowe (finansowe) dni

42. Dokonaj oszczędności w ramach Twojego budżetu miesięcznego

Jeśli poczekasz, aby odłożyć pieniądze na bok, gdy będziesz mieć stale wystarczającą ilość gotówki dostępnej pod koniec miesiąca, nigdy nie będziesz miał pieniędzy na odłożenie pieniędzy! Zamiast tego upiecz miesięczne oszczędności w swoim budżecie. Przeczytaj więcej na ten temat i inne błędy dużych oszczędności – i jak je naprawić.

43. Zachowaj oszczędności z konta sprawdzającego

Oto uniwersalna prawda: jeśli widzisz, że masz pieniądze na koncie czekowym, wydasz je. Kropka. Szybka droga do gromadzenia oszczędności zaczyna się od otwarcia osobnego konta oszczędnościowego, więc mniej przypadkowo wydajesz pieniądze na wakacje w kolejną nocną zakupy w Internecie.

44. Otwórz rachunek oszczędnościowy w innym banku niż miejsce, w którym masz konto czekowe

Jeśli utrzymasz oba konta w tym samym banku, łatwo będzie przelać pieniądze ze swoich oszczędności na kontrolę. Zbyt łatwe. Dlatego unikaj problemu – i innych pułapek finansowych.

45. Bezpośredni depozyt to (prawie) magia

Dlaczego pytasz? Ponieważ sprawia, że ​​czujesz się jak pieniądze, które przesyłasz do swoich oszczędności co miesiąc, pojawia się z nikłego powietrza – nawet jeśli dobrze wiesz, że pochodzi z Twojej wypłaty. Jeśli pieniądze, które przeznaczasz na oszczędności, nigdy nie trafią na twoje konto czekowe, prawdopodobnie nie przeoczysz tego – a może nawet będziesz mile zaskoczony tym, jak bardzo twoje konto rośnie z czasem. Znajdź inne sposoby na uruchomienie funduszu ratunkowego.

46. ​​Rozważ przejście do Unii Kredytowej

Unie kredytowe nie są odpowiednie dla wszystkich, ale mogą być miejscem, gdzie można pójść na lepszą obsługę klienta, lepsze pożyczki i lepsze oprocentowanie rachunków oszczędnościowych.

47. Istnieje 5 rodzajów sytuacji kryzysowych

Podpowiedź: wesele nie jest jednym z nich. Wejdź na swoje konto oszczędnościowe tylko wtedy, gdy straciłeś pracę, masz awarię medyczną, samochód się psuje, masz awaryjne wydatki na dom (jak nieszczelny dach) lub musisz udać się na pogrzeb. W przeciwnym razie, jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, po prostu powiedz “nie”. Tutaj wyjaśnimy więcej.

48. Możesz mieć zbyt dużo oszczędności

To rzadkie, ale możliwe. Jeśli masz ponad sześciomiesięczne oszczędności na swoim koncie awaryjnym (dziewięć miesięcy, jeśli pracujesz na własny rachunek) i masz wystarczająco dużo pieniędzy na swoje krótkoterminowe cele finansowe, to zacznij myśleć o inwestowaniu.

Jak podejść do inwestowania

49. Zwróć uwagę na opłaty

Opłaty, które płacisz w swoich funduszach, zwane również wydatkami na wydatki, mogą spożywać twoje zwroty. Nawet coś tak niskiego jak 1% opłaty będzie cię kosztować w dłuższej perspektywie. Naszą ogólną rekomendacją jest trzymanie się tanich funduszy indeksowych.

50. Ponownie zrównoważyć swój portfel raz w roku

Nie jesteśmy zwolennikami gry na rynku, ale od czasu do czasu musisz sprawdzać swoje konto maklerskie, aby upewnić się, że twoje alokacje inwestycyjne wciąż odpowiadają twoim większym celom inwestycyjnym. Oto, jak przywrócić równowagę.