Dlaczego powinieneś pomyśleć dwa razy przed wyborem miejsca w biurze

Dla niektórych przedsiębiorców praca bez biura jest nie do pomyślenia. Jest to zrozumiałe, ponieważ dla nich przestrzeń biurowa jest równoznaczna z pracą – i może również zwiększyć ich wydajność.

W dzisiejszych czasach dziwaczne dodatki biurowe – od sal gimnastycznych po restauracje – są normą, a chęć dopasowania się do zmieniających się czasów wpływa na to, że niektórzy przedsiębiorcy uzyskują przestrzeń biurową, której nie potrzebują. Odwróćmy uwagę na bok, niektórzy mogą uważać, że tak naprawdę nie prowadzą działalności, jeśli nie mają fizycznego biura. Czy tak jest? Oczywiście nie.

Jeśli jesteś w pobliżu wynajmu powierzchni biurowej, oto powody, dla których możesz ponownie rozważyć takie plany.
1. Zdobywa się również praca zdalna.

Podczas gdy zyski biurowe wspomniane wcześniej (i więcej) zyskują popularność w przestrzeni startowej, praca zdalna, realna alternatywa dla wynajmu biura, jest w modzie. Według sondażu Gallupa, liczba osób pracujących cztery lub pięć dni w tygodniu wzrosła z 24 procent w 2012 roku do 31 procent w 2016 roku. Raport American State of American Workplace Gallupa również pokazuje, że 43 procent Amerykanów spędzało przynajmniej trochę czasu pracując zdalnie w 2016 r. czterokrotny wzrost od 2012 r.

Powiązane: Jak start-upy umożliwiają kobietom pracę w domu

Podążanie za tłumem nie zawsze jest najlepszym pomysłem, więc zapomnijcie przez chwilę o tym, jak popularna stała się praca zdalna. Praca zdalna ma również szereg zalet, w tym zwiększenie produktywności, zwiększenie wydajności, obniżenie kosztów operacyjnych (takich jak koszty wynajęcia biura) i zwiększenie zaangażowania pracowników.

Co więcej, pozwalając na pracę zdalną, dajesz dostęp do talentów z całego świata, talentów, których nie dostaniesz inaczej, a czasami po niższych stawkach. Jedną z dziedzin, które mogą z tego skorzystać, jest sektor technologii Blockchain, w którym lokalni profesjonaliści mogą być trudni do znalezienia lub zbyt kosztowne, a firmy często szukają talentów za granicą.

Widoczne profity biurowe są fajne i modne. Ale tak jest w odległej pracy. A te ostatnie mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz.
2. Masz dług.

Według badań Narodowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, zadłużenie z tytułu kredytów studenckich zatrzymuje 40 procent ludzi przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. W przypadku innych, którzy są zadłużeni, ale udaje im się założyć niskobudżetowy biznes, muszą oni stale obserwować swoje wydatki, aby mogli uniknąć większego zadłużenia lub szybko spłacić stary dług.

Jeśli masz dług, fizyczne biuro to zdecydowanie niepotrzebny wydatek. W pierwszej kolejności należy skupić się na spłacie zadłużenia. Jest to konieczne, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, nie każdy przedsiębiorca jest świetny w zarządzaniu pieniędzmi. A kiedy masz dług, wydawanie pieniędzy na biuro jest niepoważne.
3. Koszty mogą obciąć twój budżet.

Kuszące dodatki biurowe nie są jedynymi dodatkami, na które wydasz pieniądze, jeśli planujesz wynająć nowe biuro.

Po pierwsze, musisz pamiętać, że istnieje kilka rodzajów biur, od kompletnego biura, w którym wszystko, co potrzebne jest do prowadzenia firmy, jest wliczone, do biura, w którym kupisz własne meble i zapłacisz za inne narzędzia. Oczywiście ta pierwsza jest zwykle droższa, ale prawdopodobnie wydasz więcej na tę ostatnią, w zależności od tego, czego potrzebujesz do założenia swojego biura.

Jednak oprócz kosztów związanych z typem biura, który wynajmujesz, koszt wykończenia zapewnia maksymalną wydajność. Psycholodzy uważają, że kolory używane do dekoracji biur wywołują różne nastroje u pracowników. Ostatecznym celem jest to, aby Twoje biuro nie było zbyt ponure, aby inspirować Ciebie lub Twoich pracowników kreatywnie. Ponieważ istnieje cienka linia między biurem, które inspiruje do pracy, a tym, które jest zbyt rozpraszające, aby pozwolić na jakąkolwiek koncentrację.

Niemniej jednak, nawet bez tych wszystkich dodatków, wynajęcie biura może już być dla ciebie za drogie. Pieniądze można lepiej wykorzystać do rozwiązania innych problemów w Twojej firmie.

4. Outsourcing jest opcją.

Zobacz też: terazwsieci.pl

Wspomniałem o tym krótko wcześniej, ale zasługuje na własny blurb. Istnieje wiele korzyści z outsourcingu, w tym między innymi oszczędność miejsca w biurze, wyższa wydajność, dostęp do wykwalifikowanych pracowników i niższe koszty ogólne.

Niemniej jednak musisz zważać to ostrożnie.

Czy operacje, które zamierzasz zlecić na zewnątrz głównej części swojej oferty produktów lub usług? Czy będzie to wymagać zakupu dodatkowego sprzętu, zanim zostanie on wykonany pomyślnie? Jakie są koszty związane z tym, że ktoś robi to wewnętrznie, a nie na zasadzie outsourcingu?

Rozważając potencjalne zalety, weź pod uwagę wady obok siebie. Problemy takie jak ujawnianie poufnych informacji na temat Twojej firmy, utrata kontroli nad procedurami biznesowymi lub problemy z komunikacją mogą odwrócić ich brzydkie głowy podczas zlecania pracy na zewnątrz. Czy potrafisz sobie poradzić z takimi trudnościami? Czy stres związany z uzyskaniem i tworzeniem biura jest większy niż stres związany z kontaktami z outsourcingowymi pracownikami lub zarządzaniem nimi?

Wielkość globalnej branży outsourcingu jest ogromna i wynosi 88,9 mld USD, ale może nie być rozwiązaniem dla Twojej potrzeby powierzchni biurowej. Lub może być. Ty decydujesz.
5. Istnieją inne alternatywy.

Jeśli pracujesz już w domu i zastanawiasz się nad uzyskaniem przestrzeni biurowej, istnieją inne opcje, które prawdopodobnie nie zostałyby zbadane.

Powiązane: Gdzie będziesz pracować dzisiaj? Śmierć 8-godzinnego biurka.

Przestrzenie do pracy mogą wyeliminować potrzebę posiadania tradycyjnego biura. Są przystępne i płacisz miesięczne opłaty członkowskie, aby z nich korzystać. W zależności od tego, ile płacisz lub biura w Twojej okolicy, możesz uzyskać dostęp do sali konferencyjnej, jeśli budujesz swój startup i chcesz regularnie spotykać się z pracownikami.

Jeśli prowadzisz firmę w obszarze, w którym znajdują się inkubatory dla małych firm, możesz ubiegać się o nią, aby umożliwić Ci ustawienie powierzchni biurowej dla Twojego startupu po obniżonych stawkach. Wady tutaj obejmują ograniczoną lub brak dostępności inkubatorów w twojej okolicy, poddawanie się żmudnemu procesowi aplikacji, który zostanie zaakceptowany w inkubatorze i ograniczenie dostępnych inkubatorów do pewnych branż. Ponadto, chociaż umowy leasingowe z małymi inkubatorami przedsiębiorczości mogą nie być tak drogie, jak uzyskanie powierzchni biurowej, są one często droższe niż opłaty członkowskie za przestrzeń do pracy.

Po rozważeniu wszystkich kwestii, jeśli ostatecznie zdecydujesz, że potrzebujesz powierzchni biurowej, nie ograniczasz się do tradycyjnego biura, ale możesz skorzystać z niższej powierzchni biurowej lub wynająć niewielki inkubator biznesu po niższych cenach.
Istnieją substytuty przestrzeni biurowej.

Nie wydawaj fortuny na wynajmowanie biura, gdy możesz się bez niego obejść przynajmniej przez jakiś czas, a może do czasu, kiedy będziesz bardziej opłacalny. A jeśli jesteś opłacalny, możesz nadal oszczędzać pieniądze, badając inne alternatywy omówione tutaj. Niezależnie od ostatecznej decyzji, wybierz opcję, która będzie pasować do Twoich potrzeb lub potrzeb Twojej firmy.