Planowanie przyszłości Twojej rodziny

Rozmowa z bliskimi o tym, co jest dla ciebie ważne, jest naturalną częścią życia rodzinnego – chyba, że ​​wygląda na to, że planujesz pieniądze i majątek.

Niedawne badanie Fidelity wykazało, że siedmiu na dziesięciu rodziców i ich dzieci miało poważne nieporozumienia dotyczące wartości majątku rodziców – i średnio dzieci nie doceniały tej wartości o 278 000 USD. Kolejne rozłączenie: podczas gdy ośmiu na dziesięciu rodziców uważa, że ​​ich dzieci wiedzą, gdzie znaleźć ważne dokumenty, takie jak testamenty, pełnomocnictwa i opiekę zdrowotną, tylko dwoje na troje dzieci faktycznie zgłasza tę wiedzę.

Aby ułatwić prowadzenie pozytywnych rozmów o pieniądzach rodzinnych i dostarczyć informacji na temat starzenia się, planowania osiedli i darowizn na cele charytatywne, Fidelity zorganizowało transmisję internetową “Planowanie rodziny na przyszłość”.

Wydarzenie moderował Joe Steeves, starszy wiceprezes Fidelity Investments. Wśród panelistów znaleźli się Kevin Ruth Fidelity, szef zarządzania majątkiem i osobistego zaufania oraz Troy Miksen, wiceprezes ds. Zarządzania praktyką.

Dojeżdżając wczoraj do pociągu, przeczytałem artykuł o postanowieniach noworocznych. Powiedział, że 70% z nas podejmuje jakąś noworoczną rezolucję. Jednak ponad połowa z nas złamała już nasze noworoczne postanowienie przed końcem stycznia.

Fidelity co roku przeprowadza sondę noworocznych badań1 i analizuje, w jaki sposób ludzie podejmują uchwały finansowe. Około jedna trzecia z nas, 36%, robi rezolucje finansowe, a oni zwykle wydają mniej, pozbywają się długów, a więcej oszczędzają.

Wraz z rozpoczęciem 2017 roku powinniśmy przypomnieć ludziom o limitach składek na plany emerytalne. Kwoty są takie same jak w roku 2015 i 2016. Jeśli wnosisz wkład do IRA, lub przyczyniasz się do 401 (k), limity są takie same jak w zeszłym roku. A więc jest to 5500 $ do IRA, zarówno tradycyjnego IRA, jak i Roth IRA, z 1000 $ doładowania, jeśli masz 50 lat i więcej.

Pracownicy mogą wpłacać Oszczędności w nowym oknie do 18 000 $ do swoich planów 401 (k) w 2017 roku, z wyższym całkowitym limitem składek (pracodawca plus pracownik) w wysokości 53 000 USD. W przypadku osób w wieku 50 lat i starszych dozwolony jest dodatkowy limit wpłat wynoszący 6 000 USD na pracownika.

Oto prosta rozdzielczość finansowa: spróbuj zapisać maksymalnie w swoich 401 (k), 403 (b) lub IRA. Jeśli to jest rozciągnięcie, spróbuj przynajmniej zaoszczędzić do poziomu, aby uzyskać pełną zgodność z firmą (jeśli twój pracodawca ją oferuje).

Na koniec, inne wydarzenia w tym roku dotyczą przewidywanych zmian w przepisach podatkowych na horyzoncie. Z nową administracją, jest za wcześnie, by zobaczyć, dokąd zmierzają, ale bądź czujny.

Wielu moich znajomych i kolegów jest teraz zaangażowanych w pomoc naszym rodzicom w planowaniu przejścia finansowego. Wiele osób nie rozpoczęło tej planistycznej dyskusji, ponieważ ta rozmowa może być naprawdę trudna i pojawia się we wszystkich różnych formach. Rozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną, ponieważ nie jesteś sam. Rozszerzeni krewni mogą mieć więcej sukcesów w tej rozmowie, zwłaszcza w kwestii przełamywania lodów.

W Fidelity Charitable, jednym z kluczowych sposobów przełamywania lodów i angażowania wszystkich członków (takich jak dzieci) jest zmuszenie rodziny do rozmowy o filantropii. Pozwala to rodzinie mówić o ważnych dla nich przyczynach, wartościach rodzinnych, a także o darowaniu. W niektórych przypadkach rola doradcy w rozmowie rodzinnej nie może być zawyżona. Mają dostęp do narzędzi i wskazówek, które mogą zapewnić dyplomatyczny sposób zaangażowania innych członków rodziny w ważną dyskusję o pieniądzach i transferze bogactwa. Mogą zalecić rozmowę na kolację, gdy rodzina jest razem, na przykład podczas rodzinnej kolacji lub letniego grilla.

Tak. Wiemy, że choroby, choroby, problemy medyczne, ubezwłasnowolnienie spowodowane poznawczymi wyzwaniami psychicznymi i śmierć to bardzo trudne tematy do omówienia. Ale są nieuniknione. One się wydarzy. Zachęcamy rodziny i osoby, którym zależy na rozmowach, kiedy wszystko jest świetnie, nie wtedy, gdy ktoś jest chory lub gdy ktoś jest pod ogromnym stresem.

Oto kilka pomysłów i zasobów, które mogą pomóc w rozmowach rodzinnych dotyczących tych “trudnych do omówienia” tematów:

Przydziel osobę, która może nadzorować opłacanie rachunków dla ukochanej osoby, jeśli jest to właściwe.
Zbierz zespół finansowy (doradca, prawnik, podatnik) na długo przed ich potrzebą.
Skorzystaj z przewodnika dyskusyjnego “Starzeć się”, aby zacząć opisywać, w jaki sposób rodzina pomoże członkom rodziny w ich wieku. Przejrzyj listy kontrolne opieki zdrowotnej i zdrowotnej.
Skorzystaj z naszego przewodnika dyskusyjnego “Jak zdobyć starszą wersję Planowania konwersacji”. Bądź dobrze poinformowany i wykształcony, i zacznij demistyfikować niektóre z tych przerażających tematów.
Jeśli jesteś tym, który chce rozpocząć ten plan, poproś dzieci, wnuki lub rodziców o udział w rozmowie z przewodnikiem dyskusji.
Zachęcaj członków rodziny do czytania, otrzymywania informacji i zdobywania wykształcenia w bezpiecznym środowisku.
Aby pomóc przełamać to opóźnienie, skorzystaj z Przewodnika dla początkujących.

Pewnie. Oto jedna rzecz, którą wiemy, że nie działa: kiedy matka lub ojciec mówi: “OK, rodzina, usiądź przy stole w jadalni. Miejmy teraz rodzinną rozmowę. Oto co robię. Zdecyduj sie. To moje pieniądze. ”

Rozmowa ponad. “Czy ktoś ma jakieś pytania?” Te spotkania nie działają dobrze, ponieważ nikt tak naprawdę nic nie mówi.

Porównaj to podejście z klientem, który był bardzo dobrym właścicielem firmy z trójką dzieci. Jego żona zmarła, zanim się z nimi związaliśmy. Jego córka pracowała z nim w branży od ponad 20 lat, a jego dwaj synowie nie byli zaangażowani w ten biznes. Kiedy usiedliśmy i spotkaliśmy się z nim, przedstawił on swój plan, aby podzielić swoją działalność na równe części pomiędzy troje swoich dzieci. Jednak nie rozmawiał ze swoimi dziećmi. Kiedy to zrobił, dowiedział się, że jego synowie nie chcieli mieć nic wspólnego z biznesem.

Wtedy jego córka powiedziała: “Tato, czy wiesz, co robisz? Zrobisz ze mnie mniejszościowego właściciela. Moi dwaj bracia będą posiadali więcej firmy niż ja. Mój mąż i ja prowadzimy to każdego dnia.

Nie tego chciał ojciec. Po wysłuchaniu tego, co powiedziały mu jego dzieci, postanowił przemyśleć, jak rozdzieli majątek swoim trzem dzieciom.

Wskazówka: Daj każdemu głos w rozmowie rodzinnej. Pozwól im po prostu powiedzieć, co myślą o tych pieniądzach, które będą miały na nie wpływ i jak zareagują na to.

Fundusze wspierane od dawców, takie jak Fidelity Charitable, mogą pomóc uprościć proces przekazywania i łagodzenia administracyjnych aspektów zarządzania strategią charytatywną w sposób efektywny podatkowo. Co najważniejsze, może pomóc Ci dostarczyć odpowiedni zasób w odpowiednim czasie, aby uzyskać najlepsze wyniki podatkowe i największy wpływ na Twoją organizację charytatywną.

Na przykład, wiele organizacji charytatywnych może nie być w stanie uzyskać upominków od publicznie notowanych akcji i może nie być w stanie zaakceptować nawet prezentu złożonych papierów wartościowych niepublicznych. Jeśli więc planujesz przekazać aktywa poza rynkiem publicznym (w tym złożone aktywa, takie jak prywatne interesy gospodarcze, spółki komandytowe, nieruchomości lub inne unikatowe aktywa), organizacje charytatywne poniosą ogromne koszty ogólne, aby ułatwić taką działalność charytatywną. transfer.

Z drugiej strony fundusze finansowane przez darczyńców zazwyczaj mają wiedzę merytoryczną i ludzi w biurze, którzy zajmują się kompleksowym procesem. Cała działalność charytatywna wymaga otrzymania czeku od funduszu charytatywnego charytatywnego Fidelity. Jest to więc sposób na zapewnienie prostoty i skuteczności – nie tylko dla darczyńcy i podmiotu zarządzającego niepłynnym aktywem. Ostatecznie najlepszym zwycięzcą w całej grze jest organizacja non-profit, która otrzymuje czek.

Wiele razy, gdy spotykamy się z klientami lub parami, zwykle jest jedna osoba, która lubi kontrolować inwestycje i finanse. Często partner lub małżonek nie jest zainteresowany. Są całkowicie w porządku z mężem, żoną lub partnerem podejmującym decyzje. Nie staramy się, aby wtórny małżonek lub partner był częścią procesu decyzyjnego, jeśli tego nie chcą. Jednak muszą oni zostać poinformowani. Muszą być wykształceni i muszą być zorganizowani. Muszą wiedzieć, że istnieje plan.

Generalnie zalecamy, aby współmałżonek lub partner wtórny spotykał się z inwestorem, aby nadać priorytet dwóm lub trzem rzeczom, które są dla nich najważniejsze. Okazało się, że wiele razy priorytety każdego członka pary nie pasują do siebie.

Obaj członkowie pary muszą zrozumieć, że istnieje plan oszczędności emerytalnych, plan emerytalny na miejscu. Każdy potrzebuje planu osiedla z wyznaczonym wykonawcą, niezależnie od wieku, nie tylko do przeniesienia aktywów, ale także do innych kluczowych decyzji, które zostaną podjęte w pewnym momencie. Wymagane są pełnomocnictwa, beneficjenci i pełnomocnicy ds. Opieki zdrowotnej.

Wreszcie, każdy, kto może być kluczowym decydentem, lub ktoś, kto ma kontrolę – wykonawca, pełnomocnik, pełnomocnik służby zdrowia – nie tylko muszą znać swoje wyznaczone role, ale muszą wcześniej zaakceptować tę odpowiedzialność. Nie chcesz się dowiedzieć, że przydzielono ci obowiązki wuja przez wujka Joe, ale nigdy nie rozmawiałeś lub nie zgodziłeś się służyć w tym charakterze.