Rozpoczęcie działalności po ukończeniu 50 lat

Tak, możesz wrócić do domu. Zapytaj Destiny Burns. Dla niej powrót do korzeni dzieciństwa w Cleveland w Ohio w ubiegłym roku przyniósł jej pełne koło i zainspirował ją do uruchomienia własnej firmy: CLE Urban Winery, winiarnia i sala degustacji rzemieślników, w garażu o powierzchni 4 400 stóp kwadratowych w Cleveland Heights .

Burns, lat 54, przeszedł na emeryturę po 20-letniej karierze wojskowej jako oficer łączności wywiadu marynarki wojennej ze stanowiskami na całym świecie, od Japonii po Zatokę Perską, a następnie przeszedł na stanowiska rozwoju biznesu dla dużych kontrahentów wojskowych w Waszyngtonie. Ale była gotowa na coś nowego.

Po świętowaniu 50. urodzin i sfinalizowaniu rozwodu nie wiedziała dokładnie, jaki będzie jej przyszły krok w karierze. Jej córka ukończyła studia i nie mieszkała już w domu, i po raz pierwszy od ponad dwóch dekad, Burns nie miała na utrzymaniu ani żadnej wolności, by robić to, co chciała.

“Miałem prawdziwą potrzebę zrobienia czegoś innego i znalezienia siebie” – mówi Burns. “Robiłem dobre życie, z którego bardzo trudno było odejść, ale raczej duszę moją niż duszę”.

Po pewnych poszukiwaniach duszy doszła do wniosku, że Cleveland jest tam, gdzie chce spędzić następny rozdział swojego życia. “Niezależnie od tego, gdzie akurat przebywałem na całym świecie, Cleveland zawsze czuł się jak w domu” – mówi Burns.

Gdy podjęła tę decyzję, wszystko inne zaczęło się układać. “Zawsze byłem żywicielem rodziny w rodzinie, a teraz miałem szansę z pustą kartką papieru, aby zrobić coś, o czym zawsze marzyłem: założyć własny biznes. Po prostu musiałem dowiedzieć się, co to będzie. ”

Burns spędził czas na rozmyślaniu o rzeczach, którymi cieszyła się w życiu, a jej myśli wracały do ​​jedzenia i wina. “Od lat jestem smakoszem i uwielbiałem odwiedzać winnice. Lubiłem próbować i poznawać różne rodzaje jedzenia i wina, kiedy podróżowałem i mieszkałem na całym świecie od Bliskiego Wschodu po Włochy i Hawaje. Miałem poczucie, że chcę prowadzić biznes związany ze stylem życia, który wiąże się z jedzeniem i winem, a może nawet z noclegiem. ”

Po prawie 2 latach planowania i przygotowania, a także ciężkiej pracy, w końcu otworzyła swoją winnicę. Model biznesowy Burnsa opiera się na winnicy The Olney, winnicy w sklepie w Maryland, którą odwiedzała mieszkając w okolicy D.C. “Jak to jest fajne, pomyślałem, kiedy po raz pierwszy tam byłem” – mówi Burns. “Ten biznes bierze część winnicy i ryzyko z niej. Nie jestem rolnikiem i nie chcę być. “Podobnie jak ta firma, CLE Urban Winery produkuje własne wino z winogron pochodzących z Kalifornii, Oregonu i innych części kraju.

Sprzedaje wino na kieliszki z 18 różnych odmian za 7 USD do 10 USD. Butelki zaczynają się od 20 $ i idą do 35 $. Inne oferty obejmują klub winiarski, zajęcia edukacyjne z winem, muzykę na żywo, lekcje tanga i zajęcia z jogi. Służy także małym potrawom, takim jak mięso i ser, dipy i pasty do smarowania.
Starsze start-upy są na fali

Coraz więcej pracowników w wieku 50 lat i starszych rozpoczyna nowe firmy. Niemal 26% nowych przedsiębiorców w 2016 r. Było w grupie wiekowej 55-64 lata, z prawie 15% w 1997 r., Jak podaje Kauffman Foundation, instytut przedsiębiorczości z Kansas City w stanie Missouri.

Tymczasem około 29 milionów osób – 2 na 5 Amerykanów w wieku od 50 do 70 lat – jest zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej lub przedsięwzięć typu non-profit w ciągu najbliższych 5 do 10 lat, wynika z badań przeprowadzonych przez Encore.org, organizację typu non-profit promującą drugą karierę ukierunkowaną na poprawę społeczności i świat.

Wielu starszych przedsiębiorców, którzy już odnieśli sukces w karierze zawodowej, zwykle ma wiele rzeczy w sterówce – solidną etykę pracy, doświadczenie w zarządzaniu, głęboką sieć kontaktów biznesowych i często dostęp do kapitału.

Podczas gdy każdy nowy właściciel firmy ma wyjątkową ścieżkę, istnieje wspólny kręgosłup, którym ci, którym się udaje, dzielą się, według Kerry’ego Hannona, autora książki What’s Next? Znalezienie swojej pasji i wymarzonej pracy w latach czterdziestych i pięćdziesiątych. “Wielu przedsiębiorców na tym etapie życia jest zachęcanych do działania po kryzysie życiowym lub poważnych osobistych zmianach, być może problem zdrowotny, rozwód lub ktoś bliski zmarł w młodym wieku. Każda osoba miała elastyczny horyzont czasowy na swoje przedsięwzięcie. Nie wykonali żadnych pochopnych ruchów. W razie potrzeby dodali niezbędne umiejętności i stopnie, zanim zrobili skok. Często wcześniej się zgłosili lub zgłosili na ochotnika. ”

Sięgnęli do swoich sieci kontaktów społecznych i zawodowych, prosząc o pomoc i wskazówki. Zmniejszyli i zaplanowali swoje życie finansowe, aby mogli pozwolić sobie na obniżkę wynagrodzenia lub koszty rozpoczęcia działalności. Kilka osób miało szczęście, że osiągnęło stały dochód współmałżonka lub miało jakieś inwestycje zewnętrzne, oszczędności emerytalne lub emerytury w celu ułatwienia przejścia do nowej pracy – wynika z badań Hannona.

1. Zdobądź finansowy kształt

Może to trwać 3 lata lub dłużej, aby biznes się toczył, nawet w domu. Stwórz budżet i zobacz, gdzie możesz zmniejszyć swoje wydatki. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest spłacanie rachunków kart kredytowych, które mają saldo. “Dług to zabójca marzeń”, mówi Hannon. “Waży cię i ogranicza twoją elastyczność. Ale gdy masz kondycję finansową, jesteś zwinny i masz więcej możliwości. To bardzo pomaga w finansowaniu twojego start-up’u. A kiedy zaczynasz własny biznes, to sprowadza cię do siebie, póki nie możesz sobie pozwolić na zapłacenie sobie pensji – która może czasami wynosić rok lub więcej.

Być może będziesz musiał zmniejszyć swój dom, podnieść stawkę i przejść do tańszego miejsca do życia, tak jak zrobił to Burns. Refinansowanie kredytu hipotecznego to kolejna opcja, ponieważ koszty utrzymania są zwykle największą częścią budżetu miesięcznego.

Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: 5 zasad

Zastanów się nad dodatkowym rokiem, gdy przygotujesz grunt pod swoją działalność. Tak właśnie zrobił Burns. Zaaranżowała zdalną pracę dla swojego pracodawcy za tę samą pensję przez dodatkowy rok ze swojego nowego domu w Cleveland. “Byłem w stanie utrzymać dochód D.C. w gospodarce Cleveland i to bardzo pomogło w oszczędzaniu” – mówi Burns. “Zmieniłem też styl życia, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, więc mogłem mieć tę małą poduszkę i pozwolić sobie na skok z klifu” – mówi Burns. “Nie zrobiłem tego chcąc nie chcąc”.

Pamiętaj, że kiedy nie masz już pracodawcy 401 (k), możesz – i powinien – nadal oszczędzać na emeryturę, a czasami oszczędzać nawet więcej. Prawdą jest, że kiedy prowadzisz własną firmę, oszczędności emerytalne są prawdopodobnie niskie na liście priorytetów, podczas gdy Ty skupiasz się na pokryciu swoich wydatków biznesowych. Jednak zrozumienie opcji planu emerytalnego może pomóc Ci oszczędzać na emeryturę i obniżyć podatki – w rzeczywistości możesz nawet zaoszczędzić więcej.

Burns na przykład skonsolidował swoje wcześniejsze plany emerytalne dla pracodawców w SEP-IRA i planuje nadal wnosić do niego corocznie, aż osiągnie 70½. Ma również emeryturę od wojska. “W Cleveland koszty utrzymania są znacznie niższe niż w Waszyngtonie, więc mogę rzeczywiście spłacić moją hipotekę i moje miesięczne rachunki z tą emeryturą” – mówi Burns. “To jeden ważny powód, dla którego mogłem zrobić ten skok, ponieważ nie będę w stanie przez jakiś czas zapłacić”.

Jeśli masz mniej niż 65 lat, musisz wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Porównywać składki, odliczenia i koszty ponoszone przez wielu ubezpieczycieli. Pamiętaj, aby porównać plany i ceny na stronie HealthCare.gov, stronie swojej państwowej wymiany opieki zdrowotnej, jeśli twój stan oferuje taką.

Wskazówka: pośrednik ubezpieczeniowy może zaoszczędzić czas i niepokój. Wyszukaj w National Association of Health Underwriters. Sprawdź, czy preferowani lekarze są w sieci. Rozważ także otwarcie konta oszczędnościowego (HSA) o korzystnej sytuacji podatkowej. To konto działa w połączeniu z planem ubezpieczenia zdrowotnego o wysokim odliczeniu, który może pomóc w obniżeniu kosztów ubezpieczenia zdrowotnego, a także możesz użyć HSA, aby zaoszczędzić pieniądze na przyszłe wydatki na opiekę zdrowotną.
2. Wybierz swoje dotychczasowe umiejętności

“Kiedy pracowałem dla kontrahenta obrony, skupiałem się na rozwoju biznesu i pisaniu propozycji kontraktów wartych setki milionów dolarów” – mówi Burns. “Musiałem uzasadnić, dlaczego rząd powinien dać mojemu pracodawcy biznes, więc miałem te umiejętności komunikacyjne”.

Przygotowując swój plan biznesowy i szukając pożyczkodawców do pracy, zastosowała te same umiejętności komunikacyjne i analityczne, by sprzedać swoją koncepcję. “Chodzi o propozycję wartości dla nich, co sprawi, że mój biznes odniesie sukces i przeanalizuję to, co już było w Cleveland pod względem winiarni i firm związanych z winem”.
3. Wykonaj swoją pracę przygotowawczą

Znajdź mentora. Kogo znasz, kto może pilotować Cię na nowym torze? Kiedy Burns zdecydował się na rodzaj działalności, którą była zainteresowana uruchomieniem, poprosiła o pomoc z winnicy w Maryland, która po raz pierwszy wzbudziła jej ciekawość. Właściciel zgodził się być dla niej płatnym konsultantem. Aby znaleźć winiarza, skontaktowała się z dyrektorem programu winiarskiego w kampusie Ashtabula w Kent State. To doprowadziło ją do Dave’a Mazzone’a, doświadczonego profesjonalisty od wina, który pracował w Dolinie Napa, a także jest rdzennym mieszkańcem Cleveland.

“Mój winiarz i ja pojechaliśmy do Marylandu na tydzień, a on pracował z ich winiarzem, podczas gdy ja pracowałem z właścicielem i personelem zarządzającym, aby zrozumieć ich procedury operacyjne, sposób ich uruchomienia i ich liczbę finansową” – mówi Burns.
4. Bądź przygotowany

Prowadzenie firmy zazwyczaj wymaga czegoś więcej niż pokornej pasji do tego, co robisz. Być może będziesz musiał wrócić do szkoły i uzyskać certyfikaty.

Uczelnie wyższe, szkoły biznesu i inne instytucje policealne poświęcają więcej czasu na naukę podstaw zakładania firmy.

http://www.ajkshop.pl/
http://www.bud-len.pl/
http://www.dcgroup.pl/
http://www.glus.pl/

Dodaj komentarz