Zarządzanie spadkiem

✔ Pozostań w kontakcie z najbliższymi.

✔ Pozostaw linie komunikacyjne otwarte.

✔ Obserwuj zmiany nastroju lub zachowania.

✔ Pozostań w kontakcie ze swoim lekarzem i zespołem doradców.

Wielu z nas doświadczyło zawodu miłosnego oglądania pamięci ukochanej osoby, a związek z rodziną i przyjaciółmi wymknął się. Obecnie szacuje się, że 5,4 miliona Amerykanów cierpi na chorobę Alzheimera, a eksperci spodziewają się, że liczba ta gwałtownie wzrośnie wraz z wiekiem pokolenia wyżu demograficznego.1

“Choroba Alzheimera jest szóstą najczęstszą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych i szacuje się, że dotknie 16 milionów ludzi do roku 2050”, mówi Ruth Drew, dyrektor ds. Rodziny i informacji w stowarzyszeniu Alzheimera w Chicago. “Jedna na dziewięć osób w wieku powyżej 65 i jedna trzecia osób w wieku powyżej 85 lat prawdopodobnie zostanie dotknięta tą chorobą. ”

Choroba Alzheimera jest jedną z głównych form demencji, która polega na upośledzeniu funkcji mózgu, utracie pamięci krótkotrwałej i kłopotach z wykonywaniem nawet podstawowych, znanych codziennych zadań. Opieka nad członkami rodziny z tą chorobą może pociągać za sobą emocjonalne i finansowe straty dla rodzin. Organizowanie opieki nad osobą cierpiącą na demencję może być złożone i kosztowne. Dodając do tego złożoność, pacjenci często nie są w stanie zarządzać lub rozumieć swoich finansów.

Co mogą zrobić rodziny? Chociaż nie ma lekarstwa na tego typu choroby, istnieją kroki, które można podjąć teraz, aby zidentyfikować i zmniejszyć wpływ demencji na dotkniętych chorobą. “Przygotowanie do każdego rodzaju bezpośredniego wyzwania rodzinnego zawsze będzie trudne, ale rozpoczęcie dialogu w środku kryzysu jest nieoptymalne. Najlepszą profilaktyką jest wczesna rozmowa w rodzinie “- mówi Suzanne Schmitt, wiceprezes ds. Zaangażowania rodziny w Fidelity.

Dodaje: “Członkowie rodziny i bliscy przyjaciele są w najlepszej pozycji do rozpoznania oznak zaburzeń poznawczych. Zacząć wcześnie. Im bardziej jesteś w stanie dostroić się do zdrowia swojej ukochanej osoby, tym bardziej prawdopodobne, że zauważysz zmiany wcześniej i odpowiednio zaplanujesz. ”
Kiedy zmiana jest oznaką demencji?

Kiedy ukochana osoba wykazuje oznaki zmiany wyroku lub pamięci, pierwszym krokiem jest ustalenie, czy jest to normalny objaw starzenia się czy coś innego. Wielu z nas doświadcza pewnego rodzaju zaburzeń poznawczych z wiekiem. Rzeczywiście, wiele starszych osób uważa, że ​​ich pamięć krótkotrwała jest mniej ostra i trudniej jest wykonywać wiele zadań (patrz tabela poniżej).

Straty w pamięci, uwagi lub zdolności rozwiązywania problemów niekoniecznie są oznakami demencji. Jak więc stwierdzić, czy te zmiany poznawcze są poważniejsze? Stowarzyszenie Alzheimera, krajowa organizacja wspierająca i badawcza, oferuje 10 wskazówek dotyczących identyfikacji choroby Alzheimera w nowym oknie. Należą do nich: zmiana osobowości i nastroju, obniżona lub kiepska ocena oraz zamieszanie z czasem lub miejscem.

Regularne kontrole i rozmowy z ukochaną osobą również mogą pomóc w szybkim identyfikowaniu problemów. Szukaj zmian w jego normalnej rutynie. Stosy nieotwartych listów i niezapłaconych rachunków mogą być oznaką, że coś jest nie tak. Możesz również zachęcić ukochaną osobę, aby zabrała Cię na wizytę u swojego lekarza pierwszego kontaktu, abyś mógł lepiej określić, czy nastąpiły jakieś zmiany w jego zdrowiu lub korekty w przepisach.

Zaufani profesjonaliści, tacy jak doradcy finansowi lub księgowi, mogą być w stanie zauważyć zmiany u długoletnich klientów. Na przykład, przeglądanie aktywów i inwestycji może być trudne dla kogoś z zaburzeniami poznawczymi.

Lekarze odgrywają ważną rolę w określaniu, czy problemy poznawcze są wczesnymi objawami demencji, czy też są zwykłymi oznakami starzenia. Specjaliści, tacy jak geriatrzy i neurolodzy, mają doświadczenie w rozpoznawaniu otępienia, w tym choroby Alzheimera.

Wpływ na opiekę nad bliską osobą z chorobą Alzheimera może być dramatyczny, zgodnie z Drew. “Średnio ludzie żyją od czterech do ośmiu lat po postawieniu diagnozy. Ale niektórzy ludzie mogą żyć nawet 20 lat dłużej, w zależności od rodzaju opieki medycznej, jaką otrzymują, jakości ich leczenia i szybkości postępów choroby w mózgu. ”

Jeśli chodzi o planowanie wydatków na opiekę zdrowotną, Drew zaleca, aby ludzie współpracowali ze swoim doradcą finansowym w celu określenia opcji ubezpieczenia na wypadek długotrwałej opieki. “Pamiętaj, Medicare nie płaci za długoterminową opiekę. Nie możesz zostać przyjęty do wykwalifikowanej placówki pielęgniarskiej tylko dlatego, że zdiagnozowano u Ciebie chorobę Alzheimera. Jeśli masz rodzinną historię tej choroby mózgu, dodatkowy zasięg może zapewnić dostęp do lepszego ośrodka lub bardziej wszechstronne opcje leczenia. Niektóre polisy mogą obejmować opiekę zdrowotną w domu, ale wiele z nich nie, więc odrób swoją pracę domową “- dodaje Drew.

Drew stwierdził: “Jako największy non-profit, fundator badań nad chorobą Alzheimera, mamy nadzieję, że można opracować innowacyjne leki i opcje leczenia, aby spowolnić postępy choroby Alzheimera i leczyć ją jeden dzień. Na razie istnieją kroki, które ludzie mogą podjąć, aby poprawić zdrowie mózgu. Pożywna dieta, aktywność fizyczna, zaangażowanie społeczne i pobudzenie psychiczne są związane z pomaganiem ludziom zachować zdrowie w miarę starzenia się. Czynniki te mogą również pomóc zmniejszyć ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych i choroby Alzheimera. ”

Wskazówka: Zadzwoń do całodobowej linii pomocy Stowarzyszenia Alzheimera pod numer 800-272-3900 lub odwiedź stronę www.ALZ.orgOpens w nowym oknie, aby skorzystać z pomocy opiekuna i zasobów rodzinnych.
Zacznij mówić wcześniej

Rozmowy na temat starzenia się mogą być trudne, ale są również niezwykle ważne – szczególnie z perspektywy finansowej. Na przykład, jeśli bliscy cierpią z powodu jakiegoś upośledzenia poznawczego, może być bardzo trudno chronić swoje finanse, jeśli narzędzia planowania nieruchomości, takie jak pełnomocnictwa, jeszcze nie istnieją. “Zalecamy bycie aktywnym” – mówi Schmitt. “Nie chcesz zajmować się tymi problemami, gdy problemy kognitywne już mają miejsce.”

Niestety, jeśli choroba osoby bliskiej postępuje, a jej zdolność do myślenia i dzielenia się myślami maleje, trudniej będzie ukochanemu wyrazić swoje życzenia. Jednak znajomość tych życzeń będzie kluczowym przewodnikiem, który pomoże ci w podejmowaniu wielu decyzji.

“Większość ludzi uważa, że ​​mają cały czas na świecie rozmowę”, mówi Harriet Warshaw, dyrektor wykonawczy The Conversation ProjectOpens w nowym oknie, organizacja non-profit z Massachusetts, której zadaniem jest pomaganie ludziom w rozmowach na temat ich życzeń na koniec -opieka zdrowotna. “A jednak wiemy, że życie jest nieprzewidywalne; coś się dzieje. Dlatego zalecamy wczesną dyskusję na temat opieki na zakończenie życia. Zbierz członków swojej rodziny, aby usłyszeć, co jest najważniejsze dla Twoich bliskich – wszystko w tym samym czasie. ”

Oto kilka wskazówek dotyczących rozpoczynania rozmów związanych ze starzeniem się i upośledzeniem funkcji poznawczych:

Trzymaj niski klucz. Porozmawiaj ze swoimi starzejącymi się rodzicami lub małżonkiem w spokojnej atmosferze bez intensywnej wizualnej stymulacji. Unikaj rozmów o tych problemach podczas kolacji w hałaśliwej restauracji lub na lotnisku. Zamiast tego znajdź cichy czas w domu, aby rozpocząć dyskusję.
Wybierz swoje słowa. Język, którego używasz, robi różnicę. Przekaż swoją troskę o osobę. Nie pozwól, aby osoba czuła się przytłoczona lub pobudzona. Zaoferuj pomoc, współpracując z nim.
Być specyficznym. Jeśli obawiasz się upośledzenia kognitywnego osoby bliskiej, spróbuj zacytować konkretne przykłady razy, kiedy to zauważyłeś. Być może twój rodzic lub współmałżonek zapomniał nazwiska swojego brata lub nie pamiętał nazwy banku, z którego korzysta.
Utrzymuj dyskusję w skupieniu. Przejdź do rozmowy z solidnym planem i, jeśli to możliwe, uzgodnij z innymi członkami rodziny, jak poradzić sobie z sytuacją. Spotkaj się z rodzeństwem i pozostałymi członkami rodziny, aby omówić opcje długoterminowej opieki i inne strategie, aby upewnić się, że wszyscy jesteście na tej samej stronie.

Wskazówka: pamiętaj, że nie jest to tylko jedna dyskusja. Jest to seria rozmów, których treść może się zmieniać z czasem. Aby rozpocząć rozmowę ze swoimi bliskimi, przeczytaj artykuł The Conversation StarterOpens w nowym przewodniku po oknie.
Znaki ostrzegawcze do obejrzenia

Zaangażowanie dorosłych dzieci w sprawy finansowe rodziców zazwyczaj wzrasta w odpowiedzi na wiek i zmiany w zdrowiu i mobilności. Zdolność rodziców do pozostawania niezależnymi erozjami w latach 70. Istnieją trzy “punkty krytyczne”, o których powinny wiedzieć dzieci pełnoletnie, co może sygnalizować potrzebę wkroczenia i zaangażowania się w sposób bardziej bezpośredni w odniesieniu do finansów:

Kiedy rodzic lub ukochana osoba składa bezpośrednią prośbę o pomoc w zarządzaniu swoimi finansami.
Kiedy wiek zaczyna być znaczącym czynnikiem. Średnio, gdy rodzice mają 75 lat, wkraczają dzieci.
Kiedy jest świadomość zmiany okoliczności. Może to być najtrudniejsza zmiana do wykrycia, szczególnie gdy spadek zdrowia jest stopniowy.

“Proces komfortowego i przemyślanego przejścia od niezależności do współzależności jest niezwykle ważny” – mówi Schmitt. “Budowa silnej sieci bezpieczeństwa finansowego dla rodzin może pomóc rodzicom w utrzymaniu obecnego stylu życia przez jak najdłuższy czas, zachować swoje aktywa i zwiększyć prawdopodobieństwo, że nie padną ofiarą oszustwa. więc może pomóc w tworzeniu silniejszych więzi. ”

Dodaje: “Każdy powinien zgromadzić zespół zaufanych przyjaciół, rodziny i specjalistów, którzy rozumieją twoje obawy, priorytety i osobisty bilans. Bądź przygotowany, aby wkroczyć, gdy potrzebna jest pomoc. Każda sytuacja jest inna, ale jako podstawowa zasada obowiązuje reguła 50/75: do czasu, gdy masz 50 lat lub kochasz osobę w wieku 75 lat, tutaj jest pięć rzeczy do rozważenia.

Posiadaj wyznaczonych beneficjentów na kontach bankowych, inwestycjach, polisach ubezpieczeniowych itp.
Upewnij się, że twoja wola jest aktualna i kompletna.
Przypisanie proxy opieki zdrowotnej. Podaje nazwisko osoby, którą chcesz podjąć decyzję, jeśli nie możesz – i przejrzeć ją razem z nią.
Stwórz żywą wolę. Zapewnia to instrukcje dotyczące rodzajów opieki, które chcesz otrzymywać.
Skanuj i przechowuj dokumenty prawne, w tym hasła i listę zaufanych doradców (np. Doradcę finansowego, adwokata, CPA) i udostępniaj je najbliższym.