10 powodów dla których nigdy nie jest za późno, aby założyć mały biznes

Wydaje się, że to często młodzi przedsiębiorcy trafiają na pierwsze strony gazet i otrzymują większość uznania za swoje osiągnięcia. Pomyślcie o Marku Zuckerberg (Facebook), Mattie Mullenweg (WordPress) i Pete Cashmore (Mashable) – wszyscy w ich wczesnych latach dwudziestych i wysoko na liście udanych przedsiębiorców. Ale wiek założyciela nie jest głównym czynnikiem decydującym o tym, czy firma odniesie sukces.

Tych sześciu odnoszących sukcesy przedsiębiorców, w wieku od 40 do 60 lat, pokazuje, że sukces firmy nie jest bezpośrednio związany z wiekiem jej założyciela.

W rzeczywistości istnieje argument, że ci, którzy rozpoczynają działalność w późniejszym okresie mają większą szansę na odniesienie sukcesu: Badania wykazały, że jeśli masz ponad 55 lat, jesteś dwa razy bardziej prawdopodobny niż Twoi odpowiednicy, którzy nie ukończyli 35 lat. szybko rozwijający się startup. Nieprzekonany? Oto 10 powodów, dla których stałbyś się lepszym przedsiębiorcą, niż gdybyś był młodszy.

1. Masz doświadczenie życiowe.

Najbardziej oczywistą i niezaprzeczalną korzyścią płynącą z założenia firmy w późniejszym okresie życia jest fakt, że masz teraz lata doświadczeń życiowych, które można wyciągnąć z nowego przedsięwzięcia. Jesteś zaprawiony światem i masz poziom świadomości biznesowej, którego nie miałeś w latach dwudziestych. Jesteś bardziej cierpliwy i gotowy do podjęcia każdego kroku w procesie uruchamiania firmy (nawet kroki, które nie są zbytnio zabawne) jeden po drugim, aby dać Twojej firmie najlepszą szansę na sukces.

Chociaż może nie mieć praktycznego doświadczenia w każdym segmencie procesu uruchamiania działalności, jest bardzo prawdopodobne, że rozumiesz znaczenie takich rzeczy jak posiadanie biznesplanu, tworzenie solidnego planu finansowego i przeprowadzanie gruntownych badań rynku. I wiesz, kogo potrzebujesz, aby pomóc ci z kawałkami, których sam nie możesz zrobić.

Co prowadzi nas do przyczyny nr 2 …

2. Znasz więcej ludzi (i znają ludzi, którzy znają ludzi).

Na tym etapie swojego życia prawdopodobnie zbudowałeś dużą i zróżnicowaną sieć rówieśników i kolegów. A ponieważ nowy biznes często wymaga od wioski rozwoju, twoje połączenia będą nieocenione, gdy zaczniesz. Pomyśl o wszystkich ekspertach, których spotkałeś w swoim życiu, którzy mogliby podzielić się swoimi radami lub świadczyć usługi, które pomogą ci w nowym przedsięwzięciu – prawników, księgowych, marketerów, inwestorów wysokiego ryzyka, planistów finansowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, wykonawców, projektantów i pisarzy . Ta głębia rozwijającej się sieci często wymaga lat, więc wiek jest niewątpliwie atutem w tej sytuacji.

Mając doświadczenie w świecie biznesu, rozumiesz także znaczenie nawiązywania kontaktów i jesteś w stanie poprosić o wprowadzenie w razie potrzeby, aby przenieść projekty do przodu. Może to często rozszerzyć twoją sieć dwukrotnie lub nawet trzykrotnie, dając ci wszystkie zasoby potrzebne do rozpoczęcia.

3. Wiesz, jak ustawić i osiągnąć cele.

Ustawienie celu jest integralną częścią rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej i jest konieczne na bieżąco w całym okresie działalności. W naszych młodszych latach nie zawsze rozumiemy siłę inteligentnego wyznaczania celów, aby dotrzeć z jednego miejsca do drugiego.

Jako wytrawny celujący, proces nakreślania pożądanego rezultatu, a także działań, które podejmiesz, aby ten wynik stał się rzeczywistością, przyjdzie jako druga natura. Twoje doświadczenie życiowe pomoże ci zachować obiektywizm, ponieważ rozważasz różne ścieżki, które możesz podjąć, aby osiągnąć swoje cele, abyś mógł iść dalej w bardziej efektywny, opłacalny i produktywny sposób.

4. Możesz mieć przewagę z inwestorami.

Podczas gdy młodzi przedsiębiorcy są często faworyzowani przez inwestorów, ponieważ łatwiej im uzyskać większy udział własnościowy i mają większą kontrolę w biznesie, można argumentować, że starsi przedsiębiorcy oferują większe szanse powodzenia z powodu tego, co wnoszą do stołu. Według Entrepreneur.com, wielu inwestorów venture capital szuka starszych, doświadczonych i doświadczonych przedsiębiorców, którzy “tam byli, robili to”. Jak podkreśla Susan Schreter, najlepsi inwestorzy są oportunistami, a wspierając starszych i mądrzejszych przedsiębiorców, którzy już popełnili błędy, są w stanie dokonać mądrzejszych inwestycji.

5. Wiesz, z czego jesteś pasjonatem.

Wielu młodych przedsiębiorców wie, że chcą założyć jakąś firmę, ale mogą nie wiedzieć dokładnie, jak chcą to zrobić. Wynika to z tego, że nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby rozwinąć pojęcie tego, czym naprawdę są pasjonaci. Richard Branson mówi, że “pasja jest jednym z najbardziej skutecznych czynników motywujących, jeśli chodzi o rozpoczęcie działalności gospodarczej – i często jednym z najsilniejszych czynników predykcyjnych, czy pomysł doprowadzi do sukcesu”. Bez pasji do twojej pracy, bardzo prawdopodobne jest, że twój pomysł na biznes wygasa w pewnym momencie. Starsi przedsiębiorcy wiedzą, co lubią robić – i czego nie robią – i potrafią dopasować nowy biznes do tego.

6. Masz wiedzę cenioną w dzisiejszej gospodarce.

W ostatnich latach nastąpiła zmiana ekonomiczna z przemysłowej na opartą na wiedzy, co oznacza, że ​​większość z nas ma możliwość kontynuowania pracy dobrze po przekroczeniu tradycyjnego wieku emerytalnego. W rzeczywistości wiek sprawia, że ​​jesteśmy bardziej cenni jako profesjonaliści, ponieważ często oznacza to, że przynosimy więcej umiejętności i wiedzy do stołu. Dotyczy to również przedsiębiorców. Ta ekonomiczna zmiana pomoże starszym przedsiębiorcom, którzy zdecydują się zrobić to później, ponieważ możesz przekształcić swoje doświadczenie w bardzo poszukiwany towar.

7. Jesteś bezpieczny pod względem finansowym.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej, gdy jesteś młody, oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz żonglował kosztami własności firmy, a także innymi ważnymi inwestycjami w życie wielu z nas: płatności hipoteczne, wydatki na dzieci (opieka nad dziećmi, edukacja, sport, wakacje), opieka zdrowotna, ubezpieczenie , płatności samochodowe, spłata kredytów studenckich i oszczędności emerytalne. Chociaż wydatki nigdy nie wygasają, im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że spłaciłeś znaczny procent dużych rzeczy. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, aby zainwestować w swój biznes. Dodatkowo, posiadanie mniejszej odpowiedzialności finansowej sprawia, że ​​pomysł założenia firmy staje się mniej ryzykowny, ponieważ teoretycznie będziesz miał o wiele mniej do stracenia, jeśli coś nie wyjdzie na jaw.

8. Masz wiele opcji uruchamiania.

Kiedy jesteś młody, masz ograniczone doświadczenie, ograniczoną sieć i ograniczony kapitał, więc opcje uruchamiania są często ograniczone – zazwyczaj uruchamianie rozruchu to jedyny sposób, aby przejść, o ile nie zabezpieczysz nieuchwytnego wsparcia finansowego. Jako bezpieczny finansowo, wytrawny profesjonalista masz więcej możliwości, jeśli chodzi o ścieżkę do przedsiębiorczości. Oczywiście, możesz rozpocząć nowy biznes od podstaw, ale nie jest to jedyna opcja na stole. Możesz kupić franczyzę, wykorzystując moc już odnoszącej sukcesy marki i czyniąc ją własną spuścizną. Możesz również utworzyć partnerstwo z innym przedsiębiorcą i podzielić koszty, obciążenie pracą i zyski. Możesz też zostać inwestorem, przechodząc na drugą stronę stołu, przekazując kapitał na pomysł innej firmy. W zamian dostaniesz procent biznesu, pozostawiając pracę “w okopach”, którą będą obsługiwać.

9. Nie udało ci się wcześniej.

Niepowodzenie jest częścią życia, a im starszym, tym więcej błędów mamy na naszej karcie. Niezależnie od tego, czy masz dwie duże porażki na liście, czy 22, są to ogromne korzyści z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, najcenniejszą częścią każdej porażki są lekcje, których nauczyłeś się w tym procesie. Każde niepowodzenie nauczyło cię, jak ważne jest przygotowanie, ciężka praca i dlaczego potrzebujesz planu awaryjnego. Po drugie, twój strach przed porażką jest prawdopodobnie o wiele mniej znaczący niż w twojej młodości. Ponieważ bycie porażką może skutkować niezdolnością do podjęcia decyzji, brakiem zaufania i brakiem reakcji, mniejszy strach może być ważnym powodem, dla którego starsi przedsiębiorcy mają łatwiejszy start.

10. Jesteś pewna siebie.

Znasz wszystkie te błędy, o których właśnie rozmawialiśmy? Oprócz cennych doświadczeń, te porażki dają jeszcze jedną dużą korzyść, gdy tylko uda się je odreagować – zwiększają pewność siebie i motywują do lepszej pracy. Wielu młodych przedsiębiorców ma wysoką samoocenę i pewien poziom pewności siebie, ale wiele z nich wynika z czystego optymizmu, że ich pomysł na biznes zamieni się w hit. Optymizm jest zdecydowanie potrzebny przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej, ale kiedy przyjmujesz ten optymizm i dodajesz pewność siebie, co jest związane z udokumentowanym sukcesem, jest nie do pobicia. Jako doświadczony profesjonalista doświadczyłeś już zarówno zwycięstw, jak i porażek, i wyłoniłeś się z potężną pewnością siebie, która pozwoli Ci podjąć wyzwania związane z własnością biznesową i wyjść na przód.

Więc jeśli się starzejesz i masz wrażenie, że Twoja szansa na przedsiębiorczość zanika co roku, pomyśl jeszcze raz. Teraz może być idealnym momentem, aby rzucić się i zacząć mały biznes.