4 porady finansowe dla par niebędących w związku małżeńskim

Rozważ podpisanie umowy określającej, kto jest właścicielem, co i jak najlepiej podzielić wydatki.
Zaplanuj nieoczekiwane.
Rozważ ubezpieczenie na życie dla dodatkowej ochrony.

W ciągu ostatnich 20 lat pary coraz częściej żyły razem, nie biorąc ślubu za pierwszym razem. Ale pomijanie przysięgi i zamieszkiwania na zawsze stwarza potencjalne komplikacje finansowe. Może to wymagać trochę więcej wysiłku, aby upewnić się, że jesteś objęty finansowo i prawnie w sposób zgodny z ochroną zapewnianą legalnie parom małżeńskim. Oto 4 rzeczy do rozważenia, jeśli zdecydujesz się nie mówić “robię”.
Przygotuj plan na piśmie – najlepiej z adwokatem

Chociaż nie jest to bardzo romantyczny gest, dokładne wyszczególnienie przyszłych planów i posiadłości w pisemnej umowie – podobnej do umowy przedślubnej – może być dobrym posunięciem i może pomóc w zapobieganiu problemom na drodze. Może to przynajmniej pobudzić dyskusję na temat finansów i oczekiwań dotyczących wszystkiego, od tego, kto płaci co miesięczny rachunek do podziału majątku, na wypadek, gdyby coś nie wyszło. Aby zapewnić, że obie strony są chronione i że wszelkie konsekwencje podatkowe zostały wzięte pod uwagę, dobrze jest skonsultować się z prawnikiem podczas tego procesu. Rzeczy, które potencjalnie mogą obejmować: kto jest właścicielem, w jaki sposób podzielić wydatki i co może się stać ze wspólną własnością, jeśli para się rozpada.

Dzielenie wydatków. Jeśli jeden partner zarabia dużo więcej niż drugi, może nie mieć sensu równomierne rozłożenie wydatków na życie. A może tak, to naprawdę osobista decyzja dla 2 osób w związku. Niezależnie od tego, co zdecydujesz, ustal plan z wyprzedzeniem, który jest sprawiedliwy dla podziału kosztów i obowiązków domowych.

Kto jest właścicielem co? Zrób listę rzeczy, które każda osoba doprowadziła do związku i chciałaby mieć w przypadku rozpadu. Rozważ uwzględnienie postanowień dotyczących zakupów dokonanych w trakcie relacji. Inną kwestią mogą być prezenty lub spadki, które otrzymuje jeden partner. Niektóre pary mogą chcieć połączyć swoje zasoby; inni mogą wolą trzymać pieniądze i własność oddzielnie od romansu.

Oto kolejna zmarszczka, o której warto pamiętać: niektóre państwa uznają małżeństwa z prawem powszechnym i mogą nałożyć prawo własności wspólnotowej. Oznacza to, że nawet jeśli para nie zostanie “oficjalnie” poślubiona, po wspólnym zamieszkaniu przez określony czas, prawo stanowe może oświadczyć, że są małżeństwem według powszechnego prawa. Jeżeli miałyby obowiązywać prawa własności wspólnotowej, to ogólnie rzecz biorąc, majątek pary nabyty podczas “małżeństwa” zostałby rozdzielony wspólnie w momencie separacji, niezależnie od prawnego właściciela w tym czasie. Adwokat może najlepiej wyjaśnić obowiązujące prawo stanowe.

Co się stanie, gdy jeden z partnerów umrze lub zachoruje? To jest trudne. Zasadniczo, bez odpowiedniej dokumentacji prawnej partnerzy, którzy mieszkają razem, nie mają takich samych praw jak małżonkowie, gdy jeden z partnerów jest hospitalizowany lub umiera. Na przykład, prawo stanowe określa, kto może podejmować decyzje medyczne w imieniu kogoś, kto jest ubezwłasnowolniony – zazwyczaj małżonek lub rodzina znajduje się na szczycie listy. Z tych wszystkich powodów i więcej, niektóre plany dotyczące nieruchomości mogą mieć sens.
Zaplanuj nieoczekiwane

Oto przykład przyklejonej sytuacji: jeden partner przenosi się do domu swojego partnera i nie ma tytułu, co oznacza, że ​​nie ma prawnego roszczenia do własności. Jeśli jej partner zniknie, może wylądować na ulicy – nawet jeśli mieszka tam od lat.

Podczas gdy współmałżonek lub członkowie rodziny mogą być domyślnymi beneficjentami, gdy ktoś umiera bez testamentu, niezamężny partner może zostać pominięty w chłodzie. To zależy od praw państwa zamieszkania. Aby być chronionym w najgorszym przypadku, niezamężna para może wymagać, aby stała się oficjalna – z niektórymi dokumentami dotyczącymi planowania osiedli, jak opisano poniżej.

Tytuły własności i kont

Posiadanie nieruchomości i kont jest jednym z potencjalnych rozwiązań do rozważenia. Wspólnie utytułowane nieruchomości, rachunki bankowe i rachunki inwestycyjne zatytułowane “Wspólni lokatorzy posiadający prawa do przeżycia” zazwyczaj będą przekazywane pozostałemu właścicielowi.
Testamenty

Testament jest dokumentem prawnym określającym, kto odziedziczy majątek i inne aktywa. Określa również wykonawcę osiedla i podaje instrukcje dotyczące tego, jak i kiedy beneficjenci otrzymują aktywa. A będzie również wymieniać opiekunów dla nieletnich dzieci. Podczas sporządzania testamentu zwykle dobrze jest poprosić prawnika, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Dyrektywa w sprawie opieki zdrowotnej, pełnomocnictwo do opieki zdrowotnej i trwałe pełnomocnictwo3

Dyrektywy dotyczące opieki zdrowotnej, nazywane także testamentami, określają życzenia osoby do leczenia w przypadku ubezwłasnowolnienia. Zazwyczaj towarzyszą one trwałemu pełnomocnictwu do opieki zdrowotnej. W wielu stanach lekarze mogą przekazywać plany leczenia i opcje tylko małżonkom i krewnym – ale dzięki pełnomocnikowi do spraw zdrowia lub pełnomocnictwu do opieki zdrowotnej, osoba może wybrać pracownika opieki zdrowotnej. Ponadto, wydanie ustawy HIPAA (Ustawa o ubezpieczeniach zdrowotnych i odpowiedzialności z 1996 r.) Pozwoli wyznaczonemu agentowi przeglądać dokumentację medyczną i omawiać je z lekarzami.
Trwałe pełnomocnictwo do spraw finansów

W tym samym duchu, co trwałe pełnomocnictwo do opieki zdrowotnej, trwałe pełnomocnictwo do spraw finansów pozwoli komuś wybrać “agenta”, który podejmuje decyzje finansowe i opłaca rachunki w najgorszym przypadku.

Ubezpieczenie na życie

Bez uzyskania legalnego związku małżeńskiego, świadczenia gwarantowane federalnie, takie jak Ubezpieczenia Społeczne dla wdów lub wdowców, nie są dostępne. Utrzymanie polisy ubezpieczeniowej na życie u partnera i dzieci, jeśli dotyczy, wymienionych jako beneficjenci, może pomóc zapewnić, że wszyscy są pod opieką.

Oznaczenia beneficjentów

Ważna jest identyfikacja beneficjentów na rachunkach inwestycyjnych, kontach emerytalnych, takich jak IRA lub 401 (k), oraz polisach na życie. Dzieje się tak dlatego, że oznaczenia beneficjentów na tych kontach i zasadach mają pierwszeństwo przed testamentami lub innymi instrukcjami. Warto często sprawdzać oznaczenia beneficjentów, aby upewnić się, że są aktualne.
Opowiedz o swojej przyszłości i emeryturze

Ważne jest, aby obaj partnerzy byli na tej samej stronie o przyszłości i jak się tam dostać. Na przykład jeden partner może mieć 401 (k) przy pracy lub podobny plan emerytalny, podczas gdy druga osoba może nie mieć tego samego rodzaju zatrudnienia, a może nie pracuje lub pracuje sporadycznie. Permutacje są nieograniczone.

Niezamężni partnerzy zazwyczaj nie korzystają z tych samych zabezpieczeń finansowych, co małżonkowie będący w związku małżeńskim, więc dla każdej osoby pozostającej w związku może być ważne, aby oszczędzali indywidualnie. Na przykład, w przypadku rozwodu małżonków, część układu rozwodowego często wiąże się z podziałem rachunków emerytalnych. Pary niezamężne nie mają mechanizmu prawnego, który zapewniłby sprawiedliwy podział. Nawet bez planu emerytalnego w miejscu pracy, oszczędności na emeryturę może nadal być możliwe za pośrednictwem indywidualnego konta emerytalnego (IRA), pod warunkiem, że właściciel IRA otrzymuje niektóre zarobione dochody.

Aż 100% dochodu osiągniętego do 5 500 USD – lub 6 500 USD, jeśli masz 50 lat lub więcej, może zostać umieszczone w IRA dla lat podatkowych 2017 i 2018. Na przykład, przy dochodach podlegających opodatkowaniu w wysokości 4000 USD, ktoś może wnieść 4 000 USD do IRA . Należy jednak pamiętać, że IRS ma określoną definicję zarobków w celu przyczynienia się do IRA. Obejmuje wynagrodzenie lub pensję od pracodawcy, prowizje, dochody z tytułu samozatrudnienia, alimenty i niedozwolone wynagrodzenie za udział w wojnie.

Podatek od prezentów może być brany pod uwagę

Zgodnie z obowiązującym prawem federalnym małżonkowie mogą przekazywać sobie nieograniczoną gotówkę i majątek. Ale rozdawanie ekstrawaganckich prezentów nieporozumiennych może mieć znaczące konsekwencje podatkowe. IRS pozwala na prezenty o wartości do 15 000 USD rocznie w gotówce lub nieruchomościach na odbiorcę. Po przekroczeniu progu 15 000 USD może zostać naliczony podatek od darowizn.

Ponadto każda kwota, jaką dana osoba daje innej osobie przekraczającej 15 000 USD rocznie, jest odliczana od kwoty dożywotniego podatku od darowizny i darowizny podatku od darowizn przypisanych każdemu podatnikowi – w sumie 11,2 miliona USD w 2018 roku. Kwoty podarowane ponad całe życie nieruchomości i podatek od darowizn kwota wyłączenia może podlegać opodatkowaniu; najwyższa stawka podatku od nieruchomości i podatku od nieruchomości wynosi obecnie 40%.

Co dokładnie IRS uważa za prezent? “Jakiekolwiek przekazanie osobie bezpośredniej lub pośredniej, w której pełne wynagrodzenie (mierzone w pieniądzu lub wartości pieniężnej) nie jest otrzymywane w zamian,” kwalifikuje się jako dar zgodnie z IRS.gov.4

Jeśli nie masz pewności lub masz pytania dotyczące przepisów dotyczących prezentów, skonsultuj się ze specjalistą podatkowym lub prawnikiem.
Mieć plan

Tworzenie dokumentów prawnych i określanie, kto jest ich właścicielem i kto za to płaci, nie jest ideą romantycznej rozkoszy większości ludzi. Jednak planowanie z wyprzedzeniem jest ważne i może okazać się kluczowe w zapobieganiu problemom na drodze.