Przygotowywanie finansów dla dziecka

Planowanie z wyprzedzeniem dla dziecka

✔ Oceń ubezpieczenie i zbadaj profity w miejscu pracy.

✔ Wyjdź z długu o wysokim oprocentowaniu i oszczędzaj na wypadek sytuacji kryzysowych.

✔ Upewnij się, że oszczędzasz na przyszłość.

✔ Budżet na czas wolny od pracy.

Posiadanie dziecka nie jest decyzją finansową, ale wpłynie to na twoje finanse. Wypełnienie żłobka może kosztować około 2000 USD. Pieluchy mogą kosztować od 30 do 85 USD miesięcznie2. To już około 3000 USD w pierwszym roku – nie licząc formuły, ubrań, zabawek i przedmiotów z dużymi biletami, takich jak opieka nad dziećmi czy czas spędzany poza domem. praca, która będzie również potrzebna.

W przypadku dziecka urodzonego w 2017 r. USDA szacuje, że średniozamożny rodzic wyda średnio 14,260 USD rocznie3. Zgodnie z raportem żywność i odzież zajmują znaczną część tej kwoty – oprócz zakwaterowania, opieki medycznej i transport. A potem są koszty, które nie są bezpośrednio związane z dziećmi, ale wchodzą w grę, gdy twoja rodzina zaczyna rosnąć – jak zwiększone ubezpieczenie na życie i niepełnosprawność, które możesz wziąć pod uwagę.

Emocje dotyczące zmian, jakie przynosi noworodek, mogą być mieszane. Przeprowadzone ostatnio przez Frazity badanie nowych matek wykazało, że 90% respondentów jest zestresowanych. Nic dziwnego: 88% mniej zasypia, a 90% wydaje więcej. Ale oto dobra wiadomość: 72% jest szczęśliwszych, a 86% jest bardziej zadowolonych z życia

Uzyskanie przewagi finansowej z wyprzedzeniem może pomóc cieszyć się noworodkiem – bez obaw o swoje finanse. Oto sześć mądrych ruchów, które należy podjąć przed przyjazdem dziecka.

1. Sprawdź swoje ubezpieczenie zdrowotne.

Istnieje ogromna różnorodność kosztów opieki medycznej związanej z ciążą i porodem. Twoje koszty medyczne z kieszeni mogą wynosić od 0 do tysięcy dolarów – Twój ubezpieczenie będzie największym czynnikiem decydującym. Zgodnie z ustawą o przystępnej cenie, opieka macierzyńska i poród to podstawowe świadczenia zdrowotne, dlatego większość planów zdrowotnych musi obejmować te świadczenia. Jednak niektóre plany ubezpieczeniowe mogą wymagać od Ciebie zapłacenia większych kosztów niż inne.

Przedłużyć okres ciąży i poród i upewnić się, że lekarz lub położna oraz szpital, w którym planujesz poród, znajdują się w Twojej sieci dostawców. Powinno to pomóc obniżyć koszty, ponieważ dostawcy usług w sieci są albo w pełni objęci ubezpieczeniem, albo zazwyczaj mają większy zasięg ubezpieczenia niż dostawcy i dostawcy spoza sieci.
2. Sprawdź, czy twój pracodawca oferuje jakieś korzyści.

Dowiedz się z wyprzedzeniem, jakie korzyści są dla Ciebie dostępne, więc wiesz, jak budżetować. Urlopy rodzicielskie są istotną korzyścią – niezależnie od tego, czy są płatne czy nieopłacone – ale możesz skorzystać z innych przydatnych korzyści.

Elastyczne konto wydatków na zdrowie (FSA) pozwala zaoszczędzić dolary przed opodatkowaniem, a następnie wydać je w tym samym roku na koszty leczenia. Nie będziesz musiał płacić podatków federalnych od pieniędzy, o ile są one wykorzystywane do kwalifikowanych wydatków medycznych. Możesz mieć możliwość rolowania do 500 USD niewykorzystanych pieniędzy w FSA na następny rok – lub na koncie może pojawić się okres karencji w następnym roku, w którym możesz wykorzystać pieniądze wniesione w poprzednim roku. Pracodawcy nie muszą oferować opcji najazdu lub okresu karencji, w którym to przypadku musisz użyć wszystkich pieniędzy zaoszczędzonych w FSA w roku, w którym został wniesiony – lub stracić go na zawsze.

Jeśli adoptujesz dziecko, wiąże się to z jego własnymi kosztami i względami. Niektórzy pracodawcy mogą oferować świadczenia, które pomagają w pokryciu kosztów i planowaniu adopcji.

Na koniec zapoznaj się z ubezpieczeniem na życie i niepełnosprawnością oferowanym przez twojego pracodawcę. Znajdź ważne terminy na zakup zwiększonego zasięgu, aby móc planować z wyprzedzeniem.
3. Spłacaj dług.

Wydostanie się z długu o wysokim oprocentowaniu (np. Niespłaconych sald karty kredytowej) jest zdrową walką o walkę w dowolnym momencie życia, ale szczególnie przed założeniem rodziny. Gdy zaczniesz dodawać do rodziny, znalezienie dodatkowych pieniędzy, aby wydobyć z długów i zaoszczędzić, może nie być tak proste, jak to było przed dzieckiem.

Poświęć trochę czasu, zanim dziecko pojawi się na scenie, aby spłacić karty kredytowe.

4. Oszczędzaj na wypadek awarii.

Zastanów się nad przygotowaniem na niespodzianki, kierując 5% wynagrodzenia z domu do funduszu ratunkowego. Sugerujemy, aby zaoszczędzić kwotę równą od trzech do sześciu miesięcy wydatków w swoim funduszu na deszczowe dni.

Po osiągnięciu tego celu zachowaj 5% wynagrodzenia, aby pokryć niespodziewane wydatki, takie jak naprawa samochodu lub wymiana urządzenia.

5. Budżet na czas dziecka.

Dzięki ustawie o urlopie rodzinnym i lekarskim (FMLA) uprawnieni pracownicy mogą otrzymać do dwunastu tygodni bezpłatnego urlopu po porodzie lub adopcji. W rzeczywistości obaj partnerzy w parze mogą mieć czas wolny od pracy, aby związać się z nowym dodatkiem w ramach FMLA. Ale przekazanie trzech miesięcy lub więcej bez wypłaty może być trudne w obsłudze dla wielu rodzin.

Jeśli w najbliższych latach będziesz mieć dziecko na liście rzeczy do zrobienia, możesz wziąć pod uwagę możliwość założenia funduszu na czas wolny od pracy. Możesz zacząć korzystać z reguły wydatków i oszczędzania Fidelity.

Zastanów się nad wydatkami i zasadą oszczędzania Fidelity, aby zacząć.

Wydawanie i zapisywanie reguły

50% wynagrodzenia za korzystanie z domu przeznacza się na potrzeby (mieszkanie, opieka medyczna, spłaty zadłużenia i żywność).
15% dochodu przed opodatkowaniem przeznacza się na oszczędności emerytalne – w tym składki i wszelkie składki, które możesz otrzymać od swojego pracodawcy.
5% zabranych do domu trafia na fundusz kryzysowy, a następnie konto na pokrycie nieoczekiwanych wydatków.

Część z 30% niewykorzystanej kwoty może zostać wykorzystana do budżetu Twojego dziecka.

Określić koszty opieki nad dzieckiem.

Koszt opieki nad dzieckiem może pochłonąć znaczną część miesięcznego budżetu rodziny. Badanie przeprowadzone przez Instytut Polityki Ekonomicznej w 2015 r. Wykazało, że w 24 stanach i w Waszyngtonie koszt opieki nad dzieckiem w wieku 4 lat jest wyższy niż średni koszt nauki w państwowych szkołach publicznych i wyższych.5

Jeśli zarówno ty, jak i twój partner pracujesz obecnie poza domem, porozmawiajcie o tym, jak to się może zmienić. Czy jedna osoba zostanie w domu? Jeśli nie, uruchom numery dotyczące kosztów opieki nad dziećmi w danym obszarze. Dla niektórych osób, biorąc pod uwagę koszty opieki nad dziećmi i dojazdy do pracy, może być taniej mieć jednego rodzica w domu. Wszystko zależy od kosztów opieki nad dzieckiem w Twojej okolicy, Twoich kosztów utrzymania i dochodów.

Jeśli pójdziesz z opieką nad dzieckiem, twój pracodawca i IRS mogą zaoferować niewielką pomoc. Niektórzy pracodawcy oferują elastyczne konta wydatków na opiekę zależną. Podobnie jak FSA opieki zdrowotnej, możesz zaoszczędzić pieniądze przed opodatkowaniem na koncie. Następnie, w miarę ponoszenia kosztów, przesyłasz kwalifikujące się wydatki na opiekę nad dzieckiem w celu refundacji.

Możesz także ubiegać się o ulgę podatkową na dziecko i na opiekę nad dzieckiem. Możesz ubiegać się o 3 000 $ z tytułu kosztów opieki nad dzieckiem dla jednego dziecka lub 6000 $ dla więcej niż jednego dziecka. Możesz umieścić te oszczędności podatkowe na pieluchach i formule – dwa potencjalnie duże wydatki.
Możesz to zrobić.

Nie przejmuj się, jeśli jesteś w stanie rozpocząć planowanie dopiero wtedy, gdy dowiesz się, że dziecko jest w drodze. Zawsze jest czas, aby poprawić swoje finanse z tego, gdzie są dzisiaj. Dokonywanie mądrych wydatków i wyborów oszczędzania teraz może pomóc ci postawić Ciebie i Twoją nową rodzinę na drodze do sukcesu.