5 błędów w karierze

Niezależnie od wybranego zawodu, wszyscy mamy coś wspólnego: staramy się robić, co w naszej karierze najlepiej jak potrafimy.

Oczywiście nie będziemy plotkować o naszym szefie, nie dotrzymamy naszych terminów ani nie zrobimy nic, co mogłoby zagrozić naszej pracy lub karierze – świadomie.

Właśnie to “świadomie” stanowi problem. Możemy łatwo uniknąć profesjonalnych pułapek, które znamy, ale co z tymi, których nie znamy? A co ważniejsze, czy możemy popełnić poważne błędy, gdy uważamy, że robimy właściwy ruch?

Aby nie popaść w tę pułapkę, poprosiliśmy ekspertów ds. Kariery, aby rzucili światło na błędne kroki, które popełniamy, nie zdając sobie nawet sprawy, czy w biurze, czy w okopach na polowaniu. Czy popełniasz te błędy?

1. Utrzymywanie się w trybie offline

Wiedząc, że kanały mediów społecznościowych, takie jak Twitter, Facebook, a nawet LinkedIn, są pełne możliwości szkodliwych błędów w karierze, zrozumiałe jest, że możesz chcieć położyć się na niskim poziomie, pozostawić profile nieaktywne, a nawet całkowicie się wyłączyć.

Ale według Cheryl Palmer, certyfikowanego trenera kariery i właściciela Call to Career, jest to zły ruch. “Zgodnie z ostatnimi danymi, większość rekruterów szuka teraz źródeł internetowych, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat kandydatów”, mówi Palmer. “Pozytywne informacje online o Tobie poprawią twoje szanse na znalezienie pracy, ponieważ tego właśnie poszukują rekruterzy, aby określić, kogo wzywają do rozmowy kwalifikacyjnej.” Wskazuje, że skoro serwisy społecznościowe, takie jak LinkedIn, Twitter i Facebook to tylko niektóre z nich, pierwsze wyniki, które pojawiają się w wyszukiwarkach, będziesz chciał być reprezentowany i dobrze reprezentowany.

Palmer mówi, że samo posiadanie profili nie wystarczy – musisz mieć dynamiczną obecność. Oznacza to, że za pomocą tych kanałów promujesz siebie w pozytywny, profesjonalny sposób. Pracowałeś nad nową kampanią reklamową? Tweetuj to. Dodałeś do swojego portfolio fotograficznego? Facebook to. Zapoznaj się z fascynującym artykułem branżowym? Udostępnij na LinkedIn. Gdy rekruterzy lub ankieterzy Cię wyszukują, znajdą interesującą, produktywną osobę.

(Jeśli zarządzanie wieloma sieciami wydaje się zbyt duże, zawsze możesz automatycznie łączyć swój serwis Twitter, Facebook i LinkedIn, aby każdy post był nadawany we wszystkich trzech sieciach. Nie martw się, nie powiemy rekruterom.)

2. Łączenie z współpracownikami

Masz rację: zawsze dobrze jest uczestniczyć w zajęciach z happy hours, dniami wolontariatu i innymi formami łączenia grup, ponieważ podczas gdy ci ludzie są twoimi kolegami, są też ludźmi, z którymi spędzasz 40 godzin tygodniowo .

Ale więzi stają się problematyczne, kiedy stajesz się bardzo blisko z niektórymi współpracownikami – a nie z innymi. “Błędem jest dostosowanie się do jednej osoby lub jednego obozu” – ostrzega Marian Ich, założyciel i dyrektor generalny firmy coachingowej, szkoleniowej i konsultingowej “Rozwijanie myśli”. “Podczas gdy kuszące jest dostosowanie się do silnej osoby lub grupy, w ten sposób oddzielasz siebie od innych. Co się dzieje, gdy dochodzi do zmian personalnych, ktoś wypada z łaski, czy potrzebujesz wsparcia od kogoś spoza wybranej grupy? “

Aby nie wchodzić zbyt głęboko w kontakt z innymi współpracownikami, radzimy im, aby zrobili kilka prostych kroków, aby zachować przyjazną atmosferę: idź na lunch z grupą ludzi lub różnymi ludźmi każdego dnia; siedzieć obok ludzi, którzy nie są już twoimi partnerami już na spotkaniach; Zmiksuj swoją rutynę na chwilę przy kuchni lub na chłodnicy wodnej na krótki czat o różnych porach dnia, aby spotkać różnych ludzi.

“Im wyżej w organizacji idziesz”, przypomina Ich, “tym ważniejsza jest uważność i ostrożność. Pamiętaj, że posiadanie sojuszników jest niezwykle ważne, tak samo jak ludzie, którzy rzucają ci wyzwanie. “

3. Mistrzostwo Make-Ends-spełnia zadań

Nie musimy mówić, że nie ma wstydu, biorąc koncert niezwiązany ze swoją ostateczną ścieżką kariery (pomyślcie o stołach czekających), aby związać koniec z końcem, polując na inne okazje, lub by zarobić trochę dodatkowych pieniędzy na boku. Dodatkowo, twoje szczodrości pokażą przyszłym pracodawcom, że jesteś pracowity i gotowy do pracy, prawda? Nie zawsze.

“Jako poszukiwacz pracy powinieneś patrzeć na siebie jako kandydata oczami potencjalnego pracodawcy” – radzi Robert Meier, prezes Job Market Experts. “A dla pracodawcy praca poboczna jest oderwaniem od twojej pierwotnej pozycji. Firma z listy Fortune 500 po prostu nie doceni twojego czasu jako menedżera nocnego w wieku 7-11 lat. “

Zamiast próbować zwiększać liczbę tymczasowych zadań, wyjaśniając, w jaki sposób nauczyły Cię “wytrzymałości” i “niezawodności”, Meier zaleca minimalizację takich pozycji do zaledwie jednego wiersza w twoim CV – lub wyeliminowanie ich w ogóle, jednocześnie zwiększając ważność wcześniejszych pozycji. “Jedynym momentem, w którym powinieneś zawrzeć taką pracę w swoim CV, jest to, że wspiera twój cel kariery” – mówi. Na przykład praca w punkcie sprzedaży w łańcuchu odzieżowym może być cenna, jeśli ubiegasz się o kupno firmy J.Crew; Twój czas jako instruktora fitness może być istotny, jeśli ubiegasz się o stanowisko operacyjne w Under Armour.

Ale jeśli spędziłeś sześć miesięcy na kupowaniu lodów, a teraz ubiegasz się o całkowicie niepowiązaną pracę korporacyjną w zakresie sprzedaży reklam, Meier zaleca wyeliminowanie Twojej pracy związanej z przymrużeniem oka ze swojego CV. Jeśli luka w zatrudnieniu powinna pojawić się w wywiadzie, wyjaśnia, że ​​poświęcasz całą swoją uwagę znalezieniu właściwej pracy w trudnej gospodarce – zrozumiałej wymówki, jeśli minęło 12 miesięcy lub mniej.

4. Poleganie na liście zalet i wad

Podnieś rękę, jeśli kiedykolwiek zrobiłeś listę plusów i minusów na temat potencjalnej pracy lub projektu. To rozsądne posunięcie – przedstawiasz wszystkie powody, dla których powinieneś i nie powinieneś podejmować nowego przedsięwzięcia, aby podjąć świadomą, racjonalną decyzję.

Ale poinformowany i racjonalny nie jest wszystkim, czym jest pęknięty. “Jeśli masz złe przeczucie, że pracujesz dla jakiegoś bossa lub uczucie” pit into the stomach “o ryzykownym środowisku pracy, albo jesteś racjonalizujący się z powodu ciężej obniżonej pensji, nigdy nie powinieneś ignorować małego głosu w twoim uchu ostrzegając cię, że coś jest nie tak “- wyjaśnia Cheryl Rich Heisler, założycielka i prezeska działu doradztwa zawodowego Lawnowatives.

Jeśli masz złe przeczucia co do możliwości, które wydają się obiecujące na powierzchni, mówi Heisler, nadszedł czas, aby uzyskać więcej informacji. “Kop głębiej i bądź pewien, że twoje wrażenia są złe, lub wycofaj się z oferty. Dotyczy to nawet wyboru pierwszej ścieżki kariery – zaufaj sobie. “To nie znaczy, że kilka nerwów oznacza, że ​​powinieneś wpłacić kaucję za drugą rundę, ale jeśli nie możesz strząsnąć swojego niepokoju i nie możesz go złagodzić więcej informacji, może nadszedł czas, aby zrobić krok wstecz.

“Jeśli”, mówi Heisler, “po przeprowadzeniu badań i tworzeniu sieci kontaktów, kariera, branża lub praca, którą badasz, nie są dla ciebie odpowiednie, rozważ ponownie. Najszczęśliwsi pracownicy pracują w obszarach, które lubią w branżach, które kochają. “

5. Być wiecznie dostępnym

Szanse są takie, że twój obecny pracodawca ceni czas – czyli ile masz czasu w biurze, pracujesz przy biurku. A kiedy nie jesteś twarzą w twarz, jesteś dostępny przez telefon, e-mail, tekst lub przewoźnik gołębi, czy to północ, północ w sobotę lub północ w sobotę podczas podróży na Ibizę.

“Kiedy odmawiasz delegowania obowiązków, oznacza to, że nie jesteś nauczycielem lub mentorem, a na pewno nie jesteś przełożonym, który jest kryterium promocji” – mówi Bruce Hurwitz, rekruter wykonawczy i autor sukcesu! Jako pracownik lub przedsiębiorca. A kiedy nie bierzesz urlopu, mówi, może stworzyć atmosferę wyższości – jak gdybyś czuł, że nic nie może się bez ciebie obejść.

“Ludzie popełniają błąd, ponieważ są zbyt dostępni, ponieważ nie wiedzą, jak powiedzieć” nie “- mówi Hurwitz. “Myślą, że osoba, którą odrzucają, będzie na nich wściekła i wpłynie to na ich związek.” Ale, dodaje, niekoniecznie tak jest. Jeśli jesteś stale dostępny i chcesz przerwać cykl, Hurwitz zaleca rozpoczęcie od “warunkowego”, w którym, po usłyszeniu o nowym zadaniu, odpowiadasz: “Byłbym szczęśliwy. Po prostu pozwól mi wykonać to zadanie, a jeśli nadal potrzebujesz mojej pomocy, jestem tam dla ciebie. “

Oczywiście, nikt nie zaleca, abyś pominął swoją pracę, i prawdopodobnie będzie okazja, że ​​będziesz musiał być dostępny poza biurem. Ale delegowanie zadań do wykonania bez bezpośredniego nadzoru, a nawet podczas twojej nieobecności, jest umiejętnością, którą powinien posiadać każdy menedżer – lub potencjalny menedżer.