Jak hobby może pomóc Ci w pracy

Sekret wspinania się po szczeblach kariery może po prostu robić na drutach, brać ceramikę lub odnawiać stare samochody.

Zgadza się: według nowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanowy w San Francisco, przyswojenie swoich twórczych hobby po pracy, nawet jeśli to tylko próba wypróbowania nowego przepisu na deser, może znacznie przyspieszyć Twoją codzienną pracę.

W raporcie, w którym wzięło udział 350 pracowników z różnymi hobby, karierami i osobowościami, okazało się, że ci, którzy pracowali w kreatywnych placówkach po godzinach, byli bardziej skłonni do rozwiązywania problemów w ciągu dnia. W rzeczywistości uczestnicy badania, którzy aktywnie brali udział w działaniach twórczych, zdobyli nawet o 30% wyższe wyniki w rankingu wydajności niż ci, którzy rzadko wypracowywali swoje prawe mózgi.

I w dobrych wiadomościach dla pracoholików, naukowcy odkryli, że nie musisz całkowicie wyłączać swojego trybu pracy, aby czerpać korzyści z twórczej wycieczki. Przeczytaj: Możesz przejrzeć e-maile z pracy lub wymyślić nową propozycję pracy pomiędzy malowaniem tego martwego życia w swojej wieczornej sztuce.

Więc dlaczego obnosiciel twojego wewnętrznego Picassa jest inteligentnym posunięciem kariery? “Działania twórcze naprawdę mogą zapewnić ci możliwość uczenia się czegoś nowego o sobie” – powiedział współautor badania Kevin Eschleman, adiunkt psychologii na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco. Oczywiście jest to również bardzo potrzebne wycofanie się ze stresu od 9 do 5. “Wykorzystujesz ten czas do doładowania” – dodał.