Dwa główne problemy rozpoczynania małego biznesu

Ustanowiony? To może być idealna okazja, aby odkryć siebie na nowo i założyć mały biznes. Ale jeśli zamierzasz przejść od bycia pracownikiem do bycia przedsiębiorcą, istnieją dwa główne problemy związane z założeniem małej firmy: w międzyczasie zarabiaj na swoim małym biznesie, aby zarabiać i płacić rachunki i wydatki na życie.

Oto omówienie dwóch głównych problemów związanych z założeniem małej firmy i sposobów ich przezwyciężenia.

Przygotowanie małego biznesu do zarabiania pieniędzy

Zbyt wiele razy widzę i / lub słyszę od ludzi, którzy zatapiają swój czas i pieniądze w małe firmy, które są przegrane. Dlaczego oni to robią? Ponieważ chcieli zrobić konkretną rzecz i zignorowali podstawowe prawo biznesu z zyskiem – musi istnieć zapotrzebowanie rynku. Nie ma znaczenia, czy jesteś wyjątkowo utalentowanym rzeźnikiem, jeśli założysz sklep mięsny w ściśle wegetariańskim mieście! Zobacz, jak znaleźć i opanować rynek niszowy.

Pierwszym pytaniem, które należy zadać sobie samemu, rozważając zakup istniejącej firmy lub założenie małej firmy od podstaw, jest “Jak ten biznes będzie zarabiał pieniądze?” Drugie pytanie brzmi: “Ile pieniędzy to zrobi?” Musisz znać te odpowiedzi, jeśli w ten sposób chcesz zarabiać na życie.

Możliwe rozwiązania, które pomogą Twojemu małemu biznesowi zarabiać pieniądze

1. Czy badania rynku.

Nie mogę wystarczająco podkreślić tego pierwszego punktu.

Rynek jest najważniejszy; twoje pomysły i / lub życzenia muszą być na drugim miejscu (lub nawet trzecim). Po prostu nie można rozpocząć udanego biznesu, jeśli nie ma wystarczającej liczby osób chętnych i zdolnych do zakupu produktów lub usług w obszarze usług.

Zacznij od znalezienia i sprzedaży na rynku docelowym, a następnie przeprowadź analizę w sekcji Przemysł, Analiza rynku i Analiza konkurencyjna w mojej serii “Pisanie planu biznesowego”.

2. Wykonaj biznesplan.

Badania rynkowe, jak zauważyłeś w poprzednim punkcie, rdzeń biznesplanu i biznesplanu to najlepsza ochrona przed złamanym sercem biznesowym.

Z wielu powodów, dla których warto przeprowadzić biznesplan, najważniejszy jest ten; kiedy skończysz, będziesz wiedział, czy proponowany pomysł na biznes może zostać przekształcony w dochodową małą firmę.

3. Kupuj rentowną franczyzę zamiast otwierać małą firmę od zera.

Dochodowe franczyzy są opłacalne, ponieważ ktoś inny przepracował cały plan, wygładził wszystkie kręgi i wymyślił coś, co przynosi zyski. Jeśli masz pieniądze, aby kupić w dochodowej serii i jesteś osobą, która uczyniłaby dobrego franczyzobiorcę, może to być idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zobacz “Czy warto kupić franczyzę?”, “Pod klucz” i ile kosztuje franczyza?

Nowe firmy nie zarabiają

Z możliwym wyjątkiem opłacalnych umów franczyzowych, zazwyczaj od sześciu miesięcy do kilku lat, aby nowe firmy stały się rentownymi przedsiębiorstwami. Tak więc jednym z głównych problemów dla osób rozpoczynających małe firmy jest płacenie rachunków, dopóki ich nowy biznes nie zacznie zarabiać. Co możesz zrobić?

Możliwe rozwiązania dla nowych firm Nie zarabiaj

1. Miej wspierającego małżonka.

Dla wielu osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest to najlepsze rozwiązanie. Pracujący małżonek jest w stanie pokryć koszty utrzymania i przyczynić się do kosztów rozpoczęcia nowej działalności.

2. Użyj swoich oszczędności.

Wiele osób uważa, że ​​muszą wykorzystać część swoich oszczędności, aby utrzymać siebie i swoje rodziny na powierzchni, gdy zaczynają małą firmę. Jeśli spojrzysz na 8 Źródeł pieniędzy na uruchomienie działalności gospodarczej, zobaczysz, że własne kieszenie są najczęstszym źródłem pieniędzy początkowych, czy to z oszczędności, ponownego zadłużenia w domu czy sprzedaży nieruchomości.

3. Pożycz.

Zmierz się z tym; nie możesz żyć w powietrzu przez wiele miesięcy, gdy budujesz nowy biznes do tego stopnia, że ​​zarabiasz. Nie odrzucaj pożyczek bankowych jako źródła funduszy.

Choć pieniądze są napięte, banki wielokrotnie powtarzały, że pożyczają małym firmom silne plany biznesowe. A może linia kredytowa wystarczy.

Istnieją również inne potencjalne źródła pożyczek dla małych firm, takie jak program finansowania małych przedsiębiorstw w Kanadzie i kanadyjskie fundusze pożyczkowe Wspólnoty oraz pożyczki dla przedsiębiorstw przeznaczone specjalnie dla kobiet.

4. Wykorzystaj zalety ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.

Jeśli obecnie otrzymujesz ubezpieczenie na wypadek zatrudnienia lub otrzymałeś świadczenia z tytułu ubezpieczenia na życie w ciągu ostatnich trzech lat (pięć lat, jeśli okres zasiłku obejmował wniosek o zasiłek macierzyński lub rodzicielski), możesz kwalifikować się do programu samozatrudnienia.

Mandat programu polega na “zapewnieniu pomocy finansowej dla osób uprawnionych, aby pomóc im w tworzeniu miejsc pracy dla siebie poprzez założenie firmy” i zapewni albo regularne świadczenia z tytułu ubezpieczenia na wypadek zatrudnienia do końca okresu świadczenia, albo pomoc finansową na pokrycie kosztów utrzymania, jednocześnie ucząc umiejętności biznesowe i sposób tworzenia biznesplanu. Moim zdaniem jest to najlepsza dotacja dla małych firm w Kanadzie. Jeśli chcesz założyć małą firmę i się zakwalifikować, zdecydowanie powinieneś złożyć wniosek.

5. Zdobądź “niską” pracę dzienną.

Nie chcę tutaj oczerniać żadnej konkretnej pracy; Używam “lowly” świata, aby zasugerować, że możesz chcieć lub potrzebujesz podjąć pracę, której wcześniej nie rozważałeś, ponieważ nie jest to to, co zwykle robisz, albo płaci się mniej niż jesteś przyzwyczajony.

Wiele osób pracowało jako ludzie czekający lub dostarczają ludzi, aby zarabiać pieniądze, podczas gdy oni pracowali nad ich celami. Lub zawodowiec może podjąć pracę w tym samym zawodzie, którego wcześniej nie rozważali, np. Nauczyciel zastępujący pracę.

Uruchomienie małej firmy to dobra opcja

Rozpoczęcie małego biznesu nie jest dla wszystkich, ale może być dobrą opcją dla zwolnionych osób, które chciałyby mieć szansę na zmianę swojego szefa. Jeśli spodziewasz się lub masz nadzieję, że twój nowy mały biznes zastąpi Twój dochód z pracy, musisz założyć małą firmę, która sprawi, że pieniądze będą twoim priorytetem. Skup się na tym, czego chce twój rynek docelowy, a nie na tym, co chcesz.