Jak pozbyć się wymówek, by nie założyć własnej firmy

Od jak dawna chcesz założyć własny biznes?

Parę miesięcy? Rok czy dwa? Więcej niż dziesięć lat?

Świat jest pełen dwóch rodzajów ludzi; wykonawców i mówców. Robią to. Mówcy robią wymówki. Jeśli poważnie myślisz o założeniu własnej firmy, ale nadal ją wyłączasz, ten artykuł pomoże Ci przestać “mówić” i “robić”.

Poniżej przedstawiono pięć najczęstszych powodów, dla których ludzie rezygnują z rozpoczynania działalności gospodarczej – oraz informacje, których potrzebujesz, aby przejść przez te wymówki i zrealizować swoje marzenie i rozpocząć własną działalność.
Przepraszam 1. Jestem zaskoczony pomysłem

Kiedyś znalazłem tę wymówkę, aby nie rozpoczynać własnego biznesu, gdy usłyszałem, ponieważ pomysły biznesowe są wszędzie wokół ciebie i nie jest trudno rozpoznać możliwości biznesowe przy odrobinie praktyki.

A teraz dostępne są różne rodzaje list pomysłów biznesowych; na przykład, mam artykuły, które prezentują setki pomysłów biznesowych, od najlepszych pomysłów na biznes poprzez Top 10 Home Business Opportunities. Przejrzyj możliwości i na pewno znajdziesz pomysły, które Cię interesują.

Odkryłem jednak, że kiedy ludzie to mówią, to naprawdę mają na myśli to, że nie wiedzą, jak wybrać dobry pomysł na biznes, i obawiają się, że ich czas i pieniądze są złe. Jeśli to jest Twoja prawdziwa wymówka, by nie założyć własnego biznesu, mam dla ciebie dwa słowa: biznesplan.

Wiele osób zakłada, że ​​głównym powodem pisania biznes planu jest próba uzyskania finansowania, czy ubieganie się o pożyczkę dla małych firm lub próbują przekonać inwestorów do inwestowania.

Ale nie jest. Głównym powodem napisania biznesplanu jest sprawdzenie wykonalności twojego pomysłu na biznes. Tak jak mówię w 5 powodach pisania biznesplanu,

“Biznesplan jest twoją siatką bezpieczeństwa, napisanie planu biznesowego może zaoszczędzić ci dużo czasu i pieniędzy, jeśli dzięki biznesplanowi okaże się, że twój pomysł na biznes jest nie do utrzymania, często pomysł na założenie firmy jest odrzucany w marketingu analizę lub etap analizy konkurencji, pozwalając ci przejść do nowego (i lepszego) pomysłu. ”

Więc przestań się martwić o to, czy pomysł na biznes jest dobry. Wybierz taką, która Ci się spodoba i skorzystaj z biznesplanu, aby dowiedzieć się, czy jest to dobry pomysł na biznes. Konto planu biznesowego przeprowadzi Cię przez cały proces.
Przepraszam 2. Nie mogę zdecydować, czy kupić istniejącą firmę, czy założyć własną firmę

Wytnij węzeł gordyjski tego dylematu, wykonując małe samokontroli – i zbadaj konkurencję.

Po pierwsze, o tobie. Prowadzenie małej firmy to styl życia, a także sposób na zarabianie pieniędzy. Musisz więc poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, jakiego rodzaju osobą jesteś i co masz zamiar zrobić, a czego nie.

Na przykład, myśl, że chcesz założyć piekarnię? Czy chcesz wstać każdego ranka o 3 nad ranem. i dostać pieczenie? Bo jeśli nie, to nie jest dla ciebie mały interes.

Myślisz, że chcesz założyć własną firmę, kupując franczyzę? Franczyzy mogą być dochodowe, ale franczyzobiorcy zazwyczaj nie podejmują prawie żadnych decyzji dotyczących funkcjonowania firmy i muszą przestrzegać wielu zasad, co może pokonać cały cel zakładania własnej firmy.

Jaki rodzaj działalności powinieneś rozpocząć? przeprowadzi Cię przez proces decyzyjny, który pomoże Ci zdecydować, jaki rodzaj działalności jest dla Ciebie najlepszy.

Po drugie, o konkurencji. Jednym z największych błędów popełnianych przez przedsiębiorców jest robienie tego, co chcą robić. Innymi słowy, po prostu rozpoczynając jakiś rodzaj działalności, “ponieważ zawsze chcieli to robić”, nie zadając sobie nawet trudu z przeprowadzeniem najbardziej podstawowych badań rynkowych.

Na przykład założenie sklepu z pączkami obok Tima Hortona. Lub otwarcie sklepu ze sprzedażą i usługami komputerowymi, gdy jest ich już czworo na obszarze z 50 000 osób.

Niestety, mogłem iść dalej. Ale te małe firmy nie. Niezależnie od tego, jaki masz pomysł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, zacznij od analizy konkurencji, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje prawdziwe wybory. Jeśli naprawdę chcesz założyć firmę komputerową lub sklep z pączkami i nie chcesz się ruszyć, a rynek jest nasycony, jedynym rozsądnym wyborem jest zakup istniejącej firmy lub nie.

Przepraszam 3. Muszę zrobić (więcej) badań

Badania są dobre. W rzeczywistości duża część pisania biznesplanu prowadzi badania.

Prowadzenie badań rynkowych i nadążanie za konkurencją to działania, które będziesz wykonywać przez cały okres swojej działalności.

Ale jeśli chodzi o założenie własnego biznesu, przychodzi moment, w którym badania, które robisz, nie zwiększają twojej wiedzy; po prostu cię pocieszasz, dając ci iluzję, że pracujesz na rzecz założenia własnego biznesu, kiedy naprawdę wszystko, co robisz, to odkłada.

Powtarzaj za mną; “Nie mogę wszystkiego wiedzieć.” Bez względu na to, ile badań wykonasz, nigdy nie będziesz w stanie zbadać każdej zmiennej i wyeliminować ryzyka związanego z założeniem własnej firmy. W pewnym momencie, wykonując należytą staranność, będziesz musiał zejść z krawędzi w ciemności i samemu odkryć, czy jest to urwisko, czy tylko mały krawężnik.

Potrzebujesz więcej pewności niż tylko swój biznesplan? Przeczytaj 5 zasobów, które musisz odnieść i upewnij się, że masz wszystkie niezbędne elementy.
Przepraszam 4. Nie mam pieniędzy

W porządku. Ale to nie znaczy, że nie możesz zdobyć pieniędzy na rozpoczęcie działalności od kogoś innego. O ile prawdą jest, że głównym źródłem pieniędzy na założenie firmy są własne pieniądze właścicieli (patrz rozdział 8 Źródła rozpoczęcia działalności gospodarczej), istnieje wiele źródeł pożyczek dla małych firm w tym kraju, w tym federalne finansowanie dla małych firm w Kanadzie Program.

Jak uzyskać pożyczkę dla małych firm wyjaśnia, jak zwiększyć swoje szanse na pomyślne ubieganie się o pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Istnieje również niewielka liczba grantów rządowych dla kanadyjskich małych firm, które zapewniają pieniądze na rozpoczęcie działalności.

7 Granty rządowe Kanady zawierają szczegółowe informacje na temat niektórych dotacji, do których kwalifikuje się Twoja mała firma.

Najpierw jednak powinieneś przeczytać 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o finansowaniu małych firm, aby usprawnić wyszukiwanie funduszy.

Jeśli głównym problemem finansowym związanym z założeniem własnego biznesu jest opłacanie rachunków od momentu rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej do czasu, kiedy nowy biznes rzeczywiście zacznie przynosić pieniądze, 7 Strategie finansowe od przejścia z wynagrodzenia do wynagrodzenia Solo dostarcza pomysłów na rozpoczęcie biznes mniej obciążający finansowo.
Usprawiedliwienie 5. Po prostu ciągle ją wyłączam

Problem zwlekania jest taki, że często jest objawem jakiegoś problemu.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie zwlekają, jest uczucie przytłoczenia, doskonale logiczne, jeśli chodzi o założenie własnego biznesu. Rozpoczęcie działalności to wielka rzecz i niezależnie od tego, z jakiego rodzaju działalności zaczynasz, są różne rodzaje szczegółów, o których należy pamiętać i na które należy zwrócić uwagę.

Sztuczka polegająca na powstrzymaniu uczucia przytłoczenia dużym zadaniem polega na tym, aby można było nim zarządzać, dzieląc go na mniejsze zadania. Więc pomyśl o założeniu własnego biznesu jako serii kroków, a nie o jednej wielkiej rzeczy, którą musisz zrobić. Kroki prowadzące do rozpoczęcia działalności w Kanadzie polegają na rozpoczynaniu działalności gospodarczej na mniejsze, łatwe w zarządzaniu zadania, dzięki czemu możesz zająć się krok po kroku i upewnić się, że wykonasz wszystko, co musisz zrobić.

Innym częstym powodem, dla którego ludzie zwlekają, jest strach. Myślę, że ten paraliżujący strach, którego nie mogę po prostu wymusić na sobie, jest szczególnie powszechny w przypadku wydarzeń zmieniających życie, takich jak zakładanie firmy. I niestety nie ma znaczenia, że ​​naprawdę, naprawdę chcesz to zrobić; wciąż się boisz.

Jeśli strach jest przyczyną twojego zwlekania, przeczytaj artykuł Jak pokonać swój strach podczas zakładania własnej firmy.