Jaki jest najlepszy biznes na początek?

Podjąłeś decyzję o założeniu firmy. Teraz zadajesz sobie pytanie: “Jaka jest najlepsza firma do rozpoczęcia?”

Wiesz już, że istnieje świat możliwości dla każdego, kto chce założyć firmę. Jak możesz je wytropić, aby znaleźć rodzaj biznesu, który jest dla Ciebie odpowiedni? Podejście opisane w tym artykule pomoże. Gdy przejdziesz przez te pięć decyzji, będziesz miał o wiele lepsze pojęcie o tym, jaki rodzaj działalności rozpocząć.
1. Rodzaj handlu detalicznego lub hurtowego?

Gdzie chcesz być umieszczony w łańcuchu dostaw? Przedsiębiorstwa handlu detalicznego sprzedają towary bezpośrednio konsumentom, zazwyczaj w małych ilościach. Hurtownicy kupują towary (często w dużych ilościach) od producentów lub importerów, a następnie sprzedają je sprzedawcom i innym dystrybutorom. Rzuć okiem na te modele biznesowe, które pomogą Ci podjąć decyzję.
2. Franczyza czy niezależny rodzaj działalności?

Wiele uznanych firm oferuje franczyzy, które są w zasadzie kopiami ich firm. Jeśli kupujesz franczyzę, kupujesz prawo do sprzedaży towarów i / lub usług firmy macierzystej w określonym obszarze. Oprócz opłaty franchisingowej, będziesz musiał również płacić tantiemy i być może dodatkowe opłaty dla franczyzodawcy. Będziesz również zobowiązany do przestrzegania warunków umowy franczyzy, która często określa dokładnie, w jaki sposób będziesz robić interesy. Kupowanie franczyzy wyjaśnia zalety i wady franczyzy i czego się spodziewać.

Niezależna firma to taka, którą sam tworzysz i pielęgnujesz. Rozpoczęcie niezależnego biznesu umożliwia kontrolę i wolność, której nie otrzymasz od operacji franczyzowej. Czy franczyza lub niezależna firma to dla Ciebie najlepszy biznes?
3. Produkt lub usługa (lub mieszanka obu) Rodzaj działalności?

Jeśli jesteś wyszkolonym profesjonalistą, takim jak dentysta, księgowy lub pośrednik w obrocie nieruchomościami, Twoja firma będzie obracać się wokół profesjonalnych usług, które możesz świadczyć.

Ale jest wielu profesjonalistów, którzy również mają możliwość oferowania powiązanych produktów, jeśli zdecydują się to zrobić. Jeśli na przykład jesteś fotografem, możesz zdecydować się na sprzedaż aparatów fotograficznych, ramek do zdjęć i papieru fotograficznego.

Jeśli nie jesteś wyszkolonym profesjonalistą, kluczem do podjęcia decyzji o tym, czy skupić się na produktach lub usługach, gdy myślisz o założeniu firmy, jest określenie, gdzie znajdują się Twoje prawdziwe talenty i co lubisz robić. Czy byłbyś najszczęśliwszy, mówiąc komuś, jak coś zrobić, robiąc coś dla nich lub oferując im produkty, których potrzebowaliby do wykonania pracy?

Nie opieraj tej decyzji na tym, czy lubisz sprzedawać, czy jesteś w tym dobry. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, będziesz zaangażowany w sprzedaż.
4. Typ działalności prowadzonej od strony sklepu lub sklepu innego niż sklep?

Przeszukiwanie możliwości biznesowych i znajdowanie odpowiednich firm do rozpoczęcia staje się o wiele łatwiejsze, gdy wiesz dokładnie, czego szukasz.

Jeśli zdecydowałeś się założyć firmę sprzedającą produkty, potrzebujesz jakiejś witryny sklepowej, czy to cegły i zaprawy, takiej jak sklep detaliczny, czy wirtualnej, takiej jak witryna e-commerce. Wiele udanych firm ma zarówno rozszerzanie swoich klientów poza ich lokalizacji.

Inni “pożyczają” sklep, że tak powiem, poprzez rozprowadzanie swoich produktów przez inne firmy, sprzedając swoje produkty za pośrednictwem rynków i targów lub korzystając z dostępnych miejsc handlu elektronicznego. (Sprzedaż w serwisie eBay to jeden z przykładów.)

Jeśli zdecydowałeś się na rozpoczęcie sprzedaży usług biznesowych, możesz lub nie chcesz sklepu. Wiele różnych usług jest faktycznie wykonywanych w domu klienta, od sprzątania przez krajobraz. Podczas gdy nadal potrzebujesz biura (w domu lub w innym miejscu), faktyczna witryna sklepu jest niepotrzebna.

Niektóre usługi mogą być oferowane przez telefon lub Internet, na przykład usługi oferowane przez Virtual Assistants lub niektórych trenerów biznesowych. Firmy te często polegają na wirtualnych witrynach sklepowych (witrynach biznesowych) w celu przyciągnięcia klientów. Dowiedz się, jak zbudować stronę, która działa.

Inną opcją jest wykorzystanie domu jako sklepu. Podczas gdy łóżko i śniadanie są tego oczywistym przykładem, istnieje wiele innych usług, które mogą z powodzeniem funkcjonować jako firmy domowe, od biur podróży po usługi fryzjerskie. (Najlepsze możliwości biznesowe dla domu zawierają więcej przykładów.) Jeśli rozważasz to, pamiętaj, że firmy prowadzące działalność w domu podlegają regulacjom dotyczącym podziału na strefy i mogą, ale nie muszą, być dozwolone w danym obszarze. Przeczytaj zanim zaczniesz działalność domową, aby uzyskać więcej informacji.

5. W której branży / temacie?

Aby ułatwić sobie pracę, wybierz branżę lub temat, który nie tylko Cię interesuje, ale masz również doświadczenie lub doświadczenie. W przeciwnym razie będziesz musiał spędzić dużo czasu i pieniędzy, ucząc się, że możesz włożyć do swojej firmy lub, co gorsza, popełnić kosztowne błędy, ponieważ nie masz niezbędnej wiedzy.
A wygranym rodzajem działalności jest …

Teraz jesteś gotowy, aby znaleźć dla siebie najlepszy biznes. Załóżmy na przykład, że zdecydowałeś, że chcesz założyć firmę, która jest detaliczna, niezależna, opiera się na produktach, ma sklep i jest związana z ogrodnictwem. Następnie firmy, które możesz rozpocząć (lub które chcą kupić), będą obejmować żłobki, sklepy ogrodnicze lub firmę specjalizującą się w produktach związanych z ogrodnictwem, takich jak szklarnie lub sprzęt hydroponiczny.

Widać, że wciąż daje to naprawdę szeroki wachlarz możliwości, ale ograniczył te wybory do typów firm, które są najbardziej zainteresowane posiadaniem lub działaniem, w przeciwieństwie do wędrowania przez cały oszałamiający wachlarz możliwości.

Po rozwiązaniu tego problemu nadszedł czas, aby badania stały się Twoim przewodnikiem, szukając “pasujących” możliwości biznesowych w Twojej okolicy, a jeśli ich nie ma, wykonaj badanie rynku, które pokaże Ci konkretnie, jaki rodzaj działalności obszar tematyczny lub branża, która Cię interesuje, ma największy potencjał.

Następny krok? Oczywiście, pisząc biznesplan. Będziesz go potrzebować, jeśli próbujesz uzyskać jakiekolwiek finansowanie, ale biznesplan to także świetny sposób na sprawdzenie wykonalności pomysłu na biznes, zanim poświęcisz mu dużo czasu i pieniędzy. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co możesz zrobić, aby rozpocząć udany biznes, zapoznaj się z 10 najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi rozpoczęcia działalności, które odniosą sukces.