Najlepsze możliwości biznesowe dla emerytów #1

Jeśli zostałeś “zredukowany” lub zmuszony do rezygnacji z pracy w pełnym wymiarze z powodu zdrowia lub z innych powodów, tradycyjna emerytura może nie być dla ciebie najlepsza. Wypełnianie dnia golfem, ogrodnictwem, grą w karty czy oglądanie powtórek dynastii Duck nie jest atrakcyjną perspektywą dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy mają długą, bogatą i satysfakcjonującą karierę.

Według BBC Capital, emerytura w pełnym wymiarze godzin może być niekorzystna dla twojego zdrowia. Badania wykazały, że przeciętny emeryt doświadcza poważnego problemu zdrowotnego w ciągu sześciu lat od przejścia na emeryturę, zwykle obejmując choroby serca, udar, artretyzm i depresję. Utrzymywanie motywacji, aktywny i połączony jest najlepszym sposobem na walkę ze spadkiem zdrowia ze względu na starzenie się.

Wielu emerytów stwierdza również, że emerytura w pełnym wymiarze jest zaskakująco droga, a ich oszczędności lub emerytury nie zapewniają im wystarczających dochodów na podróże lub inne zajęcia, w które mogą się angażować.

Jeżeli masz uzasadnione powody do życia i nie chcesz rezygnować z emerytury z powyższych powodów, dlaczego nie założyć firmy? Kursy są dostępne na rynku, które mogą zapewnić ci aktywny, zdrowy, szczęśliwy i uzupełniać swój dochód emerytalny. Oto najlepsze możliwości biznesowe dla emerytów.

Należy pamiętać, że wszystkie te możliwości będą działać w niepełnym wymiarze godzin i mogą być obsługiwane jako firmy prowadzące działalność domową.

Starszy szofer

Oczekuje się, że do 2040 r. Seniorzy będą stanowić jedną czwartą populacji w USA i Kanadzie, ponieważ większość pokolenia wyżu demograficznego wchodzi w ich starsze lata.

Wielu seniorów i osób o specjalnych potrzebach nie chce ani nie jest w stanie samodzielnie prowadzić pojazdów i wymaga dostawy / rozpakowania artykułów spożywczych, transportu do iz wizyt lekarskich lub pomocy w wykonywaniu podstawowych prac domowych.

Jeśli masz osobowość wychodzącą na zewnątrz i cieszycie się jazdą, może to być idealna okazja biznesowa. Chociaż posiadanie pojazdu wyposażonego w windę jest dość kosztowne, może naprawdę zwiększyć popyt na Twoje usługi.

Dla tych, którzy chcą uniknąć konieczności uruchamiania nowej działalności od podstaw franczyzy, takie jak Driving Miss Daisy są dostępne.

Sprawdź swoje miejskie wymagania licencyjne dotyczące obsługi takiej usługi. Ulepszone prawo jazdy, szkolenie w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i kontrola wpisu do rejestru karnego są prawdopodobnymi wymaganiami.

Przewodnik turystyczny

Jeśli kochasz podróżować, dlaczego nie dostaniesz za to zapłaty? Stawanie się przewodnikiem i wprowadzanie ludzi w cuda podróży może być bardzo satysfakcjonujące. Wszystkie twoje wydatki są opłacane, a odszkodowanie ma formę płac i napiwków.

Jako przewodnik będziesz osobą, która eskortuje podróżnych z miejsca na miejsce. Dzienne działania mogą obejmować prowadzenie wycieczki w Pirenejach lub pokazywanie dziedzictwa UNESCO w Stambule.

Jeśli jesteś energiczny, dobrze zorganizowany i ciesz się pracą z ludźmi, może to być idealny biznes emerytalny. Dodatkowe atuty to umiejętności wielojęzyczne i wcześniejsze doświadczenie w podróży (szczególnie w pożądanych miejscach podróży).

International Tour Management Institute (ITMI) oferuje dwutygodniowe szkolenia z przewodnikiem wycieczek oraz coroczne sympozjum, które ma na celu umożliwienie przewodnikom wycieczek i organizacjom wycieczek. Szkolenie online jest również dostępne.

Opieka nad dziećmi / opieka nad dziećmi

Jeśli kochasz dzieci, dlaczego nie rozważyć opieki nad dziećmi jako możliwości biznesowych?

Po przejściu na emeryturę mój przyjaciel zaczął opiekować się byłym wspólnikiem. Przez dwa lata opiekował się dwojgiem dzieci (chłopców) od przedszkola i opisuje to doświadczenie jako zmianę swojego życia. Nie ma własnych wnuków, a chłopcy przynieśli mu wielką radość i odnowione zainteresowanie życiem.

Usługi opieki nad dziećmi nie przyniosą Ci wielkich bogactw, ale mogą zapewnić miły dodatek do emerytury, a także być osobiście satysfakcjonujące. Pomocne byłoby przygotowanie do podstawowej edukacji lub opieki nad dzieckiem i szkolenia w zakresie pierwszej pomocy / CPR. Referencje i kontrola kryminalna to określone wymagania.

Holowanie

Zawsze istnieje zapotrzebowanie na usługi transportowania śmieci, odpadów ogrodowych lub innych przedmiotów gospodarstwa domowego lub firmowych, a jeśli jesteś silny, zdrowy i lubisz jeździć, ciągnięcie może być dla ciebie świetną okazją do podjęcia działalności gospodarczej.

Posiadanie samochodu ciężarowego lub furgonetki znacznie zmniejszyłoby koszty rozruchu, ale jeśli nie, to zazwyczaj dostępnych jest wiele odpowiednich używanych pojazdów po uczciwej cenie.

Holowanie może być również korzystne dla środowiska. Dostarczanie odrzuconych przedmiotów do recyklingu lub ponownego użycia jest doskonałym sposobem na “zielone zazielenienie”. Organizacje takie jak Habitat for Humanity chętnie zabierają meble, drewno i używane przedmioty budowlane. Są one odsprzedawane lub ponownie wykorzystywane w mieszkaniach o niskich dochodach.

Malowanie / Dekorowanie wnętrz

Jeśli nie jesteś w dobrym zdrowiu fizycznym, przejście na emeryturę z normalnej pracy w wieku 50 lat i wejście w branżę budowlaną, taką jak stolarstwo, hydraulika lub dachy, prawdopodobnie nie wchodzi w grę.

Jeśli jednak zawsze miałeś chęć do pracy w budownictwie, to co z mniej fizycznym wysiłkiem? Jeśli masz oko na kolor, dobrą dbałość o szczegóły i talent do zamiatania pędzla, dlaczego nie pomyśleć o malowaniu lub dekorowaniu wnętrz jako o biznesie emerytalnym i dzielić się swoimi kreatywnymi umiejętnościami ze światem?

Usługi tłumaczące

Tłumaczenie to sztuka przekształcania tekstu pisanego z jednego języka na inny. Jest stosowany w wielu różnych branżach, od reklamy po medyczną, prawną i oprogramowania.

Zwróć uwagę, że chociaż firmy takie jak Google opracowują oprogramowanie do automatyzacji tłumaczenia z jednego języka na drugi, wyniki, choć imponujące, są dalekie od gotowości do prime time. (Patrz: Wciąż czekam na Universal Translator – The Economist.)