Najlepsze możliwości biznesowe dla emerytów #2

Tłumaczenie wymaga doskonałych umiejętności pisania w dwóch lub więcej językach, dbałości o szczegóły, umiejętności analityczne oraz (ze względu na poufność) wysokiego poziomu etyki zawodowej. Wysoki poziom wiedzy na temat konkretnej branży może pozwolić Ci na specjalizację.

Zostanie tłumaczem może być idealnym biznesem emerytalnym.

Sztuka i rękodzieło

Jeśli masz umiejętności artystyczne i ciesz się malarstwem, szyciem, ceramiką, obróbką drewna lub inną formą sztuki lub rzemiosłem, dlaczego nie przekształcić go w biznes? Na przykład emerytowany mężczyzna w moim mieście tworzy piękne drewniane miski i naczynia, które sprzedaje na lokalnych targach rzemiosła, targach rolniczych i centrum handlowym w wiosce o różnych porach roku. Kolejna znajoma dokonuje antycznej renowacji ze swojego domowego warsztatu.

Pomysły na temat marketingu dzieła lub rzemiosła sprawdzić Etsy. Etsy to internetowe miejsce, w którym można kupować domowe artykuły i wyroby rzemieślnicze z całego świata. Sprzedawcy mogą utworzyć sklep internetowy, aby sprzedawać swoje produkty.

Kiedy będziesz gotowy, przeczytaj 6 Sekretów Sprzedawania Więcej na Targach i Targach Rzemieślniczych.

Korepetycje

Jeśli masz doświadczenie w nauczaniu i chcesz pomóc uczniom odnieść większy sukces, dlaczego nie zostać nauczycielem? Po przejściu na emeryturę z nauczania w szkole publicznej przez wiele lat, moja wspólniczka niedawno rozpoczęła własną działalność opiekuńczą, która obecnie zatrudnia kilku opiekunów kontraktowych.

Oprócz doświadczenia w nauczaniu nauczyciel musi mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne i być rzetelny, uprzejmy, punktualny, dobrze zorganizowany i posiadać wiedzę na temat przedmiotów nauczania w szkole lub na uniwersytecie, takich jak angielski, matematyka, fizyka, chemia, muzyka itp.

Nie są wygodne, gdy uczniowie przychodzą do ciebie i wolą nie podróżować do swoich? Kształcenie online staje się coraz bardziej popularne.

Lekcje językowe

Jeśli jesteś na emeryturze, biegle posługujesz się drugim językiem i lubisz uczyć, dlaczego nie wykorzystać tych umiejętności?

Wiele krajów na świecie zleca naukę drugiego języka, zwykle rozpoczynającego się w szkole podstawowej, a na dzisiejszym ultra-konkurencyjnym rynku pracy, który jest biegły w więcej niż jednym języku, może być kluczem do zatrudnienia. Lekcje języka są również bardzo przydatne dla podróżujących.

Właściciel mojej ulubionej kawiarni reklamuje usługi hiszpańskiego mówcy, który prowadzi lekcje w lokalu – wygrana / wygrana dla obu stron.

Jakie języki są najbardziej poszukiwane? Według Omniglot, najbardziej przydatnymi językami do nauki (a więc prawdopodobnie do nauczania) są angielski, francuski, hiszpański, rosyjski, arabski, chiński (mandaryński), niemiecki, japoński, portugalski i hindi / urdu w celu użyteczności.

Ta lista jest oparta na liczbie mówców, liczbie i populacji krajów, w których mówi się językami oraz innych czynnikach, takich jak liczba głównych pól używających języków na całym świecie.

Więc jeśli jesteś native speakerem języka angielskiego, możesz nie potrzebować nawet drugiego języka, jeśli jesteś w obszarze, w którym jest duża liczba osób, które chcą uczyć się angielskiego lub chcą się przenieść do takiego obszaru. Może teraz jest czas na wyjazd za granicę – jako nauczyciel języka angielskiego.

Usługi dla zwierząt

Czy masz wolny czas na rękach i kochasz zwierzęta? Jeśli mieszkasz w zwierzęcym miejscu, tak jak ja, gdzie wielu właścicieli zwierząt również lubi podróżować, zawsze jest zapotrzebowanie na niezawodnych, godnych zaufania opiekunów i pieszych.

Wielu właścicieli zwierząt woli nie karmić swoich zwierząt podczas podróży i są skłonni zapłacić za przywilej posiadania kogoś, kto odwiedza ich dom i opiekuje się swoimi zwierzętami podczas ich nieobecności.

Siedzenie dla zwierząt można łączyć z innymi usługami dla absentee właścicieli domów. Mój długoletni przyjaciel (który jest byłym pracownikiem SPCA) prowadzi lokalną firmę opieki nad zwierzętami, która oferuje dodatkowe usługi, takie jak siedzenie w domu, zbieranie poczty i gazet, wyrzucanie śmieci itp.

Oto 18 pomysłów na biznes dla zwierząt domowych

Służby Bezpieczeństwa

Wyszkoleni pracownicy ochrony zawsze wydają się być bardzo poszukiwani, niezależnie od tego, czy odbywają służbę publiczną, uczęszczają do domu lub lokalu służbowego w celu monitorowania lub badania włamań, czy w razie nagłej potrzeby organizują personel policji lub straży pożarnej.

(Czy Twoja firma ma plan działania w przypadku poważnej awarii? Ten przewodnik po planowaniu katastrofy biznesowej poprowadzi Cię przez proces jego tworzenia).

Jeśli jesteś emerytowanym policjantem lub byłym członkiem sił zbrojnych, możesz być idealnym kandydatem do drugiej kariery jako ochroniarz lub konsultant, szczególnie jeśli szukasz zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin.

Zgłaszanie się na ochotnika

Wiele osób korzysta z usług wolontariuszy oferowanych w ich społecznościach przez całe życie zawodowe. Jeśli jesteś na emeryturze, dlaczego nie rozpocząć nowego “biznesu” jako wolontariusz i odwdzięczyć się?

Szanse są lokalne organizacje non-profit i charytatywne w Twoim mieście domagają się pomocy wolontariuszy w szerokim zakresie usług i działań. Oprócz bycia osobiście nagradzającym, wolontariat może również zapewnić cenne doświadczenie w zakresie rozpoczynania własnej działalności zarobkowej lub zdobywania płatnego zatrudnienia w nowej dziedzinie.

Dlaczego są to najlepsze możliwości biznesowe dla emerytów?

Żadne z tych pomysłów nie sprawi, że dostaniesz dużo pieniędzy i aby rozpocząć jakąkolwiek działalność gospodarczą, potrzebujesz przedsiębiorczego ducha, motywacji, przygotowania i należytej staranności.

Po wybraniu pomysłu wykonaj badania rynku i napisz biznesplan; te kroki pomogą ci ustalić, czy twój wybrany pomysł jest wykonalny. Upewnij się, że omawiasz to ze swoją lepszą połową – uzyskanie współmałżonka na boku z proponowanym przedsięwzięciem może być trudne, jeśli ma inne plany na emeryturę!

To, co jest szczególnie atrakcyjne w przypadku tych możliwości dla emerytów, to fakt, że wszystkie z nich są niedrogie i mogą być obsługiwane w niepełnym wymiarze czasu, w domu. Prowadzenie własnej małej firmy może pomóc Ci utrzymać motywację, radość i zdrowie w nadchodzących latach, a także uzupełnić dochód emerytalny.