Większość tego nie wie – wiele kart kredytowych oferuje ubezpieczenie podróżne

Planowanie wycieczki? Jeśli tak, to może być pocieszające, wiedząc, że Twoja podróż może być objęta mniej znanym świadczeniem z karty kredytowej – ubezpieczeniem podróżnym. Jeśli w trakcie podróży wydarzy się coś, co oznacza utratę bagażu lub odniesiesz obrażenia, karta kredytowa może zwrócić ci pieniądze. Potencjalnie oszczędzając tysiące dolarów, może to być wygoda dla tych, którzy mogli wydawać się zadowoleni z rzutu kostką i zrezygnować z zakupu polisy ubezpieczenia podróży.

Pomaga zrozumieć, jaki rodzaj ubezpieczenia związanego z podróżą jest dostępny na Twojej karcie kredytowej. W tym artykule przyjrzymy się, jakie jest ubezpieczenie podróżne Twojej karty kredytowej, jak wygląda w porównaniu z polisą ubezpieczenia podróżnego oraz w jaki sposób Sift może ułatwić Ci proces.
Rodzaje ubezpieczenia podróżnego kartą kredytową

Istnieje zasadniczo kilka głównych kategorii ubezpieczenia podróżnego oferowanych przez kartę kredytową. Obejmują one:

Ubezpieczenie opóźnienia lotu
Ubezpieczenie wynajmu samochodu
Ubezpieczenie bagażu
Ubezpieczenie wypadkowe podróży
Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży / przerwy w podróży

Zabezpieczenia, które zapewniają te świadczenia z tytułu kart kredytowych, będą się różnić w zależności od rodzaju posiadanej karty. Nie wszystkie karty płatnicze oferują każdy rodzaj ubezpieczenia podróżnego, a kwota pokrycia między kartami kredytowymi nawet tej samej marki może być dramatyczna. Oto przegląd korzyści, a następnie bardziej dogłębna analiza każdego z nich.

Ubezpieczenie opóźnienia lotu

Siedzenie na lotnisku i ustalenie, że Twój lot był opóźniony, jest zawsze stresujące. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli zapłaciłeś za lot za pomocą karty kredytowej, możesz mieć coś, co nazywa się Ubezpieczeniem Opóźnienia Lotu, które zwróci Ci wszelkie poniesione wydatki, takie jak posiłki i zakwaterowanie podczas oczekiwania.

Jak to działa?

Powiedz, że Twój lot zostanie opóźniony w ciągu minimalnego okresu opóźnienia (w zasięgu poniżej). W tym czasie wszelkie wydatki poniesione na posiłki, zakwaterowanie lub taksówki mogą zostać zwrócone do wysokości 500 USD za opóźnienie.

Jaki zakres obejmuje?

Jeśli lot jest opóźniony o więcej niż określoną liczbę godzin, możesz otrzymać zwrot kosztów w wysokości do 500 USD za każdego Objętego Podróżnego za podróż. Czas pokrycia opóźnienia rozpoczyna się w dniu wyjazdu i kończy się w dniu zakończenia podróży.

Co obejmuje?

Zasiłek ten zazwyczaj obejmuje następujące wydatki, o ile są one uzasadnione i konieczne do poniesienia przez Pokryty Podróżny w czasie opóźnienia:

Kwatera
Transport lądowy
Posiłki
Osobiste lub biznesowe potrzeby, takie jak przybory toaletowe lub przedmioty, których Pokryty Podróżnik potrzebuje w razie opóźnienia.

Co nie obejmuje?

Następujące warunki są zazwyczaj wyłączone z zasięgu:

Kryty Podróżny przyjął ofertę lub kupon w zamian za nieprzybycie na pokład samolotu z nadmierną ilością rezerwacji.
Krytyk objęty ubezpieczeniem jest opóźniony z powodu podejrzenia o jakiekolwiek działania przestępcze, działania niezgodne z prawem lub zachowania destrukcyjne / obraźliwe.

Ubezpieczenie wynajmu samochodów

Jest to standard – kiedy jedziesz wynająć samochód, zawsze jesteś pytany, czy chciałbyś dostać na niego ubezpieczenie. Większość z nas chce być odpowiedzialna, a także nie ponosi odpowiedzialności, jeśli coś się stanie, więc dodajemy 30 lub 40 dolarów do naszego rachunku. Na szczęście, jeśli użyjesz tej karty do wypożyczenia samochodu, możesz zostać objęty ubezpieczeniem w razie wypadku.

Jak to działa?

Po prostu użyj karty i odrzuć ubezpieczenie od utraty / uszkodzenia pojazdu.

Jaki zakres obejmuje?

Pokryta kwota może się różnić w zależności od karty, ale często obejmuje posiadacza karty jako głównego kierowcy i inne osoby upoważnione do prowadzenia pojazdu zgodnie z umową najmu.

Co obejmuje?

Aby skorzystać z tej korzyści, zazwyczaj obowiązują następujące warunki:

Okres wynajmu to nie więcej niż 30 lub 31 kolejnych dni.
Wypożyczony samochód to:
Uszkodzony przez wypadek
Zniszczone przez katastrofę naturalną lub zdewastowane
Skradziony

Co nie obejmuje?

Czasami zasięg obejmuje roszczenia pod następującymi warunkami:

Samochód jest egzotyczny, antyczny lub drogi

Wypożyczony samochód jest wykorzystywany w sposób niezgodny z umową wynajmu samochodu (np. Lekkomyślnie prowadzona lub pod wpływem narkotyków lub alkoholu) lub z wyraźnymi instrukcjami lub ostrzeżeniami umieszczonymi w samochodzie.

Wypożyczony samochód był używany jako samochód do wynajęcia.
Ty lub upoważniony kierowca nie bierze odpowiedzialności za wynajęty samochód.

Ubezpieczenie bagażu

Jeśli podróżujesz i coś stanie się z utraconym bagażem, skradzionym lub opóźnionym na lotnisku – możesz odzyskać utracony bagaż z ubezpieczenia swojej karty kredytowej.

Nic tak nie rujnuje początku podróży, jak zgubiony bagaż. Co masz zamiar nosić na plaży i na kolację, a naprawdę potrzebujesz tej szczoteczki do zębów! Na szczęście ta karta oferuje profit, który możemy zwrócić cenę zakupu brakujących elementów lub koszt naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów!

Jak to działa?

Jeśli twoja torba zostanie skradziona, zagubiona lub opóźniona w czasie, gdy bagaż jest sprawdzany lub przewożony na pokładzie linii lotniczej, możesz otrzymać zwrot za brakujące przedmioty lub koszty naprawy lub wymiany uszkodzonych przedmiotów w przypadku opóźnienia lub kradzieży lub do pewnego czasu. ilość pieniędzy na rzeczy, których potrzebujesz (np. przybory toaletowe i ubrania), gdy twój bagaż jest opóźniony.

Jaki zakres obejmuje?

Jeśli twoja torba zostanie skradziona lub zgubiona w czasie, gdy bagaż jest sprawdzany lub przewożony na pokładzie linii lotniczej, możesz otrzymać zwrot kosztów w wysokości do 3000 USD (2 000 $ za worek dla mieszkańców Nowego Jorku) z maksymalnym pokryciem 10 000 $ na niektóre karty. Jeśli Twój bagaż jest opóźniony, zwroty wynoszą od 300 do 500 USD.

Co obejmuje?

Pokryte osoby podróżujące, czyli Ty, Twój Członek Rodziny lub osoby, za które zapłaciłeś za podróż na Twojej lub Twojej Rodzinnej Podróży. Przedmiot sprawdzony lub przeniesiony jest objęty, o ile nie jest zawarty w “liście nieobjętej ubezpieczeniem” poniżej. Citi pokryje cenę zakupu przedmiotu (w tym podatek obrotowy) lub koszt jego naprawy, w zależności od tego, która kwota jest niższa.

Co nie obejmuje?

Poniższe elementy są zazwyczaj wyłączone z zasięgu:

Antyki i przedmioty kolekcjonerskie.
Czeki podróżne, wszelkiego rodzaju bilety (np. Na linie lotnicze, imprezy sportowe, koncerty lub loterie), paszport, wizy, instrumenty zbywalne, kruszec, rzadkie lub metale szlachetne, znaczki i monety, waluta lub jej odpowiednik.

Ubezpieczenie wypadkowe

Nikt nie chce myśleć o sobie ani o ukochanej z powodu kontuzji podczas podróży, ale tak się dzieje. Na szczęście wiele kart kredytowych oferuje coś, co nazywa się ubezpieczeniem od wypadku. Zwykle obejmuje ona tylko poważne wypadki, które wpływają na ciebie i potencjalnie, w zależności od karty, rodziny, kiedy użyłeś karty kredytowej do podróży.

Jak to działa?

Jeśli zginiesz w wypadku wspólnego przewoźnika podczas podróży lub, w niektórych przypadkach, stracisz wzrok, słuch lub kończyny.

Jaki zakres obejmuje?

Możliwe jest uzyskanie odszkodowania w wysokości do 1 000 000 USD, ale zależy to od karty kredytowej i ciężaru wypadku.

Co obejmuje?

Niektóre rzeczy, które często są objęte:

Śmierć
Amputacja
Utrata wzroku, słuchu lub mowy

Co nie obejmuje?

Zasięg zazwyczaj nie ma zastosowania do żadnego roszczenia pod następującymi warunkami:

Straty w wyniku zamieszek lub aktów wojny.
Podróżowanie taksówką, samochodem, wypożyczonym samochodem i usługą wspólnego przejazdu.
Wejście na pokład lub opuszczenie wspólnego przewoźnika podczas angażowania się w ekstremalne aktywności.

Ubezpieczenie od anulowania / przerwania podróży

Zaplanowałeś wspaniałe wakacje lub wycieczkę, aby zobaczyć swoją mamę, i nagle coś się dzieje, co wymaga od Ciebie anulowania lub opóźnienia podróży. Jeśli wykorzystałeś swoją kartę kredytową, aby zapłacić za podróż, możesz zostać objęty ubezpieczeniem o anulowaniu podróży / ubezpieczeniu na wypadek przerwania podróży.

Jak to działa?

Jeśli pojawią się pewne nieprzewidziane zdarzenia, takie jak choroba, obrażenia lub śmierć pokrowca (osób objętych ubezpieczeniem) lub problemy z pogodą, możesz otrzymać zwrot kosztów.

Jaki zakres obejmuje?

Pokrycie anulowania podróży rozpoczyna się zazwyczaj w dniu wykupienia wycieczki i kończy się w dniu odjazdu. Pokrycie przerw w podróży zazwyczaj rozpoczyna się w dniu odjazdu i kończy w dniu zakończenia podróży. Kwoty zwrotu różnią się w zależności od karty.

Co zazwyczaj obejmuje?

Choroba lub problemy osobiste:

Jeśli zachorujesz lub odniesiesz obrażenia, zaleci lekarz, aby nie podróżował.
Jeśli nie podróżujesz w podróży, ma obrażenia lub choroby, które zagrażają życiu lub wymagają opieki ze strony osób objętych ubezpieczeniem i są weryfikowane przez licencjonowanego lekarza.
Zwierzę zadającego podróżnego ma uraz lub poważną chorobę, która zagraża życiu lub wymaga opieki i jest weryfikowana przez licencjonowanego lekarza weterynarii. Zwierzę (-a) oznacza każde oswojone lub oswojone zwierzę, które jest trzymane jako osoba towarzysząca i którym opiekuje się pieszczotliwie.
Pokryty turysta (y) umiera.
Członek rodziny Objętego Podróżnika, który nie podróżuje w trakcie podróży, umiera.
Kryty Podróżny jest zwolniony lub zwolniony z pracy.
Kryty Podróżny jest wezwany do przysięgłych lub otrzymania wezwania sądowego, z których żaden nie może być odroczony lub zniesiony.
Objety Podróżny (-a) lub Członek Rodziny z Objętych podróżnych są wzywani do aktywnej służby wojskowej.
Kryty Podróżny lub stałe miejsce zamieszkania członka Rodziny zadaszonego podróżnego uważa się za osobę niebezpieczną lub niezdolną do zamieszkania lub włamania.

Problemy z podróżą lub pogodą:

Ciężka pogoda lub klęska żywiołowa powodują, że wszyscy podróżują do miejsca docelowego podróży Objętego Podróżnika lub z niego, aby zatrzymać się na co najmniej 24 godziny.
Kryty Podróżny nie może podróżować ze względu na kwarantannę lub porwanie.
Pokryty Podróżny nie trafia więcej niż połowę swojej Podróży z powodu nieodebranych połączeń, opóźnionych wyjazdów, odmowy przyjęcia na pokład, wypadków drogowych w drodze do wyjazdu lub zagubionych lub skradzionych paszportów.
Kryty Podróżny nie korzysta z rejsu lub wyjścia z trasy, ponieważ wszyscy podróżujący do lub z miejsca docelowego przewoźnik jest anulowany lub opóźniony o co najmniej 3 godziny z powodu trudnej pogody lub problemu ze wspólnym przewoźnikiem.
Przed datą odlotu operator rejsu lub organizator wycieczki anuluje lub odkłada opłacone z góry wydarzenie lub działanie, takie jak wycieczka brzegowa, i nie jest to planowane przełożenie, a Kryty Podróżny nie może uczestniczyć w podróży.
Dostawca podróży, taki jak linia lotnicza lub loża, wychodzi z biznesu lub przechodzi na niewypłacalność finansową po wykupieniu podróży, co ogranicza zdolność podróżnego Pokoju.
Obowiązkowa ewakuacja jest zlecana przez rząd lub agencję bezpieczeństwa publicznego w miejscu docelowym podróży objętej ubezpieczeniem.
Incydent terrorystyczny poświadczony przez agencję rządową występuje w miejscu docelowym podróży objętej ubezpieczeniem.

Co nie obejmuje?

Rzeczy nieobjęte zazwyczaj obejmują:

Zmiana planów
Zmiana sytuacji finansowej
Planowana podróż została zmieniona lub anulowana przez biuro podróży, przewoźnika itp.

Złożyć wniosek? Oto w jaki sposób Sift może pomóc

Podobnie jak ochrona cen, ochrona powrotu, kradzież i ochrona szkód itp., Monitoruje Sift i odblokowuje setki dolarów związanych z podróżnymi kart kredytowych i informuje o ubezpieczeniu, które nosi twoja karta kredytowa. Nie wszystkie są takie same – drobny druk może się różnić w zależności od karty, w zależności od rodzaju karty, wystawcy i sieci kart, z którą jest powiązany, więc Sift śledzi wszystkie te korzyści dla każdej karty kredytowej, aby zachować Ty na dodatek, jakie korzyści z ubezpieczenia podróżnego możesz zbierać!